i^nu voor van HEREN KOLBERT Nieuwe cd van Jamrax Rijnmond Hypotheekwijzer voor een praktisch advies Landelijke Fietsdag lijk dé Verantwoord moestuinieren Volop activiteiten op pleintje halverwege Hoogstraat Zakenkring naar vliegveld Dans en swing in De Erker Programma zaterdag 11 mei Pret-folk Beelden en schilderijen bij Interbook International S! nat Collectanten gezocht Rock of Ages in Grote Markt Beleid uitgelegd door Noordvest Kunst en kitsch in het Filmhuis Linnet* structuur kol bert pantalbrï HALVE PI PRI NIEUWE PASSAGE 12, SCHIEDAM, 010-473 26 77 VEERPLEIN 146, VLAARDINGEN, 010-460 34 49 Zakelijk bekeken NNereldWnkei MODE VOOR HAAR MODE VOOR HEM ÈjjtË f/m Si» SCHIEDAM Voor de collec te van de Nederlandse Lever en Darmstichting ontbreken tot op heden mensen die bereid zijn in een paar straten van hun eigen wijk geld in te zamelen. De op brengst is onder meer bestemd voor onderzoek. De collecte vindt plaats in de week van 23 tot en met 29 juni. Meer infor matie bij Ineke Versteeg, tel. 4701367. SCHIEDAM Na negen maanden niet meer in Schie dam te hebben gespeeld, ver zorgt het trio Rock of Ages Bluesband op zaterdag 11 mei een optreden in café Gro te Markt 17. Een gastmuzi kant completeert het drietal. Inspiratie putten de bandle den onder meer uit het werk van T-Bone Walker en Sister Rosanna Arquette. Het op treden begint om 22.30 uur, vrij entree. SCHIEDAM Jamrax bestaat tien jaar! Reden voor de vier vrouwelijke bandleden uit Schiedam en Rotterdam om eens flink uit te pakken met een nieuwe cd 'Come at the right moment'. Zaterdag 11 mei wordt de compact disc gepresenteerd tijdens een optreden in café Podium. Op 1 juni volgt een feestelijk jubileum concert in Rotown te Rotterdam. Jamrax bestaat uit Bram Keijzer (zang), Bug van Velzen (drums), Jelle Gunneweg (basgitaar) en Joos Allen (gitaar). De band ontstond in de jaren tachtig. Het repertoire van Jamrax kan het best worden omschreven als punk, rock en pop. Het belangrijkste ingrediënt is overigens lol, dat vinden de dames van meer waarde dan virtuositeit of roem. De meeste nummers zijn zelf geschreven, maar ook met een cover van Tom Jones of Brenda Lee heeft de band geen probleem. Jamrax heeft de afgelopen tien jaar zo'n beetje het hele clubcircuit van binnen gezien en speelde in het voorprogramma van bekende groepen als Jesus the Marychain en Claw Boys Claw. In 1994 trad de band regelmatig op in gevangenissen. De nieuwe cd 'Come at the right moment' is in maart opgenomen in Studio Het Pand in Vlaardingen. Producer was andermaal Maarten Ibelings (gitarist van Bad to the Bone). Het optreden in café Podium aan de Lange Haven 28 begint zaterdag om 22.00 uur. yy HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM WOENSDAG 8 MEI 199619-1442 SCHIEDAM De Hoofdafde ling Groenvoorziening en Na tuur organiseert zondag 12 mei, in samenwerking met de Dienst Landbouwvoorlichting, een the mamiddag, getiteld 'Natuur vriendelijk (moes)tuinieren, kan dat?'. De middag begint om 13.30 uur in het oud-Saksische boerderijtje De Raat aan de Harreweg. Deelname is gratis. De heer Goedkoop van de Dienst Landbouwvoorlichting laat aan de hand van een diaserie zien hoe men zonder gebruik van kunstmest en chemische bestrij dingsmiddelen kan tuinieren. Ook gaat hij in op het voorko men van plagen en ziekten. Na het theoretische gedeelte krijgen de bezoekers een rondleiding door de natuurvriendelijke moestuin naast boerderij De Raat. Overigens kunnen ook niet-deel- nemers aan de themamiddag een kijkje komen nemen in de boe- rentuin, de akkertuin, de bal- kontuin en de geveltuin van de boerderij. Men kan hier ideeën opdoen voor de eigen tuin en aan de informatiebalie zijn in lichtingen te verkrijgen. De tuin en infobalie zijn zondag geopend van 12.