Bekende schrijfster bezoekt De Regenboog College tegen leeftijdsdiscriminatie 'Politie zet burger te kijk bij grootscheepse actie tegen weed' Cursus EHBO aan kinderen 250 Piek fooi Gezamenlijke aanpak milieuhandhaving De Walvisch draait weer Vrijwilligers voor kindertuinen gezocht Controle van bromfietsen BELOOFD: Loco-burgemeester Wiegman pessimistisch over haalbaarheid kabinetsplan Veringmeier: 't juiste adres voor aanmeten van kunstgebit Man beroofd van leren jas Uitverkoop Wereldwinkel Schaatsen door het Westland Het Nieuwe Stadsblad - 1 WËm HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM WOENSDAG 31 JANUARI 1996 5-1441 SCHIEDAM De huidige col lectie moet plaats maken voor nieuwe produkten van het zuide lijk halfrond. Vanaf donderdag l februari houdt Wereldwinkel Schiedam (Lange Achterweg 14, pleintje Hoogstraat) daarom een maand lang opruiming. Klanten krijgen 25 procent korting op vele artikelen zoals sjaals, hand schoenen, Peruaans keramiek, kringloopprodukten, muziekin strumenten, speelgoed en siera den. De importeur van veel van deze produkten is de organisatie Fair Trade. Deze garandeert dat met een aankoop uit de Wereld winkel de ontwikkeling van de Derde Wereld wordt gestimu leerd. WATERWEG Liefheb bers van lange schaatstoch ten kunnen hun hart ophalen met de Westlandtocht, die af gelopen dinsdag van start is gegaan. Er kan dagelijks op verschillende locaties worden gestart tussen 10.00 en 14.00 uur. De Westlandtocht kent diverse afstanden, te weten 15, 30, 45 en 60 kilometer. De startplaatsen zijn in Maasland bij het Wapen van Maasland, Vlaardingen bij kanovereniging Natsec aan de Vlaardingse Vaart, Schip luiden bij de molen. De Lier bij de Ark en Honselersdijk bij wielerparcours BWV. Voor meer informatie kan men bellen, tel. 5925295. BLOEMSCHIKKEN In wijk centrum De Blauwe Brug aan het Bachplein in Schidam start op vrij dag 2 februari een cursus bloem schikken. Voor vijf lessen betalen de deelnemers 42,50 gulden. Aanvang 19.30 uur. Aanmelden of meer infor matie aan de balie van het wijkcen trum, tel. 4701049. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur kiaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 1.300.000 010 - 4.699.911 010 - 4.699.444 010-4.699.612/4.699.613 SCHIEDAM „Hartstikke geslaagd", zegt een enthousiaste Kees van den Bosch, leerkracht van De Regenboog over het bezoek van Mies Bouhuys. De schrijfster van onder meer sprook jes bracht maandag een bezoek aan de basisschool. De uitnodi ging vond plaatst in het kader van een jaarlijks project. Ditmaal was gekozen voor het thema sprookjes. Daarom was het niet verbazingwekkend dat er zo af en toe in de school heksen, prinsessen en dwergen werden gesignaleerd. Zelfs vadertje Grimm kwam zijn opwachting maken. Mies Bouhuys geeft voor leerlingen uit de groepen zeven en acht gastlessen. „Van te voren hebben de kinderen zich verdiept in onder andere sprookjes van Grimm, Anderson en Moeder de Gans", aldus Van den Bosch. „Van de Openbare Bibliotheek kregen we een uitgebreide collectie boeken van Mies Bouhuys. Zij schreef ruim honderd kinderboe ken, toneelstukken en musicals." Volgens Kees van den Bosch werd de schrijfster door de leerlingen bestookt met vragen over 'haar eigen leven en haar werk. „En het was opvallend om te zien hoe serieus zij daarop inging." Mies Bouhuys werd bestookt met vragen door PETER BRAAD SCHIEDAM De komst van de nieuwe stadsprovincie Rotterdam is uiterst onzeker. Tijdens het debat dat donder dag in de Tweede Kamer werd gehouden, bleek dat de drie coalitiepartijen PvdA, VVD en D66 ernstig verdeeld zijn. Belangrijkste struikelblok blijkt de opdeling van Rotter dam. De VVD is vóór het plan van het kabinet om de Maasstad op te delen in vijf gemeenten, de PvdA is tegen opdeling en D66 wil de nieuwe provincie uitbreiden met de Drechtsteden en de Hoeksche Waard. Schiedam, voorstan der van het oorspronkelijke plan Rotterdam op te delen in tien gemeenten, wacht de re actie van het kabinet later deze week af. „Ik ben gezien de verdeeldheid in de coalitie wel somber gestemd over de afloop", zegt loco-burgemees- ter A. Wiegman. Door de verschillende standpun ten van de coalitiepartijen is een impasse ontstaan. Naar ver wachting