De tijdloze erfenis van een weevprofeet Gegrilleerde ham Lief trolletje brengt stenen stad tot leven ■hoekje POSTCODE Afgezien... I 1 DE UITSLAGEN VAN 1 APRIL 3 miljoen WIN-TOT-7-MILJOEN-BON Speel en win bij de Postcode Loterij ƒ9.- ƒ7.- WOENSDAG 3 APRIL 1996 14-458 ISBM 90 5294 1300 Zijn karakteristieke stem, zijn humor en zijn ori ginele presentatie van de weersverwachting maakten hem tot een legende: Jan Pelleboer. Het heeft weliswaar drie jaar geduurd ('de Pel' overleed op 18 juli 1992), maar de biografie is het wachten waard geweest. Het veelzijdige leven van deze onvergetelijke weerman is op zeer smaakvolle wijze vormgegeven aan de hand van nauwgezet bijgehouden dagboeknotities en bijdragen van vele bekende Nederlanders. Het is dan ook een passend eerbetoon aan een markante man, baanbreker en entertainer in weerkundig Nederland. Benodigdheden (4 pers.): 4 plakken achterham a 125 g, 4 plakken ananas uit blik, goed uitgelekt), 2 el bruine sui ker, 'A tl kruidnagelpoeder1 el kokos en 1 potje mango chutney Bereiding: bestrijk het rooster van de grill met een klein beetje olie en leggen de plakken ham erop. Dep de plakken ananas droog met keukenpapier en leg ze op de ham. Meng kruidnagelpoeder met suiker en kokos en be strooi de ham en ananas hiermee. Schuif het rooster onder een zeer hete grill. Zodra de suiker begint te karamelliseren (stroopachtig), het rooster onder de grill vandaan halen. Serveren met mangochutney en (volkoren) stokbrood en...eet smakelijk. TIP: de plakken achterham kunt u ook vervangen door casselerib. Mannen staan, evenals vrouwen, weieens voor de kast zich afvragend: 'Wat trek ik aan?' Ook zij willen keuzes kunnen maken. Niet altijd hetzelfde over hemd bij dat jasje en die broek. Of kostuums en combinaties in praktisch dezelfde kleurschakerin gen. Afwisseling, dat is wat de man nodig heeft. Een actuele look is de dandy. Een thema dat al langer loopt, maar nog niet op een zijspoor is gezet. Stoffen als satijn, fluweel, chenille, metallic en glansny lon spelen de hoofdrol. Formele colberts zijn twee- en drieknoops single breasted en voornamelijk in ruitdessin uitgevoerd. Jong en progressief in de 'dandy-collectie' is het ver lengde dandylook-colbert, met vestje met één- of tweerij sluiting. Voor wie iets extreems zoekt, is er een satijnen jacket-col- bert met five-pocket panta lon. Broeken zijn over het al gemeen smaller op de voet dan voorheen. Trendy in de wintercollectie zijn verder de korte harige truitjes die met navel bloot of over hemden worden gedra gen. Vooruitstrevend zijn eveneens de felle kleuren als oranje, appeltjesgroen, geel en rood die doorbreken in het t-shirt-, sweat- en truienseg ment. De stoffen nemen dit winter seizoen in vele collecties een prominente plaats in. De kracht ligt duidelijk in de keuze van interessante mate rialen en stofcombinaties. Het gaat veelal om het effect van de combinatie van structuren, want bijna alle stoffen zijn op een nieuwe, creatieve manier bewerkt of ontwikkeld, bij voorbeeld met speciale enzy- l\ menbehandeling. Syntheti sche en natuurlijke stoffen worden vaak succesvol in een combinatie met elkaar ge mixt. Een ander thema, gericht op een ijskoude winter, toont jas sen en parka's. Gemaakt van sportief ogende stoffen, zoals geruwde katoen en afgezet met leren kragen. Nieuw in de collectie is een omkeerbaar jack van katoen, eveneens voorzien van een leren kraag. Een andere noviteit is een sportief jack met uitritsbare fleece mouwen. Het kostuum en het colbert met éénrij knopen wordt weer belangrijker in het mode beeld. Er is aandacht besteed aan zowel draagcomfort als