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie kan men bellen met Marcel Scheefhals, te lefoon 2465521. SCHIEDAM De Zakenkring Schiedam reist maandag 13 mei af naar Rotterdam Airport. Daar krijgen de leden tekst en uitleg over het reilen en zeilen van de luchthaven. Met name het belang voor het bedrijfsleven in de regio komt aan bod. Er wordt om 15.15 uur verzameld bij restaurant Le Pècheur. Geïn teresseerde zakenlieden die nog mee willen kunnen zich aanmel den via tel. 4745826. SCHIEDAM In wijkcentrum De Erker vindt zaterdag 11 mei een dans- en swingavond plaats. Joop Blonk heeft weer muziek geselecteerd voor jong en oud. Aanvang 20.30 uur; kaarten zijn gratis af te halen bij het wijkcen trum aan de Jan van Avenne- straat. SCHIEDAM Woningstich ting Noordvest organiseert op donderdag 9 mei van 19.30 tot 22.00 uur een openbare bijeen komst in zorgcentrum Thurlede (Nieuwe Damlaan 759). Tijdens deze bijeenkomst legt Noordvest publiekelijk verantwoording af voor het gevoerde beleid in het afgelopen jaar. Basis vormen het jaarverslag 1995 en het beleids plan 1996. Aanwezigen krijgen de mogelijkheid om hiertoe sug gesties te doen. Aan het eind van de avond zal directeur Feijtel van Woningstichting Noordvest het eerste exemplaar van het jaarverslag officieel overhandi gen aan wethouder Reijnhout. SCHIEDAM De Wereld winkel Schiedam is al twee decennia volop in beweging. Dat wordt op zaterdag 11 mei uitgebreid gevierd. De festivi teiten vallen samen met de eerste Europese Wereldwin keldag, waarop een centrale rol is weggelegd voor het con tinent Afrika. Het belooft aan de Lange Achterweg 14 (pleintje halverwege de Hoog straat) dan ook een wervelen de dag te worden met muziek, dans en theater. Op spectacu laire wijze verricht burge meester Scheeres om elf uur de opening van de festivitei ten; het slotakkoord wordt verwacht rond de klok van vier. Ontstaan als actiewinkel, opge zet door idealistisch ingestelde mensen met veelal een christelij ke achtergrond, is de Wereld winkel in de loop van de tijd uitgegroeid tot een zaak met een professionele uitstraling en met de meest uiteenlopende produk- ten. Bij de keuze van het assorti ment wordt steeds meer reke ning gehouden met de wensen van de kritische westerse consu ment. „De artikelen worden mooier en de keuze groter. 'Eerlijke koffie' van Max Havelaar wordt geluk kig al lang niet meer exclusief in de Wereldwinkel verkocht. Jaar op jaar stijgt de omzet en willen steeds meer klanten iets voor 'het goede doel' doen", aldus medewerkster Anke Bosman. Overigens is de organisatie al twintig jaar geheel in handen van vrijwilligers. Vijf voor Afrika In Afrika steken dagelijks tallo ze mannen en vrouwen de han den uit de mouwen voor de ont wikkeling van hun land: boeren, handelaren, marktvrouwen, kleine ondernemers, kunste naars. Op hun beurt bieden zij andere mensen werk en inko men. Hun inzet vormt hét bewijs dat er in Afrika veel meer is dan honger en oorlog. Daarom steunt 'Vijf voor Afrika' deze Afrikaanse producenten en on dernemers en reikt ze de hand. De aandacht gaat in het bijzon der uit naar vrouwen in Afrika, want zij zijn in hoge mate ver antwoordelijk voor het inko men, gezin en huishouden. 'Vijf voor Afrika' is een samen werkingsverband van vijf orga nisaties die voor dit project hun krachten bundelen: Fair Trade Organisatie, Hivos, INZET, de Landelijke Vereniging van We reldwinkels en SNV. Wereldwinkeldag 2500 Wereldwinkels in Europa voeren op 11 mei gezamenlijk actie om een ander en positiever beeld van Afrika te presenteren. Het publiek kan op die dag zijn gevoelens van solidariteit in praktijk brengen door middel van het ondertekenen van een fax-oproep aan het Europees Parlement. Hierdoor vraagt men de Europese parlementariërs concreet de eerlijke handel met Afrika te steunen en handelsbar- Wereldwinkelmarkt op het terras voor de Wereldwinkel aan de Hoogstraat de eerste 100 klanten