SCHIEDAM Burgerlijke stand Moeders voor Moeders 'ONS veroorzaakt enorme stofwolken in Schiedam' Diamanten echtpaar Kofïïe-inloop bij SYO ook op woensdag Wethouder Hafkamp verricht vrijdag 10 mei de openingshandeling Radio Schiedam op Jaarfeesten Julianapark Kethelse slagerij in Hof van Spaland Ledenvergadering De Rietzeilers Heropening Officeland St. Jozef Mavo houdt reünie Opbrengst collecte Wandelen door Broekpolder ADB gesloten Strandwandeling eenoudergezinnen Stoere jongen en kroelpoes op zoek naar nieuw onderkomen Zakelijk bekeken Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 9 MEI 199619-1475 SCHIEDAM Carnavalsvere- niging De Rietzeilers houdt op maandag 20 mei haar jaarlijkse ledenvergadering. Omdat De Rietzeilers komend seizoen nieu we wegen willen inslaan, roepen zij zoveel mogelijk leden op deze vergadering bij te wonen. De bij eenkomst vindt om 20.00 uur plaats in zaal De Noord aan de Kerk weg in Kethel. SCHIEDAM Ter gelegen heid van de opening van de nieuwe weg in Schiedam- Noord vindt op vrijdag 10 mei ook de heropening plaats van het geheel verbouwde en uitgebreide Officeland. Het grote pand aan de 's-Grave- landseweg 248, precies op de plek waar de 'oude' en 'nieu we' weg samenkomen, heeft onlangs een ingrijpende reno vatie ondergaan. Voor zowel ondernemers als particulieren bieden Office land (kantoorinrichting en automatisering), Mercurius (kantoorbenodigheden) en Magneet Printshop (druk- en printwerk) hun diensten aan. „Voor onze zakelijke markt houden we vrijdag tussen 14.00 en 18.00 uur open huis", zegt directeur J. Le vens van Magneet Printshop. „Vanaf 11 mei staan de deu ren van Officeland, Mercu rius en Magneet open vor het publiek." WATERWEG— De St. Jozef Mavo in Vlaardingen viert volgend jaar haar 75-jarig bestaan. Op het programma staan onder meer een feestweek in september en een reünie in november 1997. Op 1 mei 1922 werd aan de Boslaan in Vlaardingen de St. Willibrordus- school officieel geopend. Zo'n dertig jaar later werd de naam gewijzigd in St. Jozefschool voor ULO. De Mammoetwet zorgde er vervolgens in 1968 voor dat de school de huidige naam 'St. Jozef school voor MAVO' kreeg. Vanaf 1975 is de school gevestigd aan de Willem de Zwijgerlaan. In de afgelopen jaren hebben heel veel leerlingen uit Vlaardingen, Schiedam en Maassluis hun Mavo opleiding aan de St. Jozefschool ge volgd. Deze leerlingen worden allen uitgenodigd voor de reünie in no vember volgend jaar. De organisatie heeft echter lang niet alle adressen van de oud-leerlingen. Daarom wordt de oud-leerlingen, die deze reünie willen bijwonen, ver zocht zich te melden. Het adres is SMJ, postbus 4267, 3102 GE Vlaar dingen. Bellen kan ook, telefoon 4704112. 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM— Bij Adria- nus Stam en Alida van Schijndel staat 6 mei in het geheugen gegrift. Op die dag in 1936 traden zij namelijk te Rotterdam in het huwelijk. Afgelopen maandag was het dan ook precies zestig jaar geleden dat zij elkaar het ja woord gaven. Het echtpaar Stam-Van Schijndel woont aan het Sint Liduinahof in Schiedam. De heer Stam was huisschilder, terwijl zijn vrouw het huis houden deed. Zij hebben één zoon, drie kleinkinderen en vier achterkleinkinderen. Het feest is maandag is familie kring gevierd. SCHIEDAM In Het Gebouw (Broersveld 142) kunnen vrou wen vanaf 15 mei niet alleen op vrijdagochtend, maar ook op woensdagmorgen een kopje