Een vaste bodem onder de hypotheek biedt zekerheid Ideeën om het huis op te frissen I INTERIEURCENTRUM HYPOTHEEK INFORMATIE CENTRUM 1 i bgs Overbruggingsplan als vangnet AANBIEDING 3 Tel. 010-4734343 Fax 4266060 TE HUUR Alles voor uw tuin L Y' NOG SLECHTS TE KOOP WOENSDAG 17 APRIL 1996 IJ bezit een eigen huis. De maandelijkse woonlasten be taalt u uit uw salaris. Van zelfsprekend misschien. Maar wat gebeurt er als u ziek wordt of arbeidsongeschikt? Of als u uw baan verliest? Even liever niet aan denken, vinden we allemaal. Toch worden jaarlijks veel huiseige naren geconfronteerd met zul ke problemen. Terwijl de maandelijkse lasten dan ge woon doorlopen. Een Over- bruggingsplan kan uitkomst bieden. „De meeste risico's die we heb ben in het leven, kunnen we be heersen", volgens Hans Spren- ger, hypotheekadviseur bij de Rabobank, „voor alles is er wel een verzekering die we kunnen afsluiten om de risico's die we hebben op te heffen. Althans, in te dekken. We sluiten een verze kering tegen brandschade, we hebben een verzekering tegen schade aan de inboedel van ons huis, een opstalverzekering en zovoort. Door de terugtredende overheid, zoals we dat zo mooi noemen, hebben we nu ook een verzekering voor bedrijven om de risico's van ziekte bij werkne mers af te dekken. Want de werkgevers moeten nu zelf voor een bepaalde tijd het loon door betalen." Maar wat gebeurt er wanneer een werknemer ziek wordt en zelfs arbeidsongeschikt raakt? Het inkomen wordt lager. Wan neer die werknemer een eigen huis heeft kunnen de lasten voor de betaling van de hypotheek te hoog worden. Of wanneer iemand werkloos wordt? Wat gebeurt er dan? Hans Sprenger: „De cijfers lie gen er niet om. Jaarlijks worden meer dan een miljoen Nederlan ders langer dan een maand ziek. En elk jaar belanden honderd duizenden mensen voor korte of iT langere tijd in de WW. We pra ten daar natuurlijk niet graag over. Zeker niet wanneer we een hypothecaire lening aangaan voor ons eigen huis. En toch kan het ons allemaal overkomen. Naast veel persoonlijke ellende brengt zo'n tegenslag meestal ook financiële problemen met zich mee. Bij het afsluiten van een hypotheek houden we daar eigenlijk geen rekening mee. Maar met een Overbruggings plan wel." Een Overbruggingsplan is een verzekering tegen ziekte, ar beidsongeschikt of werkloos worden. Wanneer een eigen- -huis-bezitter tussen de 18 en 64 jaar ziek wordt of arbeidsonge schikt dan wordt voor maximaal twee jaar het verzekerde bedrag per maand uitgekeerd. Bij werk loosheid is dat een periode van twaalf maanden. Zodoende kan iemand de maandelijkse lasten door blijven betalen zodat men niet direct in fianciële problemen komt. „Een dergelijke verzeke ring kan een steun in de rug zijn of beter is het om te zeggen het is een bodem onder iedere hypo theek", aldus Hans Sprenger. „Een Overbruggingsplan kan tot 90 dagen na het aangaan van een hypotheek worden afgesloten. En met de premie valt het wel mee. De premie is afhankelijk van het gedeelte van de maand lasten dat wordt verzekerd. Dat betekent een premie per maand van enkele tientjes tot bijvoor beeld honderd gulden. Bij het aangaan van het Overbruggings plan is het belangrijk om te bere kenen welk bedrag moet worden verzekerd om geen daling in het besteedbaar inkomen te krij gen." Het produkt is eenvoudig. En vooral geschikt voor mensen die op het punt staan een hypotheek af te sluiten. Vaak liggen de las ten dan nog hoog. En is het risico hoog. Met de huidige eco nomische omstandigheden waarbij we helaas aan het faillis sement van Fokker moeten den ken kan het iedereen overkomen dat er werkloosheid ontstaat. Een financiële steun in de rug is dan meegenomen. Een rekenvoorbeeld: een eigen- -huis-bezitter verdient f60.000,- per jaar. Dat is dus ongeveer f4.600,- per maand, exclusief het vakantiegeld. Per maand zal het ongeveer f2.800,- netto zijn. Er is sprake van een spaarhypotheek van 1 200.000,.