BLIKVA MAIM Salamander in hartje centrum SCHIEDAM ÜJ~ Stadsregiobestuur wil takenpakket behouden Al zestig jaar bij elkaar Thurlede en Vijfsluizen geven grillige vormen weer de ruimte Harpe Davids op Internet Burgerlijke stand ®E)IS (BS Zeekadetten weer op water Wandel- en fietstochten Excursie in eendenkooi Havenbogen nu bewoond Unicef zoekt penningmeester I Zakelijk bekeken Het Nieuwe Stadsblad oi /?-?_ kombinatie Deze schitterende zitkombinatie is uitgevoerd in de nieuwe vuil- en vlekafstotende stof Courtisane. Leverbaar in diverse kleuren. Ook losse onder delen zijn lever baar. A 2V2-2 kombinaxie m origineel Courtisane 1899, SCHIEDAM— Het Schie- damse zeekadettenkorps heeft zaterdag 27 april het winterseizoen afgesloten. Toch zit ook het programma voor de komende weken al weer propvol. Zo wordt be gin mei het zeilseizoen ge opend. Op Hemelvaartsdag volgt het eerste 'inzeilkamp' en daarna wordt het Pinkste- r(ontberings)kamp gehou den, dit jaar nabij Zierikzee. Op 8 juni zal het zeekadetten korps weer van de partij zijn bij de Nationale Molenda gen; dan worden rondvaarten door de Schiedamse havens verzorgd. Jongens en meisjes vanaf 11 jaar die interesse hebben voor deze vorm van ont- en inspanning kunnen lid wor den. De thuisbasis van de zeekadetten ligt in de Wilhel- minahaven. Inlichtingen via. tel. 4349716 of 4702840. Ook het interieur van de nieuwe schoenenzaak mag er zijn SCHIEDAM De voormalige schoenenzaak van Van Dalen aan de Broersvest is opgesplitst in twee ruimten. In een daarvan is sinds vier weken de nieuwe vestiging van Salamander te vin den. Deze schoenenzaak met filialen in andere steden staat bekend als het adres waar het winkelend publiek terecht kan voor de 'be tere' schoen. Assistent-filiaalmanager Corry Moret van Salamander vertelt dat naast de schoenen van het eigen merk, ook de kwaliteits merken Lady Gabor, Lumber Jack en Antonio Paolo deel uit maken van het assortiment. Bo vendien kan men een keuze ma ken uit de collectie herenschoe nen van de merken Van Leer en Van Bommel. Voor klanten die op zoek zijn naar een makkelijke en sportieve schoen zijn de 'stap pers' van Ecco ideaal. En ook voor een goede kinderschoen is Salamander de juiste zaak. „Het is vanzelfsprekend dat onze klanten kunnen rekenen op een deskundig advies", aldus Corry Moret. Schoenenzaak Salamander (tel. 4269029) is te vinden in de direc te omgeving van de Nieuwe Pas sage. WATERWEG Op 4 en 5 mei kan er volop gewandeld en ge fietst worden. De Stichting Na tionale Gedenkdagen in Vlaar- dingen organiseert dan in samen werking met de ROV Shell, in het kader van het 50-jarig be staan, enkele puzzelwandel- en fietstochten. Op 4 mei staan er wandelpuzzel- tochten op het programma van 5 en 10 kilometer. Vanaf het com plex De Vijfsluizen aan de Mr.L.A.Kesperweg kan er tus sen 10.00 en 12.00 uur worden gestart. De wandelroute is op 4 mei gratis bij het startbureau op het sportpark De Vijfsluizen af te halen. Op 5 mei staan er twee puzzel fietstochten uitgezet. Belangstel lenden kunnen deelnemen aan een tocht over 15 km en een tocht over 37 km. Het vertrek punt is wederom het sportpark De Vijfsluizen, waar de routebe schrijving ook gratis tussen 10.00 en 12.00 uur is af te halen. Het echtpaar Guis- Vielvoye SCHIEDAM Voor Jacob Guis en Anne Vielvoye was 30 april niet zomaar een koninginnedag. Afgelopen dinsdag vierden zij namelijk ook hun 60-jarig huwelijksfeest; de trouwdatum was niet voor niets 30 april 1936. Het echtpaar Guis-Vielvoye woont aan de Van Leeuwenhoek straat en heeft twee dochters, een zoon, vijf