Schaatsvertier in speelkwartier Burgerlijke stand 'CDA discrimineert zelf Heerlijk stel en stoere kater op zoek naar nieuw onderkomen inmilmaand BOUMAN Februari meubel BOUMAN m SCHIEDAM Nieuwe cd Harpe Davids Gemeente en aannemer in onderhandeling over financiële consequenties "Gastouders krijgen veel terug' Stichting Horeca Onderwijs WOONNIEUWS Inloopconcert Parkeerbonnen tijdens examen Wereldwinkel op zoek naar vrijwilligers Bezinning rond kerk en geloof Clowntjesdag voor peuters Het Nieuwe Stadsblad x. INGEZONDEN BRIEF I HORECA CURSUSSEN CURSUS CAFéBEDRIJF 295, 300 GRATIS parkeerplaatsen! HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 1 FEBRUARI 1996 5-1475 SCHIEDAM Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 3 februari ver zorgd door de sopraan Cathari-, ne Provence en pianist/organist Frank de Bakker. Aanvang 15.00 uur, vrij entree. SCHIEDAM Enkele tien tallen automobilisten hebben dinsdagmiddag een bon ge kregen voor het fout-parke- ren in de Sporthalstraat. De autobezitters bleken in sport hal Margriet een examen af te leggen en parkeerden hun voertuigen massaal op plek ken waar dat verboden is. De politie heeft inmiddels met de conciërge van sport hal Margriet afgesproken dat in de hal een extra bord wordt geplaatst, waarop staat dat men op een bekeu ring kan rekenen indien het voertuig niet juist is gepar keerd. SCHIEDAM De Vereniging Wereldwinkel Schiedam zoekt versterking. Bevlogen, creatieve, technische vrijwilligers worden daarom verzocht zich aan te melden. De werkzaamheden van de me dewerkers bestaan uit winkelver koop, maar men kan ook deel nemen aan enkele werkgroepen zoals inkoop, etaleren, PR, ad ministratie en het bestuur. In mei as. wordt het 20-jarig be staan van Wereldwinkel Schie dam gevierd, ook ter voorberei ding van dit feest is extra man kracht welkom. Voor meer informatie: in de win kel aan de Lange Achterweg 14 (pleintje Hoogstraat) of telefo nisch: 2731385 (bgg. 4261768). SCHIEDAM In de Wilgen burg worden binnenkort drie be- zinningsavonden gehouden die gewijd zijn aan actuele thema's rondom kerk en geloof. De eer ste bijeenkomst, die plaatsvindt op maandag 5 februari, besteedt aandacht aan 'de medische, mo rele, menselijke aspecten van de euthanasie'. De mogelijkheid van een 'zachte dood' is realiteit in de Nederlandse samenleving. Wat kan en wat mag niet; wat is het onderscheid tussen actieve en passieve euthanasie? De avond wordt ingeleid door prof.dr. W. Eijk (priester, arts en docent ethische vraagstukken). Aanvang 20.00 uur. De Wilgen burg is te vinden direct achter de Basiliek van de H. Liduina aan de Singel. 1.300.000 010-4.699.911 010 - 4.699.444 010-4.699.612/4.699.613 SCHIEDAM Ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van de christelijke muziekvereniging Harpe Davids komt er een nieu we cd op de markt. Maandag vonden in de Dorps kerk in Kethel de eerste opna men plaats. Naast werk van het harmonieorkest zal de compact disc opnamen bevatten van de drumfanfare en het opleidings orkest. „Onze cd zal voor het grootste deel bestaan uit korte, goed in het gehoor liggende muziekwer ken voor een groot publiek", zegt voorzitter Hans Loenders- loot van Harpe Davids. „Het is onze bedoeling dat de cd wordt gepresenteerd tijdens de grote jubileummanifestatie in sporthal Margriet op zaterdag l juni." Belangstellenden kunnen de cd nu reeds voor 25 gulden bestel len via tel. 4715959. SCHIEDAM De Werkgroep Peuteractiviteiten Schiedam Noord organiseert woensdag 7 februari een clowntjesmiddag voor peuters. Iedere onderdeur tussen de twee ënhalf en vier jaar is met zijn- /haar ouders van harte welkom op deze leuke middag. Zij mogen verkleed komen, maar dat is niet verplicht. Samen met de leiding gaan de kinderen aan de slag. Ze gaan niet alleen dansen, maar maken ook hoedjes en toeters en na tuurlijk worden er spelletjes ge daan. In