Vraagprijs van koopwoning is alleen een indicatie Speels exotisch groen op het klimrek in de kamer HYPOTHEEK INFORMATIE CENTRUM De 'Hogendam' 54 Koopappartementen in Nieuwland Reeds 33 verkocht K Pingelen over prijskaartje Impuls voor koopwoning Bloeisensatie van prachtlelie en passiebloem Int. Meubeltransport Tel. 010-4734343 Fax 4266060 IN» u_ m WOENSDAG 8 MEI 1996 19-451 Een betaalbare eengezinswo ning is in ons land, en met name in de Randstad, moei lijk te vinden. Dat geeft aspi rant-kopers, na het vinden van een geschikte woonruim te, het gevoel te worden opge jaagd bij het doen van een bod. Maar wat is een goed bod? De vraagprijs, minder dan de vraagprijs of juist méér dan de vraagprijs? En wat is die vraagprijs nu eigen lijk precies? Teveel mensen denken dat een vraagprijs te vergelijken is met een prijskaartje dat aan een fraaie zomerjurk of kostbaar bankstel hangt. Dat is de prijs waarvoor u het produkt kunt kopen. De vraagprijs is echter niet ver gelijkbaar met een prijskaartje. Met het neerzetten van een vraagprijs - in de meeste gevallen in overleg met een makelaar - probeert de verkoper aspirant kopers te verleiden tot het doen van een bod. Met de vraagprijs geeft de ver koper aan wat hij denkt dat zijn woning moet opbrengen. De onderhandelingen bepalen echter de definitieve prijs. Deze definitieve prijs kan lager of ge lijk zijn, maar ook hoger dan de vraagprijs uitvallen. Wanneer u een bod doet dat gelijk ligt aan de vraagprijs, wil dat dus niet zeggen dat u daar om de woning ook gekocht heeft. Onderhandelen Er kan een bod zijn dat hoger ligt dan de vraagprijs en natuur lijk zal de verkoper op dit hogere bod ingaan. Door het bieden Van de vraagprijs kunt u geen koopovereenkomst afdwingen. Er dient eerst te worden onder handeld. Op dit moment is de vraag naar koopwoningen nog steeds groter dan het aanbod. Zeker wanneer het courante wo ningen uit het zgn. middenseg ment betreft. De nog steeds stij gende prijzen zijn hier een bewijs van. Maar ook de onderhande lingsruimte wordt, zeker op re gionaal gebied, steeds kleiner. Dit heeft tot direct gevolg dat een woning regelmatig ver boven de werkelijke waarde wordt ge kocht. Okee, u heeft daarmee uw droomhuis in uw bezit, maar als de woningmarkt weer tot rust komt (bijvoorbeeld door een verdere rentestijging) zal al snel blijken dat u heeft geïnvesteerd in 'valse lucht'. Een verkeerde investering, dus die bij de eventuele verkoop van de woning voor een grote finan ciële strop kan zorgen. Als u op zoek bent naar een koopwoning, is goede voorlichting dus geen overbodige luxe. Samen met een deskundige en betrouwbare makelaar kunt u na gaan wat een realistische prijs voor de woning is en hoeveel u er eventueel voor over heeft om de woning ook daadwerkelijk te be machtigen. In januari van dit jaar verruimde de stichting Nationale Hypo theek Garantie - de opvolger van de gemeentegarantie - de criteria waarop men voor garantie in aanmerking komt. Hierdoor zullen kopers van een eigen huis, afhankelijk van hun inkomen, dit jaar tien tot f20.000,- meer kunnen lenen. Bovendien is de grens van de garantie naar boven bijgesteld tot een aankoopbedrag van 315.000,-. In combinatie met de huidige aantrekkelijke hypo theekrente kan dit een belangrijke impuls voor het eigen woning- bezit betekenen, met name ook voor mensen met een lager inkomen. Met de Nationale Hypotheek Garantie is het namelijk mogelijk om de aankoop van een woning zonder eigen geld voor de volle