r 010-4.699.444 DE HAVENLOODS IN DEZE KRANT Keukens half geld Ruïne in verdrukking Jeugdland biedt uitkomst in de voorjaarsvakantie Gewaagde rock in De Grote Markt EVERTJE! TSmr 7 ^ssssir^ Noordvest gaat flats opknappen PTT-huisjes te lelijk Nieuwe Volkshuisvestingswet pakt zeer nadelig uit voor Schiedam McDonalds gaat na wereld ook Schiedam veroveren Uw adres voor de verkoop en verhuur van zonnebanken Pintje klassiek jHdezev"" De Boodschappen Krant Arie Kuit Quintet in Van Diggelen KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S Bromtoon tussen oren Transfer naar Amerika SCHIEDAM Woningstich ting Noordvest heeft maandag overleg gevoerd met bewoners van het Lisztplein en het Schu- bertplein. Aanleiding vormden klachten van de huurders over het matige onderhoud aan de twee flats. Het Nieuwe Stads blad liet vorige week een aantal bewoners aan het woord, die klaagden over overlast van drugsverslaafden en het feit dat Woningstichting Noordvest wei nig deed om de flats goed te onderhouden. „We gaan nu nogmaals bekijken of de afsluiting van de entrees tot de mogelijkheden behoort", zegt voorlichtster T. Hurkmans namens Noordvest. „Voorwaar de blijft dat een grote meerder heid van de bewoners dat plan steunt. Ook is toegezegd dat we het verzoek om dubbel glas te plaatsen eerder zullen bekijken. Waarschijnlijk doen we dat sa men met de opknapbeurt aan de kozijnen, want dat is goedkoper. Nee, dat zal niet op zeer korte termijn gebeuren. De planning voorziet dit en komend jaar nog niet in dergelijke werkzaamhe den." Wel worden binnenkort de trap penhuizen opgeknapt en krijgt het hekwerk op de galerijen een nieuw verfje. De kleurkeuze hiervoor is reeds bepaald. SCHIEDAM In de cyclus 'Pintje Klassiek' spelen zondag 3 maart Siem Faust in café 't Spul aan de Hoogstraat 92. Het duo wacht zich aan quatre-mains en heeft werken op het programma van onder andere Kuhlau, Clementi, en Beethoven. Aanvang: 15.00 uur; toegang: gratis. D werkzaamheden aan het Stadserf zijn na de vorstperiode weer in hoog tempo opgevoerd. Komende maandag wordt gestart met de sloop van de entreeluifel van het Stadskan toor. Het publiek kan vanaf 4 maart via een tijdelijke nieuwe ingang het gebouw betreden. Deze be vindt zich aan de zijkant van het Stadskantoor en wordt door middel van borden aangegeven. De tijdelijke ingang zal naar verwachting drie maanden dienst doen als tijdelij ke entree. De ingang is verbonden met een loopsluis. Deze is enigszins hellend, waardoor het bezoek van gehandicap ten aan het Stadskantoor wordt bemoeilijkt. Mensen met een lichamelijke handicap worden dan ook verzocht om hun komst vooraf aan te kondigen (tel. 2465555), zodat assistentie kan worden verleend bij het betreden van het gebouw. Overigens hebben niet alleen gehandicapten het moeilijk door alle werkzaamheden. Ook gebouwen lijken in de verdrukking te komen. Zo heeft de ruïne het nu allerminst gemakkelijk. Bouwmaterialen liggen legen het monument opgestapeld alsof het een magazijn van IKEA betreft. Zuchtend en steunend wacht het historische bouwwerk de afronding van de alle activiteiten af, om straks bij de feestelijke oplevering van het Stadserf ongetwijfeld weer in volle glorie op te doemen. 