Zeven B-teams strijden om Vlaardingse titel MERCATOR FAMILIEDRUKWERK 11 mei BROERSVELD 13 BIJZONDERE AANBIEDINGEN 50% KORTING GRATIS GEBOORTEKAARTEN Voorstel om parkeer vergunningen-gebied uit te breiden Gemeente Schiedam Honkballers slaan er op los Bedrijfsvoetbal bij Zwaluwen Regiotoernooi voorportaal districtskampioenschap Inspraak-procedure II Rommelmarkt Harpe Davids unicef naar Verlovingskaarten Trouwkaarten Geboortekaarten Uitnodigingskaarten Achtergrond van de parkeerregeling Het doel van het Parkeerplan 19-476 DONDERDAG 9 MEI 1996 SCHIEDAM Nadat het regioteam van honkbalvereniging Schie dam zaterdag snel met 1-20 had gewonnen van het Ridderkerkse Rowdies speelde de ploeg als eerste team aangevuld met Douglas Juenke, zondag tegen Boosters. Ook dit werd een rappe en makkelij ke overwinning 3-21. In de eerste inning kwam Schiedam niet echt op gang. De pitcher van Boosters gooide zachte boogballetjes waar de Schiedammers aan moesten wennen. Voor Schiedam was David Gerkema de startende pitcher. Mede door ongeconcentreerd veldspel kwamen de Boosters drie maal over de thuisplaat 3-0. Coach/speler Douglas Juenke riep zijn team vervolgens tot de orde en verlangde meer concentratie en punten. In de tweede inning legde Edwin Nieuwstraten een goede stootslag neer en stal vervolgens het tweede honk. Dennis van der Gaag kwam door een fout van de korte stop op het eerste honk en Edwin Nieuwstraten scoorde hierdoor het eerste Schiedamse punt. Michel Vervloet kwam door een fout van de zwakke derde honkman op het eerste honk. Leslie Gerkema kreeg 4 wijd. Met drie man op de honken kwam Koen Breedveld aan slag. Door alweer een fout van de derde honkman scoorde Dennis van der Gaag. Michel Vervloet werd doorgestuurd naar de thuisplaat maar sneuvelde op de thuisplaat door een aangooi van de derde honkman naar de catcher; 3-2. Verdedigend was Schiedam in de tweede inning weer scherp. David Gerkema maakte in samenwerking met de eerste honkman de eerste twee slagmensen van Boosters uit en maakte met 3 slag de derde nul zelf. In de derde inning kwamen voor Schiedam twaalf mensen aan slag, werd de pitcher van de Boosters vervangen en kwam de stand op 3-8. In de vijfde inning scoorde Schiedam nog twee punten 3-10. Hierna wisselde Boosters hun tweede pitcher. Voor Schiedam kwam in de 6e inning Leslie Gerkema op de heuvel en kreeg maar drie slagmensen tegenover zich. In de zevende inning sloeg Robert Meijers een twee-honkslag en werd vervolgens door David Gerkema binnen geslagen 3-11. In de achtste inning kwamen voor Schiedam maar liefst 13 spelers aan slag. Michel Vervloet scoorde op een honkslag in het binnenveld van Koen Breedveld. Vervolgens sloeg Douglas Juenke met Leslie Gerkema en Koen Breedveld op de honken, zijn eerste home run van dit seizoen. Vervolgens scoorde Robert Meijer, David Gerkema, Eelco Hoekse- ma en Michel Vervloet. Met Leslie Gerkema op de honken sloeg Koen Breedveld de tweede home run van de wedstrijd, zijn eerste dit seizoen. Hiermee kwam de stand op 3-21. David Gerkema die na het pitchen korte stop was geworden maakte deze inning samen met de eerste honkman Robert Meijer de drie nullen door zijn aangooien naar het eerste honk. De eindstand bleef hierdoor 3-21. Douglas Juenke hoefde deze wedstrijd niet als pitcher in actie te komen en kon zodoende als linksvelder blijven spelen. Werpcijfers Schiedam David Gerkema 5-3-1-1 (5 innings) en Leslie Gerkema 2-0-2-1 (3 innings). VLAARDINGEN— Voetbal vereniging Zwaluwen organi seert op dinsdag 14, dinsdag 21 en donderdag 30 mei 'Rondo 96', een bedrijfsvoetbaltoernooi met