Auto arant OtfHy iedam VOLKSWAGEN SHARAN G L 2.O Telefoon 010-476 64 88 VRIJDAG KOOPAVOND YUNDAI LANTRA .61 GLS WAGON HYUNDAI DEALER DE PELICAR De Volkswagen Sharan is een auto volgens een bekend principe. Met zijn lengte van 4,62 meter is de auto niet groter dan een flinke stationwagon. De hoogte valt met 1,73 meter behoorlijk fors uit. Vier portieren geven toegang tot het interieur. Zijn er stoelen op de derde zitrij geplaatst, dan kan deze bereikt worden door een exemplaar van de tweede rij naar voren te klappen. De GL-uitgave heeft drie stoelen achterin die op vijf plekken kunnen worden neergezet. De stoelen kunnen makkelijk door één persoon worden losgemaakt en uitgenomen. De achterklep gaat open tot de laadvloer en biedt bij regen goede bescherming. De GL- uitvoering staat op het tweede niveau en beschikt standaard over meegespoten bumpers en stoot- strips, mistlampen in de voor bumper en in glanzend zwart uit gevoerde buitenspiegels. Dubbele airbag De auto heeft een zeer diep dashboard met een groot af- legvak. Het instrumentarium is redelijk com pact. Een digi tale boordcom puter met diverse functies is standaard net als de aircon ditioning en dubbele airbag. Het meubilair is bekleed met een velours stof voorzien van vrolijke kleur accenten. De stoelen bieden een harde zit, terwijl de zijde lingse steun niet overdreven is. Maar de Sharan is natuurlijk geen sportauto. De voorstoelen kunnen om hun as worden gedraaid, waardoor een vergaderopstelling wordt ver kregen. Alle portieren zijn voorzien van bergvakken. De uitrusting van de Sharan GL is compleet met bijvoorbeeld met leerbekleed stuurwiel en pookknop, opklapbare tafeltjes aan de achterkant van de rugleuning van de voorstoelen, vier elektrisch bediende zijruiten, elektrisch uitstelbare achterste zijruiten, elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels, cen tralevergrendeling, twee 12 Volt stopcontacten in de bagageruimte en vijf leeslampjes. De achter passagiers kunnen afzonderlijk de temperatuur en de ventilatie- snelheid instellen. Prestaties De bekende 2 liter motor levert 115 pk bij 5000 tr/min. Deze vertrouw de krachtbron komt tot een keurig koppel van 170 Nm bij 2400 tr/min en past wat betreft karakter goed bij deze ruimtewagen. De auto weegt zo.'n 1600 kg, waardoor de presta ties niet flitsend zijn. De top snelheid van 177 km/u is meer dan bruikbaar, terwijl de acceleratie van 0 tot 100 km/u altijd nog 15,4 seconden vraagt. De motor is niet altijd even rustig, vooral bij doortrekken in de versnellingen is een brommend geluid hoorbaar. De handgeschakelde vijfbak schakelt soepel en exact. Voor de Sharan is een nieuw onderstel ontworpen. Voor zijn de wielen onafhankelijk opgehangen, terwijl achter de draagarmen gekoppeld zijn. Hiermee heeft Volkswagen een stevige afvering verkregen, die ook bij een forse belading een voorspelbaar karakter oplevert. Wie veelvuldig leeg met de auto rijdt, zou wat meer comfort kunnen wensen. Wat betreft bediening is er op de Sharan weinig aan te merken. De zitpositie is goed, het zicht rondom prima (met uitzondering van de neus) en de bediening gaat door de nodige technische assistentie licht en eenvoudig. De 2 liter motor moet in de grote en zware Sharan hard werken en dat is te merken aan het gemiddelde brandstofverbruik dat niet boven de 1 op 9 uitkomt. Aan de basis van het programma staat een 2.0 CL voor f.56.890,-. De CL TDI komt op f.61.890,-. De 2.0 GL kost f.60.990,- terwijl de VR6 begint bij f.73.690,-. Van Deventerstraat 15, Rotterdam (Grens Schiedam) Met de Wagon op basis van de Lantra doet Hyundai de eerste serieuze poging om ook in het middenklasse-segment een aan trekkelijke vijfdeurs met extra ruimte aan te bieden. De Lantra Wagon heeft zeker kwaliteiten die hem dit succes kunnen gaan brengen De Hyundai Lantra Wagon is 4,45 meter lang en beschikt maximaal -over een bagagevolume van 1413 liter. Hierdoor is de auto groter dan menig concurrent. Het uiterlijk van de Lantra Wagon kenmerkt zich door het gesloten front. De GLS-uitvoering beschikt over meegespoten bumpers, bui tenspiegels en portiergrepen. Standaard op iedere Wagon zijn de dakrailings. Nummerplaat De Wagon heeft het front en de vier portieren met de sedan gemeen. De achterzijde oogt op zichzelf redelijk harmonisch met een bolle ruit, geribbelde balk boven de nummerplaat en smalle lichtunits. De klep gaat tot een uitholling in de bumper open die gelijk ligt met de laadvloer. De GLS heeft standaard 14 inch wielen met wieldoppen. Wat betreft interieur inrichting heeft Hyundai de laatste jaren veel geleerd, zowel wat betreft materi aal gebruik als vormgeving. De inrichting van de Lantra is alles behalve saai, omdat met name in de bekledingsstoffen op een originele manier kleur is verwerkt. Dezelfde stof is ook op de portierpanelen terug te vinden. De stoelen en van achterbank bieden een behoorlijk diepe zit, waardoor de hoogte van het interieur zo optimaal mogelijk- wordt benut. De ondersteuning van de stoelen is door de diverse verstel mogelijkheden (hoogte en lenden) goed te noemen. De achterbank is bij de GLS in een 60/40-ver- houding neerklapbaar. De stan daarduitrusting omvat verder vier elektrisch bediende portierruiten, centrale vergrendeling, getintglas, de regelbare instrumentenverlich ting en een stuurkolom met hoogte verstelling. Spierkracht De 1,6 liter krachtbron levert een vermogen van 113 pk bij 6100 tr/min en een maximaal koppel van 143 Nm bij 3000 tr/min. Presteren doet de 1,6 liter uitstekend. De topsnelheid van ruim 180 km/u en acceleratie van 0 tot 100 km/u in ongeveer 11 seconden zijn boven gemiddeld. De Lantra heeft een onafhankelijk geveerd onderstel met een niet overdreven straffe afvering. De standaard stuur bekrachtiging zorgt voor een lichte bediening,terwijl ook de hand- geschakelde vijfbak gemakkelijk overbrenging wisselt zonder overdreven spierkracht. Alleen de eerste versnelling wil nog wel eens kraken ten teken dat het kop pelingspedaal niet tot de laatste millimeter is ingetrapt. De meeste bedieningsorganen zitten op de juiste plek, zodat men in de Lantra niet lang hoeft te wennen. De 1,6 haalt een gemiddeld verbruik van 1 op 13,5 maar alleen bij redelijk constante snelheden. Wie veelvuldig het stadsverkeer induikt gaat onder de 1 op 10. De Lantra Wagon start als 1.6 GL voor f.31.950,- en dat betekent een meerprijs van slechts duizend gulden ten opzichte van de ver gelijkbare sedan. De 1.6i GL automaat komt op f.35.450,-. De door ons gereden GLS met rijkere uitrusting kost f.35.450,-. <H>HYUnDBI Overschieseweg 148 -150, 3125 AR Schiedam, Telefoon: 010-415 14 11 415 13 06, Fax: 010 - 262 01 94 KMnkl bekend Wachten op succes HET NIEUWE WERELDMERK

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 40