het peutercafé staat een drankje met lekkers klaar. De middag, waaraan geen kos ten zijn verbonden, vindt plaats in basisschool De Notenkraker, Bachplein 583 en begint om 14.00 uur. Meer informatie via tel. 4714928 (Carla Lansbergen). SCHIEDAM De slappe Schiedamse bodem krijgt nogal eens de schuld als de aanleg van een of ander pro ject niet op tijd wordt opgele verd. Dit was onder meer het geval bij de aanleg van het vi aduct, dat met nieuwe verbin dingswegen de bereikbaarheid van Schiedam-Noord met het centrum en de rijkswegen aanzienlijk moet vergroten. De oplevering van de onder doorgang werd halverwege 1994 ernstig vertraagd door het weg zakken van een damwand. Vol gens de bouwers een niet onge bruikelijke tegenvaller. Men gaf destijds aan te verwachten dat het viaduct met verbindingswe gen medio oktober 1995 in ge bruik kon worden genomen. Achteraf een wat voorbarige me dedeling omdat pas in de raads vergadering van 6 oktober 1995 geld beschikbaar werd gesteld voor de aanleg van deze wegen. De vertraging is dus niet zoals eerder werd gesuggereerd ver oorzaakt door de Schiedamse bodem. Verzakking Wethouder Hafkamp (Ruimte lijke Ordening) zegt in een toe- lichting op het gehele project, „dat de vertraging die na de ver zakking is ontstaan, inderdaad te maken heeft met de aanleg van de verbindingswegen. Daar voor moest een apart bedrag worden gevoteerd. Nee, dat zat niet in het budget van 31 miljoen voor de aanleg van het viaduct. Het was een probleem van finan- cieel-technische aard en dat nam nogal wat tijd in beslag. Zo is onderzocht of het rijk hiervoor subsidie wilde verstrekken." Inmiddels heeft de raad op 6 oktober een krediet van ruim 3 miljoen gulden verleend. Dit is inclusief 400.000 gulden ten be hoeve van de aanleg van een brug over de Polderwetering naar de Polderweg. Deze verbin ding werd noodzakelijk door het wegvallen van de spoorwegover gang bij de Joppelaan/Ker- klaan. Hafkamp: „Het in gebruik ne men van de weg betekent dat de spoorwegovergang aan de Jop- pelaan definitief zal worden af gesloten. Een verbinding voor langzaam .rijdend verkeer met de Polderweg is dan wel beschik baar. Tot op heden is voorts nog niet duidelijk wie verantwoorde lijk is voor de financiële conse quenties van de vertraging. Wij zijn daarover in onderhandeling met bouwer Articon en de verze keringsmaatschappij, omdat wij van mening zijn dat dit niet te recht moet komen op het bordje van de gemeente." Uit de lucht De gemeentebestuurder geeft voorts te kennen niet bekend te zijn met het feit dat bij de plan ning van het project bepaalde onderdelen vergeten zijn mee te calculeren. „Waar dat gerucht vandaan komt is ons een raadsel, com pleet uit de lucht gegrepen. Ove rigens komen die kosten als dat inderdaad zo is volledig voor rekening van Articon, want die heeft de bouw als totaalpakket aangenomen." Een onderdeel dat niet is meege nomen in de berekening zou vol gens raadslid Metaal (van Ge meentebelangen) een pompsta tion zijn dat nodig is om regen water uit het viaduct weg te pompen. Hij heeft dit tijdens een excursie op het bouwterrein ge hoord van de hoofdopzichter van Articon. Hafkamp: „Wij gingen er van uit. dat de openstelling in maart 1996 plaats zou vinden. Gelet op de huidige vorstperiode valt dat nu te betwijfelen." SCHIEDAM De leerlingen van de Sint Jozefschool aan de Nassaulaan hoeven bij het schaatsen niet bang te zijn om door het ijs te zakken. De schoolleiding heeft namelijk het schoolplein onder water gezet, zodat een prima ijslaag is ontstaan. Tijdens de pauzes en na afloop van de lessen stort de jeugd zich dan ook in het schaatsvertier. Geboorteaangiften Schiedam 19 tot en met 25 januari 1996 Mirchel z.v. Ettinger-van der Weijden, Daniza d.v. Kadiric- Kadiric, Zeline d.v. Beekkèrk van Ruth-Kazemi, Manuel z.v. van Dijk-Woltgers, Jurjen z.v. Vork-van Vliet, Omer