zal het kabinet nog deze week reageren. „Er moet vanuit het kabinet een door braak komen", meent Wiegman. „Ik verwacht dat minister Dijk stal van Binnenlandse Zaken Wiegman: 'Dit kunnen ze niet maken' nog een laatste poging zal onder nemen om met de drie fractie voorzitters tot een oplossing te komen. PvdA en D66 zouden dan moeten bijdraaien; anders gaat het helemaal niet door. PvdA en D66 moeten in hun achteruit. De fracties dienen hun verantwoordelijkheid te nemen en respect te tonen voor de vele inspanningen die de afgelopen jaren zijn gedaan om tot een stadsprovincie te komen. Het duurt allemaal wel heel erg lang. Dit kunnen ze niet maken", al dus Wiegman. Het huidige kabinetsplan gaat uit van de opdeling van Rotter dam in vijf gemeenten. De ge meente Rotterdam komt dan binnen de zogeheten ruit te lig gen, omsloten door de Rijkswe gen. Nieuwe gemeenten worden Hoek van Holland, Hoogvliet, Alexanderpolder en Berg en Schie (Hilligersberg en Schie- broek). De PvdA in de Tweede Kamer is tegen opdeling van Rotterdam omdat de bevolking van de Maasstad zich vorig jaar massaal via een referendum uit sprak tegen opdeling van de stad. D66 tenslotte kwam don derdag in de Kamer plotseling met het idee op de proppen Zuid-Holland in twee delen te splitsen, een noordelijk deel en een provincie Zuid-Holland zuid; met de Drechtsteden en de Hoeksche Waard erbij. Onder druk „Dat zijn oude plannen", zegt loco Wiegman bij afwezigheid van burgemeester Scheeres. „Die discussie hebben we al eerder gevoerd. Dat zou opnieuw een debat over taken en bevoegdhe den betekenen. Met alle vertra ging vandien en dat is niet goed voor deze regio. Bovendien vind ik dat de Drechtsteden eerst zelf zouden moeten aangeven of ze dat wel willen. Het is zonde van alle inspanningen en investerin gen als de stadsprovincie niet doorgaat. Er is jaren enthousiast aan gewerkt en nu puntje bij paaltje komt, blijken de stand punten ver uiteen te liggen. Ik ben het geheel overziende niet optimistisch over hetgene wat er uit komt", aldus Wiegman. De VVD heeft de PvdA en D66 onder druk gezet. Juist omdat men al zo lang bezig is geweest met de voorbereidingen van de nieuwe stadsprovincie zei VVD- woordvoerder Remkes donder dag in de Tweede Kamer 'samen uit, samen thuis'. „We gaan niet selectief winkelen. Het is alles of niks." PvdA en D66 zouden dus moeten bijdraaien. Anders ont staat er een politiek hachelijke situatie zelfs tot een kabinetscri sis zou kunnen leiden. m De tandprotheticus aan de slag Zakelijk bekeken SCHIEDAM Mensen die een kunstgebit nodig hebben zijn daarvoor sinds kort niet meer (alleen) aangewezen op de tand arts. Bij E. Veringmeier, tand protheticus gevestigd aan Nieu we Haven I3l, kan men tegen woordig een gebit laten aanme ten en daarvoor een vergoeding ontvangen van het ziekenfonds DSW. Zilveren Kruis, IZA of een andere zorgverzekeraar. Tandprotheticus Veringmeier is een gediplomeerd specialist op het gebied van het aanmeten en vervaardigen van kunstgebitten. Hij volgde een tandtechnische en een medisch-biologische oplei ding. Klanten kunnen rekenen op een persoonlijke benadering en deskundig advies. Klachten als pijn, het los zitten van de prothese en een veranderende gezichtsuitdrukking krijgen bij Veringmeier alle aandacht. Van zelfsprekend zijn nazorg en ga rantie in de behandeling inbegre pen. De praktijk van tandprotheticus Veringmeier is dagelijks geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Desge wenst kan men ook voor zater dag een afspraak maken. Voor meer informatie of een afspraak bellen met tel. 4261417. SCHIEDAM Een 26-jarige Schiedammer is zondagavond beroofd van zijn leren jas. De man liep in de Boterstraat toen twee voorbijgan gers hem om geld en sigaretten vroegen. Toen de man zei dat hij niets bij zich had, doorzochten de daders zijn jas. Er ontstond een vechtpartij, waarna de daders de jas van het slachtoffer afnamen en in de richting van de Lange Kerkstraat op de vlucht sloegen. SCHIEDAM Het college van B&W roept in stellingen en verenigingen op geen leeftijdsgrenzen te stellen aan bestuursleden. Het college vindt dat leeftijdscriteria 'niet meer van deze tijd zijn en daarom niet langer thuishoren in de statuten of reglementen'. De