KUNSTGEBITTEN VERINGMEIER TANDPROTHETICUS ORANJE GRATIS t. w. v. .5,- SEAC.REIZEN SCHIEDAM InfoStopzuil begeleidt bezoekers tot aan voordeur ■SM Bart de Leede over armoede, thuiszorg en multiculturele samenleving MEI EN JUNI VSB ADVIESMAANDEN VSB'BANK Wapentuig Vernieuwde Gemeentegids 16. 16.95 Sponsors gezocht AFWEZIG Het Nieuwe Stadsblad ~"T'" ij volop in aktie Olympisch feest op De Violier B.v.Haarenlaan 782 Schiedam Zon-, vlieg- en autovakanties. VSB'BANK SCHIEDAM Ter gelegen heid van de start van het herstel van Molen de Walvisch doen vrijwillige molenaars Frans Kroon en Jeroen Verspeek za terdag 8 juni ook een duit in het zakje. Op hun molen De Drie Koornbloemen zullen zij vanaf vrijdag tot zaterdag 15.00 uur een 24-uurs marathon draaien. Zij zoeken sponsors die voor hun inspanning én voor elke om wenteling een bedragje over heb ben, bestemd voor de restauratie van De Walvisch. Als de wind een meewerkt moeten 15.000 omwentelingen haalbaar zijn. Twee bedrijven, Lever bv Vlaar- dingen en Nedshipping, hebben sponsoring toegezegd. Uiteraard zijn meer waaghalzen die de gok voor een totaal aantal aandur ven, welkom. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via tel.nr. 4260044. Het totaal aan tal omwentelingen en de op brengst worden zaterdag de 8ste om 15.00 uur bekend gemaakt. Jonge jenever Oranje H C 95 per liter 1h Vieux Oranje per liter U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 P. H. NIJKAMP huisarts 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM Begin juni wordt langs de 's-Gravelandse- weg, bij de entree tot het bedrij vengebied 's-Graveland, een zo geheten InfoStopzuil geplaatst. Het gaat hierbij om een nieuwe elektronische vorm van beweg wijzering. Op het beeldscherm van de In foStopzuil kunnen bezoekers van het bedrijventerrein 's-Gra- veland de naam van het gezoch te bedrijf intoetsen. Vervolgens produceert de zuil een voorge drukte kleurenplattegrond, met daarop de meest geschikte route naar de gewenste bestemming. De informatie kan naar keuze in verschillende talen worden weergegeven. De gebruikers van de InfoStop zuil kunnen gratis van deze voorziening gebruik maken. Be drijven die in het informatiege bied van de zuil voorkomen be talen hiervoor een vergoeding. De zuil wordt geplaatst in een abri, welke is voorzien van een telefoonunit, zodat de vracht wagenchauffeur, vertegenwoor diger of andere bezoeker zono dig ter plaatse contact kan leg gen met het te bezoeken bedrijf. Gelijktijdig met de plaatsing in Schiedam worden ook twee In- foStopzuilen geplaatst in Rot terdam bij het bedrijventerrein Noord-West. De informatie in de Rotterdamse en Schiedamse zuilen is op elkaar afgestemd. „De InfoStopzuil is een initia tief van de firma Infostop bv, waarmee de gemeente Schiedam een plaatsingsovereenkomst heeft gesloten. De InfoStopzuil is een logisch gevolg op de reeds bestaande wijze van bewegwij zering, zoals de gemeente die reeds jaren geleden heeft inge voerd. Hierbij valt te denken aan de stadsplattegronden (voornamelijk aan de invalswe gen), de objectbewegwijzering (bijzondere gebouwen en voor zieningen) en de bedrijveninfor- matieborden (in de bedrijven terreinen)", aldus voorlichter J. Langstraat van meentewerken. de Dienst Ge- SCHIEDAM Wethouder Bart de Leede moet de laatste tijd nogal wat uitleggen. Waarom stapte hij uit de Re gioraad? Wat zijn de conse quenties van de bezuinigingen op de thuiszorg? Waarom zijn de gemeenteraadsvergaderin gen vaak zo saai? Meestal heeft hij zijn antwoord vrij snel klaar. Soms ook moet hij toegeven dat de problematiek op een kluwen garen lijkt, waar hij slechts met de groot ste moeite grip op krijgt. Het zijn voor de man op Welzijn, Volksgezondheid en Milieu dan ook bewogen tijden. Over een aantal zaken maakt De Leede zich extra zorgen. Zo als over de positie van de min- derdraagkrachtigen ('we zit ten veel te veel te keutelen over marginale maatregelen') en over de toekomst van de multiculturele samenleving ('ik zie de verschillende bevol kingsgroepen nauwelijks naar elkaar toegroeien'). Een inter view met een bevlogen wet houder. Natuurlijk gaat er ook veel goed in Schiedam, benadrukt de GroenLinks-wethouder. „Met de nieuwbouw van club- en buurthuizen ligt dit college op schema. Nieuwland heeft een prachtig nieuw buurthuis ge opend aan