COLUMN COUNTYCAR E2I NISSAN Ruimte genoeg? all you need... AUTOSTRADA COLOFON Soms denk ik dat ik me helemaal alleen druk maak over de par- keermanieren van andere weg gebruikers en met name van mijn straatgenoten. Deze week ontving ik een brief van een lezer die vergelijkbare gedragingen als bijzonder storend ervaart. Hij schrijft: "We wonen in een heel prettige buurt, en in die buurt wonen wij in een van de prachtig ste straten. Onze straat heeft een rijbaan van ik denk wel vijf meter breed, daarnaast nog parkeer havens van zeg maar 1 meter 20 aan weerskanten, en dan nog een stoep van ongeveer twee meter. Totaal dus ongeveer twaalf meter breed. Ruimte genoeg zou je zeggen. Dat er (te) hard gereden wordt in onze straat is daarom ook wel enigszins te begrijpen, maar een andere eigenaardigheid van de autobezitters snap ik alsmaar niet. Het is namelijk zo dat ondanks de brede rijbaan en de ruime parkeer havens in onze straat steeds meer mensen hun auto op de stoep voor de deur parkeren. Ik vind dat voor al gevaarlijk omdat zodoende de kinderen niet meer leren dat er een verschil is tussen de (onveilige) weg en de (veilige) stoep. Ik vraag me al jaren af waarom mensen hun auto persee precies voor de deur moeten hebben, ook al is er in de parkeerhaven pal voor de deur ruimte zat. Ik snap dat niet. Je ziet ook dat mensen die in de buurt op bezoek komen hun auto gewoon maar voor de voordeur parkeren, terwijl er verderop nog genoeg plaats is. Begrijpt U dat nou? Ik vind het namelijk, om het maar eens ronduit te zeggen: asociaal!" Inderdaad, erg nadenkend is dit gedrag niet en sociaal in ieder geval van geen kanten. Terech stelt de briefschrijver dat er nie alleen fatsoen moet bestaan in het rijdende verkeer, maar ook in het stilstaande verkeer. En bij die woorden kan ik me alleen maar aansluiten... Tony Vos De Engelse autosport specialist TWR Design ging met de Mitsubishi Carisma aan de gang en leverde een agressief kunstwerk af. Voorzien van grote spoilers voor en achter, spatbordverbredingen, zij- skirts en dikke wielen oogt deze vijfdeurs hatchback zeer potent. De 18 inch wielen hebben zogenaamde 'knock-off' wedstrijdnaven om snel te kunnen verwisselen. De schijfremmen rondom worden ook gebruikt in het Britse Kam pioenschap voor Toerwagens. In het interieur zien we de materialen leer, koolstofvezel en Wilton tapijt. De twee Recaro racekuipen zijn met Connolly leer bekleed in grijs en lichtblauw. De auto werd eind vorig jaar al getoond op de London Motor Show ter introductie van de rechts gestuurde Carisma op de Engelse markt. Het merk Proton komt uit Maleisië, importeur dacht te kunnen der uitgebreid. De Proton 200 is Op de Autosalon van Brussel pre- maar heeft in Nederland nog geen benoemen, is het merk nog een exacte copie van de Mitsubishi senteerde Proton de nieuwe 600, grond onder de voeten gekregen, niets verder. Het modellen pro- Colt, terwijl de Proton 400 als twee Alhoewel men eind 1994 al een gramma wordt intussen steeds ver- druppels water lijkt op de Lancer. het topmodel uit de reeks. Het is bij deze nieuwe auto moeilijker te ont dekken welke Mitsubishi hierbij als voorbeeld diende. De Proton 600 is namelijk afgeleid van de Mitsubishi Eterna, een model dat alleen in Japan leverbaar is en staat op het onderstel van de Galant. De Proton 600 heeft een 2 liter 16- kleppenmotor met een vermogen van 138 pk en een koppel van 176 Nm bij 4750 tr/min. De