8 SVDPW degradatie vrijwel afgewend SPORT Vertrek van vijf speelsters deert coach Van Wylick niet BELOOFD: Onderlinge gymwedstrijden bij Excelsior zeer geslaagd Nederlandse tafeltennistitel voor junior Nermin Smajie Rijnmond-teams ongelukkig AKAI Aanlevertijd kopij gewijzigd Honkballers startten met overwinning ODI eindelijk weer op dreef WK houdt hoop levend Asvion pakt winst in derby tegen Pollux Masters bij Musis Sacrum Van Tongeren elfde op duatlon '95/'96 HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM - In verband met Koninginnedag is de aanlevertijd voor sportkopij voor de komende editie van Het Nieuwe Stadsblad gewij zigd. Wedstrijdverslagen en ander sportnieuws moeten ditmaal uiterlijk zondag avond 20.00 uur in het bezit zijn van sportredacteur Arne van der Zande. Per fax op: 010.234.10.17 en telefonisch 010-435.88.18. SCHIEDAM Het honkbal team van Schiedam begon de competitie zondag met de uit wedstrijd tegen Rowdies uit Rid derkerk. Het werd een 10-13 zege voor de Schiedammers. Een dag eerder had het jeugdige team al in de regionale jeugd- klasse met 0-14 gewonnen van het Maassluise Gophers. Zon dag vulde speler/coach Douglas Juenke het team aan. Al in de eerste inning nam Schiedam een 0-1 voorsprong, die in de derde slagbeurt werd uitgebouwd tot 0-3. In de gelijkmakende beurt kwam Rowdies door veel Schie- damse veldfouten op 4-3 en in de vijfde inning werd het zelfs 6-3. Maar in de zevende inning liet Schiedam zien dat de ploeg men taal sterker is geworden. Met alle honken bezet kwamen Mi chel Vervloet en Eelco Hoekse- ma over de thuisplaat door een honkslag van Juenke; 6-5. Met Leslie Gerkema, Douglas Juen ke en Robert Meijers op de hon ken sloeg David Gerkema een drie-honkslag. Hierdoor kon het drietal binnenkomen; 6-8. Met een 'hit and run' sloeg Edwin Nieuwstraten vervolgens Gerke ma binnen; 6-9. Rowdies deed iets terug; 7-9. In de volgende inning deed de thuisploeg weer van zich spreken en scoorde twee punten; 9-9. In de negende en beslissende inning kwamen weer alle spelers van Schiedam aan slag en werden er nog vier pun ten gescoord, 9-13. Verder dan één punt kwam Rowdies niet in de gelijkmakende slotbeurt. SCHIEDAM De korfballers van ODI waren zaterdag lekker op dreef. De bal werd snel rond gespeeld. Aanvallend en verdedigend zat het sinds tijden goed in elkaar. Dat ODI desondanks niet won, was daarom opmerkelijk. Tegen THOR uit Rot terdam werd het uiteindelijk 12-12. In de eerste helft slaagden de Rotter dammers erin om ODI iedere keer voor te blijven. Bij rust stond het 7-6 voor de Rotterdammers. Na rust slaagde ODI er beter in om de bal met hoge snelheid rond te spelen. Omdat er ook in de aanval goed werd afgevangen, kon de druk wor den opgevoerd. Daardoor slaagden de Schiedammers erin langszij te ko men bij THOR en uiteindelijk ook een voorsprong te nemen. Via een tactische zet probeerde trainer Riks Edens ervoor te zorgen dat ODI zou gaan winnen: hij gaf de spelers de opdracht de bal voorzichtig rond te spelen en alleen dan te schieten als het niet fout kon gaan. Maar vol gens Edens waren zijn spelers te be lust op eigen succes om zich aan deze afspraak te houden. Daardoor bleef het gelijk. Edens sprak dan na af loop van een goede wedstrijd. „We waren duidelijk de betere ploeg. De bal was veel meer in onze aanval. Het was één van onze beste wedstrij den tot nu toe op het veld", aldus Edens. Met name Reinder van Raal- te, die de geblesseerde Remco Zaaij- er verving, speelde een