DE HAVENLOODS IN KRANT EU: 1 Nolet geeft ton aan De Walvisch -tuintje de Woonkeuzekrant De BoodschappenKrant Gratis af te halen: COMPOST! Architecten willen woonhof em stadspark op Hemaplein Hoge werkloosheid en aard van criminaliteit geven de doorslag Eerste paal Kluphuis Oost fesintrrrhiln wabnÓpgSSb^ Theater op zoek naar directeur Internet thuis Dieven opgepakt tijdens controle 22 t/m 26 april actieweek op het Milieustation van de N.V. ONS Geef uw tuin een gratis opkikker Fauteuil EHBO-toernooi Alcoholcontroles hebben succes magazijnprijs! DONDERDAG 18 APRIL 1996, 48e JAARGANG, Nr 16, OPLAGE 37.374 Wegener sljthoFF weekbLaden EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD KIJK OP D£ RU8RIEKSPAG S Met alle nieuwtjes, akties en ideeën om goed en voordelig boodschappen te doen. KIJK SNEL IN DEZE KRANT!!! 20 en 21 april MUSEUMWEEKEND: gratis op de koffie bij Volkenkunde! SCHIEDAM— De verre gaande samenwerking tussen de theaters van Schiedam en Vlaardingen is van de baan. Dat mag worden geconclu deerd uit de personeelsadver tentie van de Stichting Schie- damse Theaters die zaterdag in een aantal dagbladen stond. Hierin wordt een nieu we directeur in full-time dienstverband gezocht (voor een salaris van maximaal f 105.000,-). De directeur krijgt zeggenschap over het in aanbouw zijnde stadsthea ter op het Stadsderf (600 stoelen) en theater De Teer- stoof (100 stoelen). „Schiedam en Vlaardingen gaan op bestuurlijk terrein inderdaad afzonderlijk ver der", zegt interim-directeur G. Kruijt namens de gemeen te. „In Vlaardingen maakt de Stadsgehoorzaal deel uit van de gemeentelijke organisatie, terwijl wij in Schiedam de theaters bewust buiten deze organisatie hebben geplaatst. Ook bleek dat de schouwbur gen toch zeer geworteld zijn binnen de eigen stadsgren zen." In operationeel opzicht kan er straks mogelijk wel wor den samengewerkt. „We den ken dan aan personele uitwis seling, in drukke perioden bijvoorbeeld. En aan afstem ming van de programmering, zodat we straks niet in een weekend tweemaal dezelfde voorstelling in Schiedam en Vlaardingen hebben." Het is de bedoeling dat de nieuwe directeur per 1 sep tember wordt aangesteld, zo dat hij/zij zich daarna kan belasten met het aantrekken van de overige medewerkers en met de programmering. Volgens Kruijt is er veel be langstelling voor deze thea terfunctie in Schiedam. „Er zijn begin van de week met een behoorlijk wat telefoon tjes binnengekomen." SCHIEDAM Op de afrit van Rijksweg 20 heeft de po litie in de nacht van dinsdag op woensdag drie mannen opgepakt op verdenking van diefstal. Het trio zat in een personenwagen die tijdens een verkeerscontrole staande werd gehouden. Bij navraag kon de bestuurder geen rijbe wijs tonen. Ook bleek in de auto inbrekersgereedschap te liggen. Bij nader onderzoek vond de politie in de koffer bak drie tassen met daarin onder meer een herenkos tuum, voorzien van labels van een zaak in Goor. Verder trof men spullen aan om au to's open te breken en te star ten, en gouden sieraden waarvan de herkomst niet duidelijk is. Het drietal, af komstig uit Zoetermeer en Leidschendam, is ingesloten. Tijdens onze compost-actieweek kunt u -zolang de voorraad strekt- gratis compost komen halen. U bent -met uw schep!- van harte welkom van maandag 22 t/m vrijdag 26 april tussen 8.30 en 17.30 uur bij het Milieustation van de ONS aan de Van Heekstraat 15. iir Extra aanbieding Compostvaten om zelf compost te maken kosten normaal 40.-. Tijdens de actieweek geven wij u niet alleen 10.- korting per compostvat, maar u ontvangt daarbij een handig boekje en een zak compostversneller. N.V ONS Van Heekstraat 15 Postbus 79 3100 AB Schiedam (010) 262 10 00 Met manou frame en gevlochten pitriet. Weerbestendig! Nu van 75.