auto haalt een top van 205 km/u en heeft 10 seconden nodig om vanuit stilstand de 100 km/u te bereiken. De stan daarduitrusting is zeer compleet met ABS, cruise-control en een air bag. De auto heeft een bagagevolu me van 450 liter, terwijl de achter bank neerklapbaar is uitgevoerd. Naast de handgeschakelde vijfbak is ook een electronisch gestuurde viertraps automaat leverbaar. Of de Proton 600 ook in Nederland lever baar zal worden, is volledig afhan kelijk van het aanstellen van een importeur. ROTAM is dealer voor Rotterdam van Nissan personenauto's, sportwagens, 4x4 drive cars en bedrijfswagens Toepad 19, Rotterdam Tel. 010-453 1919 Na een forse reeks nieuwe model len geïntroduceerd te hebben, brengt Rover nu een nieuwe eigen krachtbron in de grote 800-reeks. Het gaat om een 2,5 liter V6 met vier bovenliggende nokkenassen. Deze nieuwe motor vervangt de 2,7 liter Honda-krachtbron die tot nu toe in de 800 werd gebruikt. De K- serie V6 van Rover levert met vier kleppen per cilinder een vermogen van 175 pk bij 6500 tr/min en een koppel van 240 Nm bij 4000 tr/min. Deze V6 heeft een zoge naamd variabel inductiesysteem. Met kleppen kunnen de.lucht kamers van de twee cilinderrijen met elkaar verbonden worden, maar ook van elkaar worden afge sloten, waardoor afhankelijk van het toerental een optimale luchttoe voer wordt verkregen. De motor wordt electronisch gestuurd door Rover's eigen MEMS 2J manage mentsysteem. Gemonteerd in een Rover 825 en standaard gekoppeld aan een viertraps automaat van Japanse makelij, zorgt de nieuwe motor voor een top van 210 km/u en een accele ratie van 0 tot 100 in 10,2 seconden. Tegelijk met de komst van de nieuwe V6-motor voert Rover diverse wijzigingen door aan de 800-serie. Het onderstel is iets straffer geworden, terwijl het geluids niveau flink werd teruggedrongen. De typische grille is nu volledig verch roomd. Andere wijzigingen betref fen de volledig meegespoten bum pers en stootstrips, donkere achterlichten en lichtmetalen vel gen voor bijna alle types. Verder komen er enkele nieuwe kleuren beschikbaar. Het interieur heeft een nog meer Britse uitstraling gekre gen. Vanaf april gaat Rover de nieuwe 800 jn ons land leveren. Oplage Schiedam 34.200 ex. Oplage Vlaardingen 35.500 ex. AUTOGIDS ROTTERDAM BV Postbus 8648 - 3009 AP Rotterdam Tel.: 010-455 65 60 Fax: 010-455 61 85 DIREKTIE P. Klomp M. Storm MANAGER Peter Vrij REDAKTIE Michel Aarden Maurice de Bouvère Tony Vos ADVERTENTIE VERKOOP Michel Worst ZETWERK OPMAAK DTP Reklameshop bv, Rotterdam DE AUTOGIDS Verschijnt elke 14 dagen in een totaal-oplage van méér dan 1.364.000 exemplaren in: Rotterdam, Amsterdam, Den Haag, Schiedam, Vlaardingen, Leiden, 't dooi, Almere, Utrecht zuidNieuwegein- IJsselstein e.o. IJssel en Lekstreek Wij aanvaarden neen enkele aansprakelijkheid voor schade van welke aarrfdan ook ontstaan door niet, niet tydig ot onjuist plaatsen van advertenties Fouten in telefonisch opge geven advertenties en fouten ontstaan door onduidelijk schrift of zetfouten behoeven gecompenseerd Niets pieerd of overgenomen vooraf van de uitgever Carisma op sportieve toer I IC I llUltlU W L/L- aUlU WV/IU Vliiu uii^ Nieuwe Proton 600 Nieuwe Rover V6-motor voor 800 -serie v.a. 48.000 ex. BTW DISCOVERY Ook voor de nieuwe Range Rover! ROTTERDAM Autostrada, Toepad 15, Rotterdam Tel: 010-452 90 66 (Naast de v.Brienenoordbrug).

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 31