3 TJ I T 7 Gebakken Lucht Op vakantie vanaf Rotterdam Airport: aankomen, inchecken en wegwezen mmdelen mezzo-sopraan Eunice Arias. Toegang: f 20,- Pas 65 f 17,50. Visserijmuseum, Vlaardingen. The Festival Door: Up With People. Een dynamische show door honderd jongeren uit vijf entwintig landen. 'The Festival' is synoniem voor feest: uitbundige muziekexplosies, ingetogen ballads, wervelende choreo-grafie en authentieke kostuums. Aanvang: 14.00 en 20.15. Toegang: f 20,-. Stadsgehoor zaal, Vlaardingen. Donderdag 8 februari Jamsessie (blues/rock) in Café Grote Markt 17, Schiedam. 'Proficiat' door 'De Types'. Entree f 22,50 passen f 20,- Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. Vrijdag 9 februari 'Kalifornia'; film in het Filmhuis, Schiedam. Aanvang: 21.30. Entree f 8,- Rnale 'Marten Putman Festival' met een optreden van Frans Bauer. Presentatie Rita Young en Kevin Brouwer. Toegang: f 17,50. Stadsgehoorzaal, Vlaardingen 'Pro Memorie' door De Gebroeders Flint. Toegang: f 17,50; passen f 15,-. Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. Zaterdag 10 februari Het Volk speelt 'Het Kievitsei'. Drie halfbroers worden na de dood van hun moeder op zichzelf teruggeworpen Theater Schuurkerk, Maassluis. Frank Boeijen. Toernee waarin de nieuwe CD het uitgangspunt vormt. Toegang: f 35,-; passen f 30,- Aanvang: 20.15. Stadsgehoorzaal, Vlaardin gen. A Trip 2 Magie. Black and White Magie. DJ's Jeroen and Andrew. Entree f 10,.-; leden f 5,-. Aanvang: 22.00. Podium X, Vlaardingen. ISIS Rockband. Entree f 5,-; Aanvang: 21.30 in Pande monium, Vlaardingen. Departement van Ongedane Zaken. Aanvang: 14.00. Toegang: f 7,50. Theater De Teerstoof, Schiedam. Zondag 11 februari Sikulu met 'The Journey: traditionele songs en ritmi sche dansen van deze Zuidafrikaanse groep.- Toegang: f 50,-; passen f 45,- Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. Adriaan van Dis draagt voor uit eigen werk. Aanvang: 14.00. Toegang: f 20,-. Teerstoof, Schiedam. Fill It Up. Aanvang: 16.30. Café De Waal, Vlaardingen. Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 in Schiedam openingstijden: dinsdag t/m zaterdag van 10.00-17.00, zon- en feestdagen van 12.30 uur tot 17.00. Theater Schuurkerk, Schuurhof 142 in Maassluis reserveren: iedere werkdag van 12.00 en 14.00. Telefoon 010-5913700. Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg51 in Vlaardin gen. Reserveren: iedere werk dag van 10.00-15.00. Telefoon: 0104350500. Theater De Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam. Reserveren: iedere werkdag van 10.00 -16.00 uur en zaterdag van 12.00 -16.00 uur. Telefoon Theaterkassa 0104269563. Oproep Indien uw culturele activiteit niet in deze agenda opgenomen is, stuur dan voor taan uw gegevens op naar: De Thuis-aan-Huis-Krant, Nassaulaan 19,3135 ZH Vlaardingen. "DE GEKOOKTE VAM MIJN NIEUWE '"THUIS AAN HUIS- J f£tlCIT£ERD T DE GEBOORTE N |E MlEUV/EJ ND1 KRAMT Eindelijk heb ik een kookrubriek (ik ben namelijk kok), genoemd naar het meest onmogelijke wat je je kunt voorstellen binnen mijn tookvak 'Gebakken Lucht'. Hetgeen dus eigenlijk nergens over gaat, maar ironisch gezien een houding en belangrijkheid voorstelt Zo wordt het dan ook in de culinaire wereld vaak voorgeschoteld, maar eigenlijk gaat het bij koken over liefde, kookliefde dus (wat mij betreft), en hierover ga ik vertellea Nu hoop ik niet dat u hierna dag en nacht in de keuken gaat door brengen, waar u met rode tonen en schitterende oogjes maaltijden creëert die uw meesterschap openbaren. Nee, doet u dat maar niet Het hele proces begint namelijk bij de ingrediënten, ga daar maar eens op letten: kijkt u eens naar de pracht van een grote groene boerenkool, ruik eens aan de schil van een limoentje en proef een malse zeeverse haring. Daar krijg je water van in je mond. Het is goed om te beginnen met deze trek, hier haal ik namelijk mijn inspiratie uit. Een aantal van deze etenswaren bij elkaar kunnen een heerlijk gerecht vormen en een goede onderlinge combinatie levert altijd meer op dan wanneer je deze waren bij (en naast) elkaar optelt Afzonderlijke smaken en uiterlijk van de etenswaren zelf ondersteunen elkaar namelijk. En daardoor kan er iets bijzon ders ontstaan; als dat gebeurt dan ben je echt aan het