deelname van Eneco, Fon- tijne, Woningstichting Samen werking, Auto Stelco, Toeleve ringsbedrijf Vlaardingen en Bouwbedrijf Van Zanten. Per speelavond worden zes wedstrij den afgewerkt. De aanvang is steeds 18.30 uur. Op de slotdag wordt om 20.30 uur afgesloten met een spel waarbij twee spelers moeten trachten om de bal te ontfutselen aan elf in een cirkel opgestelde tegenstanders. Daar na reikt de wethouder van Eco nomische Zaken Henk Roijers of van sportzaken Ton van der Steen de prijzen uit. WmM VLAARDINGEN TSB (we gens het ontbreken van een B- elftal) en Deltasport (dat een uit stapje maakt naar Denemarken) ontbreken zaterdag 11 mei op de eerste speeldag van het Vlaar- dings kampioenschap voor B- junioren. Wel aanwezig zijn For- tuna, HVO, HSC, RKWIK, VLC, Zwaluwen en het organi serende DVO'32. De zeven verenigingen zijn inge deeld in één poule. De wedstrij den beginnen om 10 uur en de speelduur is twintig minuten. De nummers 1 tot en met 4 plaatsen zich voor de halve finale op dins dag 14 mei. Dan speelt de num mer 1 tegen de nummer 4 en de nummer 2 tegen de nummer 3. De aanvang is 18.45 uur. De eindstrijd tussen de winnaars van de halve finales is op don derdag 16 mei (Hemelvaartsdag) en begint om 16.30 uur. Alle wedstrijden worden gespeeld op het complex van DVO'32 aan de Marathonweg. WATERWEG Op de banen van de Maassluise tennisvereni ging Be Quick beginnen maan dag 13 mei de jaarlijkse regiona le jeugdkampioenschappen voor jongeren tot en met 16 jaar. De voor de regiotraining gese lecteerde jeugd doet automatisch mee, terwijl andere spelers zich via de in de clubkantines aanwe zige inschrijfkaarten hebben kunnen melden. De wedstrijden worden op vrijdag 17 mei afge sloten met de finale-partijen. De winnaars plaatsen zich recht streeks voor het districtskampi oenschap. SCHIEDAM Muziekver eniging Harpe Davids orga niseert op zaterdag 11 mei van 10.00 tot 15.30 uur een rommelmarkt op het mu seumplein. De opbrengst is bestemd voor de festiviteiten ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan en voor de pro- duktie van de nieuwe cd. Ter gelegenheid van deze verhuizing doen wij u enkele OP DRUKPRIJS VAN Deze aktie geldt van 11 mei tot 30 juni 1996. Kom gezellig in onze nieuwe winkel kijken. De modelboeken kunt u ook meenemen om thuis uw keuze te maken. indien u de geboortedatum raadt. BROERSVELD 13 - TELEFOON 010 - 426 87 25 3111 LC SCHIEDAM De straten en huisnummers In onderstaande liist vallen in het voorgestelde gebied: Poot w si li IHIIIIIIHIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllUIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIHII |||||(|||||||||||||||||||||||||||||IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHII|l|lllllllllllllllllllll,lllllll"lll"lllll,ll,,l,l,llllll,ll,|l|lll,li"11 v.-.- De nieuwe UNICEF wenskaarten, spellen en geschenken zijn erl U steunt met uw aankoop de kinderen in de wereld. Bel voor de nieuwe catalogus 070 - 33393 00 VERHUIST Opgeven minimaal 1 maand vooraf U ontvangt bij uw geboortekaarten: ons Baby Welcome "kindje op komst-doos en tas" met daarin voor moeder o.a. geboorteboek en aanbiedingen en babyverzorgingsprodukten. NIEUWE VESTIGING OUDE VESTIGING •*s. WANDELUITGANG PARKEERGARAGE NIEUWE PASSAGE KOEMARKT OPENINGSTIJ DEI Maandag 09.30 - 17.30 uur Di.-wo.