KRANT Keukens half geld DE HAVENLOODS Brand gereduceerd tot sfeerplaatjes V PAASDAG GEOPEND! jter De BoodschappenKrant ssssiniratuin Inbreker valt in diepe slaap Trainingsjack op straat gepikt jQ\A/oonkeuiekgnt Paastocht in de heemtuin Bij politie komen plotseling ook meldingen van andere zedendelicten binnen Nieuwe directeur Noordvest in vuurlinie Turkse islamieten pleiten voor nieuwbouw van moskee 2' PAASDAG GEOPEND KEUKENS HN Rijksweg 4 ter discussie Internet thuis Met alle nieuwtjes, akties en ideeën om goed en voordelig boodschappen te doen. Belangrijke mededeling OosterseTapijten Galerie ""'VHS 350 km lopen voor goed doel SCHIEDAM De beheer der van het volkstuinencom plex aan de Parkweg schrok zich dinsdagmorgen een hoedje toen hij in de kantine een slapende, onbekende man aantrof. Hij belde de politie, die de verdachte aan hield. De inbreker was de nacht daarvoor binnengeko men door met een steen een ruit in te gooien. Voordat hij in slaap viel, heeft hij nog enkele snacks genuttigd. Te gen de man is proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM— Een 15-jarige Schiedamse jongen is dinsdaga vond rond 18.00 uur bestolen van zijn trainingsjack. Het slachtoffer moest op de Broers- vest z'n jack afgeven, maar moest daarvoor eerst zijn leren jas uittrekken. Toen dat volgens de straatdief te langzaam ging, hielp hij de jongen een handje. Daardoor scheurden de jaszak ken van de leren jas. De verdach te wist vervolgens met het trai ningsjack te ontkomen. De poli tie stelt een onderzoek in. ideeën voor in om het huis De actie voor de herbouw van De Walvisch heeft op dit moment ruim 185.000 gulden opgebracht en nog dagelijks stromen giften binnen. Minstens zo be langrijk als de hoogte van dat bedrag, is het feit dat de betrokkenheid van Schiedammers bij hun eigen stad niet langer meer ter discussie staat. De opening dinsdaga vond in De Nieuwe Palmboom van een foto-expositie over de brand was dan ook bijna een feestelijke aangelegenheid. Onder grote belangstelling van tal van vrijwilligers die de actie tot een succes hebben gemaakt, gaf burgemeester Scheeres het startsein voor de tentoonstelling die de komende periode ook door publiek bezichtigd kan worden. De verwoestende vlammenzee die de molen vrijwel geheel in de as legde, is enkele maanden na dato gereduceerd tot een serie mooie sfeerplaatjes en ook in andere opzichten gaat het leven verder. De Driekleur Grutterij, dé leverancier voor de betere bakproducten en de vermaarde 'dagverse eieren', heeft inmiddels tijdelijk onder dak gevonden in De Drie Koornbloemen aan de Vellevest (krap enkele honderden meters verderop). Er is al een beperkte voor raad aanwezig en het assortiment breidt zich vrijwel dagelijks nog uit. Het is de bedoeling dat de restauratie van De Walvisch wordt opgestart tijdens het Havenmuziek- en Molenfestival dat ditmaal gepland is op zaterdag 8 juni. De actie gaat ondertussen gewoon door. Zo is bijvoorbeeld binnenkort een videofilm van de brand te koop voor 25 gulden. Informatie over alle ins en outs van 'het reddingsplan' via telefoonnummer 4261291. Op de foto-expositie in De Nieuwe Palmboom aan de Naordvest 34 was De Walvisch uiteraard ook nog intact te bewonderen. SCHIEDAM In de heemtuin van het Beatrixpark wordt zon dag 7 april een paaseierentocht gehouden voor het hele gezin. Aanvang is 14.00 uur bij de in gang van de heemtuin, het eind is gepland om 15.30 uur. De paaseierentocht, georgani seerd door de gemeentelijke af deling Groenvoorziening en Na tuur, is een speurtocht naar twaalf grote paaseieren. Deze zijn verstopt in de heemtuin. Zo wel volwassenen als kinderen kunnen aan de hand van een werkblad, met daarop vragen over de natuur, de eieren