'S, 'wékill! SCHIEDAM De KPN krijgt van de gemeente geen toestem ming om in Schiedam haar stan daardmodel kabelverdeelsta tions neer te zetten. De Wel standscommissie vindt de ge bouwtjes lelijk en is van mening, dat ze afbreuk doen aan de openbare ruimte. De KPN wil vijf van dergelijke zogeheten PTT-huisjes plaatsen op ver schillende plekken in de stad. De Welstandscommssie vindt, dat de KPN - een onderneming met een grote ontwerptraditie - wel voor een iets moderner vormge ving van de gebouwtjes had kun nen zorgen. De KPN op haar beurt heeft laten weten met een landelijk standaardmodel te werken, dat slechts zeer beperkte afstemming op de omgeving toe laat. Verantwoordelijk wethou der Adri Reijnhout (D66) steunt de Welstandscommissie in haar oordeel. De vergunning is gewei gerd. De KPN kan nu bezwaar aantekenen bij de Schiedamse bezwaar- en beroepschriften commissie. Deze adviseert het college van B W. SCHIEDAM Het college van B&W heeft een brand brief gestuurd naar Den Haag. Volgens het gemeente bestuur heeft de nieuwe Huis- vestingswet, die voorziet in vrije vestiging van burgers, zeer nadelige gevolgen voor Schiedam. „Wij worden nu gestraft omdat we een relatief grote voorraad goedkope huurwoningen op peil hebben gehouden", zegt wethouder A. Reijnhout van Volkshuisves ting. „Mede door de instroom van veel minder-draagkrachti- gen uit Rotterdam komt ons beleid onder druk te staan." Zo vestigden zich in de eerste elf maanden van 1995 bijna 1100 uit Rotterdam afkomsti ge personen in Schiedam. Daarvan maakten 168 men sen aanspraak op een bij- stands- of ww-uitkering, om gerekend 15,5 procent. Dat is meer dan het dubbele van het Schiedamse gemiddelde. Wie met name in Nieuwland de laatste maanden zijn ogen en oren de kost gaf, wist het eigen lijk al. Veel leegkomende wonin gen worden ingenomen door huurders uit Rotterdam. Vooral Spangen is een wijk waaruit blijkbaar veel mensen wensen te vertrekken. Want door simpel weg een woonbon in te vullen, komt tegenwoordig een ieder in aanmerking voor elke vrijko mende huurwoning elders in het land. Schiedam beschikt verhou dingsgewijs over veel, prima on derhouden, goedkope huurwo ningen; dat feit heeft zich ra zendsnel over de gemeentegren zen verspreid. Liberaal „Ook gemeenten waar vrije ves tiging uitgangspunt van beleid kan zijn, hebben bepaalde regu lerende maatregelen nodig. Dat is ons nu wel gebleken", zegt Reijnhout. „Door een grote in stroom van minder-draagkrach- tigen ontstaat 'verdringing' van Schiedammers, die minder snel in aanmerking komen voor een andere woning. Wij vrezen dat de leefbaarheid en het draagvlak van tal van vorzieningen op deze manier onder druk komen te staan. Zo werkt het, liberale huisves tingsbeleid van staatsecretaris Tommei dus negatief voor ons uit." Opmerkelijk hierbij is wel dat zowel Tommei als Reijnhout lid is van (het liberale D66. Overigens heeft Schiedam rede nen te over om zich zorgen te maken over de toekomst. Uit een in 1993 gepubliceerd onder zoek over de inkomensverdeling in de stadsregio Rotterdam Wethouder Reijnhout: 'Geen denkbeeldige muur om de stad.'- blijkt dat Schiedam, na de Rot terdamse deelgemeenten, op vrij wel alle sociaal-economische as pecten het slechtst scoort. Het gemiddeld inkomen in Schiedam behoort regionaal gezien dan ook tot de laagste. Reijnhout: „Om te voorkomen dat Schie dam verder 'afglijdt' zullen op diverse terreinen inspanningen moeten worden gepleegd om draagkrachtiger huishoudens voor de gemeente te behouden, zodat meer evenwicht ontstaat. Het intensief wijk- en buurtbe heer, alsmede goed voorraadbe heer en strategische nieuwbouw moeten een ongewenste tweede ling en gettovorming in de stad