Wandel i op 1G juni Midden-Delfland, ondekt 't Doe mee met de nachtstrandwandeling op 22/23 juni in Hoek van Holland Fietsroute Voorne: Door bosrijke duinen... Midden-Delfland: ook om te wandelen en te fietsen Groen Delta zit vol met groen, mede dankzij de LBL Rottemeren: Wandelen en fietsen SCHIEDAM DINGEN c x vit: «MnaaaMaaaaaaianiaaiaaaiaMaMMMMMaaaMiiaaaian ER OP UIT Ideeënkrant WATER, WANDELEN EN ANDERE VRIJ ETIJDS VOORSTELLEN V mi Wandelen in de vnje natuur. Wie doet dit niet graag? 'Meedoen in Rotterdam' organi seert op zondag 16 juni vier na tuurwandelingen waaraan alle le zers van deze krant tegen een ge reduceerd tarief kunnen deelne men. De wandelingen worden gehouden in samenwerking met Groenservice Zuid Holland, de natuur- en recreatieschappen de Grevelingen, Krimpenerwaard, Reeuwijkse Plassen en het Zuid hollands Landschap. De bussen vertrekken om 10.00 uur vanaf de Conradstraat in Rotterdam cén- trum en om 10.15 uur vanaf Zuid plein vanaf het touringcarperron aan de van Swietenlaan tegen over de GGD. Rond 16.30 uur is iedereen weer terug in Rotter dam. De kosten bedragen 9,- inclusief rondleiding, koffie, bus reis en stadswandeling zoals on derstaand omschreven. De Reeuwijkse Hout, een 135 ha. groot gebied met bos, waterpar tijen en weiden, is een onderdeel van de Reeuwijkse Plassen. De natuurwaarde van dit gebied neemt jaarlijks toe. Zo is er een enorme rijkdom aan rietvogels. De excursie brengt je ook in de oud-hollandse stad Gouda, waar je anderhalf uur de tijd hebt om één en ander te bezichtigen aan de hand van een stadswandeling die in de bus wordt uitgedeeld. Uniek zijn de monumenten, grachten, aardewerk, pijpen, stroopwafels en kaas. Het Loetbos ligt midden in de Krimpenerwaard en is een zoge naamd polderbos. Een hele er varing om zo dicht bij de randstad in alle rust van de natuur te kun nen genieten. Het dichtbij gele gen Schoonhoven wordt wel de zilverstad genoemd. Het lijkt of de tijd hier sinds de zeventiende eeuw heeft stilgestaan. Via de stadswandeling die in de bus wordt uitgereikt kun je de vele bezienswaardigheden nader be kijken: het stadhuis, de Waag en de Sint Jorisdoelen. Vergeet voor al niet de vele mooie zilveren sie raden te bezichtigen! Het Grevelingenmeer is het grootste zoutwatermeer van Zuidwest Europa. De natuurwan deling voert door de Punt nabij Ouddorp. Startpunt van de wan deling is het schitterende bezoe kerscentrum De Grevelingen. De wandeling voert langs duinme- ren en de vogelobservatiehut, van waaruit een groot deel van het natuurgebied kan worden be keken. Het historische Hellevoet- sluis, gelegen aan het Haringvliet was vroeger een marinehaven. Thans is het een groot centrum van de watersport. De stadswan deling voert langs de vestingwal len, het unieke Droogdok en het Nationaal Brand weermuseum. Hellevoetsluis is een bruisende stad met ook veel gezellige ter rasjes. De duinen van Voorne tussen Oostvoorne en Hellevoetsluis be horen tot de belangrijkste natuurgebieden van West-Euro pa. De natuurexcursie start vanaf het bezoekerscentrum van het Zuidhollands Landschap nabij de Tenellaplas. Vele vogel- en vlindersoorten, maar ook reeën, bunzings, kik kers, padden en hagedissen zijn er te zien. Leuk voor de kinderen zijn ook "terreinbeheerders" als IJslandse pony's en Galloways. Brielle is de historische stad van waaruit het verzet van de water geuzen tegen de Spaanse over heersers legendarisch werd. Mo numenten uit het verleden zijn er te over: Catharijnekerk, stads wallen, stadhuis en het Asylplein. De stadswandeling voert langs de mooiste plekjes. Zin om mee te wandelen? Bel om te reserveren of voor meer informatie Recreatie Rotterdam 010-4172996 of4172789. Elk jaar kan het maar één keer: met duizenden mensen, midden in de