Zó wordt een occasion ANWB-gekeurd voordat u hem bij de dealer aanschaft Autobedrijf NISSAN Strickledeweg 110, Rotterdam Spaanse Polder, telefoon: 437 37 15 SAM DE A N W B - K E U R M E E S R AAN DE SLAG Steeds vaker vragen de kopers van een occasion naar het ANWB-keuringsrapport. Het aantal dealerbedrijven dat hun auto's laat keuren door de onafhankelijke keurmeesters van de ANWB stijgt als gevolg van de toenemende vraag naar zekerheid. Veelal wordt een gebruikte auto -als aanvulling op de eigen merkgaran- tie- bij de dealer aangeboden met een ANWB-keu ringsrapport. Hiermee is het ANWB keuringsrapport een extra verkoopargument voor mensen die op zoek zijn naar een goede gebruikte occasion. Keurmeester Jan van Berkel stapt in voor een proefrit, de eerste stap die gedaan wordt bij het keu ren van een auto door de ANWB ANWB Stap voor stap uitleg In samenwerking met keurmeester Jan van Berkel van het ANWB Technocentrum gaat Autogids u stap voor stap uitleggen op welke punten een auto wordt bekeken als hij ANWB-gekeurd wordt. Iedere HP GH De werking van de lichten en de richtingaan wijzers aan de voorzijde worden gekontroleerd in de spiegel die schuin voor de auto hangt (niet zichtbaar op de foto); schuin achter de auto hangt een spiegel waarmee Jan van Berkel de werking van de achterlichten, remlichten en richtingaan wijzers kontroleert. maand behandelen we een ander onderdeel van de keuring, totdat de gehele keuring beschreven is. Als testauto staat centraal een Suzuki Swift 1.3, die mevrouw Regeir wil aanschaffen bij een dealerbedrijf. Jan van Berkel legt haar en u uit wat hij doet tijdens een keuring en waaróm hij dat doet. Proefrit Na aankomst van mevrouw Regeir trekt Jan van Berkel een verse stofjas aan en loopt naar de auto toe. "De eerste stap van de keuring is een proefrit", aldus Jan. "Tijdens die proefrit letten we er onder andere op of de auto goed remt, of er geen speling op het Na de proefrit gaat de auto op de remmen- testbank. Zowel de remmen voor als achter worden getest. Het resultaat wordt door Jan van Berkel nauwkeurig opgetekend stuurwiel is waar te nemen, of de uitlaat geen herrie maakt en of de koppeling naar behoren funktio- neert. Een keurmeester rijdt jaar lijks in zo'n 800 verschillende auto's. Je kunt dus gerust stellen dat hij snel hoort of er met een auto iets niet in de haak is." Remmentest Na terugkomst brengt Jan bericht uit: "Geen vreemde zaken gekon- stateerd Zelfs geen speling op de aan drijfassen, wat bij deze kompakte pittige wagens wel eens het geval is. De auto gaat nu op de remmentest- bank." De Swift wordt met de voor wielen op de rollen van de rem- mentestbank gereden. Aan de hand van twee meetschalen wordt de remkracht van het rechter en linker voorwiel gemeten, evenais de afwijking die de remmen ten opzichte van elkaar hebben. Datzelfde doet Jan met de achterwielen, waarbij ook de wer king en remkracht van de handrem gekontroleerd wordt. "Ook hier een voldoende", aldus Jan. Tenslotte wordt de werking van de verlichting en de richtingaanwij zers gekontroleerd met behulp van spiegels die voor en achter de auto hangen. "Tot zover is de auto 100% in orde", besluit Jan. Volgende keer. meting uitlaatgassen, afstelling verlichting en beoordeling plaatwerk hiervoor speciaal getraind en ken nen elke Nissan van top tot teen. Sterren Niet elke Nissan-dealer beschikt over een eigen schadeherstel afde ling. Sommige van hen besteden uitdeuken (plaatwerk) en/of spuit werk uit. Aan de hand van een aan duiding met "sterren" is te zien op welke manier de afhandeling van schade bij de Nissan-dealer is gere geld. In alle gevallen geldt dat Quality Repair staat voor een gelijk niveau van kwaliteit en service, ook als met derden wordt gewerkt. Dus ook dealer met één ster biedt, net als de kategorie met vijf sterren, een vervangende en een alarm- en sleepservice voor voertuigen tot 3.500 kilogram. Tevens kan elke dealer volgens de officiële regels een schaderapport opstellen. Er wordt bovendien louter gewerkt met externe schadeherstelbedrijven die voldoen aan de FOCWA-eisen. Voor elke reparatie die is afgehan deld door of is'uitgevoerd bij een Quality Repair-dealer geldt een Steeds meer deaierorganlsaties gaan bij het behandelen van autoschade over tot het invoeren van een kwaliteitskeurmerk voor schadeherstelwerkzaamheden. Dit kwaliteits keurmerk garandeert de klant dat de repara ties van schade uitgevoerd worden onder zeer zware voorwaarden. De klanten krijgen meer duidelijkheid ten aanzien van de afwikkeling van schade en de uit te voeren reparaties. Ook NISSAN MOTOR NEDER LAND heeft een doelmatige en unieke erkenningsregeling onder de naam "Quality Repair Schadeherstel". De doelstelling van Quality Repair Schadeherstel is versterking van de service en de uitstraling van de dealer als all round bedrijf. Nissan besteedt maximale zorg aan kwaliteitsver betering, die begint bij een inzich telijke bedrijfsstruktuur. De erken ningsregeling pas perfekt in het struktureringsproces dat zich al geruime tijd voltrekt in de Nissan- dealerorganisatie. Kennis en vakmanschap Door de steeds komplexere tech niek en geavanceerde elektronika worden steeds hogere eisen gesteld aan de kennis en het vakmanschap van de reparateur. Zo zijn veel Nissans tegenwoordig voorzien van startonderbrekingen/alarm, ABS, airbag, automatische gordel spanners en speciale beschermende konstrukties in de karrosserie. Een gegarandeerd goede inspektie van dergelijke komponenten kan van levensbelang zijn. De mede werkers van de erkende dealers zijn ingevoerd om klanten meer duide lijkheid te verschaffen. Dat zijn in de meeste gevallen niet alleen par ticuliere autobezitters, maar ook verzekerings- en leasemaatschap pijen. De importeurs zijn van mening dat iedereen gebaat is bij een gestructu reerde en goed georganiseerde afhandeling van schade. Dat werkt niet alleen prettig, het komt de rest waarde van de auto evenzeer ten goede. garantietermijn van twee jaar. Voor Nissan-rijders betekent de kwalifika- tie Nissan Quality Repair Schade-herstel dat er service ver wacht kan worden tot het. moment dat de schade onzichtbaar hersteld is. Verzekeringskwesties worden zoals gezegd geheel voor de klant afgehandeld. De Nissan-rijder hoeft zich niet druk te maken om admini stratieve beslommeringen, want die neemt zijn dealer voor hem waar. Ondersteuning door branche organisaties Mede dankzij de fusie tussen de Bovag en de Focwa organisaties is de invoering van dit kwaliteitsken merk bij de autodealers in een stroomversnelling gekomen. Diverse auto-importeurs hebben inmiddels een erkenningssysteem Auto Variant BV

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 34