z.v. Pala- biyik-Yöruk, Ilker z.v. Celik-Ce- lik, Max Pearl z.v. Capello- Zanddijk, Lotte d.v. an Rooij- Groen, Jalisa, d.v. Holdermans- Smit, Damian z.v. Sliep-Veld- hoen, Joyik z.v. Ramjiawan- Nicholas, Furken z.v. Ozel-Ozel, Justin z.v. Smallegange-Jansen, Soufyan z.v. Lahzal-Atiallah, Ali- z.v. Tatli-Tatli, Jesse M. z.v. Otten-Abbenhuis, Denise d.v. Van Eijk-van den Bosch. Nasa- rio z.v. Pio Lima-Sousa da Cruz Ondertrouwd te Schiedam: A. Wernke 36 jr. en T.A. Link, 29 jr.. P.G. van Scheijndel 35 jr. en K. de Winter 31 jr. Getrouwd te Schiedam: H.J. Kabel 60 jr. en L.H. van de Luitgarden 40 jr. Overleden: J. Jongebreur man 72 jr., H. Lems man 72 jr., M. Kortewcg vr. 99 jr. geh. gew. met M.F. de Roóij, A. Bleiksloot man 72 jr., J.W. Weeber vr. 69 jr. geh. gew. met C.L.N. Aarnout, H.J. Schouwenburg man 76 jr., M. van der Graaf vr. 95 jr. geh. gew. met J. Dikstra, P.J.J. Muis, vr. 70 jr. e.v. J. dos Santos, C. Bal- lijns vr. 92 jr. geh. gew. met A.T.G. Westerholt, N.L. Ande- weg vr. 78 jr. geh. gew. met G.F. Buis, L.F.N. de Smeth vr. 89 jr., J.H. Koning vr. 82 jr. geh. gew. G.H. Suisse, A. Korevaar vr. 83 jr. e.v. J. Teeuw, A.J. Waaijer man 80 jr., H.E. Boom, vr. 40 jr., A.J. Schroder man 73 jr., J.E. Niemeijer man 70 jr. Het Schiedamse CDA-raadslid P. van Mansum vindt: 'Iemand discrimineren op grond van zijn leeftijd is niet meer van deze tijd.' Het gemeenteraadslid wenst dat middels een steekproef vastgesteld zou worden of er in Schiedam verenigingen bestaan die leeftijdsdiscri minatie toepassen. Het zou Van Mansum sieren om deze steekproef te beginnen in de eigen CDA-gelederen. Ouderen zijn immers ge weerd uit de CDA-fractie, terwijl de afspiegeling van de Schiedamse bevolking de aanwezigheid van tenminste één oudere in de CDA- fractie ruimschoots rechtvaardigt. Het relaas van het CDA-raadslid kan dan ook niet anders worden gezien dan partijpolitieke propagan da. Gelukkig heeft Schiedam in GemeenteBelangen/Solidair'93 een partij die aan ouderen evenredige kansen biedt. J.Th. den Brinker, Schiedam SCHIEDAM Met de zomer vakantie in het verschiet begint de Stichting Europa Kinderhulp nu alvast met het werven van gastgezinnen voor jonge kinde ren. Een artikel vorig jaar in deze krant leverde een aardig resultaat op en mevrouw Ineke Versteeg van de stichting hoopt dat dit keer nog meer gastouders reageren. „De stichting bestaat nu 35 jaar en het zou mooi zijn als we dat kunnen vieren met een overstelpend aanbod van gastge zinnen", zegt zij. De kinderen die in de periode juli-augustus voor drie weken onderdak zoeken bij een Neder lands gezin zijn afkomstig uit een aantal Europese landen. „Het is dankbaar werk", aldus mevrouw Versteeg, „en ik kan met mijn jarenlange ervaring zeggen dat je er heel veel voor terugkrijgt. Het is daarom heel teleurstellend te moeten vaststel len dat van de gezinnen die zich vorig jaar aanmeldden, de helft heeft aangegeven het komende jaar geen kind te willen ontvan gen. En dat begrijpen wij niet. Want als ik vraag naar de reden dan hoor je alleen maar 'het kind was hartstikke leuk en gezellig'. Als je doorvraagt dan blijkt dat men toch eerst voor zichzelf kiest. Argumenten als 'ja maar anders komt onze eigen vakantie in de knoei en het was toch wel vermoeiend' geven wel aan waar de schoen wringt. Heel, heel jammer, want die kinderen heb ben die aandacht en zorg zo hard nodig. Natuurlijk is het niet niks als iemand drie weken bij je woont en kennelijk hebben men sen dat niet meer voor een ander over", meent een bewogen Ineke Versteeg. Volgens de drijvende kracht achter Europa Kinder hulp doen de logés in de regel enorm hun best om van het ver blijf een succes te maken. „Zij begrijpen dan ook niet waarom ze het jaar erop niet welkom zijn. Uit onderzoek is gebleken dat die drie weken nodig zijn om het kind te laten acclimatiseren. Het komt even los van de eigen om geving