CDA-fractie in de gemeenteraad had het colle ge verzocht deze oproep te doen. Uit landelijk onderzoek is gebleken dat veel sport- en welzijnsin- stellingen leeftijdsgrenzen hanteren voor het ver vullen van een bestuursfunctie. Deze kunnen voor ouderen die maatschappelijk actief willen blijven, een belemmering vormen. De gestelde grens ligt doorgaans op 70 of 72 jaar. INGEZONDEN BRIEF Vorige week woensdagavond wer den de bewoners van de Schiedamse Newtonstraat opgeschrikt door de komst van een groot aantal politiea genten die zich vervoegden bij het adres van de heer H.J. N. aldaar. Een en ander gebeurde in het kader van overtreding van de opiumwet. De heer H.J. N. werd ervan verdacht houder te zijn van een weedplantage. Huis, tuin en kelder werden grondig doorzocht. De 'plantage' bleek te bestaan uit 3 potten met kale gerani ums die ter overwintering in de kel der stonden. Bij de huizoeking werd een kleine hoeveelheid softdrugs, zgn. nederweed uit eigen tuin van 850 gram gevonden en in beslag ge nomen. Dit was inclusief takken, bladeren, zaad en een aantal niet voor consumptie geschikte planten. De kennis van de politieagenten om trent het in beslag genomen produkt gaat zó ver dat zij zelfs de geraniums mee wilden nemen. Heeft de Schie damse politie in deze geen behoefte aan enige nascholing? Een dialoog met de doorsnee burger zou waar schijnlijk al voldoende zijn. 8 Man, volgens de verdachte overigens 12 minimaal, voor 850 gram onge- schoonde weed? In deze tijd waarin iedereen het heeft over aanpak van criminaliteit en het gebrek aan man- kacht bij de politie worden 8 mensen vrijgemaakt voor de arrestatie van een hard werkende metaalarbeider die geenszins als vuurwapen gevaar lijk, agressief of als crimineel bekend staat. Deze man die zich juist niet in het maffia-achtige milieu van drugs dealers wil begeven houdt des zo mers een paar planten in zijn achter tuin, juist genoeg voor eigen ge bruik. Zo is hij verzekerd van onge- manipuleerde cannabis, zoals de volkstuinhouder onbespoten groen te oogst van zijn lapje grond. Is de volkstuinier daarmee een tuinder? Heeft iemand die er 2 katten op na houdt een cattery? Is het opstellen van a.v.p.'s die per gemeente sterk verschillen wel bevordelijk omtrent kennis der wet die wij allen behoren te hebben? Wetgeving en kennis daarvan wor den steeds onoverzichtelijker. Wat in Rotterdam wordt gedoogd is 10 me ter verder reden voor een groot scheepse arrestatieaanpak en wekt rechtsongelijkheid in de hand. Vol gens een uitspraak van minister Sorgdrager moet de kleine thuisteler de concurentie aangaan met de pro fessionele telers. Zo kan men de cri minaliteit ondergraven. De Schie damse politie denkt daar blijkbaar anders over. In plaats van de mis daad te bestrijden criminaliseert zij haar burgers. Dat zij dat doet blijkt uit boven staand verhaal want een gewoon burger met een reguliere baan zo te kijk te zetten voor zijn buren is niet anders dan het criminaliseren van diezelfde burger. N. Groeneweg, Schiedam WATERWEG Thuiszorg Nieuwe Waterweg- Noord start in het voorjaar een cursus 'Eerste hulp aan kinderen', bestemd voor ouders en verzorgers van kinderen tot circa acht jaar. De meeste onge vallen met kleine kinderen gebeuren thuis. Soms is een pleister en een troostend woord voldoende, maar niet altijd. Hoe men moet handelen als het een keer mis gaat, leert de cursus 'Eerste hulp aan kinderen'. De cursus omvat twee lessen van drie uur en deelname kost 110,- (inclusief cursus boek). Leden van Thuiszorg Nieuwe Waterweg- Noord betalen 99,-. De cursus wordt in het voorjaar gegeven in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Men kan zich nu al aanmelden via telefoonnummer 4260511 (van maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 16.30 uur). SCHIEDAM Een Schiedamse dierenhandelaar belde zaterdag middag de politie, nadat hij een fooi van ruim 250 gulden had gekregen. De winkelier had deze fooi ontvangen van een 88-jarige Schiedamse vrouw. Gezien de verwarde indruk van de klant en het hoge bedrag, besloot de dierenhandelaar de politie in te schakelen. Een eerste bezoek van de politie aan de Schiedamse leverde echter niets op. In de loop van deze week gaan agenten nogmaals bij