GEOPEND DE HAVENLOODS IN DEZE KRANT Ah! *voor een kind V PINKSTERDAG Mon Petit! Sasintratuin Op 'n mooie 2 3=inlratuin „Ai deWoonkeuzekra Dagje naar De Biesbosch tijdens massale verhuizing Met ingang van maandag 24 juni spreekrecht voor elke Schiedammer 'Schiedammers sit nie stil' 'Onzekerheid over uitkering' Incestzaak nu afgerond Dieven stelen 100 aluminium honkbalknuppels HN Bruinen met resultaat Gesprek over moskee De deuren staan open van 10.00 - 17.00 uur. ais het om wonen gaat ZOMERKALENDER 55-PLUS Voor de eerste maal is deze week de Zomerkalender van de Stichting Ouderenwerk Schiedam verschenen. Hierop worden de activiteiten op een rijtje gezet die de dienstencentra in de maanden juni, juli en augustus organiseren. Niet iedereen gaat in de zomermaanden op vakantie. Voor 55-plussers die geen zin hebben om weg te gaan, of dat vanwege de gezondheid danwel financiën niet kunnen, worden tal van activiteiten georganiseerd. Ook zijn er uitstapjes, bijvoorbeeld op donderdag 6 juni. Onder begeleiding is er dan een wandeltocht door Woudhoek en omgeving. Kosten f 3,50, inclusief koffie vooraf en soep na afloop. Inschrij ven voor 31 mei bij dienstencentrum De Woudhoek, tel. 4709555. De Zomerkalender 1996 is gratis verkrijgbaar bij de dienstencentra in de stad. OIMS en Milieustation gesloten met Pinksteren De inhaaldag is donderdag 30 mei DONDERDAG 23 MEI 1996, 48e JAARGANG, Nr21, OPLAGE 37.374 SCHIEDAM Steeds meer Schiedammers raken in de problemen doordat er in de sociale zekerheid veel veran dert. Met name door ver scherping van voorwaarden en sancties op het gebied van huursubsidie, WW, RWW en WAO worden burgers gecon fronteerd met een aanmerke lijke inkomensachteruitgang. Ook de nieuwe Algemene Bijstandswet zorgt voor Veel onrust. Dit concludeert het Instituut Sociaal Raadslieden in het Jaarverslag 1995, dat woensdagavond werd gepre senteerd aan wethouder De Leede. Het aantal Schiedammers dat een beroep deed op het insti tuut steeg in '95 met 13,5 ten opzichte van 1994. Zo waren er vorig jaar 2574 be zoeken aan het Instituut So ciaal Raadslieden, tegen 2265 in '94. Deze stijging is een voorzetting van de trend die al enige jaren zichtbaar is. Het Instituut Sociaal Raads lieden (tel. 4269957) heeft als doel burgers meer inzicht te verschaffen in tal van voor zieningen van (overheidsin stanties en vooral de ondoor zichtigheid hiervan weg te ne men. Schiedam Hoogstraat 160 B Tel. 010-2730476 Groepswonen voor 55-plus Eindsprint van WK SCHIEDAM Delegaties van het gemeentebestuur en de Turk se Islamitische Federatie komen maandag 10 juni weer bij elkaar om verder te praten over de ves tiging van een nieuwe moskee. Volgens gemeentelijk woord voerder M. van Bruggen zullen op korte termijn spijkers met koppen moeten worden gesla gen. „Wij zullen duidelijk maken dat de moskee aan de Vijgen- steeg hoe dan ook ontruimd zal worden. Simpelweg omdat het gebedshuis niet in het bestem mingsplan past. We gaan onze gesprekspartners een intentie verklaring voorleggen over de locatie van de nieuwe moskee. Daar moet snel helderheid over ontstaan, want de onderhande lingen lopen al maanden. Dat is te lang, vindt de gemeente." SCHIEDAM Met de aan houding van een 25-jarige man uit Groningen heeft de Schiedamse politie de om vangrijke incestzaak afge rond die al enige maanden speelde. De man werd opge pakt nadat een van de slacht offers verklaarde in 1987 en 1988 door hem te zijn mis bruikt. Tijdens de verhoren heeft hij een volledige beken tenis afgelegd. De incestzaak wordt sinds september vorig jaar door de politie onderzocht. In totaal ?ijn hierbij achttien slachtof fers betrokken; veertien van hen hebben inmiddels aangif te gedaan van seksueel mis bruik. Eerder pakte de politie een vader en twee zonen