- waarbij de maandlasten f 1.100,- netto (f 1.400,- bruto) zijn. Het besteed baar inkomen na het betalen van de hypotheek is dan fl .700,-. Stel dat de eigen-huis-bezitter werkloos wordt. Hij of zij heeft dan recht op 70% van het jaar loon, oftewel ongeveer f2.000,- netto per maand. Het besteed baar inkomen is dan f900,-. Wanneer er een Overbruggings plan wordt afgesloten voor bij voorbeeld f 1.100,- per maand dan is er tijdens de werkloosheid nog een besteedbaar inkomen van f2.000,- geweest. De vezeke- ring overbrugt de netto maand lasten. De voorjaarskriebels slaan weer toe in Doe-het-zelf-land. Zo mag ons land wel genoemd worden, want bijna nergens wordt zoveel zelf in huis geklusd als in Neder land. En waarom niet? Een nieuw behang, de wanden in een frisse, trendy tint of een fraai structuurtje op de wand, geven uw woning een totaal andere woonsfeer èn aanblik.De strenge en lange winter van dit jaar heeft weliswaar veel ijspret opgele verd, maar was tevens een aan slag op uw buitenschilderwerk. Hoog tijd om de buitenboel eens grondig te inspecteren. En zono dig weer te beschermen met een goede, beschermende laag verf, zodat kostbare houtreparaties vermeden kunnen worden. Bij voorbeeld met de milieuvriende lijkere eenlaags high solid bui tenverf, vrijwel vrij van oplos middelen. Bedenk hierbij dat elke schil- dersklus weer anders is. Andere ondergronden, oude verflagen, weersinvloeden, etc. vragen om andere soorten verven. Moet het vocht juist uit het hout kunnen ontsnappen en neemt u een een- potsysteem of juist niet? Tech nisch hoogstaande vakverven zijn onder andere Sigma S2U, Sigmasolid of Sikkens Rubbol Satura aan. Kwaliteit gaat altijd langer mee. Elastische plast Nu er weer meer èn langer licht in het huis valt, vallen scheuren in plafonds en wanden meteen op. Meestal zijn krimp en trillin gen de boosdoeners, maar ont sierend is het wel. Met elastische plast verdwijnen deze scheuren en barstjes en camoufleert u te gelijkertijd alle oneffenheden. Het tweede voordeel van de plast is dat een tijdrovende voor behandeling niet nodig is. Elasti sche plast zijn met de mengma chine in alle gangbare kleuren aan te maken. HEPERObv Behangtips Dit keer geen lang verhaal over behangen, dat heeft u vast al vaker gedaan en over gelezen, maar wel twee tips over deksels handige hulpmiddeltjes. Tip T. Nat behang laat zich Ons programma biedt u een veelheid aan mogelijkheden voor vloeren, wanden en plafonds. U kunt rekenen op deskundig advies en verrassende suggesties voor eventuele alternatieve oplossingen. Tevens bieden wij u vele verschillende soorten schuifsystemen, verlichting, binnen- en buitendeuren. Luxalon aluminium plafonds in meer dan 120 kleuren. Massief houten vloeren vanaf 29.95 p/m2 Wandpanelen vanaf 19.95 p/m2 Plafonds vanaf 16.95 p/m2 s*k\ak,0 HEPERO B V. - NIEUWE MAASSTRAAT 2 - SCHIEDAM-ZUID - TEL. 010-473 20 22 moeiteloos, kaarsrecht èn op de juiste lengte afsnijden met een handige afsnijlineaal. Dankzij de juiste hoek nooit meer banen verspillen of overnieuw plakken. Tip 2: Staat u ook zo te klodde ren bij het inlijmen van smalle behangstroken? Dankzij de slim me borstelkop en het losse spa- teltje van de Perfax borstelfles voor behangranden houdt u schone handen. Direkt te gebrui ken en ideaal voor vinyl op vinyl plakwerk. Een dop voorkomt uitdrogen. Kinder- en babykamer Van de kleding- naar de wand- mode is maar een kleine stap. Zo blijkt uit een nieuw en leuk des sin dat pas op de markt is. Ont werper Gerard van Summeren werd geïnspireerd door de felle kleuren en karakteristieke des sins van bijvoorbeeld jeugdkle- dingfabrikant