SPORT Debuut in derde divisie valt De Korenbeurs zwaar Wordt het voor SW 'driemaal scheepsrecht' Bestuurscrisis TSN voorbij Zeven NK-medailles voor jonge judoka's Klagende Schiedamse speelsters doen coach Van Gurp niets Aanleveren sportkopij Peter Edens en Harga uit elkaar Stunt heren De Korenbeurs Dubbele winst Rijnmond Juventus nu op tweede plek HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 31 JANUARI 1996 5-1443 SCHIEDAM Sportclubs die nieuws en/of verslagen willen aanleveren voor de woensdageditie van Het Nieuwe Stadsblad kunnen dat op verschillende manie ren doen. Per fax kan kopij tot maan dagmiddag uiterlijk 14.00 uur worden aangeleverd op nummer 2341017. Ook kan kopij worden opgestuurd naar, dan wel afgegeven op het redactiekantoor aan de Westhavenkade 14 in Vlaar- dingen. Dit kan eveneens tot maandagmiddag 14.00 uur. Sportredacteur Arne van der Zande is te bereiken op tel. 4358818. SCHIEDAM Trainer- /coach Peter Edens en korf balvereniging Harga zijn af gelopen week uit elkaar ge gaan. Volgens Harga ligt de oorzaak hiervan niet op korf bal technisch vlak, maar is dit vertrek terug te voeren op een verstoorde persoonlijke relatie tussen Peter Edens en de selectie. Aan het begin van het seizoen leidde dit al tot het vertrek van enkele spe lers. Harga had Edens in dienst genomen met de uitdrukkelij ke bedoeling het spelpeil op een hoger niveau te brengen. Dit kan alleen als een selec- tiegroep zich aan een strenge discipline wil onderwerpen. Aanvankelijk leek dit geen probleem. De manier waarop Edens deze discipline af pro beerde te dwingen, leidde bij de spelersgroep tot een groei end aantal irritaties. Dat ver oorzaakte weer een onge wenst spanningsveld. Door velen werd dit spanningsveld gezien als één van de redenen waarom de prestaties van het tepm in de zaalcompetitie achterbleven bij de verwach tingen. Harga keerde dit sei zoen terug in de derde klasse, maar heeft nog geen enkele punt behaald. Dat Peter Edens op zijn beurt teleurgesteld was in de sa menwerking met de spelers blijkt uit zijn vroege aankon diging dat hij in ieder geval aan het einde van dit seizoen zou vertrekken. In overleg tussen het bestuur van Harga en Peter Edens is overeenge komen dat het voortduren van de huidige gespannen si tuatie ongewenst is en dat het voor beide partijen beter is de overeenkomst voortijdig te beëindigen. Het bestuur van Harga betreurt het einde van de samenwerking ten zeerste, omdat zij nog steeds de me ning is toegedaan dat Peter Edens een bekwaam en ge dreven trainer is. Hij bleek alleen niet te passen in de huidige verenigingscultuur. De rest van het lopende sei zoen zal Ed Pak de selectie trainen en coachen. Pak is jarenlang speler geweest van Harga 1. Hij was verder trai ner van ODI en de Harga- jeugd. SCHIEDAM Ook de tweede wedstrijd van het eerste heren team van tafeltennisvereniging De Korenbeurs is /in een over winning geëindigd. Ditmaal was het echter een zw/ar bevochten maar tevens 'zeer knappe 6-4 winst tegen B. de Goede/Trias. Voor deze competitie werd dit team uit Twello getipt als één van de favorieten voor de titel. De start van De Korenbeurs in deze wedstrijd was zeer voortva rend. In de eerste zes partijen moest alleen Nermin Smajic zijn meerdere erkennen in Hans den Boer. Deze 5-1 tussenstand kon echter niet verder worden uitge bouwd naar een daverende ver rassing. Danny Maas en Ron van der Wijk slaagden er even min in Hans den Boer te winnen. Ook Martin Landstra was te sterk voor Van der Wijk. Volgende week staat er weer een zware wedstrijd op