SCHIEDAM Weer volop feest op Maasboulevardfestival KUNSTGEBITTEN VERINGMEIER TANDPROTHETICUS Jongeren geven gul in IJmuiden Burgerlijke stand Expo in buurthuis Schapen scheren kinderboerderij Avocado's bij de lunch Hollowman in Grote Markt Inloopconcert Eerste exemplaar voor DrieMaasStede Indiaas restaurant Bombay geopend Threnody werkt aan nieuwe cd Laatste Schiespoordag Stedelijk Museum toont werk van Braziliaanse keramisten SCHIEDAM Buurthuis Nieuwland (Dr. Dreesplein 2) organiseert op donderdag 23 mei een tentoonstelling van werk stukken, gemaakt tijdens de acti viteiten pottenbakken, boetse ren, creatief met kralen, bloem schikken en naailes. Ook zijn er diverse demonstraties. Ope ningstijden: 10 tot 16 uur en 19 tot 21 uur. Inlichtingen op tel. 4738671. SCHIEDAM Kinder boerderij 't Hoefblad in het Beatrixpark staat zaterdag 25 mei in het teken van het schaapscheerdersfeest. Tus sen 13.00 en 16.00 uur verlost schaapscheerder Van der Knaap schapen als het Friese melkschaap, Hampshire Down en Texelaar van hun 'winterjas'. Daarbij kunnen bezoekers aan een stand leren wol spinnen, wol verven, touwdraaien, poppenmaken en vlasbraken. Kinderen kunnen meedoen aan een klompendans en zich laten schminken. Wanneer de schaapscheerder met vakkundige hand de schapen verlost van hun vacht, gaat de wol naar een spinster. Zij laat de bezoekers zien hoe je wol spint en verft. Geïnteresseerden krijgen de kans om de kneepjes van het eeuwenoude vak onder de knie te krijgen. Kinderen mo gen met een spinstokje mee helpen of een wolopdracht uitvoeren. De poppenmaak- ster laat zien hoe je wol ver werkt tot kleertjes voor een pop- Vlasbraken blijft een vak apart, maar touwdraaien kan iedereen leren. Kinderen mo gen dan ook hun eigen springtouw maken. Om het Schaapscheerdersfeest luister bij te zetten, speelt een har monicaspeler vrolijke deun tjes uit grootmoeders tijd. SCHIEDAM Stichting Apol lo Toneel zet binnenkort haar tweede produktie van dit jaar op de planken. Vijf spelers van Apollo repeteerden geruime tijd om het stuk, geschreven door Gerard Jan Rijnders, met verve te kunnen brengen op het Een akterfestival in Rotterdam. De komische thriller 'Dollie of avo cado's bij de lunch' wordt ge speeld door de amateur-toneel spelers Denise Beeckmans, Carla Gervais, Regilio Sparendam, Pe ter Wiekenkamp en Arie Zwam- born. Regie en vormgeving zijn in handen van Yvonne van der Haven. In 'Dollie' spelen begrippen als gezond verstand, heden en toe komst en maskerades een grote rol. Zaterdag 25 mei gaat de voorstelling in theater De Teer- stoof in première. Aanvang 20.30 uur. Toegang 10 gulden. Ook op zondag 2 juni (aanvang 20.30 uur) in Theater 't Kapelle tje (V.d. Sluysstraat 176, Rotter dam) kan het publiek het optre den van Apollo bijwonen. Tij dens het Eenakterfestival, dat plaatsvindt op donderdag 6 juni in het Bibliotheektheater (Hoog straat 110, Rotterdam) wordt het komische stuk tweemaal ge speeld. Aanvang 20.00 uur. Toe gang 12,50 uur. SCHIEDAM In café Grote Markt 17 verzorgt zaterdag 25 mei de rockband Hollowman een optreden. Het repertoire neigt naar grunge (Soundgar den, Stone Temple Pilots, Pearl Jam). Aanvang 22 uur, vrij en tree. V SCHIEDAM Vorig jaar viel 't Maasboulevardfestival letter lijk in het water. Wind en regen verstoorden het feest. Vol goede moed hebben tal van organisa ties en vrijwilligers in samenwer king met Stichting VAGE voor zaterdag 22 en zondag 23 juni opnieuw een spetterend pro gramma opgezet. Het achtste Maasboulevardfestival belooft een klapper te worden. Naast de van oudsher live optredens van bands, waaronder dit jaar de The Scene en Raggende Manne, zijn er tal van