kof fie of thee komen drinken bij de Stichting Schiedamse Vrouwe nemancipatie Organisaties. Tijdens deze koffie-inloop, van 10 tot 13 uur, kan een ieder informatie krijgen over activitei ten in de stad en cursussen van de SVO. Er is er een leestafel met kranten, tijdschriften en folders. Tegen een geringe vergoeding kunnen bezoekers gebruik ma ken van de bibliotheek waarin meer dan duizend vrouwenboe ken staan. Op vrijdagochtend is er opvang voor kinderen van 0 tot 4 jaar. Inlichtingen op tel. 4734545. SCHIEDAM De nieuwe weg is eindelijk klaar. Het noordelijk stadsdeel van Schiedam kan met ingang van 11 mei beschikken over een tweede hoofdontsluiting. Het nieuwe weggedeelte is gelegen tussen de 's-Gravelandseweg ter hoogte van de Van Door nestraat en de rotonde in de Zwaluwenlaan/Slimme Wate ring. Onderdelen van de weg vormen aparte rijbanen voor het autoverkeer, vrijliggende fiets/voetpaden, een spoorvia duct onder de spoorbaan Schiedam-Delft en een brug over de Poldervaart. Een ge deelte van de aansluitende 's Gravelandseweg is als gevolg van de vertraging door de vorst nog niet gereed. Toch wordt de weg nu al openge steld. Door middel van omlei dingsroutes in het bedrijven gebied 's-Graveland is het na melijk goed mogelijk het ver keer om de werkzaamheden heen te leiden. „De nieuwe weg is van grote betekenis voor de stad", aldus voorlichter J. Langstraat van de Dienst Gemeentewerken. „De weg biedt het verkeer een tweede hoofdontsluiting, naast de be staande route Churchillweg- /Nieuwe Damlaan. Dit is niet alleen voor het autoverkeer van belang, maar ook voor het open baar vervoer en het fietsverkeer. Bus 54 gaat met ingang van de zomerdienstregeling over de nieuwe weg rijden en in de toe- Wel spoorwegviaduct vormt een markant punt op de locatie. komst kan de tram gemakkelijk onder het spoorviaduct worden doorgetrokken. Ook voor fiet sers betekent de nieuwe weg een uitbreiding van de mogelijkhe den om vlot in bedrijvengebied 's-Graveland en het stadscen trum te komen." Hulpdiensten De wens voor een extra hoofd- sontsluiting bestond al lang, niet alleen vanwege de filevorming tijdens spitsuren op de route Churchillweg, maar ook om bij calamiteiten over een extra uit- valsroute voor hulpdiensten als politie, ambulance en brandweer te kunnen beschikken. Dankzij de nieuwe weg wordt de door de spoorlijn en de A20 veroorzaak te scheiding tussen het noorde lijk en zuidelijk stadsdeel in be langrijke mate opgeheven. „Voor inwoners van het noorde lijk stadsdeel betekent dit dat het Schiedamse stadscentrum vlot ter te bereiken is. Zoals bekend heeft Schiedam de aantrekkelijk heid van haar centrum in de afgelopen periode vergroot, on der meer door de bouw van de winkelcentra ABC en Nieuwe Passage en van twee parkeerga rages. Deze voorzieningen ko men nu onder het handbereik van de inwoners van Noord te liggen", zegt Langstraat. Met de uitvoering van het werk aan het spoorviaduct is begin 1994 begonnen. Dit was het meest complexe onderdeel van het totale werk. Om het treinver keer op dit drukke traject zo min mogelijk te hinderen is het via duct eerst naast de spoorlijn ge bouwd en vervolgens in zijn ge heel in de spoorbaan geschoven. Het ontwerp van het viaduct is toekomstgericht. Rekening is ge houden met de mogelijke aanleg van een nieuw NS-station en een trambaan en met een spoorver- dubbeling. Al deze aanpassingen zijn in de toekomst betrekkelijk