Slechts 200 calorieën per maaltijd! Profiteer van deze SUPERAANBIEDING <U&la V0F Verzakkingen zijn niet alleen een Schiedams probleem Tips voor wie gaat ophogen Maaltijd Plus: snel, gemakkelijk èn gezond slank GEMAKKELIJK INTENSIEF TOTAALDIEET MINI-KUUR ^MAALTIJD BLIK van 37.95 29 QC voor slechts Energie duurder door heffing Decorwool wollen tapijt van Louis de Poortere: STIJL S KLASSE 13-444 Wol met sisallook Voordeel per vierkante meter! louis de poortere REKENVOORBEELD Richelieu Cordal: wollen tapijt met sisallook. Dat geeft 'n eigentijdse uitstraling. Dit Louis de Poortere tapijt is voorzien van het Decorwool-label, als bewijs dat het gemaakt is van de best verkrijgbare tapijtwol ter wereld: Wools of New Zealand. De perfecte, veerkrachtige basis voor jarenlang woon genot. U herkent Decorwool aan het authen tieke varenblad. Bij ons betaalt u voor dit wollen tapijt alleen de werkelijk gelegde vierkante meters. Het snijafval betalen wij. De winst van al snel honderden guldens is voor u. Kijk maar naar het rekenvoorbeeld. decorwool Nu per vierkante meter: Burgemeester Knappertlaan 2 3117 BA Schiedam STIJL KLASSE Nieuwe Haven 145b 3117 AA Schiedam telefoon (010) 4267570 200 kalorieën per maaltijd 1000 kalorieën per dag (bij handhaving warme maaltijd) cholesterol verlagend bloeddrukverlagend Nu ook in de smaken koffie/mokka en bosvruchten en banaan. Maaltijd-»- is het alter natief voor als je de warme maaltijd niet kunt of wilt over slaan. In de ochtend en middag lijnen, 's Avonds eet je ge woon met de rest van het gezin mee. In elke verpakking is een aantal slankelijn recepten bijgeslo ten. 0» 500 kalorieën per dag Bevat voor 5 dagen alle maaltijden 4 gerechten per dag - Ontbijt (ook apart verkrijgbaar als Maaltijd-»-) - Lunchreep - Groentesoep - Dessert WAARDEBON l PAK VAN 39.95 Deze bon is geldig t/m 13 april 1996 Hof van Spaland 32 Schiedam Tel. 010 - 470 31 84 (j let op de kruipruimte gebruik schone grond Dwarsdoorsnede woning Ie VERDIEPING Onverzakte situatie Verzakte situatie WOENSDAG 27 MAART 1996 VIERKANT 'T VOOR DELIGST HmNmHr lepi Kamer: Ö.ZO meter lang en 3.50 meter breed Normaal betaalt u: 6.20 x 4.00 32.60 m2 6ij ons betaalt u: 6.20 x 3.50 26.70 m2 Uw voordeel 4.10 m2 Vierkante meterprijs 74,00 x UW VOORDEEL 303,40! Wij geven u graag deskundig advies over het juiste ondertapijtde legmethode en de plaats van de lasnaden die uw kamer vraagt. W "ERKEND D E BETERE STOFFEERDERS MAKEN HET VESS/N& In het westen van Nederland treden regelmatig verzakkingen op. Dat Is las tig, zowel voor huiseigenaren als voor de gemeente. Aan de verzakkingen zelf valt Jammer genoeg niets te doen. Dus Is er maar één remedie: ophogen, leder hoogt daarbij zijn gebied op: huiseigena ren hun tuin en kruipruimte. De gemeente zorgt voor de straten, pleinen en plantsoenen. De verzakkingen worden veroorzaakt door de bodemgesteldheid. De bodem bestaat in het westen van Nederland veelal uit meerdere veenlagen afgewis seld door kleilagen. Afhankelijk van de dikte van de veenlagen doen deze zettin gen zich in mindere of meerdere mate voor. In het begin zijn de verzakkingen het grootst. Deze problematiek speelt ook in Schiedam, onder andere in Nieuwland, Groenoord, Woudhoek en Spaland. Wanneer in een wijk een aanzienlijke zakking is opgetreden gaat de riolering slechter werken en ontstaat er kans op breuk in leidingen. Ophogen is dan de enige oplossing. Het zo nu en dan ophogen is lastig maar niet problematisch. Het is iets waar iedereen in dit deel van het land aan gewend is. Particulieren houden er reke ning mee dat ze met enige regelmaat