opspo ren. Alle goede antwoorden le veren een antwoord op, waar mee tenslotte een woord wordt gevormd. SCHIEDAM De Schie damse politie is een grote on- tuchtzaak op het spoor geko men. De hoofdverdachte is een 68-jarige Rotterdammer. Met zijn 40-jarige zoon zou hij zich in de periode van 1980 tot 1996 schuldig hebben ge maakt aan incest, verkrach ting en andere vormen van seksueel misbruik. Tot nu toe is er sprake van zeventien vrouwen en kinderen die hier van het slachtoffer zijn gewor den. Eén dochter is driemaal door haar vader zwanger ge maakt, waaruit twee kinderen werden geboren. „We sluiten niet uit dat het aantal slacht offers oploopt nu de zaak in de publiciteit is gebracht", zegt politievoorlichter Y. Ed- dini. Ook is bij de politie de laatste dagen een aantal mel dingen van andere zedendelic In september '95 deed een van de slachtoffers van de nu 68-jarige man en zijn 40-jarige zoon aan gifte bij de Schiedamse politie aan het Bijdorpplein. Na een on derzoek werden beide mannen, die worden omschreven als 'zwakbegaafd', in maart van dit jaar aangehouden. Toen bleek dat zij reeds eerder voor zeden delicten waren veroordeeld. De vader werd in 1974 gestraft, de zoon kreeg in '87 negen maan den celstraf en TBS opgelegd. Volgens zijn advocaat mr. Cor- ten heeft de zoon toentertijd po litie en justitie duidelijk gemaakt dat ook zijn vader zich weer schuldig had gemaakt aan seksu ele missdrijven. „Maar er is niet naar hem geluisterd", aldus Cor- ten. „Was dat wel gebeurd dan was een hoop ellende voorko men. Abortus De mannen hebben bekend zich in de periode van 1980 tot 1996 schuldig te hebben gemaakt aan incest, verkrachting en andere vormen van seksueel misbruik bij zeventien vrouwen en kinde ren. Dit gebeurde deels in Rot terdam en deels in Schiedam. In welke buurt de zedendelicten plaatsvonden, wil de politie lo pende het onderzoek niet zeg gen. De hoofdverdachte heeft onder meer toegegeven dat hij een van zijn dochters driemaal zwanger heeft gemaakt. Hieruit zijn twee kinderen geboren, een maal (toen het meisje veertien jaar was) werd abortus gepleegd. Of de twee kleinkinderen ook het slachtoffer van seksueel mis bruik zijn geworden, is nog on duidelijk. De man pleegde verder jaren lang ontucht met zijn andere dochter, vijf van zijn kleinkinde ren en vijf vroegere buurtbewo ners. Een aantal van hen is het slachtoffer geworden van ver krachting. Ook de 40-jarige zoon heeft inmiddels verkrach ting van en incest met vijf fami lieleden bekend. Intimidatie Woordvoerder Eddini van de Schiedamse politie heeft voor alsnog geen verklaring voor het feit dat het vijftien jaar heeft geduurd voordat deze ingrijpen de zaak aan het licht kwam. „Dat is me een raadsel. Wellicht heeft schaamte bij de slachtof fers een rol gespeeld. Ook kan er intimidatie in het spel zijn ge weest. Voor zover wij nu weten is er nooit een slachtoffer naar de hulpverlenende instanties toe- gestapt." Sinds de zaak dinsdagmiddag naar buiten werd gebracht, heb ben zich nog geen nieuwe slacht offers van de twee daders ge meld. Wel kwamen er telefoon tjes binnen op het politiebureau over andere zedendelicten die zich in Schiedam zouden hebben afgespeeld. Eddini kijkt daar niet van op. „Dit is een heel gevoelige materie. Mensen twij felen soms heel lang of zij aangif te van seksueel misbruik zullen doen. Wanneer incest en ver krachting dan plotseling zo in het middelpunt van de belang stelling komen te staan als nu het geval is, voelen andere slachtoffers zich blijkbaar ge sterkt. Ook zij durven dan bij ons aan te kloppen." Ook naar deze delicten wordt nader onder zoek ingesteld door rechercheurs van de afdeling Jeugd- en Zeden zaken van het district Schiedam. SCHIEDAM