U kunt meepraten over het verkeer in de regio Rotterdam Vier miljoen gulden voor verkeersprojecten Het Fileplan Regio Rotterdam Zet lading goed vast Toeritdoseerders zijn slimme filebestrijders Route-informatie boven de snelweg BEKENDMAKING Brielle: nieuw busstation Brielle HelievoetsJuis: 30 kilometer Kralingseveer-Rivium: fietspad Rotterdam: mini rotonde Vlaardingen: 30 kilometer gebieden Stadsregion aal is een uitgave van de S t a d s r e g i o Rotterdam Bijna iedereen komt wel eens een situatie in het verkeer tegen, waarvan je zegt: daar zouden ze nu eens wat aan moeten doen. Wellicht ergert u zich al jaren aan sluipverkeer door uw woon wijk. Misschien vindt u de route waar langs u uw kinderen naar school brengt heel onveilig. U bent ondernemer en u ondervindt wellicht regelmatig proble men met de bereikbaarheid van uw bedrijf. Misschien komt u op de route naar uw werk wel een situatie tegen waarvan u denkt: ik zou dat zo oplossen. De Stadsregio Rotterdam en Rijkswater staat willen die problemen aanpakken, in samenspraak met u als weggebruiker of als belanghebbende. U heeft onqe- ■x twijfeld ideeen, suggesties en informatie die belangrijk zijn voor het vinden van oplossingen. U kunt daarom meedoen aan een onderzoek waarbij we met elkaar over bepaalde verkeerssituaties gaan praten. Met de uitkomsten van die gesprekken gaat de overheid ook echt aan de slag. Zo'n gesprek duurt een hele avond, van 18.00 tot 22.00 uur. Bij een goed gesprek op zo'n tijdstip hoort natuurlijk ook een goede maaltijd. Als u zich opgeeft en uiteindelijk één van de avon den gaat bijwonen, wordt u verzocht in de 2 weken daarvoor een dagboek bij te houden, waarin u de problemen noteert die u in het verkeer ervaart. Natuurlijk kunnen we niet de hele regio in één keer onder de loep nemen. We richten ons om te beginnen op zes gebieden in de stadsregio. Het gaat om de: 1 Eem-/Waalhaven-Rotterdam. 2 Donkersloot-Ridderkerk en Dierenstein-Barendrecht. 3 Brainpark-Rotterdam en Rivium-Capelle a/d. IJssel. 4 Hoofdweggebied Rotterdam en Capelle a/d. IJssel. 5 Spaansepolder Rotterdam en 's Graveland-Schiedam. 6 Noordwest Rotterdam. Ook mensen die hier niet gevestigd zijn, maar wel in de omgeving wonen of regelmatig de gebieden bezoeken, kunnen reageren. De bijeenkomsten worden gehouden op 28, 29 en 30 mei aanstaande. Als u nog vragen heeft of als u U lx lx zich alvast wilt opgeven, kunt u contact opnemen met bureau Intomart, telefoon 035-625 84 11. De Stadsregio Rotterdam heeft besloten bijna vier miljoen gulden subsi die uit te trekken voor zeven projecten voor verbeteringen op het gebied van verkeer en vervoer in de regio. De bijdrage aan een nieuw bussta tion in Brielle bedraagt ruim 2,8 miljoen gulden. Het nieuwe busstation maakt deel uit van maatregelen om de kwali teit en de snelheid van het busvervoer te verbeteren. In Hellevoetsluis wordt een wijk- ontsluitingsweg omgevormd tot ver- blijfsgebied waar maximaal 30 kilometer per uur mag worden gereden. Bijdrage: 223.000 gulden. Voor een ontbrekend stuk fietspad tussen de nieuwbouwwijk 's-Gravenland, Kralingseveer en het bedrijventerrein Rivium, is een bijdrage van 273.000 gulden beschikbaar gesteld. De verbin ding is een onderdeel van het regionale fietspadennet. De kruising President Rooseveltweg - Martin Luther Kingweg is een zoge naamde