eenvoudig aan het viaduct uit te voeren. Bij het ontwerp van de brug over de Poldervaart is er van uitgegaan dat de huidige westelijke oever en de oevervege tatie van de Poldervaart gehand haafd blijven. Dit om de Polder vaart als ecologische route niet aan te tasten. Langs deze oever zal bovendien een fiets/voetpad worden aangelegd, waardoor fietsers en voetgangers onder de brug doorkunnen. Ontwerp Het werk aan het spoorviaduct is verricht door de aannemers combinatie De Meijer en De Ko ning. Het toezicht is verzorgd door Architecten- en Ingenieurs bureau BV Articon. Dit bureau heeft ook het ontwerp voor het spoorviaduct gemaakt. De aan leg van het wegvak is uitgevoerd door Boskalis Oosterwijk BV. De Dienst Gemeentwerken heeft de directie over het werk ge voerd. Vrijdag 10 mei om 16.30 uur opent wethouder Hafkamp de nieuwe weg officieel door het opzij schuiven van een hek nabij het spoorviaduct aan de kant van Spaland. Geboorteaangiften te Schiedam van 19 tot en met 26 april: Lotte C. d.v. Varkevisser-van Geloven, Sharality GD. d.v. Bendt, Rana S. d.v. Omeroglu- Omeroglu, Burak z.v. Demir- Demir, Kubilay z.v. Paksoy- Paksoy, Brent N. z.v. Hooger- vorst-Janssen, Sydney d.v. Bo nefaas-van der Reijden, Ilona J. d.v. Bohm-van der Geer, Bas z.v. Kruithof-van Oorschot, Be zen M. d.v. Kocatepa-van Ha gen, Janella d.v. van Buuren- Segers, Esma H. d.v. San-San, Banu d.v. Babur-Babur, Debbie S. d.v. de Jonge-Steens, Dennis S.D. z.v. Gravenberch-Remkes, Malou d.v. van Dorp-Saro Ondertrouwd: P. Heijstek 29 jr. en N.H.B. Sla ger 27 jr., G.M. Horstink 36 jr. en W.C. Barzilaij 33 jr., MM. Kramer 30 jr. en D.D. Klos 25 jr., W.J. Lucas 23 jr. en P. Baan- vinger 21 jr., R. Lugtigheid 39 jr. en M.L. Silva 27 jr., J.H. van der Most 57 jr. en P.C. de Jong 55 jr., M. Mucek 31 jr. en S. Lepol- der 29 jr., J. Schouten 60 jr. en D.H. Kuiters 64 jr., R. Soltvelt 32 jr. en E. Boertje 24 jr., M.E. Verhagen 25 jr. en H.C.J. Vlek 22 jr., M. Vermeulen 30 jr. en M.G.J. Paap 25 jr. Gehuwd: C.H.A. Sunderman 32 jr. en B.A.F.M. de Steenhuijsen Piters 30 jr., D. Poot 36 jr. en L.H.J. van Haasteren 34 jr.. B. Even huis 27 jr. en M.F.P. Srram- praad 24 jr., P. Suijk 36 jr. en A.E. Geleijnse 42 jr., M.W.A. Egbers 40 jr. en C. van der Sloot 40 jr., W.L.J, de Graaff 38 jr. en S. Singotani 37 jr., J.J. de Jong 37 jr. en A.M. van Damme 31 jr., A.J.M. Groenendaal 33 jr. en G.C.M. Timmers 38jr., F.H.J. Sluimer 43 jr. en E.P.J. Wilberts 47 jr., J. Visser 56 jr. en A.J.S. van Dooren 49 jr., A.J. Kok 66 jr. en B. Schramade 68 jr., A.P.M. Wagelmans 35 jr. en K.M. Malone 33 jr., J.A. de Prenter 37 jr. en M.A.A. Snijder 27 jr., U. Dielemans 29 jr. en C.N. Blanken 26jr., R.A. Coen- radie 37 jr. en L. Greten 35 jr. Overleden: W. Boele man 91 jr., T. van Dam man 68 jr., S. van den Heuvel vr. 84 jr. geh. gew. met N. van der Beek, S.G. Boschma vr. 53 jr., W. Bos vr. 92 jr. geh. gew. met F. van der Gaag, J. Kievit vr. 89 jr. geh. gew. met L.J. van der Ree, Y.P. Eling vr. 68j r. geh gew. met E. Overdelinde, D.J. Spaling man 79jr., J.F. van Vliet man 53 jr., M.E.J, van der Sluis vr. 81 jr. geh. gew. met M.C. van der Dusse, P. Hille man 66 jr., J.C. Borst vr. 74 jr. geh. gew. met A. de Groot, M.R. Roctus vr. 84 jr. geh. gew. met W. Sloot weg, P.J. van Raaij man 74 jr. WATERWEGDe collecte voor het Kenya-project van scholengemeen schap Groen van Prinsterer (Aquamarijn) heeft in totaal een