het program ma. SPS/ Never Despair, de de gradant uit de eredivisie, komt dan op bezoek in Schiedam. Het tweede team won met 8-2 van De Trefhoek uit Almelo en het derde won 9-1 van GTTC uit Groesbeek. SCHIEDAM Het debuut van de tafeltennissters van De Koren beurs in de derde divisie verloopt vooralsnog niet voorspoedig. Zaterdag werd in de tweede wedstrijd van dit seizoen met 7-3 verloren van ATC uit Nijmegen. De drie dames, Daniëlle Maas, Carola Thalen en Sylvia Waterreus, hadden zich na hun promotie uit de vierde divisie ongetwijfeld een ander debuut op het hogere plan voorgesteld. „Ook tegen ATC merkten we weer", zegt teambegeleider Hans Waterreus, „dat het niveau in de derde divisie toch een stuk hoger ligt dan in de vierde divisie. Toen hadden we nog wel eens een ploeg met speelsters die ongecontroleerd speelden. In de derde divisie ligt het tempo hoger en wordt er simpelweg harder en directer geslagen. We zijn ook nog te lief en brengen een balletje liever terug dan een kans direct af te maken. Dat doen de tegenstanders juist wel." In de eerste wedstrijd van het seizoen, vorige week, tegen Qutili- ty/MZ uit Middelburg leed De Korenbeurs ook een 7-3 nederlaag. „Toen was Carola Thalen er door privé-problemen niet helemaal bij", aldus Waterreus. Afgelopen zaterdag was de oudste van het Korenbeurs-trio echter weer goed bij de les. „Ze toonde nu het beste van haar spel", complimenteerde de coach Thalen. Het goede spel van haar kon echter niet voorkomen dat ze evenals Sylvia Waterreus en Daniëlle Maas elk maar één partij wonnen. „Sylvia zat niet helemaal lekker in haar vel. Daarom denk ik dat we bij ATC toch zeker een gelijkspel moeten kunnen halen", meent coach Waterreus. Hoewel de nummer laatst uit de derde divisie aan het einde van het seizoen degradeert en de nummer voorlaatst promotie/degradatie wedstrijden moet spelen, vreest Hans Waterreus niet voor een teruggang naar de vierde divisie. „Komende zaterdag komt De Toekomst op bezoek. We weten helemaal niets van die ploeg, behalve dan dat ze één puntje meer hebben dan wij. We zullen van die meiden dus moeten winnen. Dat zal ook lukken", houdt Hans Waterreus de moed erin. SCHIEDAM UVG was zondag aan haar stand ver plicht te winnen van het laag geklasseerde Fortissimo, maar dat de dames uit Cothen (bij Wijk bij Duurstede) met zo'n dikke 26-13 nederlaag naar huis werden gestuurd had niemand verwacht. Na een moeizame eerste helft, overklaste UVG na rust de bezoeksters, die toen tot slechts vier treffers kwamen! In de eerste divisie B is een dui delijke driedeling te maken. OSC, AHF Arnhem en Blauw Wit strijden om de titel en Aals meer, Fortissimo en Internos vechten tegen degradatie. Daar tussen zitten vijf ploegen, waar onder UVG en ook DWS. UVG stond zondag onderaan het rijtje van die vijf teams en dat zint de Schiedamsen absouut niet. Aan de andere kant heeft de ploeg van coach Roy van Gurp de laatste weken de drie topploegen ontmoet en telkens verloren. Daardoor is de positie van UVG enigszins geflatteerd. Marginaal Ondanks de dikke overwinning was er bij UVG na afloop geen juichstemming. Ynès Veigas en Karin Dekker, die na haar bles sure voor het eerst weer speelde, waren ontstemd over het beleid van Van Gurp. In de tweede helft kwamen de twee pas in actie in de slotfase toen UVG de overwinning al lang veilig had gesteld. De beslis sing van Van Gurp om het duo in de tweede helft langdurig op de bank te houden hadden ze volgens de coach aan zichzelf te wijten. UVG was namelijk in de eerste dertig minuten duidelijk niet bij de