goede wed strijd. Hij nam evenals Nico van Otterloo en Evelien van der Hoeven twee punten voor zijn rekening. Da- niëlle Burki scoorde vier keer, Wij nand van Grootveld en Bart Bos maakten elk één doelpunt. SCHIEDAM Na het 2-2 ge lijkspel vorige week tegen koplo per TOGR leek de rol van WK in de strijd om het kampioen schap in de vierde klasse C uitge speeld. Want de achterstand bleef zo vijf punten. Maar afge lopen zaterdag is de titel voor VVK weer enigszins in zicht ge komen. Zelf won de ploeg uit Kethel met 2-0 van Zuidland, terwijl TOGR uit bij MW'27 twee dure punten liet liggen na een 1-1 gelijkspel. Met nog drie wedstrijden te spelen in de vierde klasse C is de achterstand van WK nog maar drie punten. Tegen Zuidland speelde WK niet haar beste voetbal. Al na twee minuten had Theo Smit de score geopend uit een vrije trap. Vlak voor rust bepaalde Richard Lecker in de rebound de eind stand op 2-0 na een doelpoging van Marco Klein. WOENSDAG 24 APRIL 199617-1443 ',r, 1 Gevaar in de Zuidlandse defensie SCHIEDAM De dames van hockeyvereniging Asvion hebben zondag met 1-0 ge wonnen van het Vlaardingse Pollux. De Waterwegderby in de der de klasse werd al in de 25e minuut beslist door de pas 15-jarige, makkelijk scorende B-juniore Suzanne Wester na een goede voorzet van Maai ke Hulst. Na rust kreeg Asvion de bes te kans uit een strafcorner, maar de klap ging net naast. Ondanks de winst van As vion werd Oude Maas toch al kampioen. door ARNE VAN DER ZANDE SCHIEDAM Eindelijk le ken de hockeysters van Spirit weer eens te gaan winnen. Maar zelfs een 2-0 voor sprong was zondag niet vol doende om voor de tweede keer na de winterstop tot een overwinning te komen. Waal wijk, dat sinds de winterstop nog geen enkele keer had ge scoord, won uiteindelijk met 2-3. „Ik weet 't ook niet meer", was coach Jeroen van Wylick ontzet over de neder laag. De hockeysters van Spirit zitten in een diep dal; alleen van Dor drecht werd in de acht duels na de winterstop gewonnen (5-0). Terwijl Spirit voor de pauze met een vierde plaats meetelde in de eerste klasse. Door die reeks ne derlagen is Spirit gezakt naar de achtste plaats, overigens zonder gevaar voor degradatie. „Mis schien is dat wel de oorzaak, we hadden nauwelijks meer iets te winnen of verliezen", zei Jeroen van Wylick na afloop. „Ook speelde mee dat toen al vijf speelsters aangaven volgend sei zoen te stoppen." Inboeten Van Wylick gaat overigens vol gend seizoen door bij de Schie- damse eersteklasser, ondanks dat vertrek van vijf (belangrijke) "2 Anette van Hengst juicht nadat zij Spirit op 2-0 heeft gebracht. Het zal een van haar laatste doelpunten zijn want na dit seizoen stopt de routinier speelsters stoppen. Nicolien de Rond wordt coach van de Pol- lux-dames, Annette Hengst (35) en Marceline Hofstee (38) stop pen wegens hun werk en leeftijd, Nanda van der Klink kan haar studie in Amsterdam niet meer combineren met hockeyen in Schiedam en ook Marloes van Tuyl hangt haar stick aan de wilgen. Het team voor volgend seizoen zal moeten worden ge completeerd door speelsters uit het tweede elftal en de jeugd. Dat Spirit daardoor aan kracht zal inboeten staat voor Van Wy lick als een paal boven water. „Het gemis van deze speelsters zal tot gevolg hebben dat we volgend seizoen degradatiehoc- key moeten gaan spelen. Mis schien is dat beter dan dit sei zoen, toen we sinds de winter stop niks meer konden halen. Je hebt dan weer een doel", vindt Van Wylick. Overigens laat het vertrek van de