kleinkinderen en één achterkleinkind. De heer Guis werkte in een bloemgrossierbedrijf, terwijl zijn vrouw het huishouden deed. De laatste tijd hebben zij wat meer last van een afnemende gezondheid. De feestelijkheden werden dinsdag in huiselijk kring gevierd. HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 2 MEI 199618-1475 WATERWEG— De Vereni ging Natuurmonumenten orga niseert deze maand enkele excur sies in de eendenkooi Aalkeet- buiten, gelegen aan de parallel weg langs de A20, richting Hoek van Holland. Tijdens deze ex cursies wordt tekst en uitleg ge geven over de manier, waarop vroeger eenden werden gevan gen voor consumptie. De excur-v sies vinden plaats op de dinsda gen 7, 14, 21 en 28 mei om 19.00 uur. Voor aanmelding kan men bellen, telefoon 4741032 (van dinsdag tot en met donderdag tussen 9.00 en 21.00 uur). SCHIEDAM Burgemeester Scheeres heeft vorige week de eerste sleutel van het wooncom plex Havenbogen overhandigd aan het echtpaar Kegel. Op zijn beurt mocht de burgemeester van Woningbouwvereniging Schiedam een gift van 10.100,- (honderd gulden per woning) in ontvangst nemen voor wederop bouw van molen De Walvisch. „Woningbouwvereniging Schie dam wilde de oplevering van de eerste woning van Havenbogen niet ongemerkt voorbij laten gaan, omdat het een zeer aan sprekend project betreft waar voor erg veel belangstelling be staat", aldus directeur F. de Graaf. „Het gebouw en de voorzienin gen zijn nog niet gereed en het zwembad staat nog leeg, maar de eerste woningen worden nu bezet. In het najaar, als het hele complex klaar is, wordt een groots opleveringsfeest gehou den." Burgemeester Scheeres deelde mee dat, hoewel nog niet alle benodige middelen binnen zijn, de herbouw van De Walvisch binnenkort van start gaat. SCHIEDAM Unicef-comi- te's bestaan uit vrijwilligers die als enig doel hebben zoveel mo gelijk geld bijeen te brengen om kinderen in de hele wereld te geven waar zij recht op hebben. Dat betekent onder meer vol doende voedsel, water, gezond heidszorg en onderwijs. Door de verkoop van wenskaarten, schrijfmappen ed. komt wereld wijd hulp op gang. Voor de Waterweg-regio is Uni cef op zoek naar een penning meester die de boekhoudkundi ge kant van deze sectie in goede banen wil leiden. Het gaat om iemand tussen de 20 en 70 jaar met interesse voor de financiële kant van de Unicef-afdeling (desgewenst wordt men in de be ginfase begeleid). Kandidaten wordt verzocht contact op te ne men met mevrouw Durenkamp, tel. 4261768. 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 Burgemeester Scheeres overhandigt de eerste sleutel van het nieuwe zorgcomplex aan echtpaar Kegel Geboorteaangiften te Schiedam in de periode van 12 tot en met 18 april: George z.v. Tawadros - Bolous, Sharon d.v. Haanskorf - Peute, Ricardo z.v. Farina - Schneider, Nick z.v. Van Laar - Van Rijs wijk, Mitchel J. z.v. Snoeij - Warnaar, Fabio z.v. Batenburg - Venturini, Annekoos d.v. Schaap - Van Veen, Remco S. z.v. Hankers, Mick z.v. De Witte - Van Geest, Sylvana d.v. Brou wer, Marouan z.v. Aoquab - Echammachi, Cas P. z.v. Bors- boom - Vlaanderen, Ambroos z.v. Brouwer - Bovenberg, Yu- sus z.v. Basak - Wever, Colin P. z.v. Van Noordt - Roovers, Matthias M. z.v. Rolfes - Lem- son, Halime d.v. Cam - Cam, Yasin z.v. Arzuman - Arzuman, Killian G.W. z.v. Veenstra - Van der Velden, Edgar z.v. Lima Mosso - Brouwer Ondertrouwd: B. Bilkhu 46jr. en R. Jagmohan 37jr., R.A.M.J. Hoogesteger 32jr. en M. Rodenburg 25jr., M. Hubregtse 28jr. en S.T.M. van Leeuwen 24jr., A.M.R. Janssen 26jr. en M.F. Hölscher 27jr., B.J.H. Pil 24jr. en A.P. Loman 23jr., J.J. Visser 65jr. en C.A. Witberg 49jr. Gehuwd: R.A.J, van Herpen 26jr. en D.M.A. Smit 24jr., P. Feddema 28jr. en A. Gerrets 24jr., R.M. Brand 28jr. en J.C. Goossen 29jr., W. Heijmans 39jr. en P.F. 