op, die nog steeds vastzitten. De nu aangehouden Groninger is de vierde verdachte. Of hij in voorlopige hechtenis blijft, bepaalt de officier van justi tie. Wanneer de zaak voor komt, is nog niet bekend. Maanden werd ernaar uitgekeken: de grote verhui zing in verzorginghuis Spaland. Afgelopen dins dag was het eindelijk zover. Tientallen bewoners moesten hun oude, vertrouwde woonruimte ver laten en kregen een plekje in de nieuwbouw. De verhuisfirma stond 's morgens vroeg al voor de deur. Om alles vlekkeloos te laten verlopen, was besloten dat de bewoners dinsdag niet in Spaland konden blijven. Na het ontbijt maakte een deel van hen van de nood een deugd en ging met de bus op stap naar De Biesbosch, waar een boottocht volgde. Bewoners die tegen die trip opzagen, vertrokken naar het nabijgelegen verzorgingshuis De Harg. 's Middags om vijf uur was er een gezamenlijk broodmaaltijd in de recreatiezaal van het oude Spaland en werden de sleutels van de nieuwe kamers uitgereikt. Tegen zeven uur 's avonds mocht een ieder zijn nieuwe behuizing betreden. „Ondanks de fikse regenbuien is alles prima verlopen", zegt mevrouw Van Eeden Petersman, hoofd facilitaire dienst. „Zowel voor de bewoners als voor het personeel is het nu even behoorlijk wennen. Jarenlang wist iedereen alle kamers blindelings te vinden, nu moeten we allemaal een beetje zoeken." Overigens zijn de werkzaamheden aan verzorgingshuis Spaland pas halverwege. Het oude gedeelte gaat nu tegen de vlakte. Daarna komen er nieuwe aanleunwoningen en wordt een woon toren neergezet, waarin vrije-sectorwoningen komen. De ver wachting is dat pas eind 1998 alle bouwactiviteiten achter de rug zullen zijn. Hypotheek wijzer Uw Wegwijzer naar de beste hypotheek! Rotterdamsedijk 437 te Schiedam Tel.: 010-4736665 SCHIEDAM Wie nog wat zinnigs, of minder zinnigs, te zeggen heeft tegen de lokale politici kan dat straks doen tegenover de voltallige ge meenteraad. Met ingang van de komende bijeenkomst op maandag 24 juni heeft iedere Schiedammer het recht om zijn mening kenbaar te maken tijdens de plenaire gemeente raadsvergadering. In totaal is hiervoor telkens een half uur beschikbaar; elke spreker krijgt maximaal vijf minuten. Wel vooraf aanmelden bij de gemeentesecretaris! Het voorstel tot spreekrecht is afkomstig van de commissie Be stuurlijke Vernieuwing en Stads- communicatie. De gedachte er achter is burgers meer te betrek ken bij de lokale politiek. Een aantal gemeenten in Nederland, waaronder Voorschoten, heeft het spreekrecht al enige tijd gele den ingevoerd. Natuurlijk krijgt het allemaal SCHIEDAM Dat de vuurzee in molen De Walvisch landelijk nieuws was, bleek reeds uit de berichten in de dagbladen en op tv. Maar het gaat verder! Tijdens haar vakantie aan familie in Zuid- Afrika stuitte mevrouw J. van Maanen uit Dordrecht in een lokale krant plotseling op een bericht uit Schiedam. Over de brand in 'die hoogste windmeul ter wereld, De Walvisch by Schiedam in die suidweste van Nederland'. Het artikel meldt dat de Schiedammers niet stilzitten. 'De Walvisch sal ongetwyfeld herstel word.' De totaal beschikbare spreek tijd, voorafgaand aan de eigen lijke raadsvergadering, bedraagt maximaal 30 minuten. Iedere spreker krijgt ten hoogste vijf minuten het woord. Indien zich meer dan zes sprekers hebben aangemeld, wordt de totale spreektijd evenredig over hen »tl« banken 70.70.70.19l> een officieel tintje. Voorafgaand aan de raadsvergadering moeten sprekers zich aanmelden bij ge meentesecretaris mr A. Goris- sen; dat kan zowel schriftelijk als telefonisch via het Stadskantoor. De spreker moet dan ook aange ven over welk onderwerp hij het woord wil voeren. Nagenoeg alle onderwerpen die hem ter harte gaan, komen hiervoor in aan merking. Of deze al dan niet