vijf Van Wylick koud. Hij heeft dan ook geen enkele poging ge daan het kwintet te bewegen door te gaan. „Het is goed dat er nieuw bloed in het team komt. Hierdoor kunnen de huidige speelsters vrijer gaan spelen. Dat er dan uitkomt wat ze in huis hebben. Nu zijn vooral Nicólien en Annette heel dominant. Als iemand anders iefs fout doet, hadden ze bal aan hen moeten geven. Terwijl als ze zelf iets fout doen, ze hun schouders ophalen. Of dat een harde conclusie is? Het is de realiteit. Daar komt nog bij dat je moet afvragen of Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 SCHIEDAM In acht wed strijden veertien punten, dat is de score van SVDPW sinds Rob van Vliet daar de scepter over nam van Joop Droog. Met die reeks lijkt SVDPW bijna zeker degradatie te ontlopen uit de hoofdklasse RVB B. Zondag werd met 2-1 gewonnen van Harvards. Daarbij kwamen nog eens drie punten omdat de KNVB de 2-0 stand van de ge staakte wedstrijd tegen MSV'71 als eindstand bepaalde. Zo schoot 'DPW' ineens van 14 naar 20 punten. Een gelijkspel over twee weken tegen Rockanje uit is voor SVDPW voldoende om niet te degraderen. „Maar gezien de stand is de kans groot dat de andere ploegen ook pun ten laten liggen en zijn we zelfs met een nederlaag nog veilig. Toch wil ik onze ongeslagen sta tus sinds mijn komst graag zo houden en zullen we voor mini maal een puntje gaan", aldus Rob van Vliet. Harvards, afkomstig uit de Rot terdamse Afrikaanderwijk, vocht als hekkesluiter voor haar laatste kans. Toch was SVDPW in het begin van de eerste helft de betere ploeg. Na de 1-0 van Ro bin Voets sloegen bij SVDPW de zenuwen toe en dat gaf Harvards de kans om het initiatief over te nemen. Het was dat doelman Arie Moret zo goed op dreef was, anders was SVDPW al eer der tegen de gelijkmaker opgelo pen. Zo moest Joop Chatelain op de doellijn redding brengen na een goede actie van Steef van der Meer, die Moret al had om speeld. Nu gebeurde dat op slag van rust toen Edwin Sagt uit haalde, Moret de bal slechts kon wegstompen en Fred van de Stokke koppend de rebound ver zilverde, 1-1. Daarvoor had Ro bin Voets al een uitgelezen kans gehad om zijn ploeg op 2-0 te zetten, maar de spits schoot bij de eerste paal hoog over. Overigens stopt Arie Moret vol gend seizoen als keeper. SVDPW heeft in Edwin van Veen, nu nog HBSS, al als ver vanger. Na de 1-1 begonnen de Schiedammers in de tweede helft weer 'normaal' te voetballen. De nervositeit was verdwenen en na 25 minuten scoorde Wim van Rij met een pegel vanaf de rand van het zestienmetergebied de win nende treffer. „Het ziet er nu heel gunstig uit. Als we zo het hele seizoen had den gespeeld hadden we kam pioen Ursus aardig kunnen bij houden", grapte Rob van Vliet na afloop. „Dit is natuurlijk niet mijn verdienste. De ploeg heeft elke week keihard gewerkt, vooral aanvoerder Chris van Gelderen was het toonbeeld van inzet. Hij heeft de ploeg er in moeilijke momenten doorheen gesleept", complimenteerde Van Vliet, die volgend seizoen door gaat, zijn team. Na een zwaar bevochten zege is SVDPW nu zo goed als veilig SCHIEDAM Na een week voorrondes zijn afgelopen week end de finales van het Musis Sacrum Mastertoernooi ge speeld. Het toernooi maakt deel uit van de Master Tour, die be staat uit 22 toernooien. De tour start in augustus, waarna er in september een masterfinale van de beste spelers plaatsvindt met een prijzengeld van 82.000 gul den. Zaterdag werd de finale van de eerste klasse bij de dames gewonnen door Moniek