Zijn naam werd al enkele weken geleden bekendgemaakt, maar sinds maandag 1 april is hij officieel in functie. De nieuwe directeur van Woningstichting Noordvest, de heer J. Feijtel (47 en PvdA'er), zal weinig tijd krijgen om zich op zijn gemak in te werken. Juist op het moment van zijn aantreden staan volkshuisvesting èn de stij gende woonlasten in het brand punt van de belangstelling. Noordvest bezit ruim 12.000 wo ningen, winkels en garages in Schiedam en is daarmee de be langrijkste plaatselijke huisbaas Speciaal kinderen vervolgens als het om wonen gaat en de grootste sociale verhuur der. Wat zijn achtergrond be treft lijkt J. Feijtel in elk geval opgewassen tegen de zware taak om leiding te geven aan een or ganisatie die midden in de vuur linie staat. De Zeeuw van ge boorte was eerst tien jaar wet houder in Heerhugowaard, toentertijd een groeigemeente waar veel nieuwbouw werd neer gezet. Als burgemeester van Me- demblik - gedurende zeven jaar - verdiepte hij zich met name in de problematiek van stadsvernieu wingsprojecten en recreatieve ontwikkeling. Omdat hij 'de no dige tijd overhield' - zoals hij het zelf uitdrukt - was hij actief bin nen het bestuur van de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten (VNG). Zijn benoeming tot directeur bestuurlijk financiële organisatie en plaatsvervangend directeur-generaal openbaar be stuur van het Ministerie van Binnenlandse Zaken was daar een direct gevolg van. In die hoe danigheid hield Feijtel zich on der meer bezig met de regiovor ming van Rotterdam. Ook wordt hij bestempeld als dé ar chitect van het nieuwe verdeel systeem van het Gemeentefonds (uiterst belangrijk voor juist de armere gemeenten); zelf houdt hij het er liever bescheiden op dat hij 'een forse bijdrage heeft geleverd'. Als absoluut zwaargewicht be sloot Feijtel toch over te stappen naar de Brandersstad omdat hij 'terug wilde naar heel concreet werk'. „Het hoogste genot van een rijksambtenaar is toch om een nota door het kabinet te krijgen. Ik had die ervaring nooit willen missen, maar het is me meer op het lijf geschreven om zelf aan de slag te gaan. En dat kan ik hier. Volkshuisvesting is momenteel een uiterst dyna misch gebeuren. Dat trekt me." Meteen de eerste dag op zijn nieuwe werkplek sprongen be wonersverenigingen hem al op zijn nek met stapels bezwaar schriften tegen de door Noord vest aangekondigde huurverho gingen. Als welkom werd Feijtel nog wél 'veel wijsheid en sterkte' toegewenst. De directeur van de Woning stichting wil inhoudelijk nog niet nader ingaan op de protesten en zeker geen toezeggingen doen. „Er ligt een wezenlijk probleem en ik wil de mensen niet blijma- ken met een dode mus. De echte woonlasten zullen niet omlaag gaan. Maar binnen de marges die er zijn - dat zeg ik heel na drukkelijk - zullen we wel probe ren onze eigen zaken met veel creativiteit te runnen. Wij heb ben sociale doelstellingen en een duidelijke taak in de samenle ving. We moeten ons werk meet baar maken voor de Schiedam mers. Daar zit een stuk uitda ging in, want we willen het graag goed doen." KIJK SNEL IN DEZE KRANT SCHIEDAM De moskee aan de Vijgensteeg blijft voorlopig open. Dat is de uitkomst van het overleg tussen delegaties van de gemeente en de Turkse islamitische gemeenschap, dat dinsdag middag heeft plaatsgehad. „Het constructieve gesprek is in een goede sfeer verlopen. Het duurde ongeveer een uur, waarna we een gezamenlijke verklaring hebben opgesteld", aldus gemeente- voorlichter M. van Bruggen. Rondom het Stadskantoor bleef het ditmaal rustig, omdat de voorlieden van de Turkse islamitische gemeenschap hun achterban hadden opgeroepen thuis te blijven. Dat gebeurde ook, zodat de politie slechts mondjesmaat