Nieuwe modellen, gewijzigde uitvoeringen - en prototypes zijn royaal vertegenwoordigd op autotentoonstellingen. Vooral in de Zwitserse plaats Genève zien vele noviteiten jaarlijks het levenslicht tijdens de traditionele autotentoonstelling die daar in de eerste helft van maart wordt gehouden. NedCar Allereerst Nederlands nieuws van uit Genève. Daar werd namelijk de door NedCar in samenwerking met twintig toeleveranciers ontwikkel de Access onthuld. Het gaat om officieel bekend dat de Concept, oftewel de nieuwe Kever daadwer kelijk in produktie zal gaan. In Genève stond de zoveelste variant, maar de naam is nu definitief Beetle. Het licht groene exemplaar is voorzien van Syncro vierwiel- wat comfortabeler uit de wind zit ten. De levering van de snelle Sport Spider zal overigens in Nederland niet veel eerder dan het najaar van start gaan. Honda Honda liet de CR-V voor het eerst in Europa zien. Dit is de eerste poging van het merk irtee te doen op het gebied van comfortabele terreinauto's. De CR-V is in Japan al enkele maanden te koop, maar zal niet veel eerder dan 1997 de stap naar Europa maken. Wel bin nenkort beschikbaar is de Legend, de nieuwste generatie van Honda's topmodel. De auto heeft een chi- met de krachtige 2,1 liter 12-klep- pen dieselmotor. Mercedes Mercedes krijgt een druk jaar met veel nieuwe auto's. Eén daarvan is Calibra. Deze Bertone Slalom ziet er in knal-oranje spectaculair uit. Vooral de doorgetrokken koplam pen en achterruit geven de auto een zeer aparte uitstraling. Hyundai een compacte ruimtewagen waar in diverse nieuwe en vernieuwen de technieken worden toegepast. De auto is met 850 kg extreem licht. Opmerkelijk is dat het rijden de prototype is voorzien van een in eigen beheer gemaakt 1,7 liter 12-kleppenmotor. De auto heeft een aluminium carrosseriestruc tuur en kunststof panelen. De Access moet gezien worden als een technologiedrager die nooit als zodanig op de markt zal komen. aandrijving en als we de informatie van het merk moeten geloven, wordt de Beetle een aardig dure auto met uitsluitend flinke motoren van 105 tot 150 pk, waaronder de 1,9 liter TD1 van 110 pk. Suzuki Suzuki brengt binnenkort naast de 3-deurs hatchback en vierdeurs sedan een stationwagon van de Jaguar Grote belangstelling ging onder de bezoekers van de Autosalon van Genève uit naar de nieuwe Jaguar XK8, de auto die vanaf het najaar de XJS gaat vervangen. In de Zwitserse stad stond de nieuwe coupé, terwijl de convertible over enkele weken in New York wordt gepresenteerd. De auto heeft veel que, haast klassieke lijnvoering en is voorzien van alle denkbare luxu euze zaken. De prijs is vastgesteld op f.131.900,-. Peugeot Peugeot heeft haar ontwerpafdel- ling de opdracht gegeven iets 'geks' met de 406 te doen. Het resultaat is een soort van Spider waarin we alleen nog de neus, ach terlichten en bumpers van de sierlijk gelijnde sedan terugkennen. Deze Toscana is puur een showmodel en zal ook niet in een afgeleide versie op de markt komen. Wel komt de stationcar op basis van de E- klasse. De auto wordt uiteraard leverbaar met diverse motoren en Hyundai gaat de spor tieve kant op met de nieuwe Coupé. Deze tweedeurs 2+2 is niet direct een opvolger van de Scoupe, maar het Koreaanse merk hoopt met dit model veel meer een jongere doelgroep aan te spreken. De auto komt over enkele maanden beschikbaar met de 1,6 liter 16- kleppenmotor bekend uit de weg van de Aston Martin DB7, ter wijl juist enkele details aan de fraaie Jaguar E-type doen denken. Voorin ligt een nieuwe 4 liter V8- motor. Volkswagen Al enige tijd geleden maakte VW Baleno. De auto komt beschikbaar met de bestaande 1,6 en 1,8 liter 16-kleppen motoren. De achterkant heeft een fraaie vormge ving. Onder de laad vloer zijn enkele!'han dige bakjes gemaakt voor het opbergen van kleine spullen. De importeur verwacht een meerprijs van twee duizend gulden ten opzichte van de sedan. Renault Naast de nieuwe Mégane Scenic ruimtewagen en het Fiftie prototy pe liet Renault voor het eerst de specta culaire Spider zien met een voorruit. De algehele uitstraling van de auto wordt hierdoor nauwelijks beïnvloed, terwijl inzittenden toch in de bekende uitrustingsniveau's. Verder zal Mercedes nog dit jaar de Viano ruimtewagen introduce ren, die rechtstreeks is afgeleid van de Vito bestelwagen. Lantra en een nieuwe 2 liter met een identiek aantal kleppen. De Coupé heeft een grote achterklep, waardoor de toegankelijkheid van de bagageruimte gegarandeerd is. Rinspeed Peugeot met nieuwe motoren. De 806 wordt net als de Citroën Evasion en Fiat Ulysse leverbaar SéHP Kenmerkend voor Genève is het grote aantal modellen dat nooit en te nimmer op de markt zijn ver schijnen. Toch is Rinspeed van plan deze Yello Talbo vanaf deze maand al te gaan aanbieden. Het is een felgele moderne vertaling van de Talbot-Lago 150 SS met een car rosserie van Figoni Falaschi uit 1938. Voorin ligt een niet kinder achtige 5 liter V8-motor van 320 pk, waardoor deze auto binnen 5,5 seconden op de 100 km/u zit. De auto gaat in Zwitserland zo'n f.250.000,- kosten en wordt met de hand gemaakt. Bertone Bertone heeft zijn lusten botge vierd op een futuristische coupé op het onderstel van de Opel Hyundai Coupé Genève

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 46