haar langs om het geld terug te geven. WATERWEG De overheden in het Rijnmondgebied werken steeds nauwer samen op het ge bied van de handhaving van de milieuwetgeving. Dit blijkt uit het Regionaal Handhavingspro- gramma 1996, dat is gepresen teerd door het CIP-Rijnmond (Coördinatie- en Informatiepunt Handhaving Milieuregelgeving). Wat enkele jaren geleden nog eenmalige projecten waren, zijn inmiddels vaste samenwerkings- afspraken geworden. Voor het komende jaar zijn enkele nieuwe projecten vastgesteld, zoals con troles op scheepsafval (bij alle bedrijven die betrokken zijn bij het inzamelen en verwijderen van scheepsafvalstoffen) en con troles op het internationale vér- voer van afvalstoffen (bekijken of de transporten voldoen a&n de Europese wetgeving en op sporen van illegaal vervoer). In het Regionaal Handhavings- programma 1996 wordt samen gewerkt door onder meer de DCMR Milieudienst Rijnmond, de provincie Zuid-Holland, Rijkswaterstaat, de Hoogheem raadschappen, de Inspectie Mili euhygiëne, de politie, het Open baar Ministerie, de Douane, In spectie Sociale Zaken en Werk gelegenheid, de Algemene In spectiedienst en de gemeente Vlaardingen. :-;W 'ïsjf'- Medewerkers van Restauratie Werkplaats Schiedam op grote hoogte bezig met de kaphedekking van de molen r SCHIEDAM Molen De Walvisch aan de Westvest draait weer op volle toeren. Onlangs werden de restauratiewerkzaamheden afgerond en kwam een einde aan de noodgedwongen stilstand van de wieken. Bij de tweehonderdste verjaardag in juni 1994 ontving De Wal visch een subsidie van het VSB-fonds en een schenking van distilleerderij Nolet (in vroeger tijden aandeelhouder van de molen!). Dankzij deze forse financiële steun is De Walvisch nu voorzien van een nieuwe binnenroe (wiek) en nieuwe dakbedek king plus staartwerk. De restauratie werd in twee fasen uitge voerd. Molenaars senior en junior Van Driel Kluit zijn zeer verheugd over deze ontwikkeling. „Nu kunnen wij al onze aandacht weer richten op onze kwaliteitsprodukten: van A(mandeltaart) tot Z(andtaart)." Ook vrijwillig molenaar Rens Franken is opgeto gen. „Ik word nu ingewijd in de kunst van het malen op de wind. Geweldig om te doen, hoor. Alleen al die geluiden...het schudden van de molen bij een flinke windvlaag, die hele sfeer." Al met al een goed begin van dit jaar, want met het gereedkomen van De Walvisch is in Schiedam weer het complete vijftal molens tegelijk draaiend te aanschouwen. SCHIEDAM Voor het nieu we tuinseizoen is de afdeling Groenvoorziening en Natuur van de gemeente op zoek naar mensen met groene vingers die het leuk vinden kinderen te bege leiden op de schooltuinen. Vrijwilligers helpen een groepje kinderen één keer per week van 15.30 tot 17.30 uur bij het ver zorgen van hun tuintjes. Men kan kiezen uit maandag, dins dag, woensdag, donderdag of vrijdag. Overigens worden nieuwe vrijt willigers niet direct in het diepe gegooid en worden zij terzijde gestaan door de andere 'tuin* ders'. Sinds kort kunnen de vrij willigers rekenen op een onkos tenvergoeding. Belangstellenden kunnen zijjji aanmelden bij Marcel Scheef hals, medewerker publieksactie teiten van Groenvoorziening, tel. 2465521. SCHIEDAM De politie heeft maandagmorgen op de Schiedamse1- weg een bromfietscontrole gehouden. Ter hoogte van het Hazepad etj het parkeerterrein van zwembad Groenoord werden in totaal 35 brommers gecontroleerd. Vijftien bromfietsers kregen een bekeuring, onder meer wegens een te hoog geluidsniveau en defecte verlichting. Verder is een opgevoerd? snorfiets in beslag genomen. WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 41 edities in Zuid-Holland'. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen Rotterdam, Prins Hendrikkade 12 -16, 3071 KB Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: 010 - 4344022 Telefax: 010 - 4602727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, N. v.d. Marei Districtverkoopleider: J.D.M. Ivo (tel.: privé: 010 - 4.555.044) Accountmanagement: N. de Poorter (tel. privé: 070 - 3.282.694) I J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Komst nieuwe stadsprovincie hangt aan een zijden draadje i '"rif- •S t- I ";-V; j -jSpi V f"

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 3