ss Puzzel mee en win met Wereldhaven Rotterdam rr§ WegenersLjthoFF weekbladen 7 MOOI... DE GOEDKOOPSTE! 16-216 Elke week de haven van Rotterdam in woord en beeld op woensdag om 18.30 uur bij Stads Radio Rotterdam en op donderdag of vrijdag in deze krant In het Distripark Eemhaven is gevestigd VAT, Warehou sing Distribution B.V. In het kantoorpand aan de Marco Polostraat word ik door directeur Ruud Vat ontvangen. Ruud: „Wij zijn eigenlijk twee bedrijven in één. Enerzijds een expeditie bedrijf en anderzijds een op en overslagbedrijf. „Wat de expeditie betreft onderhou den wij auto- en zeegroepa- gediensten naar landen als Japan, Finland, Noorwegen en Zwitserland". Bij groepa- gediensten worden kleine en grote zendingen verzameld in één auto of container. Die goederen worden vervolgens gezamenlijk van A naar B gestuurd, uitgepakt en weer verder gedistribueerd. Door deze gezamenlijke verzendin gen worden verzendkosten uitgespaard. „Wat de op- en overslag betreft houden wij voorraden bij voor onze klanten. Deze klanten pro duceren zelf de goederen en willen die op een bepaald moment verkopen in Europa. Zij slaan deze goederen bij ons op en wij zorgen later voor de distributie". De goederen bestaan uit textiel, conserven en ongevaarlijke chemicaliën en komen hoofd zakelijk uit het Verre Oosten en Amerika. Over het algemeen worden ze gedistribueerd in Nederland en West-Europa. De goederen worden niet alleen in voorraad gehouden. „We verzorgen een stukje herver pakken, labelen, adresseren en doen de douanetechnische af handeling. Voor de klant is deze afhandeling heel belang rijk, zodat niet te veel of te weinig invoerrechten betaald wordt en op het goede moment de juiste goederen geïmpor teerd worden". Voor de locatie Eemhaven is zes jaar geleden bewust geko zen. „Omdat het in de Rotter damse haven ligt en de aanvoer grotendeels van overzee komt. Bovendien hadden we destijds behoefte aan ruimte en kwam dit park als eerste beschik baar". We gaan eens kijken waar de goederen opgeslagen liggen. Samen met Ruud sta ik in één van de drie loodsen. „We heb ben hier ongeveer 14.000 m2 opslagruimte, met daarbij 700 m2 koelcel". De loods staat he lemaal vol met stellingen, waar vorkheftrucks tussendoor rij den. „Door middel van order- 'picking verzamelt het personeel de goederen. Kleine zendingen worden op één pallet bij elkaar gezet en voor verzending ge reed gemaakt. Voor een deel gaan ook pallets in z'n geheel eruit". De klanten voor wie de goede ren in voorraad gehouden wor den zijn groothandelsbedrijven en de producenten van de goe deren. VAT heeft een redelijk stabiel klantenbestand. „We krijgen er gelukkig nog steeds nieuwe klanten bij". Dat komt omdat er veel aan klantenwerving ge daan wordt. „Daarbij is het netwerk belangrijk. We zijn on der andere lid van diverse orga nisaties, die ons namen van be drijven aandragen. Daar gaan we dan op af'. Vanuit de twee andere loodsen worden de goe deren verzonden. We lopen er naar toe. In de andere loods is men bezig met het lossen van een contai ner. Een stukje verderop wor den door een vorkheftruck pal lets in een vrachtwagen gere den. Een enorme bedrijvigheid in de loods waar de goederen aankomen en verzonden wor den. Terwijl we hier naar toe liepen, zag ik één van de medewerkers verschillende goederen verza- Wereldhaven Rotterdam organiseert acht weken lang in sa menwerking met Stadsradio Rotterdam en Wegener Sijthoff Weekbladen een aantrekkelijke puzzelactie. Iedere week zijn er twee kaarten te winnen voor een speciale rondvaart door de haven op het Koninklijk jacht Piet Heijn, dat 31 mei speciaal uit zal varen voor de prijswinnaars in deze puzzel. Bovendien worden er elke week onder de inzenders van de goede oplossing een exemplaar van het boek '650 jaar Rotterdam' en drie havenpakketten (bestaande uit baseballcap, strandbal en heup tas) verloot. Wat moet u doen? U stuurt vóór donderdag 25 april een kaartje met het antwoord op de weekvraag én de oplossing van de letterpuzzel naar Wegener Sijthoff Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Het antwoord op de weekvraag vindt u door het bijgaande artikel goed te lezen. De vraag van deze week luidt: Het heet het project van het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotter dam, dat het gebruik van informatie technologie in de bedrijfsvoe ring van het Midden- en Kleinbedrijf stimuleert? Los ook de puzzel op: zet de volgende letters inde goede volgorde. De oplossing is een woord dat te maken heeft met het onderwerp van deze week. De letters zijn: B-D-E-I-I-I-R-S-T-T-U. De beginletter is: De D. Alle letters worden een keer gebruikt. De prijswinnaars van week 14 zijn: Twee kaarten voor de rondvaart met de Piet Hein: W. de Heer uit Rotterdam. Het boek 650 jaar Rotterdam is gewonnen door H. van Veelen uit Rotterdam. De havenpakketten gaan naar: W. de Boer uit Hellevoetsluis; P. van der Perk uit Maassluis; N. Spaan-v.d. Zanden uit Puttershoek. melen. Ik vraag me af hoe hij nu precies weet waar welke goederen