Wateier uit Amsterdam. Bij de heren door de thuis spelende Olaf van Kalken met een voor die klasse uitzonderlijk hoge score van ge middeld 201.92 over 13 games. Op zondag waren de laatste twee voorrondes van de masterklasse en daarna de finales. Er werd bijzonder sterk gegooid. Bij de dames was er een score van 1111 (6 games) nodig om als 12e door te gaan naar de halve finale en bij de heren waren 1224 pins nodig om als 24e door te gaan naar de kwartfinale. In de kwartfinale werd er zeer hoog gegooid door Martin Spoelstra 955 pins in vier games. Met die score maakte hij de achterstand goed van 119 pins op nummer één uit de voorronde Erik Kok. Om door te gaan naar de halve finale moest er 2032 zijn omge gooid. De drie games halve fina le waren voor drie van de vier Musis spelers fataal en zij sneu velden in dit geweld. Bij de da mes waren twee dames van Mu sis vertegenwoordigd en daar ging één dame door naar de fina le. Bij de dames was het zeer spannend want het verschil voor aanvang van de laatste game was tussen nummer één en vijf maar 33 pins. Met de laatste krachten kon Carla Dekkers met een 171 game de concurrentie met negen pins voorblijven en zo kon deze voor de Maaspoort in Den Bosch uitkomende speelster de buit binnenhalen. Bij de heren ging het tussen Martin Spoel stra, twee jaar geleden nog spe lend voor Musis, van Computer Company uit Maassluis en Erik Kok. Kok won uiteindelijk. HARGA VEILIG Korfbalvereni ging Harga is sinds vorige week vei lig in de derde klasse. Mede door deze wetenschap en het warme weer speelden de Schiedammers geen hoog tempo. Toch won Harga ge makkelijk met 6-8, nadat het met rust nog 4-4 stond. Coach Ed Pak wisselde in de tweede helft Renee Sanders voor jeugdspeler Arjan Maltha. De acht Harga-treffers kwamen op naam van: Robbert Boomstra (4), Sven Pappers (2), Nicolette Marre- vee en Monique Boomstra (beiden SCHIEDAM Gymnastiek vereniging Excelsior hield zon dag 21 april in sporthal Zuid haar onderlinge wedstrijden. Dit jaarlijks terugkerende en tevens grootste evenement van de vere niging was wederom een succes. Ondanks het goede weer vonden ruim negentig deelnemers plus ouders en belangstellenden de weg naar de sporthal, waar de geleerde kunsten op de toestellen vertoond konden worden. De meisjes vertoonden hun oefe ningen op de toestellen kast- paard, brug ongelijk, balk en lange mat/vrije oefening, terwijl de jongens aan de jury moest laten zien wat zij op de lange mat, ringen, kast, brug ongelijk en rekstok geleerd hadden. Het laatste toestel werd de minitram- poline. Enkele demonstraties volgden, onder meer van de kleuters, waarin het toekomstig talent van Excelsior liet zien dat ook op die leeftijd al aardig wordt gepres teerd. Na afloop van de prijsuit reiking kon een aantal gelukki gen in de prijscategorieën van 1991 tot en met 1984 en ouder met een medaille huiswaarts ke ren. Zeven deelnemers behaal den het diploma van de 5e jaar deelname. een club moet bouwen op speel sters van 35 jaar. Al hebben die nog wel elke wedstrijd honderd procent inzet." „We geven de jeugd uit dames twee de kans. Door ons vertrek kan een groepje van vijf, zes vriendinnen in een keer in het eerste gaan spelen", verwoordde Annette Hengst de achterliggen de gedachte bij haar afscheid. Fout op fout Spirit begon het duel tegen Waalwijk goed, want na 14 mi nuten knalde Nicolien de Rond de 1-0 binnen uit een strafcor ner. Na een pass van Marloes van Tuyl kon Annette Hengst zeven minuten na rust