KUNSTGEBITTEN VERINGMEIER TANDPROTHETICUS Interviews voor nieuw milieubeleidsplan DrieMaasStede zoekt nieuwe vrijwilligers VSB Bank scoort met schaatsfeest SCHIEDAM Over smaak valt soms te twisten ZOEKT U VOOR UW KIND KINDEROPVANG OP MAAT? OF WILT U KINDEREN OPVANGEN EN VERZORGEN? Oplichter aangehouden Paddenwerkgroep zoekt vrijwilligers Voor duizenden guldens illegaal stroom afgetapt Fotograferen en haarvlechten in De Erker di m si ;i ai „.i i w Gemakkelijker naar het GAK Het Nieuwe Stadsblad STICHTING KINDEROPVANG KATJA HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 14 FEBRUARI 1996 7-1441 SCHIEDAM De politie heeft eind januari, na een onderzoek van enkele weken, een 29-jarige Schiedammer aangehouden we gens valsheid in geschrifte, ver duistering, heling en oplichting. Dat is vorige week bekendge maakt. De man kon worden op gespoord na een aangifte van een videotheek. Inmiddels is hij weer op vrije voeten gesteld. De afgelopen maanden bleek de verdachte bij diverse Schiedamse en Rotterdamse videotheken en winkels goederen te huren zon der deze terug te brengen. Het gaat onder meer om CDi-spelers en videobanden. Ook de Schie damse bibliotheek en de centrale discotheek in Rotterdam kregen diverse geleende spullen niet meer terug. Verder wordt de Schiedammer ervan verdacht en kele gemeente-uittreksels en een paspoort te hebben vervalst. Vermoedelijk zijn met deze pa pieren tal van goederen geleend en gehuurd. Tijdens een huiszoe king werden door de politie tien tallen videobanden, kogelweren de vesten, een gemeentestempel, een gestolen cd-wisselaar, giro cheques en -pasjes, en een ver valst paspoort in beslag geno men. Een aantal van deze goede ren is inmiddels teruggebracht bij de rechtmatige eigenaars. De verdachte ontkent vooralsnog elke betrokkenheid bij de zwen del. Hij zal binnenkort voor de rechtercommissaris moeten ver schijnen. .SCHIEDAM Als de lente straks haar intrede doet, dan trekken de amfibieën weer naar hun geboorteslootjes om nage slacht te verwekken. De padden- werkgroep die in Schiedam- Vlaardingen voor een veilige oversteek over drukbereden we gen zorgt, is op zoek naar een 30-tal vrijwilligers voor de bege leiding. Op vrijdag 16 februari is de eerste controle-avond. Start punt is natuurcentrum De Bos- hoek, Bospad 3 achter flat vijf op het Bachplein. Er liggen lam pen en veiligheidsjasjes klaar. Er worden drie wachten gelopen tussen 19.30 en 21 uur, 21 en 22.30 uur en 22.30 en 24 uur. 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM De politie heeft vrijdagmorgen een hen nepkwekerij opgerold in de Overschiesestraat. Aanleiding vormden klach ten van omwonenden over aanhoudende stankoverlast vanuit een loods. De politie nam 3600 hennep planten in beslag, evenals on geveer 150 lampen, 9 ventila toren, 27 tijdschakelaars en een groot aantal kabelhas pels. Daarnaast hebben de eigena ren van de kwekerij vermoe delijk voor enige duizenden guldens aan illegale stroom afgetapt. De politie heeft geen aanhou dingen verricht. SCHIEDAM In wijkcentrum De Erker in de Jan van Avenne- straat worden binnekort twee cursussen fotografie opgestart; één voor beginners en één voor gevorderden. Deelnemers leren hoe een fotografisch verslag te maken én het ontwikkelen en afdrukken van zwart-wit foto's in de donkere kamer. De cursusavonden zijn maandag tussen 19.30 en 21.30 uur (begin ners) en dinsdag van 19.30 tot 21.30 uur (gevorderden). De kosten bedragen 50,- voor zes lessen. Op de vrijdagavonden wordt tussen 20.00 en 21.30 uur een haarvlechtcursus gegeven 30,- voor vijf lessen). Informatie en aanmelden bij De Erker, telefoonnummer 4267767. SCHIEDAM 'De Ge kroonde Brandersketel', het Nederlands Gedistilleerd Mu seum op de Lange Haven, dat begin mei geopend wordt door (als het meezit) minister Aart- sen is in het gelukkige bezit van een gunstig gesternte. Het ambitieuze project om van de rotte kies in de historische binnenstad een toeristische trekpleister van formaat te maken lijkt v an meet af aan de juiste mensen op de juiste plek aan te trekken. Bevlogen én creatieve idealisten - want de weg tussen