activiteiten. Daar onder is voor de jeugd een kin derdorp en circus, ponyrijden en een springkasteel. Voor jongeren en ouderen die wel van een uit daging houden is de klimtoren met een touwbrug op een hoogte van 30 meter de kick. Verder staat een tocht in een luchtbal lon en een rondje Nieuwe Water weg in een Deltavlieger op het programma. Zaterdag krijgen de muzikanten alle ruimte en zondag komen de sportievelingen aan bod. Wie mee wil sporten dient zich bij tijds op te geven. Zo kan men SCHIEDAM „Hoe raakt een kwartetspel verzeild in de bibliotheek?" Met deze vraag opende vorige week mevrouw Ria Smith, secretaris Bibilo- theekzaken van ProBiblio, de presentatie van het allereerste 'Holland' Kwartetspel voor ouderen. Het antwoord bleek simpel: 'Kwartetten' was vroeger één van de toppers waar het om huiselijke gezel ligheid ging en omdat veel ouderen van nu behoefte aan recreatie hebben, werd het op groot en goed leesbaar for maat uitgevoerde kwartetspel 'Op stap door de Twaalf Pro vinciën van Nederlhnd' spe ciaal voor hen ontwikkeld. „Spelen gaat het hele leven door", meent mevrouw Smith. „Kinderen houden van spelle tjes, het leven is vaak ook een spel. De meeste eigentijdse spel len vinden ouderen echter vaak te moeilijk. Ouderen ervaren in dit kwartetspel een stukje her kenning bij het zien van de type rende plaatjes die bij een stad of provincie horen. Het sluit dus mooi aan op hun belevingswe reld." Tijdens een kleine feeste lijke bijeenkomst, door ProBi- Zakelijk bekeken SCHIEDAM Nog maar nau welijks was Indiaas restaurant Bombay op Grote Markt 31b geopend of het publiek had de zaak al ontdekt. De entourage en de menu's vallen kennelijk in goede aarde bij het Schiedamse publiek. Sommige gasten heb ben in de drie weken dat de sfeervolle zaak nu geopend is al een paar maal genoten van de verschillende Indiaase gerech ten. De heer Alam, een van de direc teuren, vertelt enthousiast over zijn restaurant. „Bombay is het enige Indiaase restaurant in de Waterwegregio. Voor het Schie damse publiek en voor mensen van buiten de stad is onze zaak, zo midden in het centrum, ge makkelijk te vinden. Alle gerech- zich inschrijven voor het groot ste minivoetbaltoernooi in de re gio. Inschrijven per team (mini maal vijf personen) kost 40 gul den, tel. 4732651. Volleyballers, zowel divisie, district, recreatief en jeugd t/m 18 jaar kunnen voor 20 gulden per team in schrijven. Formulieren en meer informatie zijn verkrijgbaar bij Volleybalvereniging Rijnmond, tel. 2341059. Jongerenwerk Schiedam organiseert samen met de dienst Sport en Recreatie het Street-basketbaltoernooi. Opga ve via tel. 4267297. Krachtpat sers kunnen zich nu vast opwar men voor het trucktrekken. Per team van vijf man kan worden deelgenomen, tel. 4270644. Om geld bijeen te krijgen voor de bouw van de kinderboerderij aan de Maasboulevard is een sponsorloop gepland voor kin deren. Wilma Kriek (tel. 4739229) weet er alles van. Ta feltennissers kunnen aan de slag op de tafels die de organiserende vereniging De Reling beschik baar stelt. Deelnemende tafel tennissers uit de regio strijden om het Open Maasboulevard- blio georganiseerd in Biblio theek Schiedam-Noord (De Blauwe Brug), waar zelfs het de cor 'Hollands' aandeed met klompjes, tulpen en een draaior gel buiten voor de ingang, werd het eerste exemplaar uitgereikt aan Anneke de Jong, coördina tor Welzijnsactiviteiten van ver zorgingstehuis 'DrieMaassste- ten die Bombay serveert worden bereid in een oven van klei. Door deze authentieke, al eeu wenoude bereidingswijze, krij gen de maaltijden de zo specifie ke smaak en geur. Ook specerij en en kruiden als koriander, ver se gember en saffraan