g: ayata Pt is a tóch camfhrtabell De Paseo in het kort TOYOTA POLDERMAN Uw vriendelijke TOYOTA dealer voor Schiedam en Vlaardingen Laan van Bol'es 2, Schiedam, tel.: 010 - 470 38 00 Toyota introduceert de Paseo, een 2+2 coupé die het moet gaan opnemen tegen jeugdige coupés als de Opel Tigra, Honda Civic Coupé, Nissan 100 NX en Renault Mégane Coupé. Wie zou deze nieuwe auto nu eens uitstekend aan de tand kunnen voelen? Autogids vroeg of motortalent Wilco Zeelenberg de sportcoupé van Toyota op zijn kunnen wilde testen en natuurlijk zei die graag "JA". De 28-jarige Hondacoureur en Motorsportman van het Jaar 1991 Wilco Zeelenberg heeft een in drukwekkende staat van dienst. We noemen: al op 4-jarige leeftijd debuteert hij op een JLO 50 cc mini-crosser, waarna in 1984 zijn eerste NK-race eindigt in een 2e plaats achter Hans Spaan. In 1988 stapt Wilco over naar de 250 cc- klasse en wordt Nederlands Kampioen. In 1990 viert hij zijn hoogtepunt: Honda stelt een NRS 250cc fabrieksmachine beschik baar en Zeelenberg pakt de Grand Prix overwinning op de Nürburgring. Afgelopen jaar werd Zeelenberg tenslotte Nederlands Kampioen Supersport 600cc en 7e in het Thunderbike Kampioen schap. Drie Toyota-dealers Wilco rijdt in een Toyota Paseo GT die beschikbaar wordt gesteld door een samenwerkingsverband van drie Rotterdamse Toyota-dealers. Het betreft de dealerbedrijven Toyota Goosen, Spiering en Polderman. De heer Bernard, direc teur van Toyota Goosen zegt over de nieuwe Paseo: "Met deze nieuwe Coupé heeft Toyota het antwoord klaar op de toenemende vraag naar betaalbare en compacte auto ziet er precies zo uit als de meeste consumenten hun sport coupé willen zien: spannend en brutaal, maar met veel gevoel voor stijl." De heer F. van Velt- hoven van Polderman tenslotte vindt dat de Paseo prijs- technisch een interessant aanbod is ten opzichte van de concurren tie. "Voor het bedrag dat je voor de Paseo moet neerleg gen heb je een op en top complete auto die er ook nog eens heel goed uitziet." Enthousiast Motorcoureur Zeelenberg laat er geen twijfel over bestaan dat hij de Paseo er aantrekkelijk uit vindt zien. "Dit is echt een auto die je in de praktijk moet zien", aldus Zeelenberg. "Op een plaatje oogt hij lang niet zo leuk als "in het wild". Bewonderend kijkt hij in het interieur. "Goh, dat ziet er sportief uit", om er aan toe te voegen met direct geïmponeerd door de zit- kwaliteiten van het meubilair. "Zit erg lekker", roept hij enthousiast. "Deze stoel is perfect verstelbaar met gemakkelijke hendels en praktische draaiknoppen. De vering is niet te hard, maar zeker ook niet te zacht. En de bekleding (Wilco's test-Paseo was voorzien van een blauwe gestreepte velours be kleding) misstaat de auto zeker niet!" Onvoldoende Beduidend minder tevreden is Wilco over de hoofd- en been- goelijkt: "Maar, mensen die zo'n auto aanschaffen kopen 'm voor de fun en zullen er geen lange af standen met meer dan 2 personen in gaan reizen. Hij wordt verkocht als een 2+2 coupé, dus wat minder ruimte achterin kun je verwachten." Geleidelijk maar snel Na een testdag over landweggetjes en snelwegen komt Wilco met een voldaan gevoel voorrijden in de Paseo. "Al na enkele kilometers kun je met de auto lezen en schrijven", aldus Zeelenberg. Hij vervolgt: "Jammer