krijgen een gratis cadeautje koffie en thee met zelfgebakken lekkernijen van ingrediënten uit de Wereldwinkel kinderen tot 12 jaar kunnen de '5 voor Afrika'-kleurplaat die donderdag 9 mei in Het Nieuwe Stadsblad staat inleveren en krijgen dan een leuke verrassing (de kleurplaat kan ook in de winkel afgehaald worden) 11.00 uur - burgemeester Scheeres zal het ware gezicht van Afrika tonen onder begeleiding van percussiespelers 11.30 tot 14.00 uur - diverse voorstellingen door poppentheater De Toverdoos en muziek 14.00 uur - korte show met modeflitsen 14.30 tot 16.00 uur - muziek door de Afrikaanse groep Obilaya 15.00 uur - korte show met modeflitsen 16.00 uur - slot SCHIEDAM Rijnmond Hy potheekwijzer is op 1 april voortvarend van start gegaan. Vanuit het pand aan de Rotter- damsedijk 437 richten de mede werkers zich specifiek op hypo theken en verzekeringen. „Rijnmond Hypotheekwijzer is, zoals de naam al aangeeft, de wegwijzer voor een goede hypo theek of verzekering in de regio Rijnmond", aldus medewerkster Nynke Sutherland. „Met een deskundig en onafhankelijk ad vies wijzen wij mensen de weg in deze ingewikkelde financiële we reld. Onze adviseurs vergelijken voor de klant alle hypotheek- en verzekeringsprodukten van ver schillende banken en maat schappijen. Zodoende kunnen we goed inspelen op de specifie ke financieringsbehoefte." Als openingsactie betaalden de eerste 25 klanten geen afsluit- provisie voor hun hypotheek. „De reacties daarop waren over weldigend", zegt Nynke Suther land. „Als eerste kantoor in Schiedam brengen wij nu ook huis-aan-huis een eigen hypo theekkrant uit, vol nuttige en praktische tips voor mensen die op zoek zijn naar een woning. Wie de krant niet heeft ontvan gen, kan deze ophalen op ons kantoor." De openingstijden van Rijn mond Hypotheekwijzer zijn maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur (ook op koop avond geopend) en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Klanten kunnen op afspraak ook 's avonds terecht, tel 4736665. SCHIEDAM In het Filmhuis (Nieuwstraat 12) wordt vrijdag 10 en zaterdag 11 mei 'Desperate remedies' gedraaid van de regis seurs S. Main en P. Wells. In de negentiende eeuwse Britse kolonie New Brittany wordt een nieuwe lading arme immigran ten aan land gebracht. De weel derige Dorothea Brook is op zoek naar een sterke man... Een onconventiële film, die balan ceert tussen kunst en kitsch. Aanvang vrijdag 21.30 uur en zaterdag 20.30 uur, toegang zes gulden. SCHIEDAM Het duo 'Ra- palje' treedt donderdag 9 mei op in café Zeeman, aan de Oude Sluis 17. Het tweetal brengt zo geheten 'pïet-folk', waarbij Marcel de trekzak, contra-gitaar en mondharmonica bespeelt en Dieb de viool, accordeon en doe delzak. Wie met Rapalje wil meespelen, kan zelf een muziek instrument meebrengen. Het op treden begint om 20.30 uur. SCHIEDAM De ANWB en de VVV organiseren zaterdag 11 mei voor de 23e keer de Lande lijke Fietsdag. Ook in de omge ving van Schiedam kan men op de pedalen stappen voor een mooie fietstocht. De opbrengst van de Landelijke Fietsdag komt weer ten goede aan de Neder landse Hartstichting. Vanuit de ANWB-vestiging aan de 's-Gravelandseweg 565 kan men zaterdag vertrekken voor een tocht van ongeveer 35 kilo meter door het typisch polder landschap. Omdat het aanstaan de zaterdag ook Nationale Mo lendag is, eindigt de route bij het Korenmolenmuseum 'De Nieu we Palmboom'. Om deel te nemen aan de Lande lijke Fietsdag kan men nu al in de voorverkoop vingen kopen bij de ANWB en de VVV (Buitenhavenweg). Maar uiteraard kan men de be schrijvingen ook zaterdag, tus sen 9.00 en 13.00 uur, afhalen bij de twee organisaties. De route beschrijvingen kosten vijf gulden per stuk. Een deel van de op brengst komt ten goede aan on derzoek en opvang van kinderen met een aangeboren hartafwij king, een project van