het Willem Drees- plein. En in Oost is onlangs de eerste paal de grond in gegaan voor een gloednieuw clubhuis, kost wel zo'n drie miljoen gul den. In de loop van de tijd zullen we ook over Spaland moeten nadenken. Die wijk groeit als kool, daar moeten voorzienin gen komen. Ook omdat Schie dam als een van de weinige ge meenten niet vergrijst. Het aan tal kinderen overtreft het aantal ouderen. Dus moeten er meer peuterspeelzalen komen en zal er druk op de basisscholen ont staan. Daar moet dit college bij tijds op inspelen." Ook over de Stadsgesprekken is De Leede tevreden. „Was een uitstekend initiatief. Nogal wat Schiedammers hebben de kans gegrepen om hun mening te ge ven. Niet voor niets spelen we daar nu op in met een nieuwe serie gesprekken over het milieu. De stad als geheel moet meer betrokken worden bij het milieu beleid. Tot nu toe is dat toch te veel in kleine groepen gebeurd, dan sijpelt het niet door." Vuurwerk De Leede (36) staat er om be kend zijn mening nimmer onder mms** In mei en juni kunt u elke zaterdag tussen 10.00 uur en 14.00 uur terecht bij uw VSB Bankkantoor voor een adviesgesprek over bijvoorbeeld Hypotheken, Vermogensopbouw, Lenen of Verzekeringen. De volgende kantoren zijn iedere zaterdag geopend: Veerplein 1Vlaardingen. Telefoon (010) 44 55 222. Broersvest 110, Schiedam. Telefoon (010) 24 64 600. Maak even een afspraak, dan hoeft u niet te wachten. Voor kasdiensten bent u van maandag tot en met vrijdag of aan de geldautomaat van harte welkom. Daar kom je verder mee. stoelen of banken te steken. Reeds als jong raadslid voor de PSP legde hij ervaren wethou ders het vuur na aan de schenen. Nu hij zelf bestuursverantwoor- delijkheid draagt is dat allemaal wat minder. „Natuurlijk is dat jammer. Ik zou graag zien dat er tijdens de gemeenteraadsverga deringen meer inhoudelijk werd gediscussieerd. Maar de college partijen (PvdA, VVD, D66 en GroenLinks -red.) lijken vooral tegenstellingen te willen voorko men en eerlijk gezegd laat ook de oppositie het afweten. Misschien vinden we elkaar te aardig, ik zou wat meer vuurwerk willen zien. Een partij als Gemeentebe langen doet het dan zo slecht nog niet, die stelt tenminste vra gen en probeert de zaak levendig te houden. Begrijp me goed, ik wil verder niet klagerig overko men. Ik vind het niveau van de raad vrij hoog en 31 van 35 leden (minus extreem-rechts -red.) neem ik zeer serieus." Dan de bezuinigingen in de thuiszorg. Vorige maand maakte Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord bekend dat de hulp aan zieken en ouderen aan huis we gens financiële problemen flink wordt ingekrompen. „De druk op het budget was al langer dui delijk", zegt De Leede. „Maar als gemeente kunnen we daar vrij weinig aan doen. De thuis zorg wordt betaald via de AWBZ, dus via het ziekenfonds. In eerste instantie zal zorgverze keraar DSW dan ook voor meer geld kunnen zorgen; gaan we zeker over praten. Ja, druk uit oefenen. Maar de problematiek is gecompliceerd. Veel regelin gen hangen met elkaar samen. Daarom zullen zorginstellingen en -organisaties met elkaar om de tafel moeten gaan zitten. Per soonlijk denk ik dat we de hele zorgsector van bovenaf anders moeten organiseren. Meer sa menhang aanbrengen, niet tal van regelingen versnipperd naast elkaar laten bestaan. Dat debat zal ik proberen aan te zwenge len." Referendum Debatten in de Regioraad hoeft de wethouder in ieder geval niet meer te voeren, omdat hij die met zijn companen van Groen Links enige tijd geleden verliet. „Dat was in mijn ogen onvermij delijk. Ik heb een groot aantal jaren in de Regioraad gezeten, maar het ook altijd beschouwd als een politiek orgaan. Ik hoop te dat de Stadsprovincie er dit jaar zou komen, met verkiezin gen en een gekozen vertegen woordiging. De afspraken waren helder: deel Rotterdam op in deelgemeenten en creëer een sterk regiobestuur. Dat vond ik een uitdaging. Nu dat allemaal is geblokkeerd, zowel door het Rotterdamse referendum als door de twijfelachtige houding van het kabinet, meen ik dat het onzuiver is als je wel in de Regio raad blijft zitten. Gemeentebe langen zullen ongetwijfeld weer de overhand krijgen en van wer kelijke politieke besluitvorming komt niets terecht. Om nog maar te zwijgen over de demo cratische controle, want die ont breekt nu in het geheel." Hoofdbrekens