black-spot, een zeer gevaarlijke verkeerssituatie. Daarom wordt de krui sing veranderd in een mini-rotonde. Voor het project is 292.000 gulden subsi die beschikbaar. De gemeente Vlaardingen heeft op drie locaties 30 kilometer gebieden in woonwijken ingevoerd ter verbetering van de verkeersveiligheid. Het betreft de wijken Oostwijk, Holy Zuid en Indische buurt. Voor de projecten is in totaal 178.000 gulden subsidie toegekend. De Stadsregio en Rijkswaterstaat hebben een plan gemaakt om de files in de regio Rotterdam aan te pakken. Dit zogenaamde Fileplan Regio Rotterdam bestaat uit een pakket met zo'n negen tig maatregelen. Enkele daarvan zijn op deze pagina beschreven. Verder omvat het plan wegaanpassingen, vrachtwa genstroken, verbeteringen aan het openbaar vervoer, meer fietspaden, snel le aanpak van verkeersongevallen, bevorderen van professioneel rijgedrag, samenrijden (carpoolen) enzovoorts. Het plan van aanpak wordt in samenwerking met het bedrijfsleven en organisaties van verkeersdeelnemers uitgevoerd. Wilt u meer weten over het fileplan dan kunt u bellen met de Stadsregio. Wie beschikt over een computer met een aansluiting op het Internet kan daar ook alle infor matie over het fileplan vinden. Het in ternetadres is: http://www.minvenw.nl U kunt daar ook uw reactie per e-mail kenbaar maken. Als u regelmatig over de weg rijdt, zal het u zeker opgevallen zijn dat er wel eens voorwerpen op het wegdek liggen die er echt niet thuishoren. Bijvoorbeeld balken, planken, kettingen, spatschermen, uitlaten enzovoorts. Deze voorwerpen zijn meestal afkomstig van afvallende lading of loszittende onder delen van auto's. Wist u dat hierdoor gemiddeld twee maal in de week een ongeluk wordt ver oorzaakt op de Rotterdamse ruit. Schade en soms ook persoonlijk letsel kunnen hiervan de gevolgen zijn. En op de druk bereden 'ruit' ontstaan door ongevallen vaak direct lange files. De regionale ver keerspolitie start daarom een actie om automobilisten bewust te maken van de gevaren van afvallende lading. Chauf feurs van vracht- en bedrijfswagens zijn een belangrijke doelgroep. Maar ook de eigenaren van personenauto's hebben ermee te maken. Hoe vaak wordt er immers niet geïmproviseerd om lading te vervoeren bij klussen in of om het huis? Denk ook aan de belading van auto's en aanhangers bij vakanties. Of denk aan de fietsdrager op de trekhaak of bovenop de auto. Overigens zijn de boetes niet mis, als de politie constateert dat lading ondeug delijk is bevestigd. De boetebedragen variëren van 110 tot 220 gulden. Bij de politie is een folder verkrijgbaar met informatie over de wettelijke vereis ten voor het vervoeren van lading. Het inachtnemen van die vereisten kan scha de en persoonlijk leed voorkomen. De informatiefolder kan worden aan gevraagd bij de afdeling Verkeerssurveil- lance van de regiopolitie Rotterdam- Rijnmond, telefoon 010 - 424 39 10 of 424 29 11. Natuurlijk willen we allemaal zo snel mogelijk de snelweg op. Maar soms is het verstandig om even gas terug te nemen. Als het erg druk is op de ruit en er willen teveel auto's achter elkaar invoegen, ontstaan er geheid opstoppin gen. Auto's die al op de snelweg rijden moeten afremmen of uitwijken. En voor je 't weet zit je met z'n allen in de file. Daarom worden er op drukke toegangen naar de snelweg zogenaamde