a 9 a® de 10 meest gestelde vragen 'Milieu in Schiedam, onderwerp van gesprek.. Gemeente Schiedam "Stadsgesprekken moeten richting geven aan verdere ontwikkeling binnenstad" Het parkeerplan binnenstad Een open dialoog met de bevolking Iedereen kan meepraten over binnenstad Gemeentelijk Informatiepunt Openbare vergaderingen Gemeenteraad: ■Bill 13-445 Zijn er nog parkeervergunnlngen beschikbaar? Zijn er nog gratie parkeerplaatsen in het centrum? Waar kan ik kort parkeren? Waar mag men partteren met een invalidenparkeerkaart? commissie Welzijn en Volksgezondheid Tijd 20.00 uur PlaatsStadhuis, Grote Markt - 6 mei 1996 - Commissie Milieu mw. A. Nix tel: 246 54 40 WOENSDAG 27 MAART 1996 Ï1 Waar mag ik wel of niet partteren met een parkeervergunning? Met een parkeervergunning mag u parkeren op de openbare weg in het ver- gunningengebied. U mag niet parkeren bij parkeermeters en parkeerautoma ten. Deze plaatsen zijn bestemd voor mensen die geen vergunning hebben. Uiteraard gelden de normale verkeersregels. Dus bijvoorbeeld niet parkeren op de stoep of op een invalidenparkeerplaats. Waar mag ik wel of niet partteren met een dagkaart? Met een dagkaart mag u parkeren op de openbare weg in het vergunnlngenge- bied. U mag niet bij parkeermeters en -automaten parkeren. Ook hier moeten de normale verkeersregels in acht genomen worden. Voor een dagkaart gel den dus dezelfde regels als voor een parkeervergunning. Waar mag Ik parkeren met een kaartje van de parkeermeter of parkeerautomaat? Met een kaartje van de parkeermeter of -automaat mag u alleen parkeren op de daarvoor bestemde plaatsen. Dus niet op de openbare weg. De parkeervergunningen voor bewoners zijn op. Voor bedrijven is nog een tien taf beperkte vergunningen beschikbaar. Dit zijn vergunningen die niet geldig zijn op koopavond en zaterdag. Nee, overal in het centrum is het betaald parkeren. Er zijn vier vormen; betaald parkeren bij een parkeermeter, de aanschaf van een parkeervergun ning, betalen voor het gebruik van een parkeergarage of het kopen van een dagkaart. Buiten het centrum bestaat de mogelijkheid nog wel om gratis te parkeren. Het gaat om het Spinhuispad en de parkeerplaats bij het NS-station. Bij de parkeermeters en -automaten en in de parkeergarages kunt u betaald kort parkeren. De tarieven bij parkeermeters zijn f 2,00 per uur. Wat wordt verstaan onder laden en lossen als de motor niet meer draait? Lossen en laden: 'bij voortduring in- of uitladen van goederen van enige omvang of enig gewicht gedurende de tijd die daarvoor nodig is', dit ter beoor deling van de politie. Het In- en uitladen van gewone boodschappen valt er dus niet onder. Hoeveel kost het me als ik fout parkeer? Fout parkeren bij parkeermeters en parkeerautomaten levert u een boete op van f 60,= pius het uurtarief. Fout parkeren op andere plaatsen kost u f 60,= plus f 20,= van de dagkaart. In totaal dus f 80,=. Ook al» u een parkeervergunning heeft, maar parkeert In strijd met de vergunningvoorwaarden, loopt u het risico een parkeerbon te ontvangen. Wat wordt er gedaan aan de o verioopprobtematlek De gemeente zal binnenkort metingen verrichten naar de parkeerdruk In de randgebieden. Aan de hand van deze metingen en de signalen uit de stad wordt een voorstel gedaan voor deze gebieden. Bijvoorbeeld of daar ook par keervergunningen zullen gaan gelden. Uiteraard wordt daarvoor een korte inspraakprocedure gevolgd. Mensen met een invalidenparkeerkaart (IPK) mogen gratis parkeren in het ver- gunningengebied. Ais men echter parkeert bij een parkeermeter of een par keerautomaat, dan moet het parkeertarief worden betaald. "Wij willen weten wat de Schiedamse bevolking van het milieu en het gemeen telijk milieubeleid vindt", zegt wethou der Bart de Leede. Daarom vraagt de gemeente om de mening van de