KUNSTGEBITTEN VERINGMEIER TANDPROTHETICUS De Wieken trekt de jungle in Geluk bij een ongeluk A 'Gehandicapten komen ook aan bod' Humor, muziek en Limonade-leescafé Ons idee. Gezinsproblematiek in Het Filmhuis Exposities Stedelijk Handlijnkunde bij Harmonia Vermeer-lezing in Het Stedelijk Kunst en muziek in café 't Spul Vier mannenkoren geven concert in de Grote Kerk Spanningsklachten effectief te lijf SCHIEDAM In Het Film huis in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 wordt vrijdag 8 en zaterdag 9 maart 'Eat man, drink woman' ge draaid van regisseur Ang Lee. Het verhaal gaat over het gezin Chu. Vader treft voorbereidin gen voor het traditionele zon dagse familiediner. Tussen zijn bezigheden door maakt de toe schouwer kennis met zijn drie dochters en hun manier om het weekend door te komen. Daarna gaan ze zoals elke zondag aan tafel in het ouderlijk huis. En zoals altijd hebben ze elkaar niets te zeggen en staat er teveel eten op tafel. Regisseur Ang Lee oogstte al veel succes met zijn vorige film 'The wedding ban quet'. 'Eat man, drink woman' is even onderhoudend. Er is niet alleen volop aandacht voor het lekkere eten, maar ook voor de gezinsproblematiek waarbij veel te gniffelen en te genieten valt. Aanvang: 21.30 uur (vrijdag) en 20.30 uur (zaterdag). Toegang: 6,- voor donateurs; donateur worden kost 8,50 inclusief eer ste film. Kaarten reserveren kan bij de Schiedamse Theaterkassa, Brede Marktsteeg 3, telefoon nummer 34269563. De ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 16.00 en op zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM In het Stede lijk Museum aan de Hoog straat 112 zijn de komende periode twee exposities te be zichtigen. De benedenverdie ping is ingericht met werk van Jan van Eyk (1927 - 1988). Deze Brabantse schilder heeft een bijzonder oevre op zijn naam staan. De menselijke fi guur speelt een belangrijke rol in zijn werk dat aanvankelijk abstract, maar later meer fi guratief is. Van Eyk had in '63 ook een grote tentoonstel ling in Schiedam. Deze 'her haling' vindt plaats in de serie 'min of meer vergeten kunste naars'. Op de bovenverdieping van het Stedelijk krijgt Ian Pieters ruim baan. Van deze Rotter damse beeldhouwer is een re trospectief te zien over de pe riode 1955 - 1995. Pieters maakte aanvankelijk bronzen beelden, maar ging later op zoek naar expressiemogelijk heden in nieuwere materialen zoals perspex. Hij heeft een intellectuele, literaire benade ring van kunst. De expositie van Van Eyk loopt tot en met zondag 10 maart; die van Pieters tot en met zondag 17 maart. Het Stedelijk Museum is ge opend van dinsdag tot en met zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis op woensdagmiddag en kost daarbuiten 3,50 voor volwassenen en 1,50 voor kinderen vanaf 13 jaar, CJP- en Pas 65-houders. Voor kin deren tot 13 jaar, houders van de Museumjaarkaart, de Rot terdampas en leden van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk is de entrée altijd gratis. SCHIEDAM Handlijnkundi- ge Francine Rasenberg geeft donderdag 8 maart op uitnodi ging van Spirituele Vereniging Harmonia een lezing over hand lijnkunde. Bezoekers kunnen het geleerde meteen in praktijk bren gen. De bijeenkomst wordt ge houden in wijkcentrum Nieuw- land op het Wibautplein 165. Aanvang: 20.00 uur; toegang: 7,50. dagelijks van 08.30-17.00 uur 's avonds en zaterdags volgens afspraak. Nieuwe Haven 131Schiedam S 010-4261417 HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM WOENSDAG 6 MAART 199610-1442 SCHIEDAM De kleuters van basisschool De Wieken in de De Wildestraat hebben de afgelopen maand het oerwoud verkend. Leidraad bij deze spannende tocht door de wildernis was 'Jungle- book', de populaire film van Walt Disney. Vier maandagmiddagen achterelkaar kregen de jeugdige ontdek kingsreizigers een fragment te zien van de avonturen van Mowgli en zijn kornuiten. Onder leiding van 'juf Paulien Verhallen, dansdocente van de Stichting