bedrag van 13.945,55 opgebracht. In Schiedam werd een bedrag van 6.370,- opgehaald en in Vlaardingen 7.575,55, Hierbij zat echter ook een bedrag van duizend gulden dat door het Vlaardingse gemeentebestuur werd geschonken. SCHIEDAMIn het kader van Moederdag houdt de organisatie Moeders voor Moeders een kleine campagne. De actie is bedoeld om vrou wen, die graag moeder willen worden maar daar niet in slagen, te helpen. Zwangere vrouwen kunnen voor deze groep veel betekenen door hun urine af te staan. Deze urine wordt door Moeders voor Moeders ingezameld omdat hierin gedurende de eerste vier maanden een hormoon zit dat andere vrouwen kan helpen. Dit hormoon wordt uit de urine gehaald en verwerkt tot een medicijn. Zwangere vrouwen, die aan deze hulpverlening willen mee werken, krijgen eerst bezoek van een informatri- ce, die aan de hand van een test onderzoekt of de bewuste hormoon voldoende aanwezig is. Men kan zich voor deze hulp aanmelden vanaf het moment dat men één week over tijd is tot uiterlijk de elfde week van de zwangerschap. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 06-0228070. Informatie staat ook in een folder, die verkrijgbaar is bij huisarts en apotheek. WATERWEG Het IVN Rot terdam organiseert zaterdag 11 mei een excursie door de Vliet- landen en de Broekpolder. De opgespoten Broekpolder heeft zich ontwikkeld tot een uniek natuurgebied. De wandeling voert langs de Boonervliet en de Vlaardingse Vaart, waar op dit moment een weelderige bloe menpracht is te bewonderen. De deelnemers moeten om 10.00 uur verzamelen bij bushalte Drieënhuysen aan de Holysingel in Vlaardingen. De wandeling, die onder leiding staat van een ervaren natuurgids, duurt onge veer drie uur. Deelname is gratis. SCHIEDAM Het Anti-Dis- kriminatie Buro is in de week van 13 tot en met 17 mei geslo ten. Het ADB, Van Swindensin- gel 40 (tel. 4264406), is weer be reikbaar op maandag 20 mei. SCHIEDAM De Contact groep Eenoudergezinnen Rijn mond organiseert zondag 12 mei een strandwandeling in Hoek van Holland, met aansluitend pannekoeken eten. De activiteit is bedoeld voor alleenstaande moeders of vaders en hun kinde ren. Deelname is gratis en voor het vertrek wordt zondag om 12.00 uur verzameld bij de bloemen- stal op station Schiedam-Rotter- dam/West. Men moet zich wel vooraf aanmelden via telefoon nummer 4378645. SCHIEDAM Radio Schie dam verzorgt zaterdag 11 mei live-uitzendingen vanaf de Schiedamse Jaarfeesten die in en rond het Julianapark plaatsvinden. Van 10 tot 17 uur is er onder meer een braderie, rommel markt, standwerkerswedstrijd, bloemen- en plantenmarkt, Coca-Cola Lasershow en live muziek. De programmering van Radio Schiedam ziet er als volgt uit: 10 tot 12 uur Passage 12 met Jan Willem de Boer en Daan Zonneveld; 12 tot 14 uur Zaterdagmiddag Expresse deel 1 met Ron van de Ende en Ellen van de Berg: 14 tot 16 uur Zaterdagmiddag Expresse deel 2 met Dick van Gooswilli- gen en Rob van der Heiden. Na de uitzendingen vanaf de Jaarfeesten volgt het reguliere programma. Droepie. SCHIEDAM Droepie is door omstandigheden bij dierenhuis Hargahoeve gebracht. Deze zwart/witte kater van 5 jaar houdt ervan om buiten te zijn en staat graag in het middelpunt der belangstelling. Hij kan daardoor niet bij andere honden en katten, wel bij kinderen vanaf tien jaar. Droepie is een enorme kroelpoes. Vlekkie is een cypers, witte kater van vierenhalf jaar. Deze grote