toeritdose- ringsinstallaties geplaatst. Dat zijn 'slim me' verkeerslichten die bij grote drukte auto's druppelsgewijs toelaten op de snelweg. Deze verkeerslichten zijn 'slim' omdat ze pas gaan werken als het erg druk is. De snelheid waarmee ze auto's doorlaten is weer afhankelijk van hoe druk het is. Als er echt een stilstaande file is, schakelen de installaties zichzelf uit. De toeritdoseerders helpen zo files te voorkomen, zodat er per saldo meer auto's per uur over de snelweg kunnen. U heeft ze vast al eens gezien, die grote lichtkranten boven de snelweg. Officieel heten ze dynamische route informatiepanelen (DRIPS). Ondanks de lelijke naam, is het een heel nuttige voorziening. Vanuit een centraal punt kan op deze 'lichtkranten' namelijk actu ele informatie worden gegeven over de verkeerssituatie op de ruit van snel wegen rond Rotterdam. Als een wegvak geblokkeerd is door een ongeluk of als er ergens een file staat. Heel handig is dat gemeld wordt hoe lang de reistijd is via de route waar de file staat of via alternatieve routes. Chauffeurs kunnen dan tijdig kiezen hoe ze gaan rijden, waardoor het alsmaar aangroeien van files wordt ingedamd. Bij de gevaarlijke brand bij het chemie bedrijf CMI aan de Keilehaven hebben de lichtkranten hun nut bewezen. Op de panelen stond dat er problemen waren bij de Beneluxtunnel en daarom kozen twee van de drie automobilisten de route over de Van Brienenoordbrug. Daardoor belandde men niet in een enorme file, hoefde de politie de route niet af te zetten en konden de hulp diensten bij het ongeval beter hun werk blijven doen. In de loop van dit jaar en volgend jaar komen er nog vier informatiepanelen bij op de snelwegen ten zuiden van Rotter dam, de A15, de A16 en de A29. STADSREGIO ROTTERDAM Wilt u meer informatie bel dan: (010) - 417 23 89 of schrijf naar: Postbus 21051,3001 AB Rotterdam. Vaststelling zomer- en winterdienstre- geling 1996-1997 van RET en ZWN Ingevolge de Wet personenvervoer en de Algemene wet bestuursrecht maakt het Dagelijks Bestuur van de Stadsregio Rotterdam bekend te hebben vastge steld de zomer- en winterdiensterege- ling 1996-1997 van RET en ZWN voor de stads- en streekvervoerlijnen in het gebied van de Stadsregio Rotterdam. Het besluit waarmee het Dagelijks Bestuur de dienstregeling heeft vast gesteld ligt van 3 mei tot en met 14 juni 1996 ter inzage op de volgende plaatsen: Bureau Bibliotheek en Documentatie van de Bestuursdienst Rotterdam, Stadskantoor kamer 100, Rodezand 18, Rotterdam, op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur; Hoofdkantoor RET, afdeling Bedrijfs voorlichting, Kleiweg 244, Rotter dam, op werkdagen van 8.30 tot 15.00 uur. Beknopte weergave van de belangrijk ste veranderingen vanaf 2 juni 1996. De geldigheidsperiode van de nieuwe dienstregeling loopt van 2 juni 1996 tot en met 31 mei 1997, waarbij voor een groot aantal lijnen in die periode een zomer- en een winterdienstregeling wordt uitgevoerd. De zomerdienstregeling bij de RET bestaat bij de meeste lijnen uit een voorzomerdienstregeling van 2 juni tot en met 7 juli 1996 en een zomerva kantiedienstregeling van 8 juli tot en met 25 augustus 1996. De zomerdienst regeling bij ZWN geldt op een aantal lijnen van 23 of 30 juni tot en met 25 augustus 1996. Tijdens schoolvakan ties in de winterdienstregeling geldt voor een aantal