aan praktische zaken, zoals stoffen die vocht en vuil af stoten en goed kreukherstel- lend zijn. De pakken hebben nu ook extra binnen- en ach terzakken met rits. Veel col berts met een éénrij sluiting zijn vervaardigd van bijzon dere tricot-achtige weefsels. Stoere materialen als olie doek, rubber, twill, grove canvas en nylon komen we tegen bij de casual buitenkle ren. Er is ook gebruik ge maakt van warm borg, fleece en geruwde kwaliteiten. Bij de overwegend donkere basis- kleuren zijn felle tinten als accent toegepast. Veel kleren zijn voorzien van reflecteren de details. Klassiek en sportief zoeken elkaar steeds vaker op. We zien een casualbeeld in stem mige bruin-, blauw- en grij stinten, waarbij een grote vrijheid tot combineren mo gelijk is. want u maakt kans op een plaats je in de zaal en dus kans om kandidaat te worden. Boven dien heeft u ook de kans om als 'schaduwkoppel' dezelfde prijs te winnen die de kandidaten krijgen! Schatrijk! Bovendien vallen in dit pro gramma de drie extra miljoe- nenprijzen van de Postcode Lo terij: die maken u samen met de buren schatrijk. Om kans te maken op die miljoenenprijzen moet u wel snel reageren. De bon moet voor 9 april bij ons binnen zijn! Wacht dus niet langer. Vul vandaag nog de bon in en stuur hem direct op! Henny en Martijn "Kijkt u zater dag ook naar de 1 -2-3 Postcode Show? Op RTL 4 om 20.00 uur. Tot dan!" De Postcode Loterij brengt u dit voorjaar vyf maal een razend spannend spelpro- gramma: De 1-2-3 Post code Show. Tijdens deze show zijn fantastische pry- zen te winnen, waaronder extra pryzen van 1 èn 2 èn 3 miljoen gulden. Op zater dag 6 april is de tweede uit zending, om 20.00 uur op RTL 4 In de eerste van de vijf shows die Henny Huisman dit voor jaar presenteert zag u de win naars naar "huis" gaan met een fantastische droomreis naar Ha waï. Zaterdag zal het er weer om spannen. Verdienen de win naars de prijs van hun leven, of wordt het de mispoes? Ook voor u als kijker spant het erom in de 1-2-3 Postcode Show, Elke maandag 21 .OO uur op RTL 4: de Postcode Loterij Record Show Stand Mega Jackpot: Getal 1 t/m 21 12 30 40 Thuisbingo 25.000,- 15 05 19 06 04 42 28 38 37 39 26 21 13 22 02 17 14 18 De overige Bingoprijzen: Getal 22 t/m 36 34 10.000,- 07 ƒ20,- 08 1.000,- 35 ƒ10,- 41 500,- 44 09 100,- 10 /8,- 32 ƒ50,- 43 03 ƒ40,- 27 6,- 25 ƒ30,- 29 /5,- 23 ƒ25,- Straatprijs: 3.000,- 3628 EJ Keuze Prijs 3628 EJ 099 De BMW: 5953 LZ 014 in Reuver De Muntenkluis van 25 maart ƒ3.002,- met 7 winnaars! NATIONALE LOTERIJ! Judith Catherine? Nog nooit van gehoord! Inderdaad, dat was ook mijn eerste reactie toen haar boe- kings-agente, Anita Lu- chies, mij uitnodigde voor de cd-presentatie in het Rotterdamse Rotown. Onbekend maakt misschien onbemind, maar onbekend hoeft zeker niet te betekenen dat er iets mis is met de kwaliteit. Dat heeft deze Judith Ca therine mij in ieder geval heel duidelijk gemaakt. Haar optreden, met een uit gelezen band van topmusici, was namelijk een groot suc ces en het album stemt mij - zo mogelijk - nog meer te vreden. Ondersteund door diezelfde muzikanten als tijdens het promotieconcert, waaronder percussionistyViolist Peter Meuris en bassist/toetsenist en gitarist Martin Bakker ludtth jjéthuriuu (beiden van De Nits) en Age Kat op gitaar, heeft Judith Catherine een meesterlijk album uitgebracht. Zelden zijn debuut-cd's zo overtuigend als deze 'Good will'. Soms is haar stem enigszins vergelijkbaar met die van Carly Simon, maar toch is Judith Catherine ab soluut geen plagiaat. Het is allemaal bijzonder mooi en perfect uitgevoerd eigen materiaal. Songs als 'Looking For A Saviour' en 