DORZO v jjora *?eeé friee, £eel Sttfu&i AUL ÉGANE COUPE 1 6V Sinds het uit produktie nemen van de Fuego heeft Renault lange tijd geen coupé meer in haar programma gehad. Met de Mégane Coupé wordt door het Franse merk daarom een nieuw segment betreden. De versies met 1.6 en 2.0 liter motor zijn vlotte auto's, maar de 16-kiepper slaat als top model vele records. Alhoewel de technische basis van de Mégane vijfdeurs en Coupé gelijk is, is de tweedeurs met 3,93 meter flink korter uitgevallen. Niet alleen is de wielbasis terug gebracht, maar is ook de overhang voor en achter ingekort. Wijzerplaten De Coupé ziet er wellicht als een driedeurs uit, maar heeft achter alleen een wat klein uitgevallen kofferklepje. De inhoud van de bagageruimte is met 288 liter behoorlijk, terwijl dat volume nog kan worden uitgebreid door het neerklappen van de rugleuning van de achterbank. Het kofferdeksel draagt een spoiler. Verder worden de bumpers en buitenspiegels in de carrosseriekleur gespoten en zijn de 16 inch vijfspaaks lichtmetalen wielen met 195/50 R banden spe cifiek voor de 16-klepper. De inrichting van de auto is ori gineel en sportief. Het dashboard is gelijk aan de hatchback, maar is bij RENAULT De klant centraal, de auto optimaal!!!!! James Wattweg 12-14, 3133 KK, Vlaardingen. Tel. (010) 435 35 33, Fax (010) 434 79 25 de 16V voorzien van witte wijzer platen. Het stuur en de pookknop zijn met leer bekleed. De buiten spiegels worden elektrisch van binnenuit versteld en verwarmd. Verder zijn getint glas, elektrisch bediende voorportierruiten en dito uitstelbare achterzijruiten stan daard. De Mégane Coupé is een echte 2+2 met achterin een bescheiden zitruimte. De kuip- stoelen voorin bezitten veel verstel- mogelijkheden en geven een prima ondersteuning tijdens sportieve capriolen. Bergruimte is er in de portiervakken en in het redelijke dashboardkastje. Helaas ontbreekt een vakje tussen de voorstoelen. In het stuurwiel is een airbag opgeno men. Plankhard De 2 liter 16-kleppenmotor kennen we reeds uit de Clio Williams en werd in geringe mate aangepast. Bij 6000 tr/min is het maximale vermogen van 150 pk beschikbaar, terwijl bij 4500 tr/min al het hoog ste koppel van 185 Nm wordt behaald. De motor is soepel en zorgt voor prima prestaties zoals een top van 215 km/u en sprintje van 0 tot 100 in 8,6 seconden. De handgeschakelde vijfbak heeft een exacte bediening. Het onderstel kent een specifieke afstemming voor deze uitvoering. Voor zien we McPherson veer- poten en achter torsievering met vier staven, aangevuld met speci fieke schokdempers, een lagere stand op de wielen en dikkere stabilisatorstangen. Dit alles leidt tot een haast plankharde en on Franse afvering, waardoor de 16V uitnodigt tot sportief rijden. De prettige stuurbekrachtiging ver hoogt de handelbaarheid, terwijl de korte wielbasis voor het rijdrag van een skelter zorgt. ABS is standaard. Het gemiddelde brandstofverbruik van 1 op 11,5 is een grote verras sing. De Mégane Coupé 16V kost f.49.645,-. De twee andere motor varianten zijn betaalbaarder. De 1.6 staat al voor f.32.895,- voor de deur, terwijl de 2 liter een investe ring van f.38.245,- vergt. U K I AL De prijzen van auto's op de Nederlandse markt staan onder druk. Diverse merken hebben prijsaanpassingen doorgevoerd. Er kan er echter maar één de goedkoopste zijn en dat is op dit moment de Suzuki Alto Spirit, die voor net geen dertienduizend gulden verkrijgbaar is en jaarlijks nog in vele duizenden exemplaren wordt afgezet. ruimte en zitten absoluut niet met hun kruin tegen het beklede dak. De stoelen zijn klein, maar bieden een heel behoorlijke ondersteuning van de bovenbenen. De achterste zitplaatsen zijn via de twee extra portieren goed toegan kelijk en blijken ook over voldoen de hoofd- en een redelijke been ruimte te beschikken. Het meubilair is met een grijze stof bekleed, die terugkomt op een deel van de portierpanelen. De vloer van het interieur en de bagageruimte is keurig bekleed. Opbergruimte is er verwarming en ventilatie worden bediend met twee draaiknoppen, terwijl de ventilator drie snelheden kent. Ook is een tweede buitenspie gel standaard. Stadsverkeer De bekende 3 cilinder 796 cc motor heeft multipoint injectie, levert een vermogen van 35 pk bij 5100 tr/min en een maximaal koppel van 57 Nm bij 2600 tr/min. De Alto weegt slechts 650 kg en voelt zich vooral in stadsverkeer als een vis in semi starre as met schroefveren. Bij een niet al te hoge belading en onder rustige rijomstandigheden biedt dit onderstel een redelijk comfort. Wat betreft interieurruim te, gebruiksmogelijkheden en uit rusting blijkt de Suzuki Alto nog steeds een heel aardige auto te zijn standaard met vijf portieren met een brandstofverbruik van boven de 1 op 14 en standaard 3 jaar vol ledige garantie. De vraag of Suzuki voor f. 12.995,- een serieuze auto kan leveren, moet De vertrouwde Alto is met een lengte van 3,30 meter behoorlijk compact. De auto toont vertrouwd met zijn vijfdeurs carrosserie, smalle neus en extra zijruitjes. Aan de buitenkant is de Alto voorzien van zwarte kunststof bumpers, een mistachterlicht, achteruitrij lampen, zijknipperlichten en kleine 12 inch wielen. Boodschappen De voorportieren, het tankklepje en de achterklep worden met de con tactsleutel geopend. De bagage ruimte heeft een bescheiden inhoud, maar dat is helemaal niet vreemd als men vier personen bin nen deze beperkte afmetingen wil huisvesten. De rugleuning van de achterbank is in twee gelijke delen neerklapbaar, zodat de wekelijkse boodschappen probleemloos inge laden kunnen worden. Het meest opmerkelijke aan de kleine Alto is wellicht zijn interieurruimte. Voorpassagiers hebben redelijk de helaas alleen in het dashboardkast je. Aan de vormgeving van het dashboard is af te leiden dat de Alto al wat jaartjes meedraait. Standaard is een snelheidsmeter met kilome terteller en dagteller, een brandstof meter en temperatuurmeter. De het water. Er is evenwel een top mogelijk van 130 km/u. De voor wielen worden aangedreven via een handgeschakelde vierversnel- lingsbak. De Alto heeft voor een onafhanke lijke wielophanging en achter een met een volmondig 'JA' worden beantwoord. De vraag hoelang Suzuki dit nog kan? In ieder geval nog het gehele jaar. Waarschijnlijk dat nog strengere emissienormen roet in het eten van de Alto gaan gooien. R'dam-West/Schiedam Vlaardingen Giio EEN EIGEN MANIER VAN LEVEN De Nijverheidstraat 14 Taanderijstraat 5 010 - 462 49 22 010-435 63 11

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 29