jongen kan niet bij andere katten. Of hij bij honden en kinderen kan, is onbekend. Wel houdt deze stoere bink van flink buiten ravotten. Wie biedt deze (en andere) dieren een nieuw onderkomen? Inlich tingen bij dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur, zaterdag van 10 tot 15 uur; tel. 4714151. Vlekkie. SCHIEDAM De ambachte lijke slagerij van Kees van Selm is sinds vorige week gevestigd in het vernieuwde winkelcentrum Hof van Spaland. En inmiddels hebben al heel wat 'oude' klan ten uit Kethel de goed gesorteer de slagerij weer ontdekt. Kees van Selm is ondanks zijn jonge jaren een slager van de oude stempel. Net als zijn opa, die in 1920 de slagerij opende, koopt hij zelf nog steeds het slachtvee in. „Bijna alle worsten maken wij zelf en we hebben al menige prijs voor de kwaliteit in de wacht gesleept", aldus de slager. „Zo zijn de verschillende hamsoor ten, hausmacher, gekookte- en leverworst en rookvlees ambach telijk bereid. Verder zijn wij ge specialiseerd in het samenstellen van schalen voor barbecue, gourmet en steengrillpartijen en leveren wij op bestelling mooi opgemaakte salades. Om het onze klanten helemaal makkelijk te maken verhuren wij ook bar becues." Slagerij Kees van Selm is geves tigd in Hof van Spaland 71. Veel worsten worden zelf gemaakt. Ingezonden brief Sinds kort is de voormalige stads- straatveger gemotoriseerd. De be zem waarmee hij papier en andere ongerechtigheden eertijds bij elkaar veëgde en in het daartoe bestemde vierkante wagentje deponeerde, staat in de schuur en zal later met de gaslantaarnopsteker een plaatsje in het historisch museum krijgen. Om de straten op het eerste gezicht toch een schoon aanzien te geven, hebben de denkers van het Open baar Nutsbedrijf Schiedam de stra- tenreiniger uitgerust met een soort 'stofzuiger', welke niet zuigt, maar blaast! Het stof en vuil worden krachtig, met veel lawaai, met een op een grasmachine lijkend werktuig omhoog geblazen. Het vuil wordt door deze handelwijze verdeeld over straat en plein en de enorme stofwol ken komen over de auto's, deuren en ramen, hierbij millimeters stofvuil achterlatend. In deze toch al niet met zuivere lucht bedeelde regio, zullen vooral de Cara-patiënten veel last ondervin den van deze 'straatschoonmaak-ac- tiviteiten'. Dan het voorbeeld van iemand die de boel netjes wil houden: de ramen, kozijnen en deuren gezeemd, de auto gewassen, enz. Dan komt eenn dag later de ONS-stratenreiniger nieuwe stijl, compleet met oorbeschermers, zijn ritje over het plein maken. Al het werk voor niets geweest! Alles zit onder stof en vuiligheid; je kunt op nieuw beginnen. Voor een ONS-instelling, die buiten allerlei voorzieningen een milieusta tion in haar pakket voert, een zéér tegenstrijdige opvatting met betrek king tot hygiëne. Inplaats het grote publiek te beschermen, dat zeker uw taak is, moet het publiek in het ge weer komen tegen de wel héél mak kelijke opvatting van de straatve gers. Hou daar mee op!!! Ook namens de zwijgende meerder heid. Mevr. M. Hamerslag-Heijster, Schiedam i WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax(010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé )06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694/ J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Noordelijk en zuidelijk stadsdeel dichter bij elkaar door nieuwe weg - g ill

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 3