Tussen hemel en aarde Disney World Florida15.000 hectare zonder grenzen Bijtgrage gastheren Florida verkennen vanuit uw luie stoel redactie service weekbladen Wegener nn brengt ketten Tekst foto's: Sylvia Honders Sinds mensenheugenis speelt hij een speciale rol in verhalen en film. In sommige gebieden van de wereld wordt hij zelfs 'verdacht' van goddelijke krachten. En in Florida is hij zelfs uw gastheer. Als u een bezoek brengt aan de Crocodile Farm, tenminste. Deze Crocodile Farm ligt op een (relatief) korte af stand van Disney World en brengt dit indrukwekken de en fascinerende dier wel heel erg dichtbij. Zo kunt u op deze farm kennis maken met de eigen aardighe den van uw bijtgrage gastheer en krijgt u een beter in zicht van zijn karakter en levenswijze. Een waarschu wing is echter wel op z'n plaats. U kunt tijdens het bezoek namelijk de indruk krijgen dat de krokedil veel minder gevaarlijk is dan u dacht. Dit is echter typisch zo'n geval van 'don't try this at home'. Maar er naar kijken mag. En is al een belevenis op zich. U heeft op deze pagina een indruk kunnen krij gen van de vele mogelijkheden, maar het is heel begrijpelijk als u met eigen ogen wilt zien wat Florida u te bieden heeft. En dat kan. Vanuit uw luie stoel. Onlangs presenteerde Columbia Tristar Home Video namelijk een nieuwe serie koopvideo's die diverse ex clusieve vakantiebestemmingen in beeld brengt. En Florida is niet vergeten. Op de video 'Florida Ca ribbean Special' kunt u - zonder een stap te verzet ten - een bezoek brengen aan het Kennedy Space Center en Disney World, maar ook aan plaatsen als Seaworld, Orlando, Everglades, Miami en The Keys. Een ontdekkingsreis die u duidelijk zal maken dat Florida niet voor niets 'de speeltuin van Amerika' wordt genoemd. alleen alle 41 avonturen van Ma gie Kingdom op een rijtje, maar IRS 96-113 Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door: Reacties op of informatie voor deze pagina toezenden aan: Postbus 1830, 3000 BV Rotterdam Tel. 010-4.699.725. fax. 010-4.699.362 Tijdens uw bezoek aan Florida zullen grenzen vervagen. Zelfs de grens tussen hemel en aarde. Als u in Orlando in de auto stapt en zo'n 45 mi nuten in oostelijke richting rijdt, belandt u na melijk (als het goed is) in Cape Canaveral. Waar u zich letterlijk met de hoofd in de wolken zult voelen. Hoewel u Kennedy Space Center waarschijnlijk in gedach ten heeft, mag een bezoek aan U.S. Space Camp eigenlijk ook niet op uw programma ontbreken. Hier, op circa 10 mi nuten van het Space Center, kunnen scholieren een week lang 'op kamp' en maken ze spelenderwijs kennis met de vele aspecten van de ruimtevaart. Space Camp biedt, naast allerlei adembenemende simulaties, tevens een interessante tentoonstelling over de geschiedenis van de ruimtevaart. Als u daarna doorreist naar Kennedy Space Center geeft deze 'verse' achtergrondinformatie u meteen een beter beeld van de bezienswaardigheden die u hier te wachten staat. En dat zijn er heel veel. Maar probeer in ieder geval één van de IMAX-films te bekijken, want daar krijgt u pas echt het ge voel dat u zich tussen hemel en aarde bevindt! In EPCOT, dat 1 30 hectare van het totale Disney World Florida in belag neemt, valt u van de ene verrassing in de andere. De enorme zilverkleurige bol bij de ingang (foto links) doet futuristisch aan en maakt direct al (enigszins) duidelijk wat u in dit park te wachten staat. Maar naast een verzameling van attracties met thema's die zich concentreren op ontdekking en wetenschappelijke prestaties (in Future World) en een iandenpresentatie (in World Showcase), biedt EPCOT ook schitterende na tuur (foto rechts), waarbij de enorme palmbo men, rondspuitende fonteinen en felle zon voor een prachtig schouwspel zorgen. Gedetailleerde ectie binnen Twilight Zone Tower of Terror een absolute must. Na een ritje in de lift van deze nieuwste (en met 60 meter ook de hoogste) Disney-attractie, zult u niet snel meer klagen over de 'trage liften thuis'. Dankzij speciale tech nieken gaat u - van de dertiende ver dieping - namelijk sneller dan een vrije val naar beneden....sterke zenu wen en maag zijn dus wel gewenst. adembenemende wijze in de schijn werpers gezet. Prachtig! Ook in Disney's MGM-studio's zult u ogen, oren en benen tekort komen. En ook hier kunt u niet alleen het nodige bekijken, maar vooral ook zelf doen. Heeft u stilletjes wel eens ge droomd van een rol in een soap of een baan als nieuwslezer? Dan moet u zeker even bij Superstar Television binnenstappen. Voordat u het weet, staat u op het podium! Neemt u lie ver een kijkje achter de schermen van de film? Ook dit is mogelijk. 