- vo°r_ als het om wonen gaat WATERWEG Achttien jeugdteams van het Rode Kruis nemen zaterdag 20 april deel aan een EHBO-toernooi, dat vanaf 9.00 uur wordt gehouden aan de Deltaweg 130 in Vlaardingen. Aan het toernooi wordt meege daan door jeugdploegen uit het Westland, Hoek van Holland, Delft, Schiedam en Den Haag. De jonge helpers moeten hun kennis in de praktijk brengen tijdens nagespeelde ongevalssi tuaties. Omstreeks 15.30 uur worden de prijzen uitgereikt aan de beste A-ploeg (11-13 jaar) en de beste B-ploeg (13 - 16 jaar). SCHIEDAM De 'vliegende' alcoholcontroles van de politie missen hun uitwerking niet. Dinsdagavond controleerde men andermaal in sportpark Harga, in de omgeving van de daar gele gen sportkantines. In totaal vijf tien automobilisten moesten bla zen, maar niet één van hen bleek te hebben gedronken. Veel overlast door duiven Honkballers weer aan slag Feestje bij Tele-Taxi en woonhof plus een stadspark op het Hemaplein. Dat voorstel heeft de ontwikkeiingscombinatie Basti- de op tafel gelegd bij het gemeentebestuur. In het plan izijn aan weerszijden van de Broersvest in totaal 159 'koopwoningen opgenomen, variërend in prijs van 215.000 tot 275.000 gulden. Bastide is een samenwerkingsverband tussen de architecten T. van der Laan Bouma en W. Droog en de projectontwikkelaar Boele Van Eesteren BV. „Als architecten, werkzaam aan diverse plannen in Schiedam en dus bij de ontwikkeling van de stad betrokken, hebben wij met grote belangstelling de discussie rondom de het Hemaplein gevolgd", aldus Van der Laan. „Wij menen dat ons voorstel, Bastide Broersvest, voor deze locatie een perfecte oplossing is in ruimtelijk opzicht. Het past bij de Schiedamse binnenstad en spreekt tot de verbeelding. We hebben de opties 'vol bouwen of open laten' op deze wijze met elkaar verenigd." Het voorbeeld dat beide architecten voor ogen hebben, is niets minder dan het klassieke woonhof, zoals bijvoorbeeld te zien in Parijs (Palais Royal en Place des Vosges). „Omdat er in de Schiedamse binnenstad al een groot aanbod van winkels is, hebben voor dit woonhof gekozen", zegt Van der Laan. „Slechts een enkele winkelruimte en een grand café zijn ingepast. Als tegenhanger van de grotendeels steenachtige binnenstad stellen we ons in het midden van het woonhof een stadspark voor, ter grootte van een voetbalveld. In de drukte van het centrum geeft deze groene oase bewoners en passanten de gelegenheid om even uit te blazen. Ook moeten er plantenvakken komen en bijvoor beeld een jeu de boules-baan of een speelveldje. Ruïne Huis te Riviere zou hierin prachtig passen." SCHIEDAM Distilleerderij Nolet heeft flink in de buidel getast voor herbouw van molen De Walvisch. Dinsdagmorgen overhandigde directeur C. Nolet een dikke envelop aan burge meester Scheeres met daarin de toezegging om 100.000 gulden te storten in het fonds van het actiecomité 'Help De Walvisch uit de brand'. Dit jaar komt Nolet met 50.000 gulden over de brug en in 1997 wordt de andere helft overgemaakt. man het min of meer vanzelf sprekend dat Schiedam nu aan de lijst is toegevoegd. „Zo wordt bij ons de aanwezigheid van gro te groepen burgers die in een achterstandssituatie verkeren niet gecompenseerd door inwo ners met een hoog bestedingspa troon, zoals academici", zegt hij. Ook wat betreft de aanwezigheid van het aantal allochtonen, men sen met een bijstandsuitkering en laagstbetaalden met een baan schoort Schiedam hoog. In dat opzicht staat Schiedam landelijk op'de veertiende plaats als pro bleem gemeente. Ter vergelij king: een vergelijkbare gemeente als Delft komt pas op de dertig ste plaats. Scheepsbouw Met