droom en daad is lang - bleken bereid hun schouders te zetten onder de practische uitvoering van het plan. En ook de lobby in de snelle wereld van de bekende namen en het grote geld, was uiterst succesvol. Daaraan is het te danken dat niet alleen de financiering van de miljoe nen-operatie rond kwam, maar dat dit blijvend monu ment voor ook Schiedam's verleden nu al in brede kring een zekere faam geniet. Vori ge week donderdag nam zelfs minister Wijers (Economische Zaken) ondanks de perikelen rond Fokker de moeite om het museum aan te doen. Directe aanleiding voor het be zoek van de bewindsman was een eer die nog niet eerder een ander te beurt viel: de benoe ming tot Commandeur in de Orde van het Genevergenoot- schap. Doel van dit initiatief van de Nederlandse Gedistilleerd Unie, dat in '95 van de grond kwam, is om de belangen rich ting buitenland te behartigen van het meest spirituele vader landse product: de borrel in al Rilt a j zijn verscheidenheid. Het mu seum geeft als eerste en enige een volledige beeld van de kleurrijke geschiedenis van de springleven de tradities rond de inmiddels eeuwenoude 'klare industrie'. De keus van het Genootschap om juist daar de oprichting officieel te vieren, was dus voor-de-hand liggend. Verrassing De grote belangstelling vanuit notabele hoek moet echter zelfs voor de organisatoren als een verrassing gekomen zijn. Tal van toppers uit zaken- en politieke wereld bleken bereid in navol ging van Wijers om hun naam aan die van het Genootschap te verbinden. Zo lieten bijvoor beeld de heren Hermans (Comis- saris van de Koningin in Fries land), Korthals Altes (lid eerste Kamer), Rinnooy Kan (voorzit ter VNO) en Vlek (Raad van bestuur Reed Elsevier) zich be reidwillig tot ambassadeurs be noemen en vanuit eigen stad liet burgemeester Scheeres zich strikken. Bob de Kuyper - eige naar van een gelijknamige firma, voorzitter van de Gedistilleerd Unie én van het genootschap - gaf volmondig toe in zijn nopjes te zijn met zoveel prominente aandacht. „Hoe je dat nou voor elkaar bokst? een combinatie van wijsheid en geluk denk ik. De minister zegde als eerste zijn medewerking toe. Dat is natuur lijk een ideale lijstduwer om het zomaar eens te zeggen. Als je zo'n man meehebt, dan is het makkelijker ook anderen over de streep te trekken." Matigheid Jos Gunneweg, projectmanager en straks direkteur van 'De Ge kroonde Brandersketel', betoon de zich samen met zijn team een uitstekend gastheer. De ont vangst was chique en tegelijk so ber. Geen overdreven vlagver toon in de vorm van bijvoor beeld overstelpende hoeveelhe den paling, zalm of andere vette happen: geen keur aan drankjes. Simpelweg water, jus en natuur lijk jenever in een viertal varië teiten, maar dan wél geschonken in fraai gegraveerde glaasjes. En er was een fiks aantal studenten ingehuurd om als chauffeurs de hoge gasten na afloop van de bijeenkomst thuis te brengen. De service was natuurlijk niet geheel overbodig, maar écht wild ging het er in het museum niet aan toé. Het Genootschap kwam tenslotte bijeen onder het motto 'De kunst van het genieten' en daarbij - dat waren de verschil lende sprekers met elkaar eens is matigheid verplicht. Toch kreeg het fraaie ex- en inte rieur van de 'parel van de plaat selijke grachtengordel' door al het feestgedruis niet helemaal de aandacht die het verdiende. Wij ers zei heel eerlijk 'eigenlijk niet voldoende aandacht te hebben kunnen schenken aan de ambi ance': „Ik heb bij aankomst nog wel even genoten van het uit zicht over die haven. Ik had niet verwacht in Schiedam zo'n mooie oude binnenstad aan te treffen. Ik denk dat het Gedistil leerd Museum hier uitstekend op zijn plek is en de plaatselijke economie een oppepper kan ge ven.,, De minister en zijn mede-VIPS, stuk-voor-stuk keurig blauw ge pakt en gedegen gedast, waren uiteraard een dankbaar onder werp voor de pers die in grote getale was uitgerukt. Over de vraag wat nu het meest fotoge nieke onderwerp was van de bij eenkomst valt echter te twisten. Want de verlichte gevel van het museum op de winterse avond was toch echt een plaatje om hangend over de