Onverwachte ontwikkeling legt 'bom' onder huizenmarkt Badkamer ook in de ban van blauw i A. Aantal verkopen stijgt explosief Dop Dop Vastgoed ///r :i- Ontwikkeling koopprijzen Antieke badmeubels WOENSDAG 24 JANUARI 1996 4-451 De gemiddelde prijs van koopwoning bedroeg in de periode oktober t/m de cember '95 247.500,- te gen 228.000,- in de perio de oktober t/m december '94. Deze prijsontwikkeling heeft betrekking op gemid delde prijzen van bestaan de woningen. Per woning type, regio en plaats kan de ontwikkeling anders zijn. Zo liggen de prijzen in 't noorden en oosten lager dan het landelijke gemid delde (resp. f 198.000,- en ƒ243.000,-). Daar staat tegenover dat de gemiddelde koopprijs in 't oosten (t.o.v. dezelfde periode vorig jaar) met 24.000,- is gestegen. In 't noorden is deze stijging 'slechts' 15.000,-. De (gemiddeld) duurste re gio is 't midden van ons land (gemiddelde koop prijs 277.000,-). De gemiddelde prijs van koopwoningen in het zui den is 257.000,-. Woningen in het westen kosten (gemiddeld) ƒ250.000,- en liggen dus qua prijs iets boven het landelijke gemiddelde. Bron: NVM-Stappenphin Om aan te sluiten bij het klassieke interieur brengt Veltman nu ook een bad meubel met een antieke look op de markt. Neo Classica heet het klassieke badmeubel, dat uitgevoerd is in donker hout. Het marmeren blad met opze- trand contrasteert met het donkere hout. De witte kom is van keramiek. Het badmeubel is ook in mintgroen en zachtblauw verkrijgbaar. Meer infor matie bij Veltman Import Badkamermeubeleri in Scherpenzeel, tel. 033- 2778083 of 2773204. V' >V Het begin van het nieu we jaar wordt regelma tig gebruikt om eens achterom te kijken. Om de balan$ van 1995 op te maken. Ook de Neder landse Vereniging van makelaars in onroerende goederen (NVM) heeft de cijfers van vorig jaar op een rijtje gezet en daaruit wordt duidelijk dat, ondanks een rustige ontwikkeling is de eerste zes maanden, een koop woning vorig jaar weer behoorlijk in prijs is ge stegen. Zoals gezegd lag de prijs ontwikkeling in de eerste zes maanden van 1995 in redelijk 'rustig water', maar in de tweede helft van het jaar begon de ge middelde prijs van een koopwoning opeens te stij gen. Een stijging van 6 a 7 procent, zelfs. Hierdoor komt de prijsstijging over heel 1995 op bijna 4%. Prijsstijging Wat dat nu precies bete kent voor uw portemon nee? Het houdt in dat u nu gemiddeld 237.900,- voor een koopwoning 'moet' neertellen, terwijl u in 1994 voor (gemiddeld) ƒ229.300,- al kon slagen. Deze stijging van de ge middelde koopprijs ging hand-in-hand met een stij ging van het aantal verko pen. In 1995 wisselden 8% (bij na 85.000) méér woningen van eigenaar dan in 1994. Met name in het laatste kwartaal van vorig jaar steeg het aantal verkochte huizen explosief: in deze periode werd maar liefst 30% van het totaal aantal verkopen in 1995 gereali seerd. Oorzaak De oorzaak van deze 'koopgekte' aan het eind van het jaar kan gezocht worden in diverse facto ren. Zo speelt de lage hy potheekrente bijvoorbeeld een belangrijke rol, maar tevens blijkt de structureel lage inflatie én het groeien de vertrouwen in de eco nomie een woordje mee te spreken. Ook de trage oplevering van nieuwbouwprojecten heeft (volgens het NVM) invloed op de verkoopcij fers gehad. De verwachting is dat de vraag naar koopwoningen ook dit jaar onverminderd zal aanhouden. De hypo theekrente is immers nog steeds laag en het vertrou wen in de economie wordt alleen maar groter. Kritisch Dit hoeft echter niet on middellijk te betekenen dat ook de prijs van de koopwoningen zullen stij gen. De huidige aspirant koper van een koophuis is namelijk kritisch en houdt zijn of haar financiële grens goed in het