'Sorry', maar bovenal het uiterst ingeto gen 'Music' bezorgen mij werkelijk kippevel. Ik ben er dan ook volledig van overtuigd dat deze singer/feongwriter van eigen bodem nog veel van zich zal doen spreken. Luister, huiver en u begrijpt precies wat ik bedoel. Jacques Nachtegaal Ontroerende karaktertjes, prachtige muziek en een bijzonder verhaal vormen de basis van deze animatiefilm die zowel in een Nederlands onder titelde als een Nederlands gesproken versie ver krijgbaar is. Stanley, een lief trolletje met een speciale gave om bloe men te laten ontspruiten, wordt door de Boze Koningin Gnorga verbannen naar een plaats waar niets geacht wordt te kunnen groeien: New York. Maar toevallig komt Stanley terecht in de groene oase van de stad. Maar dat was niet de bedoeling en dus komt Gnorga roet in het eten gooien! Als Stanley de confrontatie met Gnorga aangaat, leert hij een paar prachtige levensles sen. A B C D E F G H I .1 M N O weerman en dorpsmens JA 'ia«f Pa[If\jirtflr |huu>v WrewVwf»ww Combinaties maken de man 6 miljoen extra! De Bingocijfers: Heeft u met deze 21 getallen een volle kaart, dan wint u de Zetfouten voorbehouden ik wil meedoen aan de Nationale Postcode Loterij inclusief de Bingoprijzen en de Mega Jackpot. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging eenmaal per maand het aangekruiste bedrag van onderstaande rekening af te schrijven. A.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen in blokletters. Deelname houdt in aanvaarding van het reglement, op aanvraag verkrijgbaar, tel. 020 - 677 68 68. 40,- (vier lotnummers) 30,- (drie lotnummers) 20,- (twee lotnummers) 10,- (één lotnummer) Naam:dhr. mevr. Adres: Postcode: Plaats: Bel mij bij een prijs boven 10.000,- Tel. Postbanknummer: Banknummer: "I1- I I I I Datum: Handtekening: 140.96.04 Bon uitknippen en in een envelop (zonder postzegel) opsturen naar: Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503, |^501 ZV Den Haag. Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale of vertikale regel. Ieder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijv. Al is raakpunt van regel A vert, en regel 1 hor. en is dus het le hokje op de le regel. Omschrijving horizontaal: 1.snipachtige vogel 2.uitstulping in smeedwerk-religieus man 3.pers.vnw.-nobel- argentum (afk)-muzieknoot 4.kunstwerk-Australische struisvogel-boom-hoofd deksel (Marokk.) 5.tantalium (afk)-broodvormig gebak-plaats in Overijssel 6.bij belse plaats-vermengd 7.uiterste punt van dak-voedsel-vertrager è.stannum (afk)-vat-opere citato (afk) 9.paleisnaam-tegenhouden-tussenwerpsel lO.arbeids- vermogen-wortel 11 .overtreding van wet-kledingstuk-muzieknoot I2.voor- schrift-later-oude vochtmaat-weersgesteldheid 13.bijwoord-muzieknoot-naald- boom-ter zake (afk) 14.tijdperk van tien dagen-bloedvat 15.beroep Omschrijving vertikaal: A.scrupule B.proefgewicht-Frans kerstlied C. ziekenhuisafdeling (afk)~ pers.vnw.- plaats bij Nijmegen-muziekterm (afk) D.een zekere-smarium (afk)- plek-onderwereld E.inviteren-deel v/h hoofd (mv)-circa (afk) F.eerste voorstel ling-bijbels persoon G.kansspelbriefje-verkeerde route-lofdicht H.voegwoord familielid-Frans voegwoord Lopen plek in bos-reptiel-waterdier J.tijdelijke be vlieging-kledingstuk K.eerste toon (muziek)-knevel-gemak (dial.) L.boom.loven -platina (afk)-kippenloop M.telegramtekst (afk)-veemgericht (hist.)-uitroep- rondhout N.toespraak-pardelkat O.rashond Er ontstaat een uitdrukking wanneer u de letters uit de volgende hokjes achter elkaar plaatst: 07.08.09.N8.M9.010-K11.E14.D13.I12.H12-F15.E15.J15.K15.L15.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 15