was te signaleren in het centrum. Agenten te paard hielden op verschil lende plekken een oogje in het zeil. De Turkse islamitische gemeenschap, die tot het behoudende deel van de in Schiedam woonachtige Turken behoort, heeft zelf een aantal concrete oplossingen aangedragen. De delegatie maakte aan de zware gemeentelijke afvaardiging (burgemeester Scheeres en de wethouders Wiegman, Hafkamp en Reijnhout) duidelijk de moskee op een andere locatie in de stad te willen vestigen. De voorkeur gaat uit naar nieuwbouw. De besproken oplossingen zullen nu door de gemeente nader worden onderzocht. Zodra de uitkomsten van deze 'haalbaarheidsstudies' bekend zijn, zullen de delegaties weer rond de tafel plaatsnemen. Naar verwachting zal dat reeds eind volgende week kunnen gebeuren. Hangende het overleg blijft de gebedsruimte aan de Vijgensteeg in gebruik. Wegener sLjthoFF weekbladen GROOT AANTAL Hans Verkerk Keukens heeft deze week én tweede paasdag een spectaculaire halfgeld-actie. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nü koopt, krijgt u van Hans een echte Kroonkeuken voor de helft van de door de leverancier aanbevo len adviesprijs! Kom nu snel écht geld verdienen en vraag naar de snelle beslisserskorting. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ontwerp voor de beste prijs! ROTTERDAM STADIONWEG 41a - 010-4834441 ROTTERDAM (OMMOORD) SATIJNBLOEM 55 (KEUKENPIUS) - 010-4550511 OUD BEYERLAND BURG. DE VRIES BROEKMANLAAN 2 - 0186-621066 CAPELLE A/D IJSSEL HOLLANDSCH DIEP 63c - 010-4501572 Nieuwe Stadsblad a EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD Kijk snel in deze krant. HN ■EaDBBBHBaBBflBai •<s* CornNet: "De voordeligste provider" Lokaal telefoontarief I Bel voor Infopakket 015 - 2135890 Mannen plegen jarenlang seksueel misbruik bij familie en omwonenden ten binnengekomen. Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39 t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. tel. 010 - 485 22 73 In tegenstelling tot eerdere berichten zal Europa's grootste onderneming op het gebied van tapijten t.w. Oosterse Tapijten Galerie Botterdam met filiaal Amsterdam, Haarlem, Utrecht, Velp en Hoogeveen definitief sluiten wegens dringende redenen (ziekte hukfige eigenaar). Om liquidlteits- problemen te voorkomen is met belanghebbenden In nauw overleg met bank, accountant en familie besloten over te gaan tot direkte acute verkoop van de gehele omvangrijke handels voorraad om cashflow te realiseren. Dientengevolge zal de complete voorraad tapijten uit Perzië, Pakistan, India, China en Nepal met een totale waarde van In de miljoenen worden verkocht ver beneden de prijs met kortingen tot negentig procent w.o. zeer fraaie exemplaren jn wol en zijde, alsmede duizenden hedendaagse tapijten in alle gangbare maten. Alles moet verkocht worden stuk voor stuk voor een fractie van de waarde al vanaf 50 gulden per stuk. Tapijten zijn voorzien van een echtheid/herkomst- alsmede garantie-certificaat. Verkoop aan particulieren alsmede detallisten geschiedt uitsluitend a con tant, cheques, pincode aanwezig. TWEEDE PAASDAG GEOPEND 10.00 - 17.00 UUR Maandag t/m zaterdag geopend 10.00 -17.30 uur. Vrijdag 10.00 - 21.00 uur ROTTERDAM FEYENOORD - BOTERDIEP 36 (010) 479 6611 Bedrijvenpark tussen van Brienenoordbrug en Feljenoord-station achter Sligro. De gebedsruimte aan de Vijgensteeg blijft voorlopig open. Laat het buiten lekker ruiken met de Lavendula officinalis. Zet haar in j de volle zon en u kunt van juni tot in augustus genieten van de violetblauwe aren 2e Paasdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. PIJNACKER Rijskade la, tel. 015-3610000. HET GROENE WARENHUIS

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 1