oog. Ze zullen dan ook niet iedere vraagprijs klakkeloos be talen. De NVM verwacht dan ook dat de prijsontwikke ling marktconform blijft en dat er geen excessen ontstaan. Blauw is in. Blauw is de lievelingskleur nummer 1 van velen. Op de tweede plaats gevolgd door de kleur rood. De kleur blausi is bezig de zwart-wit trend van de jaren tachtig -die' weer een reactie was op het ji oranje-groen trend van de jaren zeventig, te verdrin- J gen. Van blue jeans tot en met I allerlei blauwe woonacces- I soires in het huis. Blauwe vazen, schalen, serviezen, glazen, theelichtjes, kan- derlaren, koffiekopjes en asbakken veroveren de keuken-, woon- en slaap kamer. Geen twijfel moge lijk: blauw is de kleur van de jaren negentig. Koninklijk blauw Wat maakt de kleur blauw echter zo aantrekkelijk? Reeds in de middeleeuwen was blauw bij alle rangen en standen de meest gedra gen kleur. Maar: hoe lich ter blauw een kledingstuk was, hoe hoger de rang van degene die het blauwe kledingstuk droeg. Het blauw van de boeren- hemden was donker, het blauw van de met indigo gekleurde luze gewaden van de adellijke was daar entegen licht en helder als de lucht. Blauw gold en geldt nog steeds als een koninklijke kleur. Romantici voegden daar nog een andere betekenis aan toe: het verlangen. Hun streven is het zoeken naar blauwe bloemen, een fascinerend symbool voor het ongestilde verlangen naar een geliefde. Blauw bad In de jaren negentig raakt de badkamer ook in de ban van blauw. Water as sociëren mensen vaak met blauw. Waarom zou het dan niet uit blauwe kranen stromen, bijvoorbeeld uit de wastafelmengkraan Uno blauw van het life style merk Axor van Hans- grohe? Blue hour' noemen de En gelsen de donkere scheme ruren tussen dag en nacht. Precies de tijd dus die men in de badkamer door brengt. Jet glanzende blauw van de armaturen- serie Uno blauw en Uno blues in chroom-blauw ge ven het blue hour in de badkamer een extra di mensie. De accessoires zijn afge stemd op de nieuwe meng- kranen en vormen rondom Uno blues en Uno blauw kleurige accenten in de badkamer. Informatie bij Hans Grohe bv in Haarlem, tel. 023- 5319114. Rwl m, In hartje centrum van Schiedam wordt het voormalig Belastingkantoor aan de Lange Nieuwstraat omgetoverd tot een woonlocatie van niveau. Breur Zwijndrecht neemt de ontwikkeling van de 15 appartementen en de 15 maisonnettes (variërend van een 2-kamerappartement tot een ruime 3-kamermaisonnette) voor haar rekening. Breur Zwijndrecht is een begrip in regio Rijnmond op het gebied van herbestemming en herontwikkeling van kantoorpanden tot woningen. Kenmerkend van de woningen is het fraaie uitzicht. Zo kijken de appartementen aan de voorzijde uit over de historische Tuinlaan, Gerrit Verboonstraat en de Lange Nieuwstraat, aan de achterzijde is een prachtig uitzicht op de Nieuwe Haven. De koopsommen zijn vanaf 1 70.000.- tot 269.000.- v.o.n. De officiële start van de verkoop aaat zaterdag 16 december plaatsvinden. Op deze dag bent u van harte welkom (van 9.30 uur tot 15.30 uur) bij Dop Dop Vastgoed om meer informatie en uitgebreide documentatie over het project te verkrijgen. Uiteraard kan u kosteloos en vrijblijvend voorgelicht worden over uw eventuele toekomstige financiering. Momenteel kunnen wij u een aantrekkelijke projectrente aanbieden van 3.9%! Wonen, wensen, werkelijkheid Dop Dop Vastgoed, uw vastgoedadviseur! Inlichtingen: Rotterdamsedijk 437, Schiedam Telefoon: 010-4738888 - -w De gunstige hypotheekrente, een groeiend vertrouwen in de economie, maar ook de trage oplevering van nieuwbouwprojecten heeft invloed op de verkoopcijfers. UGI HUMAANDELANGE NEUWSIRAAT o°/ A f£C «-

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 22