de Neder landse Hartstichting. Wie zaterdag voor 16.00 uur met de afgestempelde routebeschrij ving bij De Nieuwe Palmboom verschijnt, krijgt een ANWB/VVV Landelijke Fiets dag medaille als herinnering. Voor meer informatie over de Landelijke Fietsdag kan men bellen met de ANWB, telefoon 4734333. rières op te heffen. „Toen de Muur in-, 1989 viel, verdween plotseling de interesse van de Europese Unie voor het Afrikaanse continent. Landen in Oost-Europa bleken door hun nabijheid en economische voor uitzichten interessanter. Maar de nood in Afrika is nog steeds groot. Daarom richt de eerste Europese Wereldwinkeldag zich op Afrika en eerlijke handel. En niet in de laatste plaats op de pogingen van vele miljoenen Afrikanen om hun situatie te verbeteren; Afrika heeft wel de gelijk toekomst", benadrukt Anke Bosman. Alle activiteiten op de Wereld winkeldag sluiten aan bij de lo pende campagne 'Mode met Motief, die eveneens in het te ken van Afrika staat. Voor tex tiel is altijd wel een markt, maar niet de meest gelukkige blijkt uit het volgende voorbeeld: een ka- toenproducente uit Tanzania verbouwt genoeg katoen om 720 kledingstukken van te maken, maar ze kan zichzelf maar één set permitteren. Afrika expor teert katoen, maar wordt zelf gedwongen tweedehands kleding uit Europa te importeren. „Wie in Schiedam echt wil genie ten van Afrika moet zaterdag 11 mei naar het Afrika-terras ko men bij de recent compleet ver nieuwde Wereldwinkel", besluit Anke Bosman. SCHIEDAM Twee beeldend kunstenaars die reeds aan een groot aantal exposities in zowel binnen als buitenland deelnamen tonen vanaf zaterdag 11 mei hun werk in Art Gallery Interbook aan de Lange Haven. Margot Homan studeerde aan de Academie voor Beeldende Vorming in Tilburg en voelde zich sterk aangetrokken tot de klassieke beeld houwkunst. Omdat gedurende haar opleiding bleek dat alleen ab stract werken was toegestaan, kon zij zich pas na haar eindexamen aan het figuratieve wijden. Homan verheerlijkt in haar werk de spirituele kwaliteit van de schoonheid. De buitenkant wordt gebruikt om de binnenkant uit te drukken. Zij toont de mens geïdealiseerd, in pure vorm, onaangetast en heroïsch. De beelden van Margot Homan zijn uitgevoerd in marmer en brons. De schilderijen van Ger Stallenberg geven in eerste instantie de zichtbare werkelijkheid weer, maar bij aandachtige beschouwing van zijn werk ziet men meer. Het gewone, alledaagse en zichtbare combineert Stallenberg namelijk met mystiek en het bovennatuurlij ke. Schilder Stallenberg wordt tijdens het proces van kijken en schilderen gedreven door het verlangen die ene werkelijkheid achter de schijn van alledag te ontmoeten. Bij de opbouw van zijn schilderij en past de kunstenaar een tijdrovend procédé toe. Ieder werk wordt in rood opgezet en daarna komen een voor een de kleuren oranje, geel, groen, blauw en violet aan bod. Met transparante olieverf wordt tenslotte de verfijning en het licht en donker uitgewerkt. De expositie, die wordt geopend door de directeur van het nationaal Gedistilleerd Museum J. Gunneweg, is te zien tot en met 8 juni. Art Gallery Interbook International aan Lange Haven 97 is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Voor een bezoek buiten deze tijden om kan een afspraak (tel.4266034) worden gemaakt. •«■NSS» De dames van Jamrax foto: ROB VERHORST NvoOfHEf, Kleuren kolber&f'ood, beige, groen, raf Lengtematen 4é J/tn 53, kwartmater» 65i Jubilerende Wereldwinkel in teken van Afrikaans continent Wereldwinkel Schiedam aan de Lange Achterweg 14 is onlangs flink vernieuwd n 01 o n tf Hypotheekwijs-*»- HYPOTHEKEN en ALLE VERZEKERINGEN T30P dop Vagjgogjjj if°0?. VERHUUR O.G SAN De medewerkers maken een voortvarende start aan de Rotterdamsedijk 437 'De twijfel van Ikaros' van Mar got Hosman

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 9