spelen een belangrijke rol in de Tandori keuken. Volgens eigenaar Alam zijn de menu's vam Bombay aangepast aan de Nederlandse smaak, dus niet te scherp gekruid. „Met gas ten die dit wel op prijs stellen, houden wij uiteraard rekening. Voor een drie-gangen menu be taalt men bij Bombay voor twee personen vanaf f 59,95, waarbij men kan kiezen uit tal van ge rechten." Indiaas restaurant Bombay is geopend van 16.00 tot 23.00 uur. Het is mogelijk gerechten af te halen, tel. 4265909. kampioenschap, telefonisch (4713936) inschrijven. Voor jeugdige schakers (zes ni veaus) wordt een tent ingericht waar de schaakborden klaar zul len staan. De kosten bedragen 7,50 gulden en iedereen ontvangt een certificaat. Voor de win naars liggen bovendien aardige de'. Ook zij benadrukte nog eens het belang van aangepast mate riaal voor ouderen. Hierna kre gen ook de heren J.P. Burger en Mr. A.J.G. Smetsers van het VSB Fonds het kwartetspel. Jaar van de Natuur Door de Openbare Bibliotheken SCHIEDAM De Rotoract Club Schiedam heeft een bedrag van 2350 gulden geschonken aan de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNMR) in IJmuiden. Rotoract is een serviceclub voor jongeren van 18 tot 30 jaar die door het organiseren van acties hulp biedt aan tal van instellin gen en groeperingen. „Jaarlijks verkopen we rond de kerstdagen wijn aan bekenden en relaties, waarvan de opbrengst naar een goed doel gaat", zegt woord voerder Gertjan van der Veer. „Na achtereenvolgens het Ron Wichmanhuis - dat zich inzet voor de opvang van aidspatiën- ten - en het oogziekenhuis in het Indiase Coimbatore te hebben gesteund, kozen we dit jaar voor de KNMR. Deze organisatie verzorgt langs de hele Neder landse kust de redding van dren kelingen uit de beroepsvaart en SCHIEDAM Het inloopcon cert in de Grote Kerk wordt op zaterdag 25 mei verzorgd door organist André Verwoerd en ka merkoor Carmina Amantes on der leiding van Arie Hoek. Er worden composities uitgevoerd van Sweelinck, Monteverdi, Bach en Andriessen. De aanvang is om 15.00 uur en de entree is vrij(collecte bij de uitgang). V prijzen klaar. Op zaterdag en zondag kunnen mensen die belust zijn op een koopje, slenteren langs de 150 kramen op de braderie en wel licht dat er iets van hun gading zit tussen de kofferbakverkoop met tweedehands spullen. Voor een parkeerplek voor deze ver is 1996 uitgeroepen tot het Jaar van de Natuur. In dit kader wor den talloze activiteiten georgani seerd, maar iemand die om wat voor reden dan ook niet meer naar de bibliotheek kan komen, is hiervan uitgesloten. Ook ouderen vallen in deze categorie. De Bibliotheek gaat daarom naar de ouderen toe. Het ont- recreatie. Vanuit 37 reddingssta tions schiet zij ruim duizend keer per jaar mensen te hulp die op zee in problemen zijn geraakt." De KNMR ontvangt geen subsi die van de overheid en is dus koop betaalt men 35 gulden, re serveren tel. 4270644. Voorts kan het publiek op een terrasje even uitrusten en tegelijkertijd verschillende demonstraties op een podium volgen. Meer informatie over 't Maas boulevardfestival bij Frans Kee- mink, tel. 4737192. brak de bibliotheken tot nu toe echter vooral aan passend (spel- )materiaal. Ouderenorganisaties in het land, gericht op biblio theekwerk voor ouderen, von den dat er in dit themajaar een spel gemaakt moest worden dat voldeed aan de specifieke eisen van deze groep. De opdracht om dit kwartetspel te ontwikkelen werd neergelegd bij de afdeling Educatieve en Groepsgerichte Dienstverlening van de toenmalige Provinciale Bibliotheek Centrale voor Zuid Holland (PBC-ZH). Deze PBC is inmiddels gefuseerd met PBC Noord Holland en opereert voortaan onder de naam ProBi