en vergeet de problemen -thuis." Landelijk gezien raakt de Stich ting Europa Kinderhulp per jaar 500 gezinnen kwijt en die moeten weer worden aangevuld. Daar om doet mevrouw Versteeg aan Schiedamse en Vlaardingse ge zinnen het' dringende verzoek: „Geef iets van jezelf en koop het niet af met een tientje." Meer informatie via telefoon nummer 4701367. SCHIEDAM Door ziekte van hun eigenaar zijn de poes Tommie en de kater Jerry in het asiel terechtgekomen. Deze broer en zus zijn al negen jaar bij elkaar, daarom ook zoeken ze samen een nieuw onderkomen. Tommie is zalmkleurig met wit en Jerry is roodwit. Het zijn echte binnenkatten en ze kunnen ook met honden overweg. Kinderen vinden ze behoorlijk eng. Dit heerlijke stel krijgt wel dieetvoer van de dierenarts, anders worden ze ziek. Dajo is een vreselijk ondeugende kater van 4,5 jaar. Hij kan het goed vinden met kinderen vanaf 12 jaar. Dajo wil graag naar buiten, anders raakt hij zijn energie niet kwijt. Is hij eenmaal uitgerend dan komt hij graag op schoot liggen. Hij is gek op water, daarom speelt hij weieens met zijn drinkbak. Wie van een beetje stoere kater met een klein hartje houdt, is verkocht! Inlichtingen over deze (en vele andere) dieren bij Hargahoeve, Sportlaan 2. Openeningstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur.-Ook bereikbaar op tel. 4714151. Wm Ijsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer, Tel. 010-284 21 II WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen Rotterdam, Prins Hendrikkade 12 -16, 3071 KB Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: 010 - 4344022 TelefSx: 010 - 4602727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, N. v.d. Marei Districtverkoopleider: J.D.M. Ivo (tel.: privé: 010 - 4.555.044) Accountmanagement: N. de Poorter (tel. privé: 070 - 3.282.694) J.T.A de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Het harmonieorkest in volle overgave. Geldgebrek vertraagt aanleg weg door NANS WOLTERS ■'4-7 r. -m Openstelling in maart '96 lijkt onhaalbaar. Tommie. Jerry. Binnenkort starten er cursussen in meer dan 80 steden. Het examen is 5 juni. Lagere school als vooropleiding is voldoende. Men kan lich nog aanmelden. De cursussen worden o.a. gegeven in: Gouda, Rotterdam C/Z, Schiedam, Vlaordingen, Spijkenisse, Hellevoetsluis, Capelle a/d IJssel, Dordrecht, Gotinchem, Den Haag, Delft, Zaelermeer, Leiden, Alphen a/d Rijn. CURSUS CAFéBEDRIJF Deze cursus beslaat uit 10 wekelijkse les sen. Met hel diploma is men Vakbekwaam èn voldoet men aan de nieuwe wettelijke eis 'Sociale hygiëne'. Voor de een is de cursus pure hobby, voor de ander een begin van een eigen horecabedrijf(ie). De interessante cursus wordt levendig gegeven met o.a. dia's, wijnproeven en brouwerijbezoek. CURSUS RESTAURANTBEDRIJF Deze vervolgcursus op Cafébedrijf is met name voor degenen die zich willen bekwa men in het vak van Restauranthouder. ERKEND HORECA ONDERNEMERS VAARDIGHEDEN (HOV) Een cursus gericht op het opzetten en runnen van een eigen bedrijf. Vanof 1996 moet iedereen die een eigen zaak wil beginnen dit diploma hebben. De nieuwe cursus (voorheen Middenstand), geldt ook voor alle andere branches zoals boetiek, sportzaak, kapperszaak etc. etc. Een cursus compleet met gratis videofilm. CURSUS SOCIALE HYGIENE Een nieuwe cursus volgens de nieuwe minimale wettelijke eisen, woaroao voortaan elke leidinggevende moet vol doen. Deze verkorte cursus wordt alleen in 1996 gegeven! zowel mondeling als schriftelijk Voor gratis brochure of aanmelden, S 076 571 00 78 (24 uur per dag) Termijnbetaling en subsidie tot 100% mogelijk. Bij aankoop van nieuwe meubelen in de maand februari, ruilen wij uw gebruikte meubelen in. Bouman betaalt u veel geld voor uw meubelen en neemt ze gratis mee terug. (Vraag onze spelregels in de showroom.) THUIS IN HUIS

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 3