tuin, terras, kruipruimte en/of oprit moe ten ophogen. Ook voor de gemeente zijn de regelmatig terugkerende ophogingen van straten, pleinen, rioleringen en openbaar groen een vaste kostenpost. De gemeente is in feite voortdurend bezig het openbaar gebied op peil te houden. Naast gemeen te en particulieren hebben PTT en ONS last van de verzakkingen: zij hebben immers de zorg voor allerlei ondergrond se kabels en leidingen. Uitzonderlijke situatie in deel 'De Velden' In een klein deel van Spaland doet zich een uitzonderlijke situatie voor. Hier zakt de grond veel sneller dan elders in Schiedam. Veel sneller dan de gemeente of wie dan ook van tevoren had voorzien. De gemeente is, juist omdat het niet te voorzien was, niet aansprakelijk voor de schade die door de verzakkingen wordt veroorzaakt. Omdat de bewoners van dit kleine gebied veel meer overlast onder vinden van de verzakkingen dan ande ren, heeft de gemeente hen toch de hel pende hand toegestoken. Dat betekent niet dat de gemeente schuld of aanspra kelijkheid erkent. Allereerst heeft de gemeente vastgesteld in welk tempo de bodem in de wijk 'De Velden' zakt. Dat is gebeurd door op een groot aantal punten in de wijk maande lijks de zakking van de bodem te meten. Uit deze meting is naar voren gekomen dat een klein, vrij duidelijk te bepalen gebied aanmerkelijk sneller zakt dan de rest van de wijk. Het gaat om Mieriksveld 1 t/m 43, Basilicumveld 1 t/m 36, De Velden 1 t/m 35, 37, 39, 41, 87, 89 en 91. In de overige straten in De Velden is de daling van de bodem min of meer vergelijkbaar met die in andere wijken als Woudhoek, Groenoord en Nieuwland. Voorgestelde noodmaatregelen De oorzaak van de snellere bodemdaling in een klein deel van 'De Velden' moet volgens deskundigen worden gezocht in de plaatselijk slechtere bodemgesteld heid. Volgens deze deskundigen is het niet verstandig om nu al het hele gebied op te hogen. Het is beter nu een aantal noodmaatregelen te nemen. Aan de bewoners in het gebiedje in 'De Velden' is al in april vorig jaar en, in iets uitgebreide vorm, in december 1995 het volgende aangeboden: -aanvulling van kruipruimtes onder wonin gen en bergingen tot 40 cm. boven de onderkant van de funderingsbalk; -controleren en waar nodig bij graafwerk zaamheden verbeteren en repareren van rioolaansluitingen: -daar waar nodig maatregelen treffen aan elektriciteits-, gas- en waterleidingen (tot aan de meter): -aanpakken van de ergste problemen in de achterpaden. Deze voorstellen vormen dus een tus sentijdse oplossing die bedoeld is om snel de grootste overlast weg te nemen. Aangezien de bodem op dit moment nog steeds zakt, zullen ophogingen ook in de toekomst nodig blijven. De gemeente streeft naar een ophoging van het hele gebiedje, dus zowel het openbare als het particuliere deel, in het begin van 1997. Over zo'n integrale ophoging wil de gemeente de komende tijd met de bewo ners blijven overleggen. De gemeente kan bij die algehele ophoging zorgen voor goedkopere (grond)leveranties aan de bewoners in dit specifieke gebied. Bewoners van het gebiedje die geïnteres seerd zijn in de briefwisseling over deze materie tussen de gemeente en de Vereniging Eigen Huis (belangenbeharti ger van huiseigenaren) kunnen deze opvragen bij de gemeente: afdeling OGE, tel. 246 54 44. Wachten op groen licht In oktober 1995 heeft de gemeenteraad geld uitgetrokken om de ergste nood van de bewoners in het hiervoor genoemde gebiedje in 'De Velden' te lenigen. Nadat een bestek is gemaakt, is het werk op 12 januari onder voorbehoud aanbe steed. De aannemer wacht nu op groen licht