voor 2-0 zorgen. Spirit leek op rozen te zitten. Maar twee minuten na de 2-0 was het 2-1 door Lenneke Von Berg. Daarna kreeg Spirit twee goede kansen om het duel voortijdig te beslissen. Maar Ca- rolien Breugem sloeg naast na dat zij doelvrouwe Isabelle Ploegmakers al was gepasseerd en uit een strafcorner was An nette Hengst met een knappe variant eveneens dichtbij een treffer. In tegenstelling tot Spirit bleef Waalwijk tot het uiterste gaat. „Bovendien stapelde laatste vrouw Carin Bakker fout op fout", vond Van Wylick. Dat leidde vijf minuten voor tijd tot de 2-2 van Judith Timmermans en twee minuten voor tijd tot de winnende treffer van Marjolein de Ruyter. SCHIEDAM Het was zaterdag 20 april vroeg dag voor de atleten van het Rook-team. Al om 10.30 uur werd in het Drentse Diever het start schot gegeven voor de tweede team- competitiewedstrijd. Het evenement in Diever was de laatste van de twee duathlons (run- bike-run) die deel uitmaken van de competitie. Er volgen nog vier kwart triathlons in dit circuit. Honderd atleten, verdeeld over 19 teams, uit het hele land verschenen aan de start. De wedstrijd werd ge wonnen door het Trek-USA team uit Leeuwarden en het Rook-team behaalde een zevende plaats. In de individuele wedstrijd werd Casper van den Burgh eerste in 0.55.26. De atleten van het Rook-team behaal den de volgende resultaten: 1 le Mi- quel van Tongeren 0.57.23, 30e Rob van Zanten 0.59.06, 32e Carlo van den Bergh 0.59.13, 35e Amit de Vo gel 0.59.17, 39e Jo-An Mudde 0.59.36. Naast de teamcompetitiewedstrijd is er ook een run-bike-run wedstrijd gehouden voor de Overige atleten uit de diverse teams. Aan deze wedstrijd werd deelgenomen door tachtig atle ten. Richard de Groot werd 14e in 1.02.39 en Dennis van der Worp 22e in 1.03.14. De volgende teamwedstrijd is 15 juni in Rijkevoort, het betreft dan een kwart triathlon. SCHIEDAM Nermin Smajie is zondag in Helmond Neder lands kampioen junioren geworden. De speler van tafeltennisvere niging De Korenbeurs won in de finale in twee games van Jörg de Cock van FVT/Visser. De winst van Smajie was des te knapper, omdat De Cock vorig weekend met zijn team FVT landskampi oen in de eredivisie werd. De eerste game van de finale speelde Nermin Smajie sterk en gaf hij De Cock eigenlijk geen kans. Dat leverde hem een 21-17 overwinning op. De tweede game leek dezelfde kant op te gaan, maar gaandeweg kroop De Cock steeds dichterbij en nam zelfs een 19-16 voorsprong. Met een sterke eigen servicebeurt, vijf punten op rij, maakte Smajie echter aan alle spanning een einde. Gok Jolanda Waterreus sleepte bij dit NK een prijs in de wacht. In haar leeftijdsgroep werd zij derde. Het damesteam van tafeltennisvereniging De Korenbeurs moet na het uitvallen Sylvia Waterreus (met een gebroken arm) alle zeilen bijzetten om een vijfde plaats te bereiken in de derde divisie. Die positie geeft recht op een beslissingswedstrijd, waardoor het team zich alsnog kan handhaven. In de uitwedstrijd tegen De Toekomst in Lochem won alleen Danielle Maas al haar wedstrijden. Carola Thalen en invalster Hanneke Cools verloren alles. De 7-3 nederlaag tegen de hekke sluiter was een tegenvaller. In de thuiswedstrijd trokken de Schiedamsen nog met 9-1 aan het langste eind. In de laatste competitiewedstrijd moet de voor sprong van vijf punten voldoende zijn om de vijfde plaats vast te houden en zo een beslissingswedstrijd af te dwingen. SCHIEDAM Terwijl de Rijn mond-volleyballers in een span nende wedstrijd met 