-vr. 09.00 - 17.30 uur Donderdag 09.00 - 21.00 uur Zaterdag 10.00 - 17.00 uur BIJ BESTELLING, GRATIS UITRIT UIT DE PARKEERGARAGE ÜIÉÉ Op 1 maart 1996 Is In een deel van de binnenstad een systeem met parkeervergunnlngen Inge voerd. In een aantal aangrenzende buurten Is de laatste tijd melding gemaakt van toenemende parkeeroverlast: mensen die In de binnenstad moeten zijn parkeren hun auto net over de grens van het gebied. De gemeente heeft daarom In april een serie parkeertelllngen uitgevoerd. De con clusie Is dat In een aantal buurten de 'parkeerdruk' Inderdaad te groot is. De gemeente stelt daarom voor het gebied waarvoor de regeling met parkeervergunnlngen geldt uit te breiden. Alle bewoners en bedrijven in deze gebieden ontvangen een dezer dagen een folder met uit gebreide informatie over het voorstel. Deze publicatie is een samenvatting van die folder. De gemeente streeft ernaar om nog voor de zomer een beslis sing te nemen over de uitbrei ding van het gebied. De rege ling kan dan na de zomer wor den ingevoerd. Het voorstel dat nu op tafel ligt gaat alleen over de uitbreiding van het gebied. Alle andere zaken (zoals de prijs van de ver gunning en soorten vergunnin gen) zijn vorig jaar door de gemeenteraad vastgesteld na een uitgebreide inspraakproce dure. Zij staan daarom nu niet meer ter discussie. Overlast Vooral bewoners van de Rotterdamsedijk, de Westvest, Marconistraat en de Singel e.o. hebben de afgelopen tijd de gemeente laten weten overlast te ondervinden van parkeerders die niet in hun buurt wonen. Uit tellingen van de gemeente blijkt dat zij gelijk hebben: in deze buurten is het aantal parkeer ders na 1 maart toegenomen. De meest voor de hand liggen de manier om de parkeerplaat sen alleen te laten gebruiken door bewoners en bedrijven uit de buurt, is het systeem met parkeervergunnlngen in te voe ren. In het centrum heeft dit sys teem geleid tot een lagere par keerdruk. Een aantal bewoners heeft de gemeente gevraagd ook in hun buurt de regeling in te voeren. Wanneer alleen in straten waar nu de problemen het grootst zijn aan het gebied van de par- keerregeling worden toege voegd, dan ontstaan er onge twijfeld parkeerproblemen in de straten die daar weer direct aan grenzen. Vooral wanneer in de tweede helft van 1996 door woningbouw het gratis parkeer terrein op het Spinhuispad ver dwijnt. Daarom stelt de gemeente nu voor om in heel Schienoko en een behoorlijk deel van de Schil en Schiedam- Oost de parkeerregeling in te voeren. De gemeente neemt bet besluit over uitbreiding van het parkeervergunnlngen-gebted na overleg met bewoners en bedrijven. De procedure ziet er ma volgt uit: inspraaktennljn voor het voorstel. Het voorstel ligt geduren de deze periode ter inzage op de vijfde etage van het stadskantoor en in de biblio theek aan de Lange Haven. Wie het niet eens is met het voorstel kan schriftelijk reageren door een brief te sturen naar het college van en wethouders van de gemeente. Informatie- an Inspraakavond. Op deze avond wordt een toelichting gegeven op het plan, worden vragen beantwoord en kan men zijn haar mening over het pian geven. Deze avond vindt plaats In het Stedeiijk Museum, Hoogstraat 112. Aanvang 20.00 uur. liailroseas aaw nimfmlovi wPos w over het plan. De raadscommissie adviseert Burge meester en Wethouders over het plan. Deze vergadering vindt 's avonds plaats in het Stedeiijk Museum, Hoogstraat 112. Burgemeester en wethouders bekijken vervolgens de monde linge en schriftelijke reacties die op het pian zijn binnenge komen en nemen een besluit Als het besluit tot uitbreiding van het vergunningen-gebied is genomen, dan worden naar aiie bewoners en bedrijven in dat gebied aanvraagformulieren gestuurd, tn de begeleiden de informatie bij dat aanvraagformulier wordt ook aangege ven vanaf welke datum de aanvraagformulieren ingeleverd kunnen worden. Schienoko Noord vest