voorkomen. De bereidheid tot het brengen van offers door alle partijen zal echter zeker afnemen wanneer de situatie op de eigen woningmarkt er niet door verbe tert." Geen keus Het college van B&W komt met nog meer harde cijfers om het parlement te overtuigen. In de periode januari tot en met no vember 1995 hebben 1.081 uit Rotterdam afkomstige personen zich in Schiedam gevestigd. Vol gens opgave van de sociale dienst hebben daarvan 168 men sen een bijstands- of werkloos heidsuitkering (ABW of RWW). Het aandeel uitkeringsgerechtig den onder die groep nieuwko mers bedraagt daarmee 15,5 procent. Dat is iets hoger dan het gemiddelde voor heel Rot terdam, dat op zo'n 14 procent ligt. In Schiedam ligt dit aandeel met 7,3 procent op een veel lager niveau. „Wij krijgen er dus naar verhou ding veel uitkeringsgerechtigden bij, vooral uit Rotterdam", al dus Reijnhout. „Opvallend daarbij is dat deze groepen voor al terechtkomen in die wijken van de stad waar de leefbaarheid al zwaar op de proef wordt ge steld." De wethouder benadrukt dat het niet zijn bedoeling is om een denkbeeldige muur om Schie dam te bouwen. „Iets dergelijks is in het Rotterdanms Dagblad gesuggereerd, maar niets is min der waar. Als college zijn we juist voor een verhoging van de huursubsidie en meer steun aan de achterstandswijken, zodat meer mensen een behoorlijke woning kunnen krijgen. Zolang het volkshuisvestingsbudget ech ter onder druk staat, hebben we geen andere keus. Vandaar dat we deze brandbrief hebben geschreven aan de vaste kamercommissie voor Volks huisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer. We hopen dat zij staatssecretaris Tommei op andere gedachten kunnen brengen." SCHIEDAM De voorjaars vakantie zit er weer aan te ko men en daarmee vijf volle vrije dagen van school. En ouders mogen dan nog zo dol zijn op hun kroost, als er geen geld is voor een kostbare ski-vakantie dan kan zo'n week erg lang du ren. Gelukkig biedt Jeugdland zoals gebruikelijk uitkomst. Coördinator Joop van Broekho ven en zijn rechterhand Riet Im merzeel hebben een feestelijk draaiboek samengesteld voor de periode van 4 tot en met 8 maart. Deelname aan de aktivi- teiten is gratis; de voorstellingen kosten slechts één piek en het programma begint telkens pas om 14.00 uur, zodat er uitgesla pen kan worden. De volgende activiteiten staan op stapel: Maandag 4 maart: 14.00 uur - Noord - Geuzenplein - kreativiteit 14.15 uur - Nieuwland - Wibaut- plein - spelcircuit Dinsdag 5 maart: Een scène uit 'Hans en Grietje' vrijdag 8 maart in gebouw De Rank). 14.00 uur - West - Frans Hals plein - kreativiteit 14.15 uur - Noord - Boekweitak ker - spelcircuit Woensdag 6 maart: 14.00 uur - 14.00 uur - Nieuw land - wijkcentrum op Wibaut- plein - Theater Pika Pika 14.00 uur - Noord - Boekweitak ker - kreativiteit 14.15 uur - Zuid - Wilhelmina- plein - spelcircuit. Donderdag 7 maart 14.00 uur - Nieuwland - Wibaut- plein - kreativiteit 14.15 uur - Noord - schoolplein De Regenboog. Warmoezenier- straat - spelcircuit Vrijdag 8 maart: 14.00 uur - Noord - gebouw De Rank. Schiedamseweg 122. Kaarten voor de voorstellingen zijn te koop vanaf 15 minuten vóór aanvang aan de zaal. SCHIEDAM In café de Gro te Markt op het gelijknamige adres speelt zaterdag 2 maart Bedrock. Deze swingende drie- SCHIEDAM In café Van Diggelen op de Grote Markt komt zondag 3 maart een quintet rond de Schiedamse saxofonist Arie Kuit het weekend feestelijk uitluiden. De formatie bestaat naast Arie Kuit uit Dinus Herre- wijnen (trompet), Ed Baatsen (piano), Henk Artz (bas) en Kees van Krugten (slag werk). De heren zijn van plan swingende bebop jazz te brengen die het midden houdt tussen de muziek van Canonball Eddely en Charlie Parker. mans formatie brengt knallende covers van grootheden als Led Zeppelin, Depeche Mode en Bri an Adams. Aanvang: 22.00 uur; toegang: gratis. Zondagmiddag 3 maart staat het duo Hendrik/Van Bemmel op het programma. In hun eigen bands spelen deze twee muzi kanten 'volume windkracht 10', als duo maken ze meer 'easy listening', maar dan wel van het ruige soort. Aanvang: 17.00 uur; toegang: gratis. Het pand waarin Me Donalds zich wil vestigen. SCHIEDAM McDonalds gaat zich vrijwel zeker vestigen in het centrum van Schiedam. De hamburgergigant heeft een optie op het winkelpand aan de Broersvest waarin voorheen schoenhandel Van Dalen was gevestigd. Er zijn al diverse gesrekken gevoerd met de afdeling Economische Aangelegenheden van de gemeente. Een woordvoerdster geeft toe dat de onderhandelingen in een vergevorderd stadium zijn: „We verwachten elk moment de aanvraag voor de vergunning. Maar tot die binnen is staat nog niets officieel vast. We.weten bovendien niet of af overeenstemming is bereikt over eventuele huur of aankoop met de particuliere eigenaar van het betreffende pand." Zeker is wél, dat McDonalds meteen het groene licht krijgt om een zaak te openen in het hart van de binnenstad. Hef feit dat de snackbranche daar al rijkelijk is vertegenwoordigd, is geen beletsel voor eventuele toestemming, volgens de woordvoerdster van Economische Aangelegenheden. „Als gemeente kennen we geen concurrentie-beperkende voorwaarden. Een horeca-bestemming is toegestaan op die plek. Naar haar zeggen zal ook de metamorfose van de Broersvest, die van stijlvolle winkelstraat lang zaamaan verandert in junkfoodboulevard, het stadsbestuur weinig zorgen baren: „Het is goed voor de werkgelegenheid en we krijgen een belangrijke trekker in de stad. Dat is ook van een niet te onderschatten belang." Klaptafel SIEBO Ideaal voor camping of tuinhuis! Geheel inklapbaar. Afmeting 130 x 80 cm. In wit nu van 119.95 voor als het om wonen gaat Sunhouseb.v. Veerplein 144 VIAARDINGEN Telefoon 010 -2140671 ook gevestigd in Ridderkerk en Dordrecht Wegener sijthoff weekbLaden DONDERDAG 29 FEBRUARI 1996, 48e JAARGANG, Nr 9, OPLAGE 37.374 Nieuwe Stadsblad i EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD Wegener Sijthoff Weekbladen Groot Rotterdam Oplage: bijna 1 miljoen HN voor nieuwe produkten en acties GROOT AANTAL Hans Verkerk Keukens heeft deze week een spectaculaire halfgeld-actie. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nü koopt, krijgt u van Hans een echte Kroonkeuken voor de helft van de door de leverancier aan bevolen adviesprijs! Kom nu snel écht geld verdienen en vraag naar de snelle beslissers korting. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ont werp voor de beste prijs! ROTTERDAM STADIONWEG 41a - 010-4834441 ROTTERDAM (OMMOORD) SATIJNBLOEM 55 (KEUKENPtUS) - 010-4550511 OUD BEYERLAND BURG DE VRIES BROEKMANLAAN 2 - 0186-621066 CAPELLE A/D IJSSEL HOLLANDSCH DIEP 63c - 010-4501572 "V. Grote instroom van lage inkomens i Alleen vrijdag en zaterdag! Magazijnprijs! Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39 t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 ISMOCELIJK

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 1