3-2 het on derspit dolven tegen Cito uit Zeist, leden de dames een 3-1 nederlaag tegen Alcom uit Ca- pelle aan den IJssel. De Schiedamse heren van Rijn mond begonnen zaterdag matig. De door enkele blessures uitge dunde selectie liep in de eerste set continu achter de feiten aan. Door een zeer goede sprongser- vice van Cito namen de Zeiste- naren steeds enkele punten voor sprong. Rijnmond kwam wel steeds terug, maar nooit echt ge lijk. De eerste set ging hierdoor met 15-12 verloren. De tweede set vertoonde hetzelfde beeld en ook nu konden de Schiedam mers niet echt een vuist maken. Het werd zo 15-9 voor Cito. In de derde set, waarin Mark Kors- loot als spelverdeler werd inge wisseld voor Wilfred Segers, kwam er wel felheid in het team. Na enkele goede blokkerende en verdedigende acties sloeg de vlam in het team en door deze felheid werd een voorsprong ge nomen die niet meer uit handen gegeven werd. Na de 15-10 in de derde vertoonde de vierde set een vergelijkbaar verloop. Ge concentreerd en vrijuit spelend dwong Rijnmond met 15-10 een beslissende vijf set af. Deze ver liep zeer spannend en Rijnmond wisselde halverwege de set met een 8-6 voorsprong. Toen echter zorgde de sprongservice van Cito voor teveel problemen aan Schiedamse kant. Zodat via 11-8 en 14-11 de set en wedstrijd ver diend met 15-12 naar Cito ging. De dames van Rijnmond begon nen in hun belangrijke wedstrijd tegen Alcom zeer voortvarend. Goed serverend en aanvallend werd de eerste set met 15-8 ge wonnen. Ook in de tweede set werd een 8-1 voorsprong geno men, maar toen was de koek op. Aanvalster Manon Wormgoor spelend met koorts zakte iets te rug en Alcom, versterkt door het inbrengen van de zwangere exe- redivisie-speelster Nancy Stur- rus, bracht een dusdanige servi- cedruk dat de tweede set met 15- 10 naar Capelle ging. Gok in de volgende sets kwam Rijnmond zowel passend als routine te kort om het Alcom echt moeilijk te maken. Rijnmond coach Hans van Set ten probeerde het nog wel met middenspeelster Maureen van der Vlugt op de buitenaanvalpo- sitie. Hoewel Van der Vlugt goed speelde maar al met al bleek Alcom met 15-9 en 15-8 te sterk voor de Schiedamsen. 10 I 10 TOPSCORER in samenwerking met luegener sLjthcfF UJEekbLaden Het volgende bulletin verschijnt op 28 april a.s. "Mj/ Lamlendigheid troef bij SC! HI F.O A M In Bphl \X/Pzt X /DoK t olc Kal/l/aplmtnf O 1- J 1 i i «,- 11 12 13 9 11 DORDRECHT'90: Peter van der Kwaak Meivin Plet Mischa Rook Joop Lankhaar Eric van der Merwe Reinier Robbemond Harry van der Laan Richard Plug Glenn Summerville Dirk-Jan Derksen Ronald Hoop Cor Lems André Wasiman EXCELSIOR: Mark Zeger Daniël Rijaard Gilbert Taument Michiel Sol André van den Heuvel Sjoerd Conrad Chally Jones John Schuurhuizen Marinus Dijkhuizen Ton van Bremen Adilson Dos Santos FEYENOORD: Ed de Goeij George Boating Clemens Zwijnenberg Ronald Koeman Rob Maas Peter Bosz Gaston Taument Jean-Paul van Gastel Henryk Larsson Henk Vos G. van Bronckhorst Tomeck Iwan Bernard Schuiteman Mike Obiku SPARTA: Edward Metgod Jerry Smith Dave van der Meer Gerard de Nooijer Mark Noorlander Nico Jalink Dennis Krijgsman Arjan van der Laan Dennis de Nooijer Alfons Groenendijk Carlos Fortes John Veldman Michael Renfurm John den Dunnen 7/7 7/6 7/6 7/7 7 7/5 8/5 8/6 8/5 7/6 6/5 7 5 5 Plaats Spelersnaam Doelpunten Vereniging Dennis de Nooijer 16 SPARTA Harry van der Laan 16 DORDRECHT'90 Marinus Dijkhuizen 10 EXCELSIOR

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 13