les en dat resulteerde in een marginale voorsprong van 9-8. „We speelden in de eerste helft niet scherp en dat mag niet. Ze ker niet tegen een ploeg die laag geklasseerd staat en waarvan we uit ook hebben verloren", aldus Van Gurp. Daarom liet hij in de tweede helft Bianca Weber en Nicole van Boles spelen. Dat pakte goed uit, want binnen tien minuten bouwde UVG een 16-9 voorsprong op. Wat UVG ditmaal goed deed was scoren in ondertal-situaties. Toen Astrid Winters voor twee minuten naar de kant moest scoorden Martine Menses en Bianca Weber, For tissimo stelde daar slechts één treffer tegenover van Petra Wey- ers,'die drie van de vier Cothense doelpunten na rust voor haar rekening nam. UVG was na rust ook duidelijk in haar sas, het was jammer dat een 'vliegertje' van Bianca Weber op aangeven van Astrid Winters wegens 'cir kel' mislukte. Opvallend was het goede spel van Martine Menses in de opbouw. De pas 20-jarige speelster leidde als een routinier de Schiedamse aanval, eiste de bal veelvuldig op en stelde team genotes in staat aanvallen sco rend af te sluiten. Ook Mirjam van Boles was onder de lat bij UVG op dreef. De sluitpost pak te vele schoten van Fortissimo, dat - en dat moet worden gezegd - vaak heel zwak schoot. „Dat kwam door ons sterke verdedi gen", verklaarde Van Gurp. Pas in de laatste tien minuten gunde Van Gurp zijn speelsters die voor de overwinning hadden gezorgd rust. Blijven Karin Dekker, Ynès Veigas, Manon Rooders en good old Vallie Kolditz mochten spelen. Dat het toen direct een stuk min der ging met UVG gaat te ver, maar de doelpuntenmachine stokte wel enigszins. Opvallend was ook dat van de vijf treffers die UVG in de slotfase nog maakte Karin Dekker er drie voor haar rekening nam. „Dan heb ik haar blijkbaar goed ge prikkeld door haar lang in de tweede helft op de bank te zet ten", zei Van Gurp, die er vanuit gaat nog een seizoen bij UVG te blijven. Hij is immers al bezig met een nieuwe keepster en een opbouwster voor volgend sei zoen. Over de boosheid van Ynès Vei gas en Karin Dekker kon Van Gurp zich boos maken. „Ik ben geen boekhouder die precies bijhoudt of iedereen vol doende speeltijd krijgt. Ik ben een coach die wordt beoordeeld op resultaten. Als de ploeg die in de tweede helft in het veld staat prima speelt, zal ik daarin niet wisselen. Ik snap dat dat voor speelsters die veel trainen moei lijk te accepteren is, maar we spelen eerste divisie. En dus is het jammer voor hen. Ik vind juist dat de speelsters op de bank waardering moeten hebben voor de speelsters die het in het veld klaren", aldus Van Gurp die hoopt dat deze ruime overwin ning de komende weken zal doorwerken in het zelfvertrou wen. SCHIEDAM In de negende ronde van de nationale dam- competitie in de eerste klasse A speelde het eerste tiental van damclub Schiedam de uitwed strijd tegen PSV in Eindhoven. Het resultaat was een fraaie 12-8 overwinning op de sterke Eind- hovenaren. Koploper in de eerste klasse Heijmans/Excelsior maakte geen fout en klopte Damlust uit Gouda (17-3). Excelsior blijft hierdoor koploper met 17 pun ten uit negen duels. Schiedam staat tweede met 15 punten. Astra Informatica uit Tilburg volgt op de derde plaats met 13 punten. Toegenomen De wedstrijden tegen PSV zijn voor Schiedam altijd lastig ge weest. Vorig seizoen werd voor het eerste in jaren gewonnen met 12-8. Ditmaal werd dezelfde uit slag bereikt. „Dat toont aan dat het eerste team van de damclub Schiedam in kracht is toegeno men. Zeker als we zien hoe over tuigend de overwinning tot stand kwam", aldus teamleider