NNurth&Htffrcro lerschoor FIAT BRAVO 1.6 SX Uw Alfa dealer voor Schiedam en Vlaardingen Spijkerstraat 10, 3125 BZ Schiedam tel. 010 - 462 29 12, fax. 010 - 262 30 36 elektrisch worden geopend en gesloten. De stoelen hebben een harde zit en de zitting is aan de korte kant. De hoofd- en beenruim te is zowel voor- als achterin voldoende. Het meubilair is met een kleurige stof bekleed. Bediening Stuurbekrachtiging is standaard. De bagageruimte heeft een normale vermogen van 103 pk bij 5750 tr/min is hoog, terwijl ook het koppel van 144 Nm bij 4000 tr/min fors genoemd mag worden. De auto weegt 1050 kg en komt tot een top van 184 km/u en acceleratie van 0 tot 100 km/u in 11 seconden. De motor is over een breed meren gebied zeer krachtig en het motor geluid blijft binnen de perken. Voor en achter beschikt de Bravo over onafhankelijk opgehangen De Bravo 1,6 SX haalt een ge middeld verbruik van 1 op 11,6. Dit model kost in de geteste uitvoering f.32.350,-. Voor duizend gulden meer kan de vijfdeurs Brava in gelijke uitvoering worden gekozen. Deze auto heeft een totaal andere, minder sportieve uitstraling, maar biedt door zijn langere carrosserie wel meer bagageruimte. De reeks start bij f.28.300,- voor de Bravo 1.4S. De ontwerpafdeling van Fiat heeft met de Bravo een hoogstandje afgeleverd. Dat de nieuwe Bravo en Brava snel de Tipo zullen doen vergeten, behoeft geen betoog. Net als zijn directe voorganger is de Bravo uitgeroepen tot 'Auto van het Jaar', een verdiende titel. De driedeurs Bravo is 4,03 meter lang, en ziet er door de brede achterschermen en de iets oplopen de achterste zijruiten krachtig en solide uit. De achterlichtunits hebben een zeer aparte vormgeving. Typisch zijn ook de brede hand greep om de klep te openen en de op de onderste hoeken 'afgesneden' achterruit. Het derde remlicht is hoog tegen deze ruit geplaatst. Fantasievol Het front van de Bravo kenmerkt zich door een minimale grille, brede en platte koplampen en een grote luchtinlaat in de voorbumper. De Opbergruimtes zijn er in de portie ren, het dashboardkastje en tussen de stoelen. De buitenspiegels worden handmatig van binnenuit versteld, terwijl de portierruiten inhoud van 280 liter en is uit te brei den tot 1030 liter. De 1,6 liter 16-kleppenmotor staat in het programma boven de 12- kleps 1,4 liter. Het maximale wielen met aan beide kanten een stabilisatorstang. Het geheel is redelijk stug afgeveerd, zonder dat het comfort volledig uit het oog is verloren. Ook in snel genomen bochten houdt de Bravo zijn wielen keurig aan de grond en door de niet overdreven zware bediening en prettige stuurbekrachtiging, laat de auto zich snel tot een sportieve rijstijl verleiden. SX-uitvoering heeft bumpers in de carrosseriekleur, terwijl de stoot- strips, buitenspiegels en portierkruk- ken in zwart worden uitgevoerd. De standaard uitrusting omvat verder zijknipperlichten, getint glas en cen trale vergrendeling. Ook van binnen is de Bravo een fantasievolle auto. Het instrumenta rium bestaat uit vier ronde klokken, het stuurwiel is in hoogte ver stelbaar en heeft een middenkussen met standaardairbag. De midden console heeft een typische vorm geving en biedt plaats aan diverse bedieningsknoppen, uitstroom ope ningen en een standaard radio/cas settespeler. De spanning was te snijden bij Auto Palace 's-Gravenhage BV op donderdag 25 januari jt! Drie potentiële prijswinnaars van de 06-prijsvraag die Autogids organiseerde in samenwerking met Mazda waren met hun partner op uitnodiging van Mazda aan wezig in de showroom van Auto Palace 's-Gravenhage om onderling uit te maken wie zich de hoofdprijswinnaar mocht noemen. De prijs die in het verschiet lag: een spiksplinternieuwe paars metallic Mazda 121 Yes! Alle finalisten waren al in de prijzen gevallen. Zij sleepten destijds een fraaie radio-cassette recorder in de wacht. De finalisten moesten door middel van het "spiralenspel" tot een definitieve eindbeslissing komen wie de Mazda 121 mee naar huis mocht nemen. Het "spiralenspel" werkt als volgt: raak met een ijzeren staaf zo weinig mogelijk het metaal aan of een zenuwslopende bel klinkt. Na drie maal de "bibberberg" beklommen te hebben, wordt het gemiddelde aantal belsignalen bepaald en degene die het laagste aantal heeft, is winnaar van de Mazda 121. Dat was de opgave voor de deelnemers en in doodse "In overleg met Autogids en Mazda werd besloten dat ik het mocht proberen, aangezien oma niet goed ter been was", aldus Futselaar. Monique vult hem aan: "Het lieve van oma is, dat wij de auto van haar mogen gebruiken. We zullen haar dan ook regelmatig uitnodigen een gezellig ritje met ons te maken." Marcel tenslotte: "En bij ons is hij meer dan welkom, want onze Mazda 323 uit 1984 is echt aan vervanging toe. Deze schitterende Mazda is voor ons een prijs uit duizenden! stilte begonnen zij aan hun zenuw slopende karwei. Achter elkaar traden Marcel Futselaar, Peter Wezelenburg en Simon Spaans aan voor het spel. Aanvankelijk ging het er zeer spannend aan toe, omdat de kandidaten vrijwel gelijk op gingen. Pas in de laatste ronde was het duidelijk dat Marcel Futselaar de onbetwiste winnaar was van de Mazda 121 Yes! Voor oma Samen met zijn vriendin Monique van Kralingen vertelt de 23-jarige Marcel Futselaar dat hij het spel speelde voor de oma van Monique die net uit het ziekenhuis kwam. De gelukkige prijswinnaars poseren bij de auto. Van links naar rechts: Monique van Kralingen, prijswinnaar Marcel Futselaar, Peter Vrij (commercieel directeur Autogids), dhr. M. Benschop (algemeen directeur Auto Palace 's-Gravenhage BV) en Jim Duim (P.R. Manager Mazda) Mazda 121 De prijs die door Marcel en Monique werd gewonnen is de Mazda's 121 Yes! De auto is kompleet uitgerust met standaard halogeen koplampen, van binnenuit verstelbare buiten spiegels, van bin nenuit te openen brandstofklep, rondom getint glas, gelaagde voorruit, neerklapbare leu ning van de achter bank, digitaal klok je, kindersloten, verstelbare gordels en verstevigingsbal- ken in de portieren. In de motorruimte zetelt een soepele 1.3 liter injektie- motor met 4 klep pen per cilinder. De Mazda 121 Yes! heeft naast de standaard uitvoe ring centrale deur vergrendeling, toe- renteller, elektrisch bedienbare ramen vóór en radiovoor bereiding met twee luidsprekers antenne en brede banden. wie ere toekomt wint bij 06-

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 36