van de bewoners om aan de slag te gaan. Bewoners in andere delen van 'De Velden' of in andere wijken komen in principe niet voor deze vorm van onder steuning in aanmerking. De reden daar voor is dat de verzakkingen elders, hoe wel hinderlijk, veel beperkter zijn. Daar geldt dan ook wat altijd al heeft gegol den, namelijk dat de gemeente het open baar gebied ophoogt en de huiseigena ren hun eigen kruipruimtes en tuinen. Alleen aan degenen bij wie de verzakking net zo extreem is als in het kleine gebiedje in 'De Velden' kan een vergelijk baar aanbod worden gedaan. Wie zijn tuin gaat ophogen doet er verstan dig aan ook naar de kruipruimte te kijken. Ook de grond in de kruipruimte zakt. Wanneer deze grond tot onder de funde ringsbalk is gezakt, kan er tuingrond langs de gevel in de kruipruimte schuiven. Dit kan gevaarlijke situaties opleveren. Regelmatig de kruipruimte inspecteren is daarom geen overbodige luxe. Er zijn aannemers die over apparatuur beschikken waarmee de kruipruimte gemakkelijk kan worden opgehoogd. Gebruik als ophoog-grond altijd grond die gegarandeerd schoon is. Leveranciers kun nen u laten zien of de grond die zij leveren wel of niet schoon is. Bij elke partij gecon troleerde en schone grond hoort een certi ficaat. Wanneer de leverancier zo'n certifi caat niet kan iaten zien, bestaat er een kans dat de grond waarmee u uw tuin ophoogt, vervuild is. 'Wanneer de grond in de kruipruimte onder de funderingsbalk is gezakt, kan tuingrond langs de gevel onder het huis schuiven. Zo af en toe het peil in de kruipruimte controleren is daar om geen overbodige luxe. BEGANE GROND /7~777 MAAIVELD MAAIVELD '////////7TTV KRUIPRUIMTE Op 1 januari 1996 zijn de tarieven voor energieverbruik omhoog gegaan. Elektriciteit, aardgas en ook andere brandstoffen zoals petroleum en pro paan zijn duurder geworden. Dit komt doordat u de energieheffing moet gaan betalen die de rijksoverheid heeft inge voerd. De rijksoverheid heeft besloten energie duurder te maken. Op deze manier wil de overheid u stimuleren zuiniger om te gaan met energie. Door zuinig om te gaan met energie kan immers het broei kaseffect worden teruggedrongen. Heffingvrij verbruik U hoeft niet voor alle energie die u ver bruikt heffing te betalen. Een bepaalde hoeveelheid is namelijk heffingvrij. Deze heffingvrije energie is per huishouden vastgesteld op: 800 m3 aardgas per jaar en 800 kWh elektriciteit per jaar. Voor bedrijven geldt een vrijstelling voor het verbruik van aardgas boven 170.000 m3 en het verbruik van elektri citeit boven 50.000 kWh. Voor bedrijven die een aansluiting hebben met een doorlaatwaarde van meer dan 3x80 Ampère, geldt ook een vrijstelling. Voor deze bedrijven worden andere maatrege len getroffen om het energieverbruik terug te dringen. Hoeveel gaat u betalen? In de onderstaande tabel staat de hoogte van de energieheffing in 1996 aangege ven. fl. 0,00 fl. 0,035 fl. 0,00 fl. 0,00 fl. 0,038 fl. 0,00 Bedrag energieheffing Elektriciteit per kWh: - onder 800 kWh - van 800 kWh tot 50.000 kWI - boven 50.000 kWh Aardgas per m3: - onder 800 m3 - van 800 m3 tot 170.000 m3 - boven 170.000 m3 Let op! De bedragen zijn inclusief BTW. Bedrijven kunnen deze BTW doorbereke nen aan hun klanten. Meer informatie Wilt u meer weten over de energie heffing, dan kunt u op werkdagen van 09.00 - 21.00 uur bellen met de Infolijn van Postbus 51: 06-8051 (40 cent p.min). Wilt u adviezen over energiebe sparende maatregelen, dan kunt u bellen met de afdeling Klantenservice van de ONS, telefoonnummer: 446 52 50.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 6