Joop Smit. Henk de Witt zorgde al na drieënhalf uur voor de eerste punten. Met fantasierijk spel werd de Rus Igor Tchartoriiski naar de ondergang gevoerd. Na een remise van Edwin de Jager tegen Jacco Sandee kwamen de Eindhovenaren weer op gelijke hoogte door een nederlaag van Tiny Mous tegen Hannes van Berkel, een invaller die liet zien dat hij de damkunst uitstekend beheerst en regelmatig won. Ton Burgerhout kwam er tegen de stugge Janus Wuytenburg niet door heen en speelde remise. Dirk van Schaik jr. hield de ge vreesde Gerard van Bakel op remise en ook Hans Lansbergen speelde remise. Tegenstander Fred Passchier profiteerde van een onregelma tigheid in de Schiedamse stelling en nam een zetje dat schijfwinst opleverde. Lansbergen had enige compensatie, speelde sterk ver der en kon tevreden toezien dat Passchier de partij niet meer kon winnen. Hij moest knarsetan dend remise aannemen. De stand kwam daarmee op 6-6. Schiedam kwam op voorsprong door een mooie overwinning van Mathieu Smit op Ingo Greve- raars, één der sterkste Eindho- vense spiers, die ook in de vorige wedstrijd al van Smit had verlo ren. In een moeilijke stand wist Smit schijfwinst te forceren, overleefde de tijdnoodfase en won uiteindelijk gemakkelijk. Vangertje Adri van Huët vergrootte de Schiedamse voorsprong naar 10- 6 door een overwinning op Pie- ter Wijn, die eerder in de partij een remise-aanbod had afgesla gen en later een eigen remise- voorstel zag worden afgewezen. Vervolgens kreeg Wijn in de ga ten dat hij ging verliezen van de sterk spelende Van Huët. Wijn speelde een verloren stand veel te lang door, maar liep uiteindelijk nog in een vangertje. Dik van den Kerkhoff zorgde voor het winnende punt door een remise tegen Adrie Vermeu len. Het werd uiteindelijk 12-8 door remise van Wim Vrijland tegen Carlo Mas, die daarmee goed weg kwam. Na bijna zes uur spelen moest Vrijland erin berusten dat het eindspel net niet gewonnen werd. In de volgende ronde op 24 fe bruari, speelt Schiedam weer een'uitwedstrijd. Dan in De Bilt tegen Ons Genoegen uit Utrecht. SCHIEDAM De heren van volleybalvereniging Rijnmond wonnen zaterdag moeiteloos de uitwedstrijd tegen EAVV. Hier door is de achterstand van Rijn mond op koploper Vocasa in de eerste divisie teruggebracht tot twee punten. De dames van Rijnmond zorgden met een 2-3 overwinning op Longa'59 voor een stunt. Longa'59 is namelijk de nummer twee in de eerste divisie. Vooral in de vijfde set toonden de Schiedamsen aan over veerkracht te beschikken. Op 14-13 kreeg Longa'59 een matchpoint. Uiteindelijk trok de ploeg van Hans van Setten de set en daarmee de winst met 17-19 naar zich toe. SCHIEDAM De basketbal lers van Juventus zijn door een 86-96 overwinning op het tweede van EBBC opgeklommen naar een tweede plaats in de eerste divisie. Vooral in de eerste helft speelde Juventus erg sterk. Bij het wisselen van speelhelft leid den de Schiedammers met maar liefst 34-52. Na rust kwam het Den Bossche EBBC sterk terug en kwam het zelfs naast Juven tus. Hoewel Juventus in de slot fase veel spelers had die veel persoonlijke fouten hadden be gaan, won het uiteindelijk met tien punten verschil. SCHIEDAM - Voor SVV was november een maand waarin de medaille duidelijk een keerzijde had. Was er de ene week de euforie over de 12-3 zege op hekkesluiter HWD (drie punten in de knip aangevuld met de bal- van-de-maand gesponsord door Tapijtmeester Jan Jongebreur) zeven dagen later werd - op eigen veld nota bene - met 1-2 het hoofd gebogen voor aartsri vaal Hermes DVS. Dat laatste zat Henk