Schiedammers over milieuzaken. Slechts enkele weken geleden werd Schiedam opgeschrikt door de brand in het bedrijf CMI aan de Keileweg in Rotterdam. De giftige stoffen die daarbij vrijkwamen, waaiden dankzij de noord oostelijke windrichting niet over Schiedam. Dit incident heeft iedere inwo ner en bestuurder van Schiedam weer even met de neus op de feiten gedrukt: het milieu in het Rijnmondgebied verdient veel aandacht. Luchtverontreiniging is dan ook één van de vele milieu-onderwer pen waarover het gemeentebestuur met de inwoners van Schiedam wil praten. Andere voorbeelden zijn bodemverontrei niging, verkeer en vervoer, afval, groen in de stad, geluidsoverlast, energiebespa ring en stankoverlast. Deze uitgebreide discussie met Schiedammers over milieu is onderdeel van de voorbereidingen van het nieuwe milieubeleidsplan van de gemeente voor de periode 1997-2000. De discussie bestaat uit verschillende 'rondes'. In de maanden mei en juni worden per wijk bij eenkomsten gehouden. Tijdens deze bij eenkomsten kunnen de bewoners zelf aangeven over welke milieu-onderwerpen zij willen praten met de gemeente. Ter voorbereiding op deze bijeenkomsten hebben medewerkers van bureau Milieu de afgelopen maand zo'n vijfentwintig Schiedammers uit allerlei geledingen geïnterviewd. De'meningen en ideeën van deze Schiedammers over milieuza ken worden tijdens de bijeenkomsten (mei en juni) met de inwoners van Schiedam besproken. De opvattingen van de geïnterviewden waren af en toe eens gezind maar ook liepen sommige menin gen sterk uiteen. Hier wordt alvast een tipje van de sluier opgelicht. Enkele uitgesproken meningen "De groenstroken in Schiedam liggen binnen de kortste keren vol met vuil en afval, iedereen gooit van alles op de grond" "De bevolking moet van alles doen en laten voor een beter milieu, maar de gemeente laat nooit eens horen wat de resultaten van die inspanningen zijn" "Er is nog veel te doen en te verbete ren als het gaat om gescheiden afva linzameling" "De kwaliteit van de lucht wordt steeds beter" "Bij wegopbrekingen gaat alle aandacht uit naar het wegnemen van obstakels voor automobilisten. Aan fietsers wordt niet gedacht" "Bewoners en bedrijven die zich inzet ten voor het milieu zouden door de gemeente veel meer moeten worden beloond" Uitgave: Gemeente Schiedam Redactie: Buro Communicatie Externe Betrekkingen Tel. (010) 246 53 89 Foto's: Jan van der Ploeg Cartoon: Har Buynsters Datum: Woensdag 27 maart 1996 milieuregels komen waar de burger van harte mee akkoord gaat", aldus veel ondervraagde Schiedammers. Om deze Schiedammers te bedanken voor het interview, ontvingen zij een strip penkaart. Ook degene die had geklaagd dat het openbaar vervoer in de stad niet op tijd rijdt. MILIEU IN SCHIEDAM, ONDERWERP VAN GESPREK! MILIEU Milieu is het onderwerp van gesprek tijdens de volgende bijeenkomsten. Schrijf de data aivast in uw agenda, want uw mening over het milieu staat centraal op deze avonden. 22: mei bewoners Schiedam Noord 3 juni bewoners Schiedam West, Nieuwland en Zuid 4 juni bewoners Schiedam Centrum en Oost Ook zullen er bijeenkomsten gehou den worden met scholen, bedrijven, de bouw en met natuur- en milieu organisaties. De data voor deze bij eenkomsten zijn: 20 mei Schiedamse natuur- en milieu-organisaties 28 mei Schiedamse bedrijven Sjunl bouwbedrijven in Schiedam In mei wordt een bijeenkomst voor Schiedamse scholen georganiseerd. "Nog nooit Is er In zo korte tijd zo veel veranderd In de Schiedamse binnenstad. De Nieuwe Passage, het ABC, de nieuw bouw op het Emmapleln en het Stadserf, het museum de Gekroonde Brandersketel en ga zo maar door. Nu Is het moment gekomen om samen met Inwoners en organisaties te bespreken hoe we de bin nenstad verder gaan ontwikkelen." Aan het woord Is Luub Hafkamp, wethouder voor o.a. ruimtelijke