blio. De nieuwe organisatie is de eer ste bibliotheekcentrale die de provinciegrenzen overstijgt. Het kwartetspel is gemaakt door Marie-Anne Raaymakers-Bur- ger en José Kadijk. Drukkerij van Elburg in Sassenheim heeft de eerste 1000 exemplaren in omloop gebracht, waarop al meer dan 360 instellingen heb ben ingetekend. Sponsoring door de VSB-Bank Schiedam- /Vlaardingen maakte de uitgave financieel mogelijk. Het was de uitdrukkelijke wens van de sponsor dat alle zorginstellingen voor ouderen in het werkgebied Schiedam/Vlaardingen gratis een exemplaar van het spel ont vangen. geheel afhankelijk van giften. „Met enkele watersporters in de gelederen leek het Rotoract Schiedam een goed idee daar een steentje aan bij te dragen", aldus Van der Veer. Geboorteaangiften te Schiedam van 3 tot en met 9: Kübra d.v. Ataman-Ataman, Willemein A.K. d.v. Van der Steen-Pegels, Roy z.v. Kinne- ging-van der Most, Mark, z.v. Slootweg-van Haasteren, Rens z.v. Heinsbroek-Verdam, Jayson z.v. Van der Boor-Smit, Lan T. d.v. Poon-Choy, Emily d.v. Mudde-van Vugt, Angélique d.v. Metz-Daalmeyer, Nadia d.v. Aissati-Benamar, Irene C. d.v. Groen-Van Kouwen, Mark J. z.v. Lookermans-van de Wal, Queen G. d.v. Jalink, Emine N. d.v. Demir-Demir, Emerico E. z.v. Halfhuid-Monkou, Wouter z.v. Wolf-Landzaad. Ondertrouwd te Schiedam: A. Bidjai 25 jr. en S.G.K. Har din 21 jr., J.A. Dries 31 jr. en M. Dattin 15 jr., N. Ercan 23 jr. en A. Kirilmaz 23 jr., L.C.E. Guis 25 jr. en R. Kooij 27 jr., R.F. Hamilton of Silvertonhil 35 jr. en S. Hofman 29 jr., J.W. Hout- braken 32 jr. en S. Dobiasova 33 jr., C. Klapwijk 33 jr. en L. Abdoel 29 jr., M. de Koning 28 jr. en P.M. Monster 25 jr., J.H. Meier 47 jr. en M.E.M. Wage- naar 42 jr., E.L.P. van Noodt 31 jr. en M.A. van Leeuwen 28 jr., J.H. Ringlever 30 jr. en C. Ou- wens 28 jr., S. Yiiksektepe 22 jr. en E. Yalin 20 jr., M.A. Zuijden- dorp 42 jr. en Y.P. van Rees 46 jr- Gehuwd te Schiedam: H.J. van der Molen 27 jr. en M.C. Seip 30 jr., P.A. Otter 38 jr. en E.T.M. Bakker 34 jr., J. Vink 40 jr. en S.V. van Woerden 36 jr., R.M.M. van den Ierssel 38 jr. en H. de Winter 28 jr., M.J. Kluin 31 jr. en D.A. Spiering 19 jr., R.B.B. Wensvoort 22 jr. en M.C.A. Boom 24 jr. Overleden: S. Mostert vr. 99 jr., L. van Dooren man 78 jr., H.J.M. En- gelman vr. 89 jr. geh. gew. met R.A. Ketel, C. Groenendijk vr. 67 jr. echtgenote van J.A. van Wijtvliet, A.M. de Waardt vr. 67 jr. echtgenote van H.G.J. Buter- se, K.K. Kwee vr. 80 jr. echtge note van I.K. Goei, W.J. Janssen vr. 91 jr. geh. gew. met S.H.J. Post, J. van der Meijden vr. 85 jr., G.T. Tan man 87 jr., H. Kleinherenbrink vr. 90 jr. geh. gew. met T.N. Klarenbeek. SCHIEDAM Na het afsluiten van de Generation X-Treme Tour 1996 zijn de bandleden van Threnody op dit moment hard bezig met het schrijven van nieuwe nummers voor de derde cd van deze Schiedamse groep. De titel wordt simpelweg 'Threnody'. De opnames zullen in augustus plaatsvinden in de Communication Studios in Duitsland. De produktie is opnieuw in handen van Gerhard Magin, die ook de laatste cd 'Bewildering Thoughts' voor zijn rekening nam. Enkele songs die op de nieuwe cd voorkomen, zijn 'This day', 'To let die' en 'Loss of dreams'. De release is eind september, begin oktober gepland. SCHIEDAM De laatste Schiespoordag van dit seizoen vindt zaterdag 25 mei plaats in het clubhuis aan de Westerkade 21Daarna gaan de deuren twee maanden dicht voor het publiek, zodat de leden van de modelbouwvereniging kunnen werken aan de clubbaan en het clubhuis. Schiespoor is onlangs in het bezit gekomen van het bedieningstableau van het oude seinhuis van Heerhugowaard, dat recent werd vervan gen. Ook kunnen bezoekers