Salari, die inmiddels zijn contract met de derdeklasser verlengde, natuurlijk niet lekker. „Maar", probeert hij het onge rief enigszins weg te poetsen, „zoiets kan gebeuren. We zijn nog kwetsbaar. Het is alleen pijnlijk, dat Hermes dat bloot legde." Salari kampt met een luxe-pro bleem. Zijn selectie is zo om vangrijk dat hij bijna met gemak twee eerste elftallen kan forme ren. Het wakkert de concurren tie aan. Toch bleek die formule niet echt te werken. SVV verloor de finale van het Schiedamse kampioenschap, om vervolgens in de openingswedstrijd van de competitie stevig in de fout te gaan tegen DRGS. „En dat zorgde meteen voor de praat jes", zucht hij. „Ze wisten al te vertellen dat ik zou worden weg gestuurd indien we ook de vol gende pot zouden verliezen. Nonsens. Ik maak me maar niet druk over dergelijke onzin. Wanneer ik dat zou doen - ik hoor namelijk wel meer - dan zou ik 's-nachts niet meer sla pen." SVV zette daarna een zegereeks van zes wedstrijden neer en deed in de derde klas D een geslaagde greep naar de macht. Toch valt er voor Henk Salari nog het één en ander te wensen. „De ploeg staat nog niet echt op de rails. Het collectief kan veel meer, dan er tot nu toe uitgekomen is. SVV heeft nu tweemaal achtereen de promotie naar de tweede klas gemist. Deze groep heeft duide lijk de potentie om de titel te pakken. Daar gaan we dan ook voor." Maar Henk Salari moest, vond hij, eerst tussen de oren van zijn manschappen enige orde op za ken stellen. „Het ontbrak aan de juiste instelling en karakter. Ze misten de wil om het duel te winnen. Dat moest dus eerst de wereld uit. Door lekker fel te trainen. Door ze te dwingen de kaas niet van het brood te laten eten." Dat ging ten koste van de vaste patronen. „Begrijp je nu waarom het in het veld nog niet allemaal naar mijn zin loopt? We winnen wel, daar niet van, maar de ploeg heeft veel meer in zijn mars dan het tot nu toe heeft laten zien. We heb ben nu nog een keu concurreren de ploegen in onze kielzog. Dat houdt het spannend. Ik ben er echter van overtuigd, dat een op alle fronten optimaal draaiend SVV nog hogere ogen kan gooi en, dan het tot dusverre gedaan heeft." SCHIEDAM Het was schrikken voor de leden van tennisvere niging TSN toen begin oktober vorig jaar een uitnodiging in de bus viel voor een extra algemene ledenvergadering. Het voltallige bestuur van TSN deelde toen mee met ingang van 1 januari 1996 te stoppen met alle werkzaamheden. Alhoewel de algemene leden vergadering de mening van het bestuur niet deelde, meende zij de afgelopen tijd niet in staat te zijn geweest van TSN één vereniging te maken. Onder leiding van Rob Bonneur ging een formatie-commissie aan het werk om een nieuw bestuur te vormen. Daarvoor werden vele gesprekken gevoerd met mogelijke kandidaat-bestuursleden. Om dat dit buiten het seizoen moest gebeuren was dit geen geringe opgave. Uiteindelijk is het gelukt een nieuw bestuur te formeren. Tijdens de algemene ledenvergadering op 26 januari werd de nieuwe club onder voorzitterschap van Wim Lubbers met algeme ne stemmen gekozen. In zijn inaugurele rede benadrukte de voorzitter dat hetgeen de afgelopen maanden is gebeurd bij TSN nooit meer mag voorko men. „Het nieuwe bestuur zal er alles aan doen om de band binnen de vereniging en betrokkenheid van de leden te verbete ren", zei Lubbers. Met een ledenbestand van 800 leden, waarvan 200 jeugdleden, is TSN één van de meest bloeiende tennisvereni gingen in deze regio. Vooral op het aantal jeugdleden zijn vele verenigingen jaloers. Bovendien beschikt TSN nu over