RET- en ZWN-lijnen een aangepaste dienstregeling. RET In het RET-lijnennet vervallen en wij zigen diverse routes, worden nieuwe lijnen ingevoerd, frequenties aangepast en worden enkele haltes opgeheven en samengevoegd. Tramnet RET: Het tramlijnennet wordt gereorga niseerd om aan de veranderende vervoersbehoeften te voldoen en het Rotterdamse stadscentrum beter per openbaar vervoer bereikbaar te maken. Tramlijn 1: trajektdeel CS - Coolsingel - Blaak - Oostplein v.v. vervalt. De verbinding tussen het stadshart en het Oude Westen en Spangen wordt overgeno men door de nieuwe tramlijn 17. Tramlijn 3: gaat in Blijdorp als ringlijn rijden. Vanaf De Esch huidige route tot Hofplein, dan een lusroute Schieweg - Stadhou- dersweg - Diergaarde - Bentincklaan - CS-Blijdorpzijde - Hofplein en verder huidige route naar De Esch. Tramlijn 13: komend van De Esch wordt deze tram lijn vanaf CS-Stationsplein als ringlijn naar Blijdorp verlengd met de lusroute van lijn 3, maar dan in omgekeerde richting. Aldus krijgt Blijdorp enerzijds een frequentieverhoging en wordt anderzijds de Diergaarde sneller ver bonden met het CS (voor- en achter zijde). Zoals voorheen rijdt lijn 13 niet 's avonds. Tramlijn 6: gaat weer via Pompenburg - Coolsingel v.v. rijden, waarmee de omleidingsrou te via Oostplein - Burgemeester van Walsumweg - Blaak v.v. vervalt. Tramlijn 9: route wordt gewijzigd: niet meer via CS-Blijdorpzijde en Bentinckplein, maar via Hofplein - CS-Stationsplein - Kruis plein - West-Kruiskade v.v. Aldus wordt het stadscentrum beter bereikbaar vanuit het Oude Noor den/Zaagmolenstraat en Delfshaven/ Claes de Vrieselaan. Lijn 3/13 en 39 bie den alternatieven voor het vervallen van lijn 9 via CS-Blijdorpzijde. Tramlijn 17: is een nieuwe tramlijn: Spangen - Mid dellandstraat - West Kruiskade - van Oldenbarneveltstraat/Lijnbaan - Cool singel - Blaak - Oostplein v.v. die voor Spangen en het Oude Westen een snellere verbinding biedt met het ver nieuwde stadshart rond het Beursplein e.o. en de Blaak. Lijn 17 rijdt niet 's avonds (wel op de vrijdagse koop avond) en niet op zondag. Tramlijn 8: vanaf september 1996, zodra de Eras- musbrug gereed is, gaat een nieuwe lijn 8 rijden die de Kop van Zuid bedient via de route: CS - Hofplein - Coolsingel - Erasmusbrug - Laan op Zuid - Beijerlandselaan - Beukendaal - Reijer- dijk/Lombardijen NS v.v. (zolang de tramsporen in de Beijerlandselaan nog niet gereed zijn, wordt tijdelijk via de Putselaan gereden). RET-busnet: Ook in het RET-busnet zijn diverse aan passingen noodzakelijk. Ter verbetering van de dienstuitvoering wordt de huidige lange en zeer ver- tragingsgevoelige buslijn 48 gesplitst in drie nieuwe lijnen 46, 47 en 48: Buslijn 46: Burgemeester Oudlaan - metro Kraling- se Zoom - route huidige lijn 48 via Prin senland en Het Lage Land naar station Alexander en Ommoord v.v. Op het drukste trajectdeel tussen Oudlaan en station Alexander wordt frequenter gereden, waardoor niet alle ritten meer doorrijden naar Ommoord. Buslijn 47: Zuidplein - Burgemeester Oudlaan - metro Kralingse Zoom - Zuidplein, gro tendeels via route huidige lijn 48. Lijn 47 rijdt echter niet via Zomer- land/A.Volkerlaan maar via Oud-IJssel- monde/Koninginneweg v.v. en neemt daarbij de verbinding tussen Oud- IJsselmonde en IJsselmonde-Centrum (Keizerswaard) over van de op te heffen