Oilily. Het resul taat is een uitbundige baby -en kinderkamerkollektie met be- hangdessins en stoffen waarin kleuren- en dierenmotieven cen traal staan. Nederlandse woning wordt - ze ker in vergelijking met ons om ringende landen gekenmerkt door vrij grote raamoppervlak- ken. Dan kan u ook last kan krijgen van hinderlijke inkijk. Een fraaie manier om uw priva cy te beschermen, zonder dat dit ten koste gaat van invallend licht en uw uitzicht, zijn de veelzijdige d-c-fix folies. Dit zijn transpa rante, zeer decoratieve kunst stoffen, die zich makkelijk op voor-, achter-, en zijraam laten plakken. Maar ook op het bo venlicht bijvoorbeeld. U kunt kiezen uit vele leuke dessins, zo als Jugenstill, Tiffany, bloemen- motief of folies met hout-, steen- of metaaleffect. Informatie Onafhankelijke advisering alle geldverstrekkers Begeleiding Zonder kosten Belastingadvies St. Liduinastraat 15, 3117 CN Schiedam Ruim voldoende parkeergelegenheid hmeha UW WONING VERKOPEN? (010) 466 55 55 13 Koopappartementen aan de Nieuwstraat in Schiedam In het centrum van Schiedam wordt aan de Nieuwstraat (tegenover theater de Teerstoof) een kleinschalig appartementengebouw gereali seerd. Er komen 13 koopappartementen waarvan 12 drie-kamerapparte menten en één studio-appartement. De koopsommen zijn: 3-kamerappartementen vanaf: 159.500,— v.o.n. (éénmalige subsidie van 5.000,—) studio-appartement van: 107.500,— v.o.n. (jaarlijkse subsidie) Dit betekent dat betaalbaar wonen in uw eigen appartement in het centrum nu mogelijk wordt: De netto maandlasten van een appartement van f 159.500,— kunnen bij een volledige financiering f 650,bedragen! Bel ons of kom langs op kantoor voor meer informatie over dit projekt! Rembrandtlaan 2 - Schiedam MAKELAARDIJ RUBENSPLEIN BV Telefoon 010-2731222 Telefax 010-2730170 Aan de Rotterdamsedijk te Schiedam-centrum winkelruimte kantoorruimte Begane grond ca. 70 m2 (keuken-toilet) Tuin 60 m2 Kelderruimte 50 m2 Direkt te betrekken. Huur 1500.- p.m. excl. b.t.w. Info: 010-2731222 na knt.uren 010-4262305 TE KOOP KOOPSOM 69.000.- k.k. TUINAANLEG EN - ONDERHOUD - Voorjaarsbeurt - Onderhoudscontract op jaarbasis Voor de doe-het-zelf-tuinier kunnen wij een tuinontwerp verzorgen en leveren wij materiaal aan huis: tuinaarde, zand tegels, klinkers e.d. schuttingen, pergola's, vijvers tuinhuisjes en schuurtjes graszoden planten 16-452 Overbruggingsplan: een extra zekerheid voor uw eigen huis als u onverhoopt werkloos of arbeidsongeschikt wordt Het voorjaar is bij uitstek de tijd om de boel thuis op te Foto: knappen JANSSEN DE KIEVITH DE „ENIGE ECHTE" VLOER-, WAND- EN PLAFONDSPECIALIST IN DE REGIO SHOWROOM 6 DAGEN PER WEEK GEOPEND OMROEREND GOED BV Onze jarenlange ervaring staat garant voor een professionele aanpak en optimaal resultaat. Wij bieden u onder andere: Gratis taxatie verkoopwaarde Bemiddeling op basis van „geen resultaat - geen kosten". Presentatie van uw woning, in onze eigen woninggids, advertenties in de grote dagbladen en onze etalages in Rotterdam en Schiedam. Persoonlijke begeleiding. Vraag onze gratis woninggids met maandelijks meer dan 100 koopwoningen!!! Stadhoudersweg 76-78, Rotterdam/Koemarkt 18, Schiedam Bel voor gratis en vrijblijvende informatie: MAKELAARDIJ RUBENSPLEIN BV MAKELAARDIJ RUBENSPLEIN BV Rembrandtlaan 2, Schiedam Oud-Mathenesse (Pinasplein 17b) 3/4 k. appartement, hal, keuken, douche, balkon, kelderberging, nw. bedradingen enz. Prima ligging, ruim uitzicht, nabij station, rijksweg en winkels Ook zeer geschikt voor alleenst. en/of studenten. 110% hyp. mogelijk Maandlast ca. 300.- Info 010-2731222 na knt.uren 010-4262305 Fokkerstraat 510, 3125 BE Schiedam, Telefoon (010) 462 1904, Fax (010) 415 2037

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 22