Steunfunctie Kunstzinnige Vorming, werd daarna uit gebreid 'de kunst van het boom-zijn' beoefend: de armen als takken hoog de lucht in strekken, of benen krommen als knoesti ge wortels. Uiteraard werd er ook ijverig geknipt, gekleurd, getekend en geplakt om een mooi herinnneringsalbum van 'de wereldtrip' te maken. Ter meerdere eer en glorie van dit onderwijs-project hadden Mowgli, Baloo de Beer, de slang en enkele apen, 'hun tenten' in de hal van De Wieken opgeslagen. Zij zijn inmiddels weer afgereisd naar huis en hun fans hebben deze week vrijaf om bij te komen van de vermoeienissen van de reis. SCHIEDAM Naar aanleiding van de Vermeer-tentoonstelling in Den Haag wordt in het Stedelijk Museum op de Hoogstraat 112 een lezing gehouden over de schilder. Zondag 10 maart zal drs. Coby Halder ingaan op leven en werk van 'De sfinx van Delft'. Aanvang: 15.00 uur; toegang: gratis voor museumbezoekers. SCHIEDAM In café 't Spul aan de Hoogstraat 92 wordt zaterdag 9 maart een expositie geopend onder de veelbelovende titel 'Wat? Schiedammers niet kunstminnend?'. Aanvang 15.00 uur. In de serie 'Pintje Klassiek' spelen zondagmiddag 10 maart leerlingen van muziekschool Annelies in 't Spul. Op het programma staan werken van onder andere Bach, Clementi, Cole Porter en Eric Clapton. Aanvang: 15.00 uur; toegang: gratis. SCHIEDAM De Koninklijke Christelijke Zangersbond be staat 110 jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt vrijdag 8 maart een jubileumconcert gegeven in de Grote Kerk. Het concert wordt verzorgd door triaar liefst vier mannenko ren: De Gouwestem uit Wad- dinxveen. De Nieuwe Veluwe uit Nijkerk, Prins Alexander en Hil- legersberg (beiden uit Rotter dam). De dirigenten Arjan Breukhoven en Martin Mans hebben de leiding van deze muzi kale happening waaraan in to taal 400 zangers deelnemen. Op het programma staat een ge varieerd aantal geestelijke en we reldlijke liederen. Aanvang: 20.00 uur; kerk open: 19.30 uur. Kaarten kosten 12,50 en zijn te koop aan de kerk. Bij telefonische reservering (via nummer 4738824) wordt een riksdaalder van dat bedrag ge schonken aan de actie 'Red De Walvisch'. SCHIEDAM Kinderen en weergoden hebben zo hun grillige trekjes. De organisatie van Jeugdland is dus wel gewend te imrpoviseren en in te spelen op 'de vorm van de dag'. Dat komt goed uit deze voorjaarsvakantie. Maandagmiddag kreeg coördi nator Joop van Broekhoven een telefoontje, dat Hans en Grietje geveld waren door griep. De twee zouden vrijdagmiddag een voorstelling geven in gebouw De Rank. Hun afzeggen betekende het wegvallen van een van de meest spraakmakende onderdelen van het programma. Gelukkig beschikt Jeugdland inmiddels over een lange lijst artiesten die zich in een grote populariteit mogen verheugen bij jonger publiek. Theater Will Wight bleek bereid om als 'vervanger' te fungeren. De voorstelling 'Comedy Capers' die nu aan het slot van de voorjaarsvakantie te zien is, mag gerust een tweede keus genoemd worden die minstens zo goed is als de eerste. Gebouw De Rank ligt aan de Schiedamseweg 122. Aanvang: 14.00 uur. Kaarten kosten één piek en zijn te koop vanaf een kwartier voor aanvang van de voorstelling aan de zaal. Airco op de Mitsubishi Galant voor 995,-. SCHIEPAM - Muziekschool Annelies, met de hoofdvesti ging in de Oude Maasstraat startte in mei 1991 met het ge ven van muzieklessen. De ani mo hiervoor bleek zo groot dat de muziekschool elders in de stad dependances opende. Leo Kars, die verantwoorde lijk is voor de administratie van de school vertelt, dat de jongste leerling twee jaar is en dat de oudste tegen de tachtig jaar loopt. Ruim 250 cursisten volgen bij de muziekschool lessen. Voor kinderen tot een jaar of vier is bijvoorbeeld een groepje gevormd dat op vrijdagmorgen tussen negen en tien uur bijeen komt in Wijkcentrum De Erker. Leo Kars: „De kleuters hanteren simpele instrumentjes, leren rit misch klappen en zingen liedjes. In de leeftijdsgroep die daarop volgt (van ongeveer vijf tot en met acht jaar) bespelen de kinde ren een instrument. Zo is er een jongetje van vier jaar die al aar dig op een keyboard uit de voe ten kan. Dit instrument levert overigens al snel leuke resultaten op." Wachtlijst De aantrekkingskracht van de Muziekschool heeft zelfs voor bepaalde muzikale onderdelen zoals zangles, een wachtlijst op geleverd. „Dit heeft te maken met het feit dat mensen soms alleen maar in de avonduren de lessen kunnen volgen,,, aldus Kars. „In Zuid zijn door een grote toeloop voor gitaarles een aan te schaffen en tevens geld voor het volgen van muziekles sen in haar land. Momenteel on derzoekt het team van 'Annelies' wat zij voor een aantal gehandi capten in Brazilië kan doen. Ver der staat op 21 maart een work shop op het programma die wordt gehouden in de A.J. Schreuderschool in Rotterdam. Op deze onderwijsinstelling ver blijven hoofdzakelijk gehandi capte leerlingen. Tijdens deze dag krijgen zij de gelegenheid speciaal voor hen ontwikkelde instrumenten te proberen. „Voor kinderen die hun handen niet op toetsen of snaren kunnen zetten, een unieke mogelijkheid om zich muzikaal te uiten. Dit initiatief is een vervolg op het jaarlijks terugkerende project 'Muziek zonder grenzen'," aldus Leo Kars. Voor Muziekschool Annelies blijft het daar niet bij, want on langs zijn ook onderhandelingen op gang gekomen met de ge meente, met de bedoeling muzi kale activiteiten voor gehandi capten kinderen van de grond te krijgen. Ook probeert 'Annelies' door middel van lezingen, servi ce clubs, waaronder de Rotary warm te maken voor dit idee. Leerlingen van Muziekschool Annelies betalen 57,50 gulden per maand met een opzegtermijn van twee weken. „Wij verplich ten onze cursisten niet om zich voor een heel jaar vast te leggen. Je kunt je genoeg omstandighe den voorstellen waardoor ie mand niet meer in de gelegen heid is onze lessen te volgen", meent Leo Kars. Meer informa tie via tel. 4730858. SCHIEDAM Theater de Teerstoof in de Nieuwstraat 12 biedt komend weekend een pro gramma waarvan cabaret tradi tiegetrouw de hoofdmoot vormt. Donderdag 7 maart doet de Co- medytrain Schiedam weer aan met als passagiers een aantal vlot-van-de-tongriem gesneden dames en/of heren. Zij zullen in discussie gaan met het publiek, dat dan ook een belangrijk aan deel heeft in het al of niet welsla gen van de avond. De dialoog tussen Schiedammers en de 'profs in de humor' vindt vanwe ge het informele karakter plaats in de foyer van De Teerstoof. Is de Comedytrain een vanuit Amerika overgewaaid cabaret genre, De Sfhinx doet het vrij dag 8 maart in 'De Elfsteden tocht' helemaal op z'n Hollands. Onder het genot van een kopje kofiie en speculaas, passeren alle cliché's over Nederlandse ge woontes en integratie op origine le, humorvolle wijze de revue. Een Egyptenaar heeft er alles voor over om te integreren in onze complexe samenleving. Tussen zijn typisch Hollands meubilar vol koektrommels, be gint hij een training voor De Elfstedentocht. Het winnen van deze tocht der tochten is voor hem het toppunt van integratie. Acteur Adel salem geeft het pu bliek in deze avondvullende voorstelling een herkenbare kijk op de smaneleving. Mieke van Hooft Paul Pleijsier - zaterdag 9 maart in het theater- heeft zijn verleden als cabaretier definitief achter zich gelaten en zijn ware identi teit ontdekt: die van gitarist. Kenners en insiders uit 'het we reldje' vergelijken hem in één adem met erkende grootheden als Harry Sacksioni en Jan Ak kerman. Pleijsier speelt werk van zichzelf en van anderen en maakt daarbij gebruyik van drie uiteenlopende gitaren die ieder een eigen muzikale stijl vertegen woordigen. Om 19.30 uur, één uur voor aanvang van de voor stelling wordt Paul Pleijsier geïn terviewd. belangstellenden mo gen daarbij aanwezig zijn. De bekende schrijfster Mieke van Hooft (van ondermeer 'Nachtlopers' en 'De Tasjesdief) is zaterdagmiddag 9 maart te gast in het Limonade-Leescafé in