de 3.60 meter lange rangeerbaan voor de jeugd bekijken, die begin juni tijdens de 'Dordt in Stoomdagen' in gebruik wordt genomen. De Schiespoordag duurt van 10 tot 16 uur; entree één gulden, kinderen betalen de helft. "w&" SCHIEDAM Vier vrouwelijke beeldend kunstenaars afkom stig uit Sao Paulo (Brazilië) exposeren in het Stedelijk Museum sculpturen en installaties, vervaardigd van klei. De Zuid-Ameri kaanse vrouwen brachten van 1992 tot 1995 een aantal maanden door in het Europees Keramisch Werkcentrum in Den Bosch. Enkele werken die toen tot stand kwamen zijn vanaf afgelopen zaterdag tot en met zondag 30 juni te zien in Schiedam. Hoewel Ester Grinspum, Carmela Gross en Georgia Kyriakak al driedimensionaal werkten waren de onuitputtelijke mogelijkhe den van keramiek hen min of meer onbekend. Alleen Célia Cymbalista, die het initiatief nam voor het overzicht in het Stedelijk, gebruikt als beeldhouwster gewoonlijk klei voor haar beelden. Van haar wordt een sculptuur getoond van geperforeerde en gebogen staven van ongeglazuurde klei, die tezamen een ruimtelijke lijntekening vormen. De installatie 'Knives' van Car mella Gross bestaat uit de proeven die zij deed om klei als materiaal naar haar hand te kunnen zetten. Verschillende soorten klei, gebakken bij uiteenlopende temperaturen, groeiden uit tot een vloerinstallatie van bijna 1200 fragmenten die associaties oproepen met pijl- en speerpunten afkomstig van archeologische opgravingen. In het keramisch werk van Georgia Kyriakakis neemt vuur een centrale plaats in. Zij heeft ontdekt dat, als papier wordt verwerkt in een klei-object, dit het werk kan transformeren tot een luchtige sculptuur. Door papier te gebruiken als drager voor een zeer dunne laag klei, bouwde zij laag op laag zonder dat de klei in elkaar zakte door het eigen gewicht. Bij het stookproces verbrandt het papier, zodat fragiele vormen overblijven die, in series opge hangen, de aardse oorsprong van het materiaal lijken te ontken nen. Die verbondenheid met de aarde is in de keramische beelden van Ester Grinspum juist wel terug te vinden. Voor haar groep van vijf sculpturen nam zij het standbeeld van Balzac van de Franse beeldhouwer Rodin als uitgangspunt. Het robuuste beeld werd getransformeerd tot een abstracte vorm, die vervolgens werd terug geleid tot een viertal ringvormige segmenten, variërend in hoogte van anderhalve meter tot een decimeter. Volgens Marijke Nachtegaal, medewerkster van het museum, is 'Beelden uit Brazilië' een ontzettende aardige en interessante expositie. „Alleen de installatie met de 1200 'messen', die een hele zaal vult is al een bezoek aan het Stedelijk Museum waard." De opening van de tentoonstelling werd vrijdag 17 mei verricht door Xavier Toubes, artistiek directeur van het Europees Keramisch Werkcentrum. WOENSDAG 22 MEI 199621-1442 HET NIEUWE STADSBLAD The Sceneeen van Neerlands fopbands, geeft op zaterdag 22 juni acte de presènce reparaties klaar terwijl u wacht vernieuwen: in overleg met uw wensen dagelijks van 08.30-17.00 uur 's avonds en zaterdags volgens afspraak. Nieuwe Haven 131Schiedam 010-4261417 door MAYA GEERST 'Holland Kwartetspel' betrekt ouderen bij bibliotheekthema iflirtfi*ll Trotse directeuren voor hun nieuwe restaurant op de Grote Markt Namens de KNMR ontvangt de heer De Jonge het bedrag van Rotoract Schiedam Kunstenares Carmella Gross aan de slag foto: ELS VAN DEN BOORN Het kwartetspel 'Op stap door de Twaalf Provinciën van Nederland' werd door de samenstellers Marie-Anne Raaymakers (linksen José Kadijk aan de heren Burger en Smetsers van het VSB Fonds Schiedam/ Vlaardingen

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 9