zes verlich te banen en bestaan er plannen voor een nieuw eigen clubhuis. „Daarmee lijken alle ingrediënten aanwezig voor een bloeiende vereniging", aldus Lubbers. Op de ledenvergadering vorige week werden tevens tachtig leden in diverse commissies gekozen. Samen met een bestuur goed voor een breed kader, waardoor TSN met vertrouwen de toekomst tegemoet ziet. In het bestuur hebben naast Wim Lubbers zitting: Jan Waardenburg, Stef van Rooijen, Sjaak van Heiten, Jack Voorwald en Adam Elsinga. SCHIEDAM De judoka's van Sportinstituut Schiedam zijn opnieuw zeer succesvol geweest. Afgelopen zaterdag werden in sporthal Merwestein te Nieuwe- gein de nationale kampioen schappen judo voor jongens en meisjes tot 16 jaar gehouden. Vorig jaar behaalden de jeugdige judoka's van leraar Arthur den Hamer vier medailles, dit keer werd de oogst van vorig jaar fors overtroffen. Met maar liefst ze ven medailles kwam de ploeg zaterdagavond terug uit Nieu- wegein. „Een fantastisch resultaat", vond Den Hamer. Bij de meisjes verbeterde Nata- scha van Gurp haar derde plaats van vorig jaar door nu kampioe ne te worden in de klasse tot 44 kilogram. Ook Desiree Romijn (-48 kg) werd ongeslagen kampioene. Sonja Aleman (-37 kg) verloor weliswaar haar titel, maar be haalde toch een knappe tweede plaats. Bij de jongens verspeelde ook Marco Schaap zijn nationale ti tel, hij werd zaterdag toch nog derde in de klasse tot 34 kilo gram. In dezelfde klasse werd Dogan Tekin tweede, al was dat dubieus. Hij kreeg in de finale een score tegen dat volgens zijn trainer Den Hamer niet meer kon zijn dan een yuko (half punt) maar de scheidsrechter oordeelde anders en gaf ippon (vol punt), waarmee de partij direct was afgelopen. Jeffrey Koekebacker evenaarde zijn prestatie van vorig jaar en werd opnieuw derde in de klasse tot 37 kilogram. In de klasse tot 65 kilogram werd Hüseyin Tekin eveneens derde. Voor hem had er meer ingezeten. In de halve finale stond hij dik op punten voor, maar door een foutje vlak voor tijd verloor toch nog. Hier door restte hem niet meer dan de wedstrijd om de derde plaats. Daarin was hij oppermachtig, want binnen tien seconden was hij klaar door zijn tegenstander met ippon te verslaan. Naast een medaille kregen de kampioenen een uitnodiging voor het EK judo, dat van 16 tot en met 19 mei wordt gehouden in Den Haag. De nummer twee en drie kregen deelnamekaarten voor de Dutch open op 6 en 7 april in Den Bosch. Bovendien mogen ze allemaal meedoen aan een training me Jong Oranje op 14 april. HVC NOG NIET UIT HET DAL De handballers van HVC leden tegen koploper HEC hun vijfde nederlaag op rij. De Schiedammers werden in de uitwedstrijd tegen de Haagse koploper verrast door een snelle 6-1 achterstand. Dat was al na zes minuten. HVC wist die marge van vijf treffers terug te brengen tot drie treffers in de 17e minuut: 9-6. HEC liep vervolgens toch weer ver uit, want aan het einde van de eerste helft stonden de Hagenaars met 15-7 voor. In de tweede helft kon Harga het gat niet kleiner maken dan vijf doelpun ten. Het gaf aan dat de koploper geen moment in gevaar kwam. De eindstand werd bepaald op 27-19. Topscorer bij HVC was aanvoer der Eric Buskens met vijf doelpunten. Sylvia Waterreus namens De Korenbeurs in actie tegen ATC UVG bouwt aan zelfvertrouwen door ARNE VAN DER ZANDE Damclub Schiedam rukt op naar de tweede plaats Dik van den Kerkhoff zorgde voor het winnende punt voor dc Schiedam ARCHIEFFOTO t blink si er Martine Menses duelleert met Jok we Lokker

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 13