nacht, wandelen over het strand langs de vloedlijn van de Noordzee, tus sen Hoek van Holland en Scheveningen. In de nacht van 22 op 23 juni 1996 wordt deze wandeling voor de 21 e keer gehouden, Dit is één van de kortste nachten van het jaar en als het weer een beetje meezit, maak je een prachtige zonsopgang mee. De Stichting Ruim Baan is ook nu weer met ve le vrijwilligers in touw om de deelnemers te be geleiden en onderweg te voorzien van soep en koffie of thee bij de finish. Ook in 1996 wordt de Nachtstrandwandeling in het kader van "Mee doen in Rotterdam" gehouden. Bel voor meer informatie Recreatie Rotter dam tel. 010 - 4172157 of 4172996. - r?-*? iT-v«es 15rum ïl Fietsen is een gezellige activiteit. Bovendien óók nog gezond voor je lichaam en het milieu. Een fietsroute van 35 kilometer voert langs Voornse polderwe gen naar het prachtige bosrijke duingebied tussen Oostvoorne en Rockanje. De route heeft drie startpunten: de WV kantoren in Hellevoetsluis, Rockanje en Oostvoorne. De duinen van Voor- ne-Putten omvatten een gebied van 1100 hectaren dat enorm gevarieerd is met stuifduinen, duinmeertjes, struwelen en bos sen. Vlak achter de duinen begint het fraaie landschap van pol ders, weilanden en bosgebieden. Deze fietsroute Voorne is bij uitstek dé manier om deze streek van dichtbij te bekijken. In het totaal heeft u de keuze uit 9 fietsroutes en 9 wandelroutes op Voorne. FIETSTOCHT OP ZONDAG 26 MEI Naast het water zijn er in Midden-Delfland natuurlijk nog vele an dere mogelijkheden om je vrije tijd mee door te brengen. Zo is dit agrarische landschap uitstekend geschikt voor het maken van prachtige fietstochten. Op zondag 26 mei wordt er door het re creatieschap een fietstocht georganiseerd. Het startpunt is pa viljoen De Krabbeplas. Deelname kost 5,- p.p., inclusief koffie met gebak en overtocht met het pontje. De coupon uit Groot Vlaardingen (week 21) geeft zelfs recht op fl. 2,50 korting. Bel voor meer informatie de WV Vlaardingen: tel. 010-4346666. Ook te voet valt er veel te genieten van het prachtige, afwisse lende landschap. Je kunt een wandeling over smalle polder weggetjes maken, met bermen vol bloeiend fluitekruid zoals in de Zuidbuurt, tussen Vlaardingen en Maasland. Hier staan een aantal mooie, gerestaureerde boerderijen. Op nummer 85 ligt de boerderij van het recreatieschap met onder meer een geheel gerestaureerde karnmolen. Overal waar je in Nederland komt, tref je ze aan: landbouw gronden, natuurgebieden en bossen. Deze gebieden zijn aan grote veranderingen onderhevig. Kenmerken van deze veran deringen zijn dat ze vragen om andere of om méér ruimte. Graag stellen de mensen die hieraan werken zich in deze krant voor: de dienst Landinrichting en Beheer Landbouwgronden (LBL). Kort gezegd werkt LBL in de groene gebieden van Nederland aan drie taken: verwerving, landinrichting en agrarisch natuurbeheer. Binnen Zuid-Holland zijn er zo'n 30 projecten waar gewerkt wordt aan een groener en gezond landelijk gebied. Een aantal voorbeelden van gebieden die nu en in de toekomst de moeite waard zijn om te ontdek ken: op het eiland Voome-Putten Spijkenisse/Zuidland. In Ifsselmonde: Rhoon/Barendrecht, en in Midden-Delfland: Delft/Rotteidam. Het werk van de LBLblijft misschien vaak onopgemerkt, maar is daarom zeker niet minder belangrijk. Niemand wil toch zonder groen leven! De dienst koopt grond, en soms ookbedrijfegebouwen,vooralvoorland- innchtmg, natuur- en recreatiegebieden en bossen. In het landelijk ge bied is vernieuwing nodig van de inrichting van de ruimte. De landbouw moet eenduurzame toekomst knjgen en ermoet tegelijkertijd ruimtege- noeg zijn voor bos en andere natuur. Landinnchting wordt uitgevoerd in een project. Er zijn in Nederland ongeveer200 landinrichtingsprojecten