leuning van de Appelmarktbrug even uitgebreid bij stil te staan. SCHIEDAM Voor het vaststellen van het nieuwe mi lieubeleidsplan wil de gemeen te vooral te rade gaan bij bur gers, bedrijven en maatschap pelijke organisaties. In janua ri verscheen een gemeentelijke advertentie met de oproep ideeën te leveren voor het mi lieubeleid. „Het gaat daarbij om vragen als: Wordt er volgens u genoeg ge daan om het milieu in de stad te verbeteren, of zijn er extra maat regelen nodig op bepaalde terrei nen? Wat zijn volgens u de be langrijkste milieuproblemen die het eerst moeten worden aange pakt?", stond in de oproep. Wie op deze en andere vragen wilde ingaan, kon contact opne men met de gemeente. „Maar helaas zijn er geen aanmeldingen gekomen", zegt M. Korsten van het bureau Milieu. De mensen hebben de oproep niet gezien, denkt zij, of ze willen niet reage ren. Korsten heeft nu voor een alter natief gekozen: zij heeft verschei dene doelgroepen benaderd die in interviews hun ideeën over het milieubeleid kenbaar kunnen maken. Het gaat daarbij om or ganisaties voor natuur en milieu, de bouwsector, bewonersorgani saties, scholen, bedrijven en or ganisaties voor allochtonen. Tijdens deze gesprekken kunnen de doelgroepen vanuit hun eigen invalshoek het beleid bespreken. Korsten: „De scholen kunnen bijvooorbeeld zeggen of er vol doende linken zijn tussen het be leid en de milieueducatie. En of ze ideeën hebben om de scholen meer bij het beleid te betrek ken." In totaal zijn er zestien a zeven tien gesprekken met de doel groepen gepland. Op basis van al deze gesprekken worden in april, mei en juni openbare bijeenkomsten gehou den. Hoe deze bijeenkomsten er uit gaan zien, wordt volgende week besloten. Ze kunnen bij voorbeeld over een thema gaan, zoals het afvalbeleid, of gericht zijn op een doelgroep of een wijk. Op basis van deze bijeenkom sten zal uiteindelijk het milieube leidsplan voor de periode 1997- 2001 gemaakt worden, de opvol ger van het huidige plan. Alle toekomstige activiteiten van de gemeente op het gebied van mi lieu zullen dan gebaseerd zijn op dit plan. WATERWEG— In verpleeg- en reactiveringscentrum Drie MaasStede te Schiedam bestaat behoefte aan nieuwe vrijwilligers, die enkele uren per week beschikbaar zijn. Van de vrijwilligers wordt verwacht dat zij wekelijks een bezoekje brengen aan de patiënten, die veelal aan bed zijn gekluisterd. Voor deze patiënten is het een extra mogelijkheid om contact met de buitenwereld te hebben. Daarnaast kunnen vrijwilligers zich aanmelden voor hulp bij activiteiten als het zangkoor op de woensdagochtend, het vervoer van patiënten en in de open sociëteit. Voor de nieuwe vrijwilligers worden themabijeenkomsten en cursussen verzorgd. Wie meer informatie wil, kan bellen met Yvonne Scheper, telefoon 4278123. Ook voor De Oproepcentrale worden vrijwilligers gezocht. Deze centrale is een regionaal vrijwilligersproject en werkt eveneens vanuit DrieMaasStede. De vrijwilligers worden ingezet voor de verzorging, enkele uren per week, van een psychogeriatrische of mindervalide patiënt, die nog zelfstandig thuis woont. Deze mensen worden verzorgd door beroepskrachten en familieleden. De vrijwilligers nemen zo nu en dan de taak van deze familieleden over. Ook voor deze groep vrijwilligers worden cursussen en contact bijeenkomsten georganiseerd. Voor meer informatie kan men bellen met Annemarie van Leeu wen, telefoon 4278177. SCHIEDAM De VSB Bank lijkt een uitgekiend gevoel voor wat leeft in Schiedam te bezitten. Het schaatsfestijn dat het afgelopen weekend werd georganiseerd ter gelegenheid van de opening van het nieuwe hoofd- en districtskantoor op de Broers- vest was een doorslaand succes. Honderden liefhebbers maakten gebruik van de mogelijkheid om hartje binnenstad op het hema- plein te genieten van ijsvertier. Vooral de jeugd waagde zich in grote getale op de gladde ijzers. Veel vaders, moeders, opa's en oma's hadden minstens zoveel plezier met het bewonderen vanaf 'de zijlijn' van de capriolen van hun (klein)kinderen. De organisator kreeg het mooiste compliment dat een gastheer kan