honderd procent, inclusief de kosten, te financieren. Ook de rente voor een hypotheek is lager. Voor informatie kunt u terecht bij uw gemeente, hypotheekadviseur en/of makelaar en bij de informatielijn van de Nationale Hypotheek Garantie: 06 - 91122393 (75 c/m). Niet alleen in de tuin, maar ook in uw huiskamer kan de nade rende zomer in het teken staan van bloeiend groen. Zo verdie nen de elegante Gloriosa en de intrigerende passiebloem bij voorbeeld het beste plaatsje in uw woning. Deze twee exotische klimplanten bieden namelijk een spectaculaire bloeisensatie. Prachtlelie De Gloriosa rothschildiana is in ons land beter bekend als de Prachtlelie en deze 'klimmer' uit tropisch Afrika doet haar naam absoluut eer aan. De elegante bloemen hebben een doorsnee van maar liefst 10 tot 15 cm! Echt een plant die een opvallende plaats bij het raam verdient. Als u regelmatig water met plan tenvoeding op het menu zet, dient u de plant wel in toom te houden, want aan het uiteinde van de blaadjes heeft de Pracht lelie hechtranken, die razendsnel in elkaar grijpen. Bindt de ranken daarom telkens losjes vast aan een klimvorm of rekje. Ook de passiebloem (Passifiora) kan wel een klimrek gebruiken. Deze prachtige plant komt na melijk het mooist tot z'n recht als hij kan klimmen. Ook deze blikvanger voelt zich op een lich te plaats het lekkerst. Overwinteren Wilt u volgend jaar weer eer> bloeiende passiebloem? Laat de plant dan vanaf oktober in een onverwarmde kamer overwinteren. Geef tijdens deze rustperiode weinig water, maar laat de grond niet uitdrogen. Vanaf februari kunt u meer waf ter gaan geven en snoei dan ook de zijscheuten flink terug. Succes verzekerd. VERHUIZINGEN INBOEDEL OPSLAG SPECIALE TRANSPORTEN HERKENDE VERHUIZERS ->► D. VAN GEYL ZN B.V. Jan van Riebeeckweg 11 3125 AL Schiedam Telefoon b.g.g. Telefax OIO - 426 80 71 G10 - 426 58 16 OIO - 462 Q8 02 Informatie Onafhankelijke advisering alle geldverstrekkers Begeleiding Zonder kosten Belastingadvies St. Liduinastraat 15, 3117 CN Schiedam Ruim voldoende parkeergelegenheid p.te. u MmM r~ t J W üri pp ai Inlichtingen en verkoop: ATTA MAKELAARS Is de vraagprijs van u H' 'droomhuis' wel realistisch? Met deskundigde hulp kunt u een financieel fiasco voorkomen De Prachtlelie is echt een plant die het mooiste en lichtste plekje in huis verdient ■X'X-X'XvXvt-vSï/:/?:?::?: Sr Vi ji m m 88 «s «ja HM ffl Ji 5®^ Uaa ink Telefoon: 010-411 46 44 De woonwijk Nieuwland in Schiedam ondergaat een facelift, diverse plannen liggen op tafel of worden nu al ten uitvoer gebracht. Een van de onderdelen hiervan is de bouw van een aantrekkelijk appartementencomplex; De 'Hogendam'. Een woontoren van 14 etages met 54 appartementen die er stuk voor stuk uitspringen op het gebied van ligging als afwerkniveau en een aantrekkelijke eenmalige premie. royale 3 kamer appartementen mogelijkheid van eigen afsluitbare parkeerplaats luxe afwerking optimale zonligging perfekte verbinding met openbaar vervoer volop recreatiemogelijkheden winkelgebied Mgr. Nolenslaan op steenworp afstand. Doordat het projekt vlakbij de belangrijkste uitvalsweg gesitueerd is, de A20, is een prima bereikbaarheid vanuit alle windstreken mogelijk. Prijzen: Koopappartement f. 189.900,- v.o.n. met premie. Premie 1 malig f. 5000,- Afsluitbare parkeerplaats f. 7500,- v.o.n. WOONGEBOUW DE HOGENDAM IS EEN GEZAMELIJK INITIATIEF VAN WONINGSTICHTING N00RDVEST EN B0KX PROJECT

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 16