Doorbraak GM bij elektro-auto's Ruimtewagen Mercedes komt herfst '96 Peugeot 106 twee mille goedkoper Europees initiatief voor vermindering C02 Nieuwe Mitsubishi Colt en Lancer op komst Rover 420 diesel nu te koop f i- De redactie van deze autopagina wordt verzorgd door Willem van den Elskamp. Reacties en bijdragen sturen aan: Wegener Sijthoff Weekbladen, postbus 5825, 2280 HV Rijswijk. Onze toekomstvoor spelling voor de 21e eenw luidt dat elek trisch aangedreven au to's eindelijk in groten getale hun opwachting gaan maken. Het wach ten is nog op de juiste batterij-techniek, want daarmee wil het maar niet écht vlotten. General Motors heeft dezer dagen de komst aangekondigt van de EV1 (Electric Vehicle Number One) aan. Van- afkomend najaar staat het voertuig, dat van wege z'n uiterlijk bij ouderen wellicht herin neringen oproept aan de naoorlogse Pan- hard, in een beperkt aantal Amerikaanse showrooms. General Motors claimt de eerste autofabrikant te zijn die de puur elek trische auto daadwer kelijk in de praktijk brengt. Daarover valt te twisten. Er zijn im mers al langer - ook door Europese fabri kanten elektrische au to's gefabriceerd en in proefprojecten ingezet. Zelfs de ooit door ex- Provo Luud Schimmel- penninck bedachte Amsterdamse 'Witkar' en de SRV-winkelwa- gens zijn/waren in we zen natuurlijk elektri sche auto's. Het GM-voertuig heeft een actieradius van mi nimaal 100 tot maxi maal 150 km en accele- Directeur Cees Hermans van Peugeot Talbot Nederland zei on langs dat „de prijzenslag in de autohandel dit jaar nog erger zal worden dan in 1995". En hij voegt meteen zelf de daad bij het woord. Want Peugeot heeft met directe ingang de prijzen van de 106 Accent met 2000 gulden verlaagd. Dit betekent dat de prijs lijst van dit 'sterke nummer' nu begint bij f 19.990. De 106 is populair door z'n vlotte uiterlijk, z'n zuinige motoren, z'n onberispelijke weggedrag en niet te vergeten z'n rijke stan daarduitrusting. reert van 0 tot 100 km/u rijen kunnen worden 6,6 kW acculader, die stopcontact kan aan- in 9 seconden. De batte- bijgeladen met een een men op elk 220 Volt sluiten. De Europese Commissie heeft de Raad van Ministers en het Eu ropese Parlement voorstellen toegestuurd voor het verminde ren van C02-emissie door personenauto's. Het plan telt vier onderdelen: een overeenkomst met de auto-industrie waarbij deze zich ver plicht om bij nieuwe auto's de uitworp van schadelijke stoffen te verminderen volgens nog uit te werken waarden. een fiscale stimuleringsregeling, die de consumenten aanzet om zuiniger auto's te kopen. meer uitgebreide informatie over brandstofverbruik. Dit zou moeten inhouden: het totale verbruik tijdens de hele levens duur van de auto. verder onderzoek bij de auto-industrie naar de mogelijkheden van vermindering van het brandstofverbruik in het kader van het 'car of tomorrow'-project. Volgens het document van de Europese Commissie is 12 procent van alle C02-produktie in de EU afkomstig van personenauto's. Zonder maatregelen zouden de emissies in 2000 met 20 procent stijgen en in 2010 met 35 procent. De Europese Commissie (EC) wil het voorstel spoedig bespreken met de Raad van Ministers en het Europese Parlement. Tevens wil de EC besprekingen met de auto-industrie beginnen. Opvallend is dat in het plan van de Europese Commissie is geko zen voor een akkoord met de auto-industrie in plaats van voor een Richtlijn, zoals die er wel is op het gebied van schadelijke emis sies. Op de Tokyo Motor Show van oktober laatstleden lanceerde Mitsubishi z'n nieuwe Colt en nieuwe Lancer. Het duurt nog even voor deze twee in ons land arriveren. Eind februari/begin maart zijn ze te koop. Tot het zover is concentreert de Neder landse importeur zich vooral op de verkoop van de door Ned- Car in Born (Limburg) gebouwde