Tot slot de persoonlijke zorgen van politicus De Leede. Hij heeft niet veel tijd nodig om een twee tal punten aan te geven die hem werkelijk hoofdbrekens kosten. „Op de eerste plaats de toekomst van de multiculturele samenle ving. Ik zie de verschillende be volkingsgroepen nauwelijks naar elkaar toegroeien. Dat roept bij mij ontzettende zorgen op, omdat dat noodzakelijk is als je met elkaar iets van deze maatschappij wilt maken. We hebben daar nog geen antwoor den op gevonden..." Daarnaast heeft de wethouder grote moeite met de positie van de minderdraagkrachtigen. „Er is armoede in Nederland, er is armoede in Schiedam. Dat we ten we. Maar tegelijkertijd zitten we veel te veel met elkaar te keutelen over marginale maatre gelen. Mensen die een paar jaar achter elkaar van een bijstands uitkering moeten leven, krijgen onvermijdelijk financiële proble men. Lokaal kunnen we daar te weinig aan doen, omdat we ons moeten houden aan tal van lan delijke regels. Een Armoedenota van het gemeentebestuur is mooi, maar lost in wezen niets op. We moeten Den Haag duide lijk maken dat het zo niet langer kan, te veel mensen leven al te lang op een absoluut bestaans minimum. Er is een fundamente le omslag nodig..." Tegen inlevering van deze coupon en bij besteding van minimaal 25,- ontvang je een ETOS Kadobon van 5,-. De Kadobon is geldig op het gehele assortiment. Je kunt de coupon uit deze krant bij ETOS inleveren t/m zaterdag 1 juni ^.s. SCHIEDAM - In het kader van het project 'Wapen je ontwape nend' vraagt de Schiedam politie ditmaal aandacht voor de stiletto, het valmes en het vlindermes. Wat is een stiletto? Volgens de omschrijving gaat het om een mes, waarbij het lemmet (snijgedeelte) door middel van een drukmechanisme, zijdelings scharnierend uit het heft wordt gebracht. Niet te verwarren met een valmes, waarbij het lemmet rechtstandig uit het heft wordt gebracht door middel van een zwaaibeweging of een drukmechanisme. Op zich is een stilleto of valmes niet verboden. Dit wordt weer anders als het óf is voorzien van een stootplaat, óf als het lemmet tussen de 7 en 9 centimeter lang is en niet smaller is dan 14 millimeter, óf het lemmet langer is dan 9 centimeter, óf het lemmet twee snijkanten heeft. Snapt u wel??? Dezelfde eisen zijn gesteld aan een vlindermes, met uitzondering van de stootplaat. De politie stelt eigenlijk voor dat vooral de jeugd zich moet onthouden van het bezit van dergelijke messen. Van het bezit van dergelijke messen kunnen alleen maar ongelukken komen. Ouders kunnen daar een bijzondere rol in speleh. Aan de ouders vragen wij dan ook eens te kijken of hun kinderen de straat op gaan met wapens. Om een appeltje te schillen zijn er ook andere (plastic) dingen in de handel. Veel beter toch. De maximale boete voor een dergelijk wapen ligt tussen de 3 maanden gevangenisstraf en/of een geldboete van fl. 10.000,--. Wie in het bezit is van een dergelijk wapen of andere wapens, kan dat te allen tijde inleveren. De politie zal tijdens deze actie flexibel ongaan met de aangeboden wapens. SCHIEDAM Aan het eind van dit jaar verschijnt de geheel bijgewerkte nieuwe versie van de Gemeentegids Schiedam. De gids wordt net als andere jaren huis-aan-huis verspreid. Spe ciaal voor nieuwe inwoners is een rubriek opgezet waarin een groot aantal bedrijven zich pre senteert. Uit onderzoek blijkt dat de gids door 73 procent van de bevolking wordt geraad pleegd en dat 80 procent daar van het boekwerkje als een goe de informatiebron beschouwt. Voor advertentiemogelijkheden kan men bellen met 040- 2642127. SCHIEDAM - Basisschool De Violier aan de Slimme Watering organiseert zaterdag 1 juni - sa men met Fitland Schiedam - haar jaarlijkse manifestatiedag. Het feest staat ditmaal in het teken van de Olympische Spelen. Na de klassieke opening om 11.30 uur, waarin de deelnemen de klassen groepsgewijs worden voorgesteld en ballonnen wor den opgelaten, wordt rondom het schoolgebouw de traditione le sponsorloop gehouden. De opbrengst ervan is bestemd voor de aanschaf van nieuwe geluids apparatuur en toneelvoorzienin gen. De sponsorloop is in de plaats gekomen van de succes volle Lenteloop die jarenlang ge organiseerd werd door de Woudhoekschool, zoals De Vio lier voor de verhuizing dit jaar naar de wijk Spaland heette. Na de sponsorloop kunