HER DER 'Het is net nog geen nummertje trekken Zuidhollandse gemeenten hebben het financieel zwaar I i m Daniël Wayenberg en Louis van Dijk geven warm' familieconcert Zonwering Westland lijkt sprookjes waar te maken als het gaat om keuzes in kleur. Bezoek onze vernieuwde showroom en laat u verrassen door de mogelijkheden. Caravan-occasions op grote beurs gil IVESTLtND BV WOENSDAG 6 MAART 1996 10-455 De gezamenlijke dealers van Kip Caravans een grote Caravan Oc casion Beurs organiseren op 15, 16 en 17 maart een grote beurs. Honderden gebruikte caravans van de meest gangbare merken worden op deze beurs te koop aangeboden aan particulieren. Alle caravans hebben een BO- VAG-beurt ondergaan en zijn door de ANWB geïnspecteerd en voorzien van een keurings rapport. De caravans worden bovendien geleverd met één jaar garantie. De ANWB heeft er een eigen voorlichtingsstand, waar men te recht kan voor ondermeer infor matie over auto-caravan-combi- naties, prijzen van gebruikte ca ravans, technische aspecten en wettelijke voorschriften. Er wor den door diverse bedrijven de monstraties gehouden over on dermeer diefstalbeveiliging en brandblussers. Het Politie Ver- keers Instituut is aanwezig om voorlichting te geven. En ook voor de kinderen worden er tal van activiteiten georganiseerd. Alle kopers van een tweede hands caravan op de beurs ont vangen een cheque voor een lang weekend in september gratis kamperen op één van de zeven campings van de Zilverberk par ken. Deze liggen verspreid over geheel Nederland. Bovendien krijgen alle bezoekers van de beurs een attentie bij het verlaten van het terrein. De Caravan Oc casion Beurs is geopend van vrij dag 15 tot en met zondag 17 maart, van 10 tot 17 uur. De toegang is gratis en er is ruime parkeergelegenheid. Het ANWB-terrein Larserbos ligt aan de Zeebiesweg 47, een zijweg van de N302 Harderwijk-Lely stad. Het terrein is ook bereik baar met de streekbus 107 vanuit Harderwijk CS en Lelystad CS, halte Zeebiesweg. Voor het ver voer naar het terrein worden pendelbusjes ingezet. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maken zich zor gen over de financiële positie van gemeenten. Het rijk heeft diverse maatregelen getroffen die de gemeenten zwaar tref fen. Door de decentralisatie van diverse rijkstaken (voor zieningen gehandicapten, bij stand, huisvesting onderwijs) die gepaard zijn gegaan met forse bezuinigingen, hebben gemeenten extra moeite de be groting sluitend te krijgen. Daarnaast speelt nog dat 75 Zuidhollandse gemeenten de nadelige gevolgen moeten op vangen van de herverdeling van het Gemeentefonds. Bo vendien zijn enkele gemeenten getroffen door nieuwe milieu maatregelen, die hen dwingen tot extra onderhoud van wa terbodems. „Al met al geen rooskleurige situatie. Dat is dan ook de re den dat de provincie een brief heeft gestuurd aan de leden van de Tweede Kamer om hen deze situatie onder de aan dacht te brengen voor de be sluitvorming over het wetsont werp voor de nieuwe Financië le Verhoudingswet", aldus ge deputeerde Van der Goot die verantwoordelijk is voor het financieel toezicht op de Zuid hollandse gemeenten. Hij zei dat vandaag bij het ver schijnen van het Jaarverslag 1995 van de afdeling Finan cieel Toezicht. Daniël Wayenberg en Louis van Dijk geven op zondagmiddag 17 maart aanvang 15.00 uur een 'warm' familieconcert in Theater De Uitstek in Zwijndrecht. Wayenberg begon zijn carriere op de klassiek concertpodia: reeds in 1953 trad hij op in fa meuze Carnegie Hall in New York. In 1967 werd hij in Frank rijk, waar hij momenteel woont, onderscheiden als 'Chevalier des Arts et des Lettres'. Ook Van Dijk heeft een klassieke oplei ding genoten. Hij ontwikkelde zich in een meer all-round rich ting. Hij heeft verscheidene Edi- sons ontvangen voor zijn platen. Meesterpianisten Wayenberg en Van Dijk werden tijdens hun laatste tournee zo warm ontvan gen door het publiek, dat ze be sloten hun tournee met een jaar te verlengen. Tijdens het concert zullen.de heren zich beurtelings op elkanders 'glad ijs' begeven: Mozart's sonate KV 488, De bussy en Schubert zullen klinken naast The Beatles en Gershwin. Wayenberg en Van Dijk: een ontmoeting vol verrassingen; een uitdaging die ze duidelijk met veel plezier aangaan! Kaarten a 27,50/ f 25,00 (CJP/JTK/Pas65) en 12,50 (kinderen tot 12 jaar) zijn ver krijgbaar aan de kassa van dins dag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, op zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstel ling. Telefonisch reserveren: 078 - 6194333. een bepaalde kwaliteit moet heb ben. Je kan thuis een song opne men en dan klinkt het wel leuk, maar voor dat de opname uitge zonden wordt door de radio krijgt de cd een speciale broad- cast-bewerking. Onze vorige cd klonk daar te dof voor." In een opnamestudio zijn de ta pes voor de tweede cd van Face to Face, die Kelly analoog heeft bewerkt, digitaal opgenomen. De cd voldoet nu aan de kwali teitseisen, zowel op technisch als op artistiek gebied. De arrange menten zijn pittig en creatief. Kelly: „Toen ik de nummers voor deze cd schreef heb ik er op gelet dat de intro's veelzijdig en spannend zijn. De dj's luisteren maar even naar de songs, dus we wilden steeds een pakkend be gin." Dat is gelukt. Er is geen single van de cd. Frank: „De nummers van de cd zijn veelzij dig. Radio 2 draait er andere nummers van dan Radio 3." Kelly en Frank noemen zichzelf door de veelzijdigheid 'muzikale veelvraten'. „Ik luister net zo graag naar de Eurythmics als naar de Beegees", lacht Kelly. Ondanks hun vasthoudendheid bij de dj's in Hilversum en om streken geloven Frank en Kelly dat hun weg naar succes vooral via het buitenland komt. Frank: „Kijk maar naar de Nederlandse formatie Ten Sharp. Hun single You deed aanvankelijk in Neder land niets, maar in Engeland scoorde het meteen. Daarna volgde Nederland. Hier zijn we geen trendsetters, we zijn trend volgers. Onze cd is anders, te eigen. Als het hier niet lukt, dan lukt het wel in het buitenland." piepers, hormoonvlees en spina zie met veel nitraat. In de beste restaurants werken de chef-koks bijna allemaal met biologische produkten. Dat zijn produkten die zijn verbouwd zonder kunst mest, hormonen of bestrijdings middelen.-Deze biologische pro dukten zijn prima van kwaliteit en ze smaken voortreffelijk. Topkoks ontdekten bij een proef dat biologische produkten veel minder water bevatten dan ge wone produkten. Dat merkten ze bij het bakken van bijvoor beeld kipfilet. Na het bakken van twee gelijke stukjes kipfilet was het biologische stukje vlees 10 procent zwaarder. Het gewo ne stukje kip bevatte veel water dat verdwijnt bij het bakken, maar waarvoor wel betaald is! Ook al lijken biologische pro dukten dus duurder, er blijft uit eindelijk meer van over. Niet lekker? Sommige mensen denken dat biologische produkten niet lek ker zijn. Uit een onderzoek van de Consumentenbond naar huis wijnen kwam de biologische als één van de beste uit de test! Een goed voorbeeld om het mi lieu én je eigen portemonnee te sparen is natuurlijk energiebe sparing. Een investering in tochtstrippen bijvoorbeeld, die wel tien jaar meegaan, verdien je al in één winter terug. Dus ook bij een huurhuis: Kassa! Nog zo'n voorbeeld voor spaar zame Hollanders: als je een ap- V paraat koopt dat langer mee gaat, betaal je daar misschien bij aankoop meer voor. Maar je hebt er minder reparatie aan, en hij gaat veel langer mee. Investe ren in energiezuinige apparaten levert ook geld op. Misschien duurder bij aanschaf, maar de apparaten verdienen zich terug in het gebruik door lagere ener giekosten. Verdienen aan besparing Een andere manier om energie te besparen, is door een uitgekiend gebruik van de auto. Daar is helemaal geen investering bij no dig. Wie samen met collega's in één auto naar het werk rijdt, verdient al gauw zo'n tweehon derd gulden per maand. Maar ook zuinig rijgedrag levert hon derden guldens per jaar op bij de pomp. Consumenten hebben invloed Soms zeggen mensen dat het toch niet uitmaakt of zij zich milieubewust gedragen of mi lieubewust kopen. Het is een druppel op een gloeiende plaat, denken zij. Dat is niet waar. Fa brikanten letten heel goed op de consument. Mede dankzij de consument zijn bijvoorbeeld alle wasmiddelen nu fosfaatvrij, zijn de spuitbussen veel milieuvrien delijker, is bont 'uit', hebben au to's een katalysator, en noem maar op. De Huishoudbeurs wordt gehou den van 13 t/m 24 maart in de RAI te Amsterdam. De milieus tand is te vinden in de Europahal. Kelly en Frank van Face to Face hebben na een drukke week pluggen even tijd voor een kopje thee. Kelly: „Alive is de tweede cd van Face te Face. We doen