lijn 72. Buslijn 48: de nieuwe lijn 48 wordt ingekort tot de route Zuidplein - Kralingse Zoom v.v. via Zomerland. Buslijnen S3 en 54: De huidige lijnen 53 en 54 in Schiedam vervallen en worden omgevormd tot een nieuwe lijn 54 met als route: Woudhoek eindpunt tramlijn 1- Spalandtunnel onder spoorlijn - 's-Gra- venlandseweg - station Schiedam - via huidige route lijn 54 naar De Gor zen - Burgemeester Knappertlaan - via huidige route lijn 53 naar station Schiedam v.v. De route van lijn 53 via de Zwaluwlaan vervalt, evenals de rou te door Groenoord waarvoor lijn 52 een alternatief biedt. Buslijn 57: wordt verlengd van de begraafplaats Vlaardingen-Holy naar het Holyzieken- huis via Albert Schweitzersingel - Holy- singel v.v. Buslijn 61: de busverbinding Zuidplein - Crematori um Maeterlinckweg wordt als lijndienst opgeheven i.v.m. de uiterst geringe ver voersvraag. Vanaf 3 juni 1996 zal de RET, in samenwerking met een taxi bedrijf en het Crematorium, op proef op werkdagen overdag en zaterdag ochtend een vervangende vervoersmo- gelijkheid bieden. Hierover volgt eind mei 1996 een nadere bekendmaking. Buslijn 64: het metrobusje lijn 64 in Rhoon krijgt op bepaalde uren een uitbreiding c.q. verandering van de route: in de spitsuren gaat lijn 64 elke 15 minuten als ringlijn rijden om zo ook het bedrijventerrein te bedienen: ochtendspits werkdagen 7-9 uur: metro Rhoon - Stationsstraat - Rivier- weg - Binnenbaan - Ghijseland - Zwa luwenlaan - Dorpsdijk - metro Rhoon; in de avondspits werkdagen 16-18 uur de omgekeerde route; vóór 7 uur wordt niet meer via het Ghijseland gereden; in de zomerdienstregeling 1996 gaan een aantal ritten overdag via het zwembad rijden; hiertoe wordt het interval dan 30 i.p.v. 20 minuten. Buslijn 66: gaat in Pendrecht niet meer via de Sliedrechtstraat - Ossenissestraat rijden maar rechtdoor over de Krabbendijke- straat. In Feijenoord wijzigt de route ook ter bediening van de Kop van Zuid. Komend uit de richting Pendrecht wordt vanaf de Rosestraat gereden via Damstraat (voorlopig nog Steven Hoogendijkstraat) - Persoonsdam - Nij verheidsstraat - Roentgenstraat - Lode- wijk Pincoffsweg - Laan op Zuid - Wil- helminahof naar metrostation Rijnha ven v.v. De route via de Persoonshaven vervalt voor lijn 66; alternatieven zijn de haltes van lijn 66 aan de Rosestraat en lijn 49 die via de Persoonshaven blijft rijden. Buslijn 72: vervalt op het traject Zuidplein - Oud- IJsselmonde - IJsselmonde-Centrum (Keizerswaard). De functies van deze lijn worden evenwel overgenomen door andere lijnen, nl.: op het traject Zuidplein - Oud-IJssel- monde door lijn 144, die bovendien op werkdagen in de winterdienst regeling vaker gaat rijden tussen Zuidplein en Bolnes v.v.; op het traject Oud-IJsselmonde - IJs selmonde-Centrum v.v. neemt de nieuwe lijn 47 het vervoer over; lijn 75 (Zuidplein - IJsselmonde-Cen trum via Tuinenhoven) gaat frequen ter rijden. Nachtbuslijnen: in het RET-nachtbusnet veranderen rou tes van de lijnen N-2, N-5, N-6, N-7, N-11 en N-12. Lijn N-10 vervalt als aparte lijn en wordt gecompenseerd door routewijzigingen van lijn N-7 (Hoogvliet) en N-11 (Pernis). Lijnen N-11 t/m N-14 rijden voortaan niet meer in de nacht van vrijdag op zaterdag (wel van zaterdag op zondag). Frequenties, eerste en laatste ritten RET-lijnen: Diverse RET-lijnen ondergaan frequen