op de agenda staan, is van geen enkel belang. De enige uitzonde ring betreft agendapunten over het doen van keuzes, voordrach ten of aanbevelingen die betrek king hebben op personen. Orde verstoort verdeeld. Dit betekent dus dat bij vijftien sprekers iedereen slechts twee minuten tot z'n be schikking heeft. Daarna wordt hij onverbiddelijk afgehamerd door de voorzitter van de ge meenteraad, burgemeester Scheeres. Ook als een spreker zich beledigende of onbetamelij ke uitdrukkingen veroorlooft, dan wel anderszins de orde ver stoort, wordt hij door de voor zitter tot de orde geroepen. De voorzitter stelt de desbetreffende spreker dan jn de gelegenheid zijn woorden terug te nemen of verontschuldigingen aan te bie den voor zijn uitlatingen. Indien de spreker hieraan geen gevolg geeft, kan de voorzitter hem het woord ontnemen. Volgens be leidsmedewerkster S. van Dijk van Juridische Zaken moet de praktijk leren in hoeverre Schie dammers behoefte hebben aan dit spreekrecht. „Daar is verder geen onderzoek naar gedaan", zegt ze. „Het is een nieuw initia tief om de afstand tussen burgers en politiek te verkleinen." Van Dijk sluit niet uit dat ook actie groepen hiervan gebruik zullen maken. „Dat is niet tegen te houden. Maar waarom ook? Als het om een passend onderwerp gaat, hebben zij net zo goed spreekrecht. Het is niet zo dat we alleen individuele burgers op het oog hebben." SCHIEDAM— Onbekenden heb ben ingebroken bij een sportvereni ging aan de Sportlaan. Er werden elf zakken met honkbalspullen gesto len. Hierin zaten onder meer hon derd aluminium honkbalknuppels. In totaal werden, vermoedelijk in de nacht van maandag op dinsdag, drie hokken opengebroken. Het onderzoek van de politie loopt nog. Van Heekstraat 15 Postbus 79 3100 AB Schiedam (010) 2621000 V. liedammers SH nïe stil; Woonsiesbetoe Maart berlüilït die hoogste* jby Schiedam in die suidwgsfevan Nederland, veriedc maand afgebrand feet. Mev. Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel. J tel 010 451 88 44 Hillelaan 30-39 t.o metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. tel. 010 - 485 22 73 Op 2e Pinksterdag open van 10.00 tot 17.00 uur. Nieuwe StCldsblCICl 3 Ministerie van Verkeer en Waterstaat Zl© pdgind EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD Niets geeft u een sneller, mooier en dieper bruiningsresultaat dan de AYK zonnebanken. Gepaten teerd filtersysteem voor optimale veiligheid. Airconditioning voor behaaglijk zonnen zonder trans piratie. U kunt elke dag heerlijk enieten van de zon bij AYK uncentre. h Rijnmond Iedereen kan z'n mening geven tijdens gemeenteraadsvergadering Het artikel dat op 30 maart jl. werd geplaatst in de Zuid-Afrikaanse krant J gire 66.77.67 De raadsvergaderingen worden in verband met de nieuwbouw op het Stadserf voorlopig gehouden in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat WÊÊÊÊÊÊKHKÊÊÊÊÊHÊ HET GROENE WARENHUIS Op Tweede Pinksterdag zijn de ONS en het Milieustation de gehele dag gesloten. De ONS blijft telefonisch bereikbaar op nummer 2621000 voor het melden van storingen in de levering van energie, drinkwater en radio- en televisiesignalen. HET GROENE WARENHUIS PIJNACKER Rijskade la, tel. 015 - 3610000 PIJNACKER Rijskade la, tel. 015-3610000. N.V. ONS Nieuw, een Mini Franse Geranium. Klein maar fijn. Bloeit weelderig van april tot oktober. Leverbaar in diverse kleuren. Geschikt voor in de tuin of voor potten op het terras of balkon. Per stuk 4.50 3 stuks voor Tijdens het Pinksterweekend ontvangt u een reischeque t.w.v. fl. 300.- van Holland International geheel GRATIS bij besteding van minimaal fl. 3000.- op het gehele assortiment. Zie onze advertentie in deze krant! BliiTiUm—l inmniii i iwri O w

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 1