die verschillen in grootte. Het landinrichtingsplan wordt gemaakt door mensen uit de streek de landinrichtingscommissie. Nadat het plan is gemaakt, gaat de aannemer aan het werk Er worden fiets- en wandelpaden aangelegd, bomen en bossen geplant. Daamaastwoidenslotenuitgegraven wegen verbeterd en soms wordt er ziels een nieuwe boerderij gebouwd. De boeren in het gebied-ruilen vaak hun gronden, zodat deze dichter bij de boerderij ko men te liggen. Als het landinrichtingsplan is uitgevoerd, kunnen de boe ren doelmatiger hun werk doen, zijn er aantrekkelijke routes gekomen voor de recreanten en heeft de natuur ruimte gekregen. Kortom; het leef klimaat in het landelijk gebied is verbeterd. Het Rottemerengebied is perfect voor wandelaars. Zowel in het Lage Bergse Bos (ten noorden van Hillegersberg) als in de Bleis- wijkse Zoom ten oosten van Bleiswijk zijn aantrekkelijke wan delroutes uitgezet die in lengte variëren van 4 tot 7 kilometer. Gemarkeerde paaltjes wijzen de weg. De Schotse Hooglanders in het Lage Bergse Bos maken een wandeling daar extra leuk. Een fietstocht langs de Rotte is ook een belevenis. Fietsend over de Rottekade heb je een leuk uitzicht over de rivier en hét af wisselende gebied. De tocht voert door bosgebieden en pol ders, langs molens en het oude sluisje en nog veel meer.. l Een waterweekend in Midden-Delfland? Dat wordt vast een succes! Naast de vaarten, vlieten en slootjes die horen bij dit Hollandse polderlandschap, vind je er ook diverse recreatiepiassen. Waterrecreatie in Midden-Delfland, ontdek ft zelf. De Krabbeplas tussen Vlaardingen en Maassluis (afelagA20Vlaardingen-West) biedt vele mogelijkheden voor de (klei ne) watersport, bijvoorbeeld surfen, kanovaren en zwemmen. Stranden en ligweiden - omzoomd door bomen en strui ken - markeren deze mooie recreatiepiasOok de sportvisser komt hier goed aan zijn trekken Een dagvergunning voor het vissen met een gewone hengel kost hier maar fl 5,-, en is te verkrijgen bij Paviljoen Krabbeplas. AANBIEDING 1. *Kofüemetappelpunt. Paviljoen Krabbeplas biedt op 1 en 2junikofüe meteen appelpuntaanmet25% korting op vertoon van deze krant (max. twee personen). Dit paviljoen bevindt zich aan derand van de plas. Het adres is Surf- pad 50 te Vlaardingen, tel. 0102340755. De Foppenpias, ten oosten van Maasland, maakt onderdeel uit van de eeuwenoude Foppenpolder. De surfer, zeiler, kanoer, roeier en bezitter van een motorboot kan hier in alle rust genieten van de ruime mogelijkheden van de Fop penpias en de vlieten die er langs liggen. Veerpont De Kwakel Aan de rand van de Broekpolder is bij het Bommeer een opstapplaats van de veerpont van het recreatieschap. Deze pont vaart van 1 april tot 1 oktober dagelijks tussen 10.00 en 18.00 uur heen en weer tussen Bommeer en Kwakelweg, met een tussenstop bij Café ft Jachthuis aan de Foppenpias. Tijdens dit vaartochtje heb je een prachtig uitzicht op het na tuurreservaat De Vlietlanden. Natuurreservaat De Vlietlanden Wandelend langs de vlieten kun je genreten van het uitzicht op natuurgebied De Vlietlanden, één van de laatste stukken onbedijkt boezemland in Midden-Delfland. Het gebied is vooral vanwege zijn bijzondere plantengroei van belang. In het voorjaar is dit landschap plaatselijk roze gekleurd door de talrijke bloeiende orchideeën en koekoeksbloemen. AANBIEDING 2 Rondvaart Vlietlanden. Rederij Rondvaart Dulcis biedt op 1 en 2 juni een rondvaart aan met 25% korting. Start op beide dagen om 14.00 en 15.00 uur vanaf de VlaardmgervaartZHolyweg te Vlaardingen. Nadere informatie bij de rederij tel 0104720905. V /VVV j«4 j V t s *£v-,-v CV: I Erop uit •«wswSBSp* wawi Doe mee met het Waterweekend op I en 2 juni 1996

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 14