staan. „We hebben hier ongeveer 20.000 palletloca ties. We leggen dat vast via ons computersysteem. Daar gebrui ken we barcodering en radio frequency bij. Dat gaat als volgt in z'n werk: de medewer ker krijgt op het beeldscherm van z'n scanner de opdracht waar hij naar toe moet. Daar aangekomen leest hij de barco de af en de barcode van de zending. Wanneer dat overeen komt heeft hij het goede pro- dukt verzameld" Om tot deze ontwikkeling te komen heeft VAT gebruik ge maakt van het project Mister. Een project van het Gemeente lijk Havenbedrijf Rotterdam (GHR) en het Innovatie Cen trum Rijnpoort om het haven gebonden Midden- en Kleinbe drijf (MKB) te stimuleren meer informatietechnologie te ge bruiken in de bedrijfsvoering. Het GHR ziet namelijk in het beter gebruik van informatie technologie een mogelijkheid om de concurrentiepositie van de Rotterdamse haven te ver sterken. Het MKB wil wel geld besteden aan de informatie technologie, maar zit verlegen om ondersteuning en beschikt over onvoldoende kennis. „Heel belangrijk dit initiatief van het GHR, omdat automa tisering en informatie-techno logie onze toekomst is". Vol gens Ruud levert deze ontwik keling nieuwe banen op, omdat het bedrijf dan klaar is voor de toekomst. Op het ogenblik wer ken er 31 mensen in het bedrijf. „Zeer gemotiveerde mensen, die voor het bedrijf heel belang rijk zijn. Zij zorgen er voor dat er naar de klanten toe een goed produkt geleverd wordt en dat we daardoor met z'n allen een bestaan hebben". Koelcel Terwijl we verder door het be drijf lopen, komen we bij de koelcel. Samen lopen we naar binnen. De produkten die er staan zijn rozijnen, ansjovis en dadels. De aanvoer van de goe deren bij VAT gebeurt vrijwel uitsluitend met containers. De afvoer daarentegen geschiedt hoofdzakelijk met vrachtau to's. „Distributie in Nederland gaat over korte afstanden. Het heeft geen enkele zin om daar een ander vervoermiddel voor te gebruiken. De overige afstanden binnen Europa worden vanwege de kosten ook met de vrachtauto gedaan". Zendingen naar Fin land en Noorwegen gaan wel met containers, maar per schip. Bij het transport wordt geen gebruik gemaakt van eigen vrachtauto's. „Wij werken met vaste contractvervoerders, die overigens wel met de naam van ons bedrijf op de wagens rij den". Omdat de het aantal containers dat in de Rotterdamse haven behandeld wordt in het jaar 2010 zal verdubbelen, zal er volgens Ruud een alternatief voor een andere vervoerswijze moeten komen. „Ik denk daar bij aan de trein en het binnen schip, alleen het wegvervoer blijft voor mij de belangrijkste vervoerder". Wat de toekomst betreft van VAT: „Het bedrijf moet goed letten op waarde toegevoegde activiteiten. Dat wil zeggen dat we bijvoorbeeld computers of andere produkten in elkaar moeten gaan zetten. Wanneer we dat soort activitei ten gaan ontwikkelen, dan is er zeker een toekomst voor ons weggelegd". Volgende week: Op inspectie met de afdeling Schadelijke en Gevaarlijke Stof fen van het Gemeentelijk Ha venbedrijf. Port of Rotterdam Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samenwerking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam UIT voorraad leverbaar li L Numansdorp: Industriestraat 2a telefoon 0186 - 65 32 44 Rotterdam: Stadionweg 37a telefoon 010 - 479 69 11 M/FRFf HHAVEN R?TTCBDAM VAT, te midden van uw boodschappen De computer houdt de voorraad bij. De opslagruimte. Schitterende 4-zijdig afgeronde MDF-keuken. Kleuren: Camee, Wit, Elzenhout, Essenwit, Perenhout en Esdoornhout. Afm. 285 x 225 cm Inclusief: 160 liter koelkast Combi-magnetron Ceramische kookplaat Vlakscherm afzuigkap Vaatwasser Spoelbak Kraan Blad m. waterkering Kranslijst lichtlijst TL-verlichting Schitterende MDF kwaliteitskeuken. Leverbaar in zowel cassette- als land huisstijl. Kleur: Wit-essen. Afmeting 280x160 cm. Wandkasthoogte 71,5 cm. Inclusief: 160 liter koelkast Oven Gas- kookplaat Afzuigkap Spoelbak Kraan Blad m. waterkering Krans lichtlijst TL-verlichting. Zijdeglans groene keuken. Afm. 300 cm. Wandkasthoogte 91 cm Inclusief: 160 liter koelkast Combi magnetron Ceramische kookplaat Afzuigkap Spoelbak Kraan Blad met water kering Krans lichtlijst TL-verlichting. Prachtige keuken voor mensen die eens iets anders willen! Aparte Appelhouten deur met multiplex-decor rand. Afmeting 270 cm. Wandkasthoogte 90,4 cm en 65 cm. Inclusief: 160 liter koelkast Gaskookplaat Schouw afzuigkap Spoelbak Kraan Blad m. water kering Luifel m. kranslijst lichtlijst TL-verl. Erkend Keukens pceialist Erkend door de Centnle Super-de-luxe MDF 4-zijdig afgeschuinde deur. Afmeting 280x210cm. Wandkasthoogte 88,6 cm. Kleuren: wit, camee, mint groen, kersen, ahorn blauw, eiken kleur. Inclusief: 160 liter koelkast Solo-oven Gaskookplaat Schouw afzuig kap Vaatwasser Spoelbak Kraan Blad met waterkering Krans lichtlijst TL-verlichting. U bent welkom op: Maandag van 13.00 - 18.00 uur Dinsdag t/m vrijdag van 09.00 tot 18.00 uur Vrijdag koopavond tot 21.00 uur Zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 21