ordening. Hij legt uit wat de bedoeling is van de stadsgesprek ken die 10,17 en 24 april In het Museum worden gehouden. "We willen inventariseren welke kansen er liggen voor de binnenstad, welke zaken we meer aandacht moeten geven. In april zijn er drie stadsgesprekken waar iedereen van harte welkom is om zijn mening te geven. Daarna schrijft de gemeente een nota over de binnenstad", vertelt Hafkamp. "In die binnenstadsnota komt te staan wat we met de binnenstad willen. Na de zomer komt de nota in de inspraak. Maar de gemeente wil juist voordat we die nota maken, in gesprek komen met bewo ners, bedrijven en organisaties. Dat doen we om van hen te horen wat zij voor knel punten en kansen zien." Aan de stadsgesprekken van april zijn twee ronde-tafel-gesprekken in januari vooraf gegaan. Hafkamp is zeer content met de manier waarop die gelopen zijn. "Het was de bedoeling om op die avonden te komen tot een inventarisatie van onder werpen: 'wat speelt er in de binnenstad?' 'Wat zijn de onderwerpen voor de komen de jaren?' We zijn nu gekomen tot drie ver schillende thema's die op drie verschillen de avonden besproken worden. Met elkaar praten over grote lijnen plex gebied. Het is echt het centrum van de stad. Alles komt er samen: wonen, win kelen, bedrijvigheid, cultuur, horeca, histo rie. ledereen komt in de binnenstad. De binnenstad is ook van iedereen. Daarom is het belangrijk dat iedereen die een mening heeft over de binnenstad, mee doet aan de stadsgesprekken." Het gaat tijdens de stadsgesprekken om de grote lijnen. Niet om dat ene kruispunt of dat specifieke café. Het gaat om de grote thema's: welke ontwikkelingen op winkelgebied willen we stimuleren, hoe belangrijk zijn onze monumenten, willen we meer bankjes of terrassen op straat etc. En natuurlijk: hoe bereiken we dat allemaal? Hafkamp: "De bin nenstad is een com- Wethouder Hafkamp (o.a. ruimtelijke ordening): "Tijdens stadsgesprekken vooral praten over de ontwikkeling van de binnenstad op hoofdlijnen. in april zijn er drie stadsgesprekken over de toekomstige ontwikkelingen In de binnenstad, ledereen die mee wil praten over de prioriteiten die de komende jaren in de binnenstad worden gesteld Is van harte welkom. De volgende thema's staan achtereenvolgens centraal: woensdag 10 april woensdag 17 april woensdag 24 april wonen, werken en winkelen cultuur, monumenten en toerisme openbare ruimte en de ontwerp- opgave Tijdens de stadsgesprekken over de binnenstad wordt gesproken over de toe komst van de binnenstad. Alle aspecten komen daarbij aan de orde: winkelen, wonen, cultuur, toerisme, de openbare ruimte, enzovoorts. Wie aan de stadsgesprekken deelneemt doet er goed aan alle drie de avonden te komen. Elke avond wordt immers een andere invalshoek gekozen. De avonden zijn daardoor ais het ware een vervolg op elkaar. Op de laatste avond zal ook worden gekeken welke gevolgen de conclusies van de eerste twee avonden hebben voor de openbare ruimte. Elke avond begint met een korte inleiding door een deskundige van bulten Schiedam. Daarna gaat het eigenlijke stadsgesprek van start. Er is een vast panel om meteen te kunnen reageren op opmerkingen uit de zaai. Elke avond wordt geleid door een onafhankelijke voorzitter. De stadsgesprekken vinden plaats in de aula van het Stedelijk Museum, aanvang 19.00 uur. Wie aan de stadsgesprekken wil meedoen wordt vrien delijk verzocht zich van tevoren aan te melden bij de gemeente, tel. 246 53 89. U krijgt dan een informatie setje thuisgestuurd zodat u zich kan voorbereiden op deze avonden. In het Gemeentelijk Informatiepunt, op de 5e etage van het Stadskantoor, zijn diverse nieuwe uitgaven In te zien of mee te nemen. In willekeurige volgorde: - de brochure 'Bodemsanering in Nederland' van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. De