token. Het is zó simpel dus (gebakten lucht). Natuurlijk werk ik zelf het liefst met 'op ecologische gronden' bij elkaar gescharrelde spullen, want deze smaken veel beter, zijn natuurlijk veel gezonder en bovendien goed voor het gemoed, maar helaas kan ook mijn Bruin dat niet altijd trekken. Nu zou het leuk zijn als wij in deze rubriek, behalve mijn recepten, ook nog wat vragen of goede recepten van u zouden kunnen behandelen. U kunt dus gewoon naar ons schrijvea Doet u dat maar. Het recept van deze week is seizoensgebonden, maar smaakt ook in de zomer zeker zo goed: Zachte romige zuurkoolsoep met gerookte zalm en verse dille. BENODIGDE INGREDIËNTEN 250gram zuurkool 100 gram gerookte zalm lui scheutje witte wijn room en melk of water 3/4 liter) zout, versgemalen peper, jene verbes en verse dille 2 losgeklopte eidooiers Het uitje snipperen en aanzweten in boter, de zuurkool fijnsnijden of pureren en uit laten lekken, daarna aan de pan toevoegen, even meebakken, daarna afblussen met witte wijn dan de room en het water of de melk toevoegea Ras op met melk en zuur, dit kan gaan schiftea Laat de zuurkool en de wijn dan nog even doorkoken, oftewel ontzuren, voordat u eerst de room en daarna de melk toevoegt De soep kan eventueel opgebonden worden met een beetje maizena als u niet teveel room wilt gebruiken. Nu de smaakjes toevoegen! Als de soep op dikte en op smaak is dan kunnen de dooiers erbij, deze mogen niet meekoken! Aan het eind, voor het op dienen, kunnen de zalm en dille erbij gedaan worden en indien u geen vis lust, neemt u lekker uit gebakken rookspek Het allerlekkerste is overigens gerookte paling, maar dit vind ik een beetje zonde van de paling: sommige etenswaren zijn namelijk zo lekker dat ze op zichzelf moeten blijven (dus niet met iets anders in zee moeten gaan)....Tot volgende keer! LEGENDES UIT DE POP OP VIDEO: VAN MUDDY WATERS TOT ROLLING STONES Smullen voor de Wie kent ze niet van TV? De beelden van kilome ters lange files op de inter nationale verbindingswe gen naar de vakantiege- bieden die elke zomer de beeldbuis vullen. Urenlang in de file staan is voor elke vakantie ganger per auto al jaren een bekend gegeven. Gelukkig is legenwoordig voor iedereen ook het vliegtuig een mogelijkheid die binnen hand bereik ligt Maar al zijn er in de lucht nauwelijks vertragingen en zeker geen stoplichten, bij het inchecken op het vliegveld is drie uur vantevoren aanwezig zijn geen uitzondering. Met je loodzware koffers hang je maar rond in de vertrekhal; je neemt nog een broodje en nog een top koffie en je kiest maar weer eens een bankje uit om geërgerd verder te gaan zitten wachten. Voeg daarbij de peperdure par keerplaats voor je auto en je vakantie, waar je zo naar uitkeek omdat je eens lekker wilde bijtomen van je drukte werk zaamheden, begint al met een hoop ergernissen. VOORDEEL Onzin natuurlijk: uw vakantie hoort te beginnen op het moment dat u de deur achter u dichttrekt. En dat kan ook, als u vertrekt vanaf Rotterdam Airport Onze regionale lucht haven is niet allen góed bereik baar per openbaar vervoer, maar er vlak voor de deur parkeren. Niks geen gezoek en de wacht tijden zijn niet langer dan strikt noodzakelijk Maar Rotterdam Airport tent nog meer voordelea Zo heeft reisorganisatie Holland Inter national vanaf Rotterdam be kende bestemmingen in zijn pakket als Mallorca, Gran Canaria, Faro en Kreta. Transavia Airlines brengt u er op comfor tabele wijze naartoe en Holland International doet er nog eens een gratis Air Mile bij voor elke bestede honderd gulden, plus een kortingsbon voor in de Tax Freeshop. En alsof dat nog niet genoeg is krijgt u bij de zomer vakanties van dit jaar vanaf Rotterdam Airport f 50,- korting per persoon op prijzen uit de brochures. ter een serie van dertien vi deobanden op de markt die je compleet op de hoogte van de geschiede- van de popmuziek. In februari liggen ze in de spe ciaalzaken. Niet alleen op koop-video, maar ook op VideoCD. Het eerste deel geeft een overzicht van de gehete uit twaalf Ame- en Britse Rode die de wor- vormen voor he beelden van optredens worden af- met critid en Wilson en hun sene was in het jaar een groot 14'in bij de VPRO DE THUIS AAH HUIS KRANT.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 27