tiewijzigingen op grond van de ver- voersontwikkeling en de beschikbare financiële middelen voor het openbaar vervoer. Belangrijkste verandering is dat 's avonds vanaf circa 20 uur de tram- en buslijnen die voorheen een kwartierdienst hadden, voortaan elke 20 minuten gaan rijden. Op de vrijdag se koopavond in de winterdienstrege ling gaan enkele tram- en buslijnen echter tot circa 21 uur elke 10 of 15 minuten rijden. Op een aantal lijnen wijzigen ook eer ste en/of laatste ritten. De laatste ritten van de meeste RET- tram- en buslijnen vertrekken van CS-Stationsplein voortaan om 0.05 of 0.15 uur en van Zuidplein om 0.21 uur. ZWN De dienstregeling van het ZWN-lijnen- net wijzigt slechts beperkt. Belangrijk ste veranderingen zijn: Buslijn 89: routewijziging van lijn 89 R'dam Marco- niplein - Brielle in Rozenburg. I.v.m. filevorming bij de Noordzeeweg wordt de route gewijzigd; eerst wordt naar de halte Volgerweg gereden en dan via de Ruysdaelstraat naar de Laan van Nieuw Blankenburg, om vervolgens via de hoofdroute rijksweg A15 naar Brielle te rijden. Buslijn 100: n.a.v. de gehouden evaluatie van de zomerdienstregeling 1995 vervallen van 23 juni tot en met 25 augustus 1996 in de daluren een aantal tegenspitsritten van sneldienst-lijn 110 Spijkenisse- Centrum - Oostvoorne - Rockanje v.v. Reizigers kunnen dan van lijn 103 gebruik maken. Buslijn 110: het begin-/eindpunt van de lijn 110 Rockanje - Hellevoetsluis v.v. wordt op veler verzoek in Hellevoetsluis verlegd van halte VAB naar halte Politiebureau bij winkelcentrum Struytse Hoek. Buslijn 385: de vertrektijden van spitslijn 385 (Helle voetsluis - R'dam Marconiplein) worden aangepast om op station Schiedam-Rot- terdam West aansluiting te blijven bie den op de treinen naar Den Haag v.v. Beroepsmogelijkheid Op grond van de Algemene wet bestuursrecht en de Wet personenver voer kunnen belanghebbenden tegen dit besluit binnen zes weken na de dag waarop dit is bekendgemaakt een beroepschrift indienen. Voor deze dienstregeling kan dat dus tot en met 14juni 1996. Daartoe dient het beroepschrift te wor den gericht aan: de Regioraad van de Stadsregio Rotterdam, d.t.v. Algemene Beroepscommissie Kamer V, Postbus 70018, 3000 KX Rotterdam. Het beroepschrift dient te zijn onderte kend en ten minste te bevatten: uw naam en adres; de dagtekening; de vermelding in aanhef "Be roepschrift dienstregeling 1996- 1997" met bijbehorend lijnnum- mer(s); een opgave van de redenen waarom u zich met het besluit niet kunt ver enigen. Gelijktijdig met of na indiening van het beroepschrift kunt u, bij een spoedei send belang, een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een zodanig verzoek dient te worden gezonden aan de Voorzitter van het College van Beroep voor het Bedrijfsle ven, Postbus 20021, 2500 EA 's-Graven- hage. In verband met de behandeling van het verzoek om voorlopige voorzie ning wordt een bedrag aan griffierecht geheven. Omtrent de hoogte daarvan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dient te betalen krijgt u na indiening van het verzoek bericht van de griffier van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. Rotterdam, 3 mei 1996. Het dagelijks bestuur van de Stadsregio Rotterdam, de secretaris, drs. H. Koetje. de voorzitter, dr. A. Peper.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 10