brochure geeft glo bale informatie over de wettelijke rege lingen. - de brochure 'Verkeersborden en Verkeersregels in Nederland' van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. de 'Afvalkalender 1996', een uitgave van NV Openbaar Nutsbedrijf Schiedam Milieu. Deze kalender geeft u onder meer inzicht in wanneer en welk afval in uw buurt wordt opgehaald. - de folder 'Roken. Dood- en doodzonde' van de Stichting Volksgezondheid en Roken. - de folder 'Rets als een vorst, fiets ver licht' van de Retsersbond enfb. Het is een folder met tips voor reparatie en aanschaf. - de brochure 'Van 't één komt 't ander. Recycling: de stand van zaken'. Een publikatie van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. - De Technische Universiteit Delft heeft de brochure uitgebracht 'Hoe veiliger, hoe beter'. Een brochure over straling en radioactiviteit. Speciale aandacht gaat uit naar de Hoger Onderwijs Reactor. - De Werkgroep Communicatie Deltaplan Grote Rivieren heeft een brochure uitge bracht. De titel is 'Het Deltaplan Grote Rivieren en de rol van de Wet op de waterkering. Met veilige dijken en kaden naar het jaar 2000'. I Het Informatiepunt is geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.45 - 12.15 uur en van 13.45 -16.15 uur. Telefonisch kunt u het Informatiepunt bereiken door te bellen naar het tele foonnummer 246 53 89. Commissie-vergaderingen: - 9 april 1996 -11 april 1996 commissie Cultuur, Sport en Recreatie Tijd 16.15 uur Plaatskamer 5.06 Stadskantoor, Ernmastraat 1 -15 april 1996 commissie Onderwijs, Sociale Zaken en Werkgelegenheid Tijd 20.00 uur PlaatsStadhuis, Grote Markt -16 april 1996 commissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer Tijd 20.00 uur PlaatsStadhuis, Grote Markt -17 april 1996 commissie Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting en Communicatie Tijd 20.00 uur PlaatsStadhuis, Grote Markt - 22 april 1996 commissie Algemene- en Economische Zaken Tijd 16.15 uur Plaatskamer 10.11 Stadskantoor, Ernmastraat 1 - 23 april 1996 commissie Milieu Tijd 20.00 uur PlaatsStadhuis, Grote Markt - 24 april 1996 •commissie Financiën, Bedrijven, Personeelszaken en Archief Tijd 16.30 uur PlaatsKamer 5.06 Stadskantoor, Ernmastraat 1 Tijd 20.00 uur Plaats:Stedelijk Museum, Hoogstraat Vergaderingen van de gemeenteraad en de raadscommissies zijn openbaar. De agenda kan één week voor de vastge stelde vergaderdatum telefonisch bij de secretaris van de desbetreffende com missie worden opgevraagd. Hieronder vindt u de secretarissen van de verschillende commissies: - Commissie Algemene en Economische Zaken mw. E.M. Poortvliet tei: 246 58 33 *- Commissie Rnanciën, Bedrijven, Personeelszaken en Archief dhr. J. Boshuizen tei: 246 53 61 - Commissie Onderwijs, Sociale Zaken en Werkgelegenheid dhr. H.A. Boer tei: 246 59 94 - Commissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer mw. LJ. Klapwijk tel: 246 56 80 - Commissie Cultuur, Sport en Recreatie dhr. B.M. Steenbergen tei: 246 54 67 - Commissie Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting en Communicatie dhr. H.C. Jansson tei: 246 54 34 - Commissie Weizijn en Volksgezondheid dhr. G.W.P. Mulder tel: 246 54 75 Agenda's, stukken en verslagen van commissie- en raadsvergaderingen liggen ter Inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt, 5e verdieping van het Stadskantoor, Ernmastraat 1. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 08.45 - 12.15 uur en van 13.45 -16.15 uur. Ook kunt u de stukken inzien bij de Openbare Bibliotheek, Lange Haven 131. In het Gemeentelijk Informatiepunt kunt u ook de raads- en commissiestukken inzien. Wanneer u nog niet in het bezit bent van een Stadsgids 1996, dan kunt u deze gids ophalen in het Informatiepunt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 7