is, dat de auto geen wis/was installatie op de achterruit heeft. Met dit slechte weer zou dat een welkom acces soire zijn. Desalniettemin heb ik ruim voldoende plezier met de Paseo beleefd. Dankzij zijn goed afgestelde vering ligt de auto uit stekend in de bochten. Echter, in eerste instantie voelt het onderstel wat "zacht" aan. Dat de wegligging toch uitstekend is, komt omdat het zwaartepunt van de auto heel laag ligt. Als een scheermes gaat hij door korte snelle bochten en ook in lange bochten die je met hoge snel- heid neemt, ligt het grensbereik heel hoog. Wie met deze Paseo uit wil breken, moet behoorlijk gekke toeren uithalen. Rij je rustig, dan valt pas op dat de Paseo heel comfortabel is", aldus Wilco. Hij besluit: "Wie in alle rust rondkijkt, ziet dat de auto heel wat te bieden heeft. Hij ziet er sportief uit en rijdt lekker strak. Remmen, optrekken, schakelen, het gaat allemaal van een leien dakje. Tel daarbij op dat de Paseo heel stevig aanvoelt en veel veiligheid biedt zonder dat je het kunt zien (dubbele stalen balken in de portieren, dubbele airbags, red.), dan is volgens mij de Paseo een serieuze concurrent in zijn klasse." Is het de sportieve en dynamische uitstraling van de compacte coupés die de kopers aantrekt? In het afgelopen jaar is er een grote stijging te zien geweest in dat segment en het is dan ook logisch dat de Toyota-dealers de komst van de Paseo juichend tegemoet zien. coupé-modellen." De heer M. Spiering van Toyota Spiering meent dat Toyota de Paseo uit stekend heeft vormgegeven. "Deze een knipoog: "het lijkt wel een motor op vier wielen." Als de 1.77 meter lange Zeelenberg plaats neemt op de bestuurdersstoel, is hij ruimte achterin. "Onvoldoende", zo zegt hij streng. "Ik zit zowat klem met mijn hoofd en mijn benen moest ik opvouwen." Hij ver- De auto is leverbaar in twee uit voeringen: een 1.5i en een 1.5 GT. De standaard 1.5i heeft al een aantrekkelijke standaarduitrusting. Zo is er voorzien in een airbag voor bestuurder en passagier, driepunts veiligheidsgordels met gordelspanners voor, in hoogte verstelbare koplampen, stuur bekrachtiging, elektrisch verstel bare spiegels, radiovoorbereiding met 4 speakers en een toerenteller. Voor het sportieve tintje in het interieur zorgen de witte wijzer platen van de meters. Luxer Wie er nog netter bij wil rijden, kiest voor de 1.5 GT. Hierop krijgt de koper elektrisch bedienbare zij ruiten en centrale portier vergrendeling extra ten opzichte van de 1.5i. Als opties zijn ver krijgbaar airconditioning, een uit- neembaar getint schuif/kanteldak, achterspoiler, metallic lak en een elektronisch ABS-systeem. Eén motor Motorisch wordt de keuze bij de Paseo snel gemaakt: er is keuze uit één krachtbron. Het betreft een 1.5 liter DOHC 16V motor die een vermogen levert van 90 pk bij 5.400 tpm. Dankzij deze machine is het sprintje van 0-100 km/h mogelijk in 10.9 seconden en dat is voor een 895 kg zware auto een nette sprintsnelheid. De theore tische topsnelheid van de Paseo bedraagt 185 kilometer per uur. Tenslotte de prijzen. De Paseo 1.5i kost 34.980,-, terwijl de GT- versie 37.350,- moet opbrengen. Toyota verleent ook op de Paseo 3 jaar volledige garantie, 3 jaar EuroCare en 6 jaar carrosserie garantie.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 37