'Boek' maar eens een reis bij de Backstage Studio Tour en u kijkt uw ogen uit. Voor de zoekers van nog meer sensa- :e en spanning is een bezoek aan The daadwerkelijk het betreffende land (of in ieder geval een stukje ervan) te hebben bezocht. Een bezoek aan EP COT is niet alleen bijzonder leer zaam, spannend en leuk, maar ook vermoeiend. Toch raden we u aan om tot een uur of negen te blijven 'han gen'. Het park biedt diverse (uitste kende!) restaurants waar u even op krachten kunt komen voor een spek takel dat u niet zal willen missen: Illuminations. Tijdens deze show wordt dankbaar gebruik gemaakt van het feit dat het in Florida vroeg don ker is. Met schitterend vuur- laser- en knalwerk, herkenbare muziek en verlichte gebouwen worden de eerder genoemde landen op een werkelijk Ook in Magic Kingdom worden de ontspannende attracties in balans ge bracht met diverse uitdagingen waar uw haren (soms letterlijk) van om hoog gaan staan. En dan hebben we het niet alleen over Space Mountain, maar ook over de hoogste attractie van dit park: Splash Mountain. Met één van 's werelds langste glijbaanaf dalingen met snelheden die kunnen oplopen tot 64 krrybur. En de attrac tie heeft niet voor niets 'Splash' in de naam....u bent gewaarschuwd. En hopelijk ook overtuigd dat Disney World alle (tot in de detail perfecte) ingrediënten bevat om bezoekers van alle leeftijden met een unieke en on vergetelijke ervaring naar huis te stu ren. Dus ook u. Ga eens op ontdek kingsreis door de Wondere Wereld van Disney. U zult er geen spijt van krijgen! Een bezoek aan de Experimental Pro totype Community of Tomorrow (u mag ook gewoon EPCOT zeggen) zal u onmiddellijk van deze gedachten- gang 'genezen'. Dit park is onderverdeeld in Future World en World Showcase. In Future World maakt u kennis met de allernieuwste technische snufjes en wetenschappelijke prestaties. Zo kunt u een bezoek brengen aan The Land biotechnologisch laboratorium. Onlangs hebben de wetenschappers van The Land zes bedreigde planten soorten uit Centraal Florida met suc- Na een rechtstreekse vlucht kunt u zich door Martinair in Orlando laten 'droppen' en na een korte busreis belandt u in een wereld dat letterlijk voor elk wat wils biedt: Walt Disney World. Als u wel eens een bezoek aan Dis neyland Parijs heeft gebracht en denkt dat u daarmee alles gezien hebt, staat u een aangename verras sing te wachten. En als u nog nooit een voet over een Disney-drempel heeft gezet, zult u helemaal niet we ten wat u ziet. Vooral als u denkt dat Disney alleen voor kinderen is. terwijl het Franse 'zusje' roze is. wolken. Daarom. Disney's MGM-Studio's is 's werelds beroemdste filmpark. Naast themapark doet dit Disney-gebted ook dienst als een echte televtsie- en filmstudio. En zodra u enkele stappen in het park beeft gezet, voelt u 2ich ook een beetje filmster. U moet bijvoorbeeld niet vreemd opkijken als u opeens wordt aartgesproken door een 'agent' die 20 vart het witte doek lijkt te zijn afgestapt, En rteém ook even de tijd om de Toy Story Parade over de Hollywood Boulevard te bekijken (foto boven). Deze optocht, vol muziek, dans en humor, is voor jong en oud een lust voor het oog. Op 2oek naar een bijzonder lunch-adres? Reserveer dan (zo vroeg mogelijk) een plekje in de Ski Ft Dine-ln Theater Restaurant. In éèn van de klaarstaande auto's, met rolschaat sende serveersters om u heen en een smakelijke lunch en groot filmscherm voor uw neus, waant u zich helemaal in een echte Orive-ln utt de jaren vijftig. Een absolute aanrader!

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 27