de werkgelegenheid gaat het evenmin goed in Schiedam. Op een inwonersaantal van bijna 75.000 beschikt de gemeente slechts over circa 25.000 arbeids plaatsen. „Het inzakken van de industrie en scheepsbouw in de jaren tachtig is deels gecompen seerd door een groei in de zake lijke dienstverlening. Deson danks is de werkloosheid van zo'n 6000 personen hoog en hardnekkig te noemen", aldus Wiegman. „Een behoorlijk deel van het geld dat we straks uit Den Haag krijgen, zullen we dan ook zeker inzetten bij het creëren van nieuwe banen. Te denken valt hierbij onder meer aan stadswachten en buurtconciër- ges." SCHIEDAM De gemeen te Schiedam is toegevoegd aan de lijst van grote en mid delgrote steden die aanspraak kunnen maken op extra finan ciële steun van het kabinet. Aanleiding vormt de achter standspositie waarin Schie dam verkeert, met een hoge werkloosheid en veel crimina liteit. In totaal is er nu voor 25 steden 3,4 miljard gulden beschikbaar. Wethouder A. Wiegman van Sociale Zaken weet nog niet wanneer precies Schiedam extra geld krijgt en om welke bedragen het gaat. „Maar ik ben in ieder geval verheugd dat onze problemen serieus worden genomen in Den Haag", zegt hij. Dinsdag bij de behandeling van het grote-stedenbeleid in de Tweede Kamer kwam de PvdA, bij monde van woordvoerder P. van Heemst, met een motie. Hierin wordt er op aangedron gen dat de groep van 19 grote en middelgrote steden die onder het grote-stedenbeleid valt, wordt uitgebreid met Schiedam, Heer len, Dordrecht, Venlo, Haarlem en Leiden. Volgens Van Heemst hebben al deze steden te kampen met soortgelijke maatschappelij ke en sociale problemen. „De inhoudelijke criteria betreffen njet name de achterstandspositie waarin zij verkeren, gelet op punten als als de hoogte van de werkloosheid en de aard van de criminaliteit", aldus Van Heemst. De motie van de PvdA werd later overgenomen door VVD, D66 en CDA. Hoewel Van Heemst er van uit gaat dat het kabinet zich in de loop van 1996/97 zal inspannen om extra middelen beschikbaar te stellen, lijkt dat vooralsnog niet het geval. Ondanks de uit breiding van de lijst voor het grote-stedenbeleid handhaaft het kabinet het bedrag van 3,4 miljard gulden. Wethouder Wiegman heeft de laatste maanden behoorlijk in Den Haag gelobbyd om extra geld voor Schiedam los te krij gen. „Ik heb nogal wat hoorzit tingen bezocht en dan spreek je meteen veel politici. Dat is nooit weg." Gezien de sociale proble matiek in de stad vindt Wieg- SCHIEDAM Aan het Van 't Hoffplein is woensdagmorgen de eerste paal geslagen voor een nieuw Kluphuis Oost. Wethouder De Leede verrichtte deze handeling. Het is de bedoeling dat het nieuwe clubhuis medio '97 wordt opgeleverd. De kosten bedragen 3,2 miljoen gulden. De officiële handeling werd omlijst door tientallen schoolkinderen. Voorzien van kleurige petjes trommelden zij er flink op los op eigengemaakte instrumenten. Nieuwe Stadsblad a Wegener Sijthoff Weekbladen, Groot Rotterdam en Dordrecht e.o. Oplage: 1.3 miljoen kranten (zie elders in deze krant) CornNet: "De voordeligste provider" Lokaal telefoontarief I Bel voor Inföpakket: 015 - 2135890 tuinsh Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39 t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Financiële steun voor Schiedam Burgemeester Scheeres ontvangt als voorzitter van De Schiedamse Molens de envelop van C. Nolet. Op het stadskantoor is verheugd gereageerd op de extra middelen. PIJNACKER Rijskade la, tel. 015-3610000. Origineel kado-idee. Kruikje gevuld met rotsplantjes en buxus. Decoratief op terras, balkon, tuintafel of etagère. Van 24.95 voor 16?® HET GROENE WARENHUIS

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 1