Groenweegje St. Anna Zusterstraat Doeleplein Palmboomstraat Kinderbuurt Vijgensteeg Spinhuispad Schie nrs 4 tot en met 82 Noordmolenstraat Zijlstraat Kethelstraat Vellevest Po Schil Korte Haven oneven nummers Westmolenstraat Walvisstraat Branderssteeg Westvest Elzensteeg Keetsteeg Griffioenstraat GerritVerboonstraat oneven nr 15, even nummers Lange Nieuwstraat nrs 161 b t/m 195 en 219 t/m 249 224 Oranjestraat Tuinlaan even nrs 94 t/m 114 Dudok pand, oneven nr 121 Plein Eendragt Rotterdamsedijk oneven nrs 235 t/m 447; even nrs 146 t/m 258 c Koemarkt nrs 1 en 3 Buitenhavenweg oneven nrs 3 t/m 9, even 180 Galvanistraat Marconistraat Marconiweg Archimedesstraat Archimedesplein Copernicusplein Copemicusstraat Simon Stevinstraat Ohmstraat Chr. Huijgenstraat Land van Ris L. Costerstraat Kepplerstraat le Tuinsingel Singel even nrs 86 t/m 100 nrs 104 t/m 134, oneven nrs 87 t/m 99 d Broersvest nrs 80 t/m 116 Emmastraat Emmaplein Stad serf Huis te Riviere Proveniershuis Overschiesestraat oneven nrs 1 t/m 13 Over de grenzen van het gebied, dus welke straten er binnen vallen, vindt de komen de weken inspraak plaats. Over de andere onderdelen van de parkeerregeling (denk aan de kosten van de vergun ning en het aantal kentekens dat op een vergunning kan worden gezet) heeft de gemeenteraad vorig jaar al een besluit genomen. Uitgave: Gemeente Schiedam Buro Communicatie Externe Betrekkingen Tel. (OIO) 246 53 89 Fdto's: Jan van der Ploeg Datum Donderdag 9 mei 1996 Het centrum van Schiedam trekt tegenwoordig meer publiek, terwijl het aantal gratis parkeerplaatsen klei ner Is geworden. ABC en Nieuwe Passage zijn geo pend. Het grote paikeerterreln op het Emmaplein is verdwenen. Bij het stadskantoor wordt gebouwd aan een theater, bibliotheek en gemeente-archief. Dit voorjaar krijgt toeristisch Schiedam er op de Lange Haven een belangrijke trekker bij: het Nationaal Gedistilleerd Museum 'De Gekroonde Brandersketei'. Ai die nieuwe winkels, woningen en sociaal-culturele voorzieningen zorgen ervoor dat steeds meer mensen gebruik maken van het centrum van de stad. De meeste bewoners hebben een auto en ook veel bezoe kers komen per auto. Veei bezoekers parkeerden niet in de parkeergarages maar op straat. Dat was immers gratis. Bewoners en bedrijven konden daardoor vaak hun auto niet kwijt, er werd veel geparkeerd waar dat niet mocht, en veel bezoekers reder» rondjes door de stad op zoek naar een parkeerplaats. Dat maakte het winkelen, wonen en recreëren in de binnenstad er niet plezieriger op. Daarom pakte de gemeente de p parkeerprobte- matiek aan. Na een uitgebreide inspraakronde werd het Parkeerplan Binnenstad In december 1995 door de gemeenteraad vastgesteld Op 1 maart 1996 is het plan ingegaan. De kern van het Parkeerplan Binnenstad is om het parkeren in goede banen te leiden. De manier om dat te bereiken is automobilisten te laten betalen voor het gebruik van parkeerplaatsen op de tijden waarop deze schaars zijn. Dat is vooraf overdag. Bezoekers gebrui ken parkeergarages of een plaats bij de parkeermeter. Ze kunnen bij een aantal parkeerautomaten ook een dagkaart kopen voor f 20,-. Bewoners en bedrijven komen in aanmerking voor een vergunning waarmee ze in de binnenstad mogen parkeren. Men moet dan wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Op deze manier is de {binnen)stad aantrekkelijker, hebben bewoners en bezoekers minder last van het verkeer, blijft de stad goed bereikbaar voor bezoekers, en is er een goede regeling voor het parkeren door bewoners en bedrijven. 'V T

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 5