Carisma, die een jaar geleden op de Auto-RAI zijn publieksdebuut beleefde. De nieuwe Colt, die in Japan Mirage heet, is compacter dan zijn voorganger, heeft nog wel een rond koetswerk maar met een dui delijker wigvorm. De binnenruimte bleef gelijk, wat ook geldt voor de bagageruimte van 240 liter. De nieuwe zesde generatie Lancer heeft net als zijn voorganger het uiterlijk van een klassieke sedan. Zijn achterlichten gelijken sterk op die van de Carisma. Of de Carisma voldoende charisma heeft, mag u zelf beoordelen. Het is in ieder geval een uiterst plezierige auto om mee te rijden. De Nederlandse Japanner, of is het nu een Japanse Nederlander, is leverbaar met keus uit drie motoren. Mitsubishi is één van de pioniers bij de ruimtewagens. Tot voor kort had Mitsubishi twee MPV's: de Space Wagon en de compac tere Space Runner. Onlangs kwam er een derde MPV bij: de Spa ce Gear. Deze is een maatje groter dan de Space Wagon. Er zijn drie motoren voor de Space Gear beschikbaar. Naast de Rover 416 Si is nu ook de 2.0 liter die selversie leverbaar. Importeur Rover Ne derland verwacht dat deze 420 D behalve par ticulieren, ook autorij ders in het zakelijke marktsegment zal aan trekken. Prijs van de kersverse Rover 420 diesel: 40.990,-. Evenals de 416 Si heeft de 420 D standaard vijf deuren en is hij rijk uit gerust. Het interieur ademt de traditionele Britse sfeer die Rover zo kenmerkt. Het comple te, overzichtelijke dash board en de deurbekle ding zijn uitgevoerd met wortelnotehout-accen- ten. De bekleding heeft een chique Paisley-de- sign. De ook bij deze Rover toegepaste ver chroomde dorpelstrips onderstrepen de verfijn de afwerking. Kenmerkend voor de 420 D zijn het rijplezier en de praktische ge bruiksmogelijkheden. Dit blijkt ondermeer uit de standaard stuurbe krachtiging en de elek trisch bedienbare por tierruiten Vóór. Groen getinte ruiten rondom weren de warmte van buitenaf. De inhoud van de kof ferbak bedraagt 375 li ter. Deze kan worden vergroot door de achter bank in ongelijke delen weg te klappen. Alarmsysteem Om de Rover 420 D te beschermen tegen diefstalpogingen zijn een standaard alarmsys teem en een immobili zer ingebouwd. Ook een op afstand te bedienen centrale deursluiting behoort tot de basisuit rusting, evenals een be stuurdersairbag. De Viano heeft twee schuifdeuren en een grote achterklep. Mer cedes levert hem met een 2.3 liter vier cilinder benzine- of een 2,3 liter viercilinder turbo-die sel. Later komt daar nog een 2.8 liter zescilinder bij. Die is niet van Mer cedes, maar het is de be kende VR6 van Volks wagen. Nieuw gezicht De laatste jaren voltrok zich bij Mercedes èen cultuurverandering. Deze werd 'L best ge- symboliseerd met de in troductie van de voor Mercedes revolutionai re, nieuwe E-klasse. Het veranderde denken bij Mercedes blijkt vooral uit het front van de E- klasse. In plaats van tra ditionele rechthoekige koplampen is de neus nu getooid met dubbele ronde 'kijkers' waarbij de binnensten iets klei ner zijn. Het geeft de E een nieuw gezicht, hoe wel de rest van de wa gen op en top Mercedes is. De E is er als Classic, Elegance en Avantgar- de. C-klasse Kombi Binnenkort breidt Mer cedes z'n C-klasse uit met een kombi-model. De nieuwe stationcar beleeft zijn publieksde buut op de Salon van Genève in maart '96. Met z'n lengte van 4,48 meter is de C-klasse een verrassend ruime en toch compacte station wagen met een bagage ruimte van maximaal 1510 liter. Het laatste nieuws van Mercedes is de lance ring in september '96 van de Viano-ruimte- wagen. Dit is een ze- ven-persoons MPV op basis van de onlangs gelanceerde Vito-be- stelwagen. De Viano, die in Spanje wordt gebouwd, biedt plaats aan zeven perso nen en heeft dan nog een behoorlijke bagage ruimte van 580 liter. Maximaal heb je zelfs 