De teerstoof. Zij zal iets ver tellen over haar werk en over schrijven als vak. Onder het ge not van een glas limonade mo gen haar toehoorders daarna proberen een verhaal af te ma ken, waarvan Mieke van Hooft het begin geschreven heeft. De jeugdvoorstelling begint om 14.00 uur; toegang kost 7,50. Alle avondvoorstellingen begin nen om 20.30 uur; de toegang bedraagt 19,50. Reserveren kan bij de Schiedam se Theaterkassa, Brede markt steeg 3, telefoonnummer 4269563. De openinsgtijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. aantal cursussen voor dit instru ment gestart. Ook uit de Woud- hoek kregen wij daarvoor ver zoeken. Dit is helaas nog niet gelukt, omdat we pas starten met een cursus als er minimaal vijf aanmeldingen binnen zijn. Wel geven wij sinds begin vorig jaar op vrijdag keyboardlessen in de Stuurhut, het clubgebouw van wijk- en bewonersvereniging Woudhoek. Ook hiervoor was zoveel interesse dat er al snel een tweede cursus werd gestart. Ver volgens leverde dit de vraag op of wij pianolessen wilden verzor gen. Zodat er nu in het gebouw een piano staat, want dit kan je nu eenmaal niet leren op een keyboard." Leo Kars: Muziek school Annelies geeft les op een breed instrumentaal terrein. Daaronder zijn niet alleen key board; piano, gitaar en elektri sche gitaar, maar ook accorde on, blok- en dwarsfluit en saxo foon en zelfs op de anklune. De anklune, dat is een Indonesisch instrumentje van bamboe," ver duidelijkt de woordvoerder van de muziekschool. „Het bestaat uit acht tonen en door schudden worden deze hoorbaar. De Ziekenomroep heeft al een paar maal zo'n anklune optre den uitgezonden. Voorts verzor gen onze cursisten jaarlijks ruim zeven optredens, waaronder een kerstconcert. Zo organiseren wij binnenkort op zondag 10 maart een klassiek programma in Cafe 't Spul aan de Hoogstraat. De muziekuitvoering wordt door Radio Schiedam live uitgezon den en begint om 14.00 uur." Gehandicapten Muziekschool Annelies houdt zich verder actief bezig met inci dentele acties voor gehandicapte kinderen die dolgraag een mu ziekinstrument willen bespelen. Zo werden vorig jaar voor een Hongaars meisje de financien bijeengebracht om een keyboard SCHIEDAM Voor mensen die; te kampen hebben met regelmatig terugkerende lichamelijke klachten, die naar alle waarschijnlijkheid worden veroorzaakt door spanning, start Maatschappelijke Dienst verlening Nieuwe Waterweg een cursus 'Omgaan met spannings klachten'. De cursus die bestaat uit acht bijeenkomsten is uitermate geschikt voor mensen die zich vaak gespannen voelen en merken dat zij daardoor minder goed functioneren. Ook terugkerende klachten waaronder nekpijn, hoofdpijn en pijn in de onderrug, waarvoor geen duidelijk oorzaak is aan te wijzen, hebben duidelijk te maken met stress. Ook mensen die lijden aan slaapstoornissen kunnen profijt hebben van de lessen. In de cursus wo.rdt onder meer aandacht besteed aan het onderzoeken van verbanden tussen angst en span ning, omgaan met hyperventilatie en lichaamstaal en -houding. Gül Boon-Kerpisci en Abdelmoula Battaï begeleiden de bijeenkomsten. De kosten bedragen 35 gulden, inclusief de cursusmap. De lessen starten in april en vinden plaats op maandag van 19.00 - 21.00 uur. Meer informatie en/of aanmelden via tel. 4731033. Comedy Capers reparaties klaar terwijl u wacht vernieuwen: in overleg met uw wensen Mowgli en zijn kornuiten logeerden vorige maand in de hal van basisschool De Wieken. Dit aanbod geldt bij aankoop van een nieuwe Galant. Al vanaf f36.645,-, met airco vanaf 37.640incl. BPM/BTW, excl. verwijderingsbijdrage, kosten rijklaarmaken, af Sassenheim. Wijzigingen voorbehouden. Met 3 jaar Multigarantiellnter-Euro Service: Imp.: Hart Nibbrig Greeve B.V., MITSUBISHI Sassenheim, (0252) 26 61 11. Dealeradressen in de Gouden Gids. MOTORS net Muziek kent geen grenzen Paul Pleijsier (foto: Mare Kohn) Peuters leven zich muzikaal uit.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 5