't Hart 33jr., M.R. de Jager 36jr. en C. Koppenjan 30jr. Overleden: B.W. Wuister man, 89jr., J.J.P. de Grijs man, 9Öjr., H. Crama man, 82jr., R.A. Medina man, 29jr., A.C. Struijk vr., 93jr. ge- h.gew.met: I. van Veelen, J.A.A.Rombouts man, 68jr., F. Damen man, 73jr., M.F. Seij man, 81jr., A. de Boer man, 88jr., H.M. van Eijk vr., 90jr., I. Bakker vr., 93jr., geh.gew.met: A. Vogelezang WATERWEG Het dagelijks bestuur van de Stadsregio Rot terdam heeft de regioraad en de 18 deelnemende gemeenten voorgesteld vooralsnog geen wij zigingen aan te brengen in de samenwerkingsovereenkomst. Wel worden de vakwethouders van de gemeenten uitgenodigd om deel te nemen aan de com missies van de Stadsregio, zodat de inbreng van de gemeenten in het beleid van de Stadsregio wordt versterkt. Nu het kabinet toch een nieuwe poging wil wagen om tot de vor ming van een stadsprovincie te komen, wil de Stadsregio het ad vies hierover afwachten. Zij vindt het daarom voorbarig om op dit moment al het takenpak ket van de Stadsregio aan te passen. Overigens zou voor zo'n aanpassing een unaniem stand punt van de 18 gemeenten nodig zijn en inmiddels is gebleken dat vrijwel alle gemeenten de ver plichte taken van regionale sa menwerking willen voortzetten. Over de uitvoering van de niet- verplichte taken lopen de menin gen echter uiteen. Het voorlopig afblazen van de Stadsprovincie heeft vooral fi nanciële consequenties. De fi nanciële bijdrage van de ge meenten bedraagt op dit mo ment 24 miljoen per jaar: 15 mil joen voor Vinex en 9 miljoen voor overige kosten. Dit komt neer op 21 gulden per inwoner. De nieuwe financiële situatie zou kunnen leiden tot een structurele verhoging van de inwonersbij- drage. Om dit te voorkomen heeft het dagelijks bestuur van de Stadsregio enkele voorstellen gedaan. Onder meer is met het Rotterdamse gemeentebestuur overeengekomen dat de Rotter damse diensten geen aanvullen de rekening zullen indienen voor de door hen verrichte werk zaamheden voor de Stadsregio. Voorts worden de gelden voor de groen-investering gedekt bin nen de begroting van de Stadsre gio en worden de kosten voor de diverse verkeersprojecten ver deeld over de Vinex, de gemeen te Rotterdam en regionale subsi dieregelingen. VLAARDINGEN De christelijke muziekvereniging Harpe Davids is sinds enige tijd ook op het computernetwerk Internet te vinden. Op de 'homepage' staat algemene informatie en het laatste nieuws, onder andere over de cd van het muziekgezelschap. Daarnaast geven de internetpaginma's inlichtingen over voordeli ge oriëntatiecursussen trompet en klarinet. De 'homepage' is te vinden onder http;//www.pi.net:80/ hansl SCHIEDAM Tijdens een rondwandeling over een volk stuinencomplex vallen meestal de met toewijding verzorgde tuinen op en vooral de keurig gekortwiekte strakke heggen. Dit laatste beeld zal de ko mende jaren in het kader van het project Nationaal Keur merk Natuurlijk Tuinieren ra dicaal veranderen. De natuur mag vaker haar eigen, grillige gang gaan en zal minder aan banden worden gelegd. Het nationale keurmerk is be doeld om een meer natuurvrien delijk beheer van tuinen te be vorderen met behoud van de es thetische uitstraling. Schiedam is een van de vijf Nederlandse ge meenten die door het Rijk wer den gevraagd aan dit natuur vriendelijk beheer financieel een steentje bij te dragen. Juist om dat het Schiedamse