4500 liter laadvolume. duidelijkst laat. Eigen lijk is de Nexia de oude Opel Kadett. Heel her kenbaar zijn de Kadett- lijnen, met hier en daar wat wijzigingen. Vooral voor- en achterzijde zijn door de Zuidkoreanen onder handen geno men. De grille met het nieuwe Daewoo-logo, de in de wagenkleur gespo ten bumper met geïnte greerde spoiler en de smallere koplampen ge- Daewoo ligt op schema. Sterker nog. Het Zuidkoreaanse automerk ligt voor op het schema. Het doel om in 1995 zo'n 4000 Daewoo's te verkopen, was eind oktober al bereikt. Totaal be droeg de verkoop over 1995 precies 6150 Daewoo's. Nog niet eerder in de vader landse autoge schiedenis wist een auto merk binnen een jaar (de Daewoo-ver- koop begon eigenlijk pas in april 1995) zo veel auto's aan de man/vrouw te bren gen. Eén ding is ze ker. Daewoo zorgt voor leven in de brou werij! Met een ongelofelijke ij ver heeft Daewoo in re cordtijd een dealernet uit de grond gestampt en worden spraakma kende campagnes ge voerd. Met prijslokkers, uitgestelde betalingen, renteloze leningen, ver koop-ambassadeurs en 200 'testrijders' wordt de aanschaf van een Daewoo extra aantrek kelijk gemaakt. In de lange hete zomer van '95 werd de Nexia tijde lijk zelfs bijna gratis met airco uitgerust. Daewoo's eerste doel is bereikt. Een opmerkelij ke prestatie, zeker als je je realiseert dat dit met slechts twee modellen gebeurt: de Nexia en de Espero. Of Daewoo in 1996 door groeit, is nog even af wachten. Er zal weer veel tam-tam nodig zijn. Immers dit jaar krijgen de Nexia en Espero nog geen versterking. Op langere termijn staat wel het nodige nieuws op stapel. Er komt een Daewoo kleiner dan de Nexia, maar ook één groter dan de Espero, terwijl er ook al spiona- gefoto's zijn verschenen van de Espero-opvolger. Plannen voor een klei ne, compacte en grotere ruimtewagen verkeren in een vergevorderd sta dium. Daewoo werkt daarbij samen met Ital Design, het ontwerpbu reau van vader en zoon Giugiaro. Nexia De Nexia heet in Zuid Korea Cielo. Dit model laat Daewoo's vroegere banden met General Motors, waarmee in 1992 werd gebroken, het ven de Nexia een ander aangezicht dan de Ka dett. Dat geldt helemaal voor de achterkant, die boller is en waar de ach terlichten rechtop staan op de hoeken. De Espero is geen oud GM-produkt, maar door Daewoo samen met Ber- tone ontworpen. Het is een 4,61 meter lange se dan met een spitse neus zonder grille en een ook wat hoekige achterzijde. In de Espero zijn drie benzinemotoren be schikbaar. Prijzen De prijzen van de Dae woo's zijn sinds de lan cering begin 1995 nog niet aangepast. De Nexia kost vanaf 25.995; de prijslijst van de Espero begint bij 32.495,. WOENSDAG 21 FEBRUARI 1996 8-450 Verkoop Daewoo ver boven verwachting De 106 Accent is zojuist 2000 gulden afgeprijsd. Vanaf najaar 1996 is de GM EV1 in vier Amerikaanse steden te koop. Autoschade Rechtstreeks naar Autoschade Dries Spaansepolder. Die herstellen vakkundig, veilig, en snel. Geven twee jaar FOCWA garantie. Vervangend vervoer beschikbaar. En leveren ongekende service. Ze zijn niet voor niets FOCWA Garantiebedrijt classificatie 1 AUTOSCHADE DRIES SPAANSEPOLDER Ook voor caravanreparatie en -onderhoud. rj Nieuw! Alternatiet caravanwandherstet. Voordeel 40%-60%. 4/ Bokelweg 100, Schiedam. Tel. 4154540. Fax 4620623. GARANT1EBEDHUF Mitsubishi Carisma: zijn rijkwaliteiten laten niets te wensen over. Mercedes E: oogt revolutionair anders dan zijn voorganger. Voorzien van de nieuwe L-serie turbodieselmotor is de kakelverse Rover 420 D een aanwinst in de 'business- class'. Bij de Daewoo Nexia is nog goed te zien, dat de Opel Op de foto de vijfdeurs versie. Kadett als basis is gebruikt Daewoo Espero: geen veranderde Opel, maar door Bertone getekend.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 17