géén covers, we hebben géén ou derwets popbandjes-geluid, maar een eigen stijl. We karren niet elke week de zalen af om te spelen. De titel A live refereert dus niet aan een concertregistra tie. Je kan ons omschrijven als een studio formatie. Als we op treden doen we dat alleen voor de promotie van onze cd." Kelly tekende voor de composi ties, Frank schreef de teksten. Daarnaast bespelen ze alle in strumenten zelf. Kelly hanteert de gitaar, bespeelt de synths en de piano en beschikt over een expressieve, heldere stem. Frank is meer de techneut, hij doet de 'drumprogramming' en de tech niek. Kwaliteit De cd Alive is in eigen beheer uitgegeven. Er zijn vijfhonderd exemplaren geperst, maar twee honderd cd's zijn al vergeven aan de mensen die ze moeten draaien, de jocks, en aan de pers. De distrubuteur zorgt er sinds vorige week voor dat de cd's in de winkels ligt. Tenminste, dat de cd op een computerlijst staat. Als mensen na Face to Face op de radio te hebben gehoord naar de cd Alive vragen bij de winke lier, kan de cd besteld worden. „We hebben onze baan opge zegd en zijn nu full time met muziek bezig," vertelt Frank. „Bij de vorige cd. Nameless Roadwilden we kijken hoe zo iets ging. Het blijkt dat een cd Kom naar de speciale proef-, kijk- en rekenshow op de Huishoudbeurs en zie dat mi lieubewust betekent kiezen voor kwaliteit en reken uit hoeveel voordeel dat kan ople veren. Moderne consumenten kunnen op de Huishoudbeurs zien dat milieuvriendelijk leven makkelij ker wordt. Steeds meer winkels hebben milieuvriendelijke pro dukten in hun assortiment. In de stand zullen er een aantal gepre senteerd worden. Betrouwbare keurmerken helpen de consu ment deze produkten te herken nen. En kom ook even proeven van koffie, wijn, en hapjes. En wie de smaak te pakken heeft kan met een zijn slag slaan: in de stand zijn veel produkten met fikse korting te koop. Rekening houden met het mi lieu, dat doet iedereen. Glas naar de glasbak, oud papier apart, geen chemisch afval in de vuil nisbak, Goed beschouwd, let ten we nu veel meer op ons mi lieu dan tien jaar geleden. En iedereen weet tegenwoordig dat autorijden en vliegen niet goed is voor het milieu. Topkok kookt biologisch In Nederland komen eerlijke produkten steeds meer in de be langstelling. Steeds meer mensen nemen geen genoegen met wate rige tomaten, zwaar bespoten „Het is een dagtaak, een cd pluggen in Hilversum. Je moet opvallen, er staan hele rijen pluggers en artiesten met hun nieuwste cd voor de tafels van de dj's. Het is nog nèt geen nummertje trekken." Kelly en Frank Goldsteen van de popformatie Face to Face zitten in hun vierde plugweek. Hele dagen brengen ze door om hun nieuwste product, de cd 'Alive', onder de aandacht te brengen van de grote bon zen van de radio. Ze geloven in hun muziek, ze staan voor hun muziek, ze weten dat ze kunnen scoren met hun cd. Face to Face is hard op weg naar de top. Wat levert drie weken met de cd's rondsjouwen in Hilversum op? Behalve zere voeten en een volle blaas van de koffie ook resultaat: nummers van de cd Alive zijn zeer regelmatig te ho ren, onder andere in de Radio 3- programma's Denk aan Henk en The Magic Friends, en op de zenders Radio Noordzee. Vero nica Hitradio, Radio 538 en vele regionale omroepen. De cd staat bij Radio Oost en Radio Zwolle zelfs op de playlist, dat wil zeg gen dat de tracks van Alive zo wel overdag als 's avonds de ether ingeslingerd worden. jgfF- If Als enige in de regio kunnen wij zonweringen en raamdecoraties leveren in meer dan 1000 kleurmogelijkheden. Hierdoor bent u in staat om zowel de binnen- als de buitenzijde van uw woning in een perfekte kleurkombinatie op elkaar af te stemmen. Laat u vrijblijvend adviseren door onze specialisten. ZONWERING zonneschermen binnen- en buiten jalouzieën rolluiken en -hekken lamelgordijnen rolgordijnen gordijnen behang draperieën plissés v. Baerlestraat 201, Vlaardingen tel. 010 - 435 18 06 «IflF Huisvesting onderwijs is een grote kostenpost foto Nationaal Schoolmuseum Muzikale veelvraten Face to Face pluggen eigen geluid in Hilversum V Kelly en Frank Goldsteen hopen door te breken met hun nieuwe cd 'Alive' Foto LEUNIS VERLINDE Een heter milieu begint op de Huishoudbeurs. foto ROY BEUSKER een sprookje+van 1001 kleure *ÉL,

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 11