groenbeleid al geruime tijd gericht is op mi lieu- en natuur, werd aan het verzoek van de overheid graag voldaan. Dit betekent dat voor volkstuinverenigingen Thurlede en Vijfsluizen de komende twee jaar 15.000 gulden wordt uitge trokken. Elke vereniging krijgt de beschikking over 7500 gul den. Dit bedrag is afkomstig uit het budget van het gemeentelijke Milieubeleidsplan. Keurmerk Thurlede is dit jaar reeds gestart met het project dat uitgaat van Voorzitter J. Groen (links) en adviseur D. Peters van volkstuinencomplex Thurlede beheren maar niet het beheersen van de natuur. Om dit goed uit te voeren volgde een aantal le den van de vereniging onder meer een trainings- en vormings weekend, waarbij volgens volks tuinder Peters (adviseur van het bestuur) ondanks een langdurig 'tuinierverleden' nog heel wat te leren viel. Peters: „Deelname aan het keur merk betekent niet dat van de ene op de andere dag op het tuincomplex een revolutie los breekt. De eerste twee jaar wor den wij intensief begeleid door AVVN, de overkoepelende or ganisatie van volkstuinders. Deze instelling heeft in samen werking met Landbouwvoor lichting, de stichting De Kleine Aarde en Landschapsbeheer Ne derland het project ontwikkeld. Inheemse vegetatie „Wij beginnen met beschikbare stukjes grond op ons complex volgens het ecologisch systeem in te richten en hopen dat andere tuinders dit voorbeeld volgen. Daarbij wordt onder meer ge streefd naar het geleidelijk ver vangen van uitheemse door in heemse planten", verklaart Pe ters. Volgens het Thurlede-lid bestaat verder het voornemen een on derzoek te starten naar de moge lijkheid om het openbaar groen op het complex geschikt te ma ken voor houtrillen, paddenpoe- len, stenen wallen met inheemse vegetatie of een natuurlijk be schoeiing. Waarbij hij met na druk vaststelt dat natuurlijk tui nieren niet synoniem is aan over woekering of rommel. Inmiddels heeft een commissie binnen Thurlede een plan ont wikkeld en dit voorgelegd aan de dienst Groenvoorziening van de gemeente en de AVVN. Na goedkeuring wordt het verder uitgewerkt in een stappenplan. „Na iedere succesvolle 'stap' pakken we er weer een nieuw veldje bij en hopen op deze ma nier mensen op Thurlede aan te sporen anders te gaan tuinie ren", aldus Peters. Volgens de woordvoerder van het complex waren de commis sieleden verrast, toen zij tijdens een workshop op de Volkshoge school hoorden dat strakke, kortgehouden heggen voor nut tige insecten funest zijn. „Die waaien bij harde wind allemaal weg. Door het creëren van hoogte- en diepteverschil help je de natuur een handje. Dus een heg die niet aan banden wordt gelegd krijgt de voorkeur. Dat brengt wel met zich mee dat ons complex, dat bij tuinkeuringen altijd op de eerste of tweede plaats eindigt onder meer omdat de lanen met de kaarsrecht gesnoeide heggen er keurig uitzien, niet meer zo hoog zal scoren. Het inzicht van de keuringmees- ters zal echter met de nieuwe aanpak wel mee evalueren", zo verwacht Peters. IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer, telefoon 010 - 284 2111 Openingstijden: maandag 13.00-17.30 uur; dinsdag t/m donderdag 9.30-17.30; vrijdag 9.30-21.00 uur; zaterdag 9.30-17.00 uur. 300 gratis parkeerplaatsen. Volkstuinverenigingen willen de natuur beheren maar niet beheersen WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax(010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 D. Kuppen, tel privé (010) 4.808.861 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS toto: ARIE WAPENAAR

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 3