krijgen. „Eigenlijk zou de gemeente hier een permanente ijsvloer moeten aanleggen," vond een enthousiaste bezoeker. Hortence Stijnen, hoofd marketing en communicatie van de VSB Bank, is duidelijk in haar nopjes met het welslagen van het feest: „We hadden wel gehoopt, dat het idee aan zou slaan natuurlijk. De laatste dagen voor de opening gingen de zenuwen toch knagen. Het is dan een opluchting als zo'n initiatief echt aanslaat." De VSB liet geen middel onbenut om de verhuizing van maar liefst drie vestigingen (Leliestraat, Lange Nieuwstraat en 't Hoffplein) naar één onderkomen een onvergetelijke aangelegenheid te ma ken. Zo kreeg de Stichting Schiedamse Molens een cheque ter waarde van maar liefst 275.000 gulden voor de restauratie van Molen de Vrijheid; een bedrag waarmee de bank meteen hoofd- sponser werd van dat project. De St. Jan- en de Augustinusschool, waarvaan veel leerlingen deelnamen aan de uitgeschreven kleur- wedstrijd, werden elk bedacht met 500 gulden. Het betrekken van het riante nieuwe pand betekende dan ook in mijlpaal in de geschiedenis van de VSB Bank. Hortence Stijnen: "Het biedt ons de mogelijkheid om in te spelen op de razendsnelle veranderingen in de maatschappij. Onze taak op het gebied van betalingsverkeer wordt eigenlijk steeds kleiner, onze adviesfunctie steeds groter. De overheid trekt zich immers op veel gebieden, terug en de mensen moeten bijvoorbeeld zélf voor een belegde boterham in hun derde levensfase zorgen. Wij bieden een breed dienstenpakket van hypotheken en kredieten tot verzekeringen en pensioenvoorzieningen. Iemand die een kleine lening af komt sluiten is bij ons net zo welkom als een miljonair. Het interieur van ons nieuwe pand is expres uitgevoerd in warme kleuren met veel hout. Het is een gezellige omgeving waarin het goed informatie inwinnen en verstrekken is. Uniek is ook in de bankwereld, dat hoofdkantoor en districtskantoren onderdak hebben in hetzelfde pand. Dat werkt een snelle afwikkeling in de hand." SCHIEDAM De vestiging van het Gemeenschappelijk Admini stratiekantoor (GAK) aan de Kerklaan in Schiedam gaat dicht. Met ingang van vrijdag 1 maart hoeven werklozen uit Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland met hun werkbriefje niet langer af te reizen naar Schiedam. Zij kunnen voortaan terecht in het GAK-gebouw aan de Industrie weg in Vlaardingen. Schiedammers zonder baan leveren na 1 maart hun werkbriefje in bij het Arbeidsbureau aan de Laan van Bol'es. De GAK-functionarissen verhuizen namelijk daar naartoe. „Ons vestigingsbeleid is erop gericht functionarissen zowel in Schie dam als in Vlaardingen te hebben", verklaart R. Berveling van Interne Zaken van het GAK de verhuizing. reparaties klaar terwijl u wacht vernieuwen; in overleg met uw wensen dagelijks van 08.30-17.00 uur 's avonds en zaterdags volgens afspraak. Nieuwe Haven 131Schiedam S 010-4261417 WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, (010) 4.715.104 D. Kuppen, tel privé (010) 4.808.861 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS ..Jt. r* Er werd een enorme hoeveelheid hennepplanten in beslap genomen. Gekroonde Brandersketel vol VIPS r f De verlichte geveI van het museum op de winterse avond was een plaatje. Boh de Kuyper (links op de fotosamen met minister Wijers. Een verklede schaatswedstrijd maakte deel uit van het ijsfestijn. Drs. Bocx voorzitter van het VSB Fonds en rechts op de foto) overhandigt een ijssculptuur van De Vrijheid aan burgemeester Scheeres als symbool voor de 275.000 duizend gulden die de bank bijdraagt aan de restauratie van de molen. fg Van Ostadelaan 120, 3117 XM SCHIEDAM TEL. 010-4265819 Dan kan gastouderbureau Katja voor u bemiddelen. Wij brengen gast- en vraagouders met elkaar in contact, om opvang voor kinderen van 0 t/m 12 jaar in een gezin mogelijk te maken. Tijdens de opvangperiode bieden wij begeleiding en ondersteuning. Het opvangtarief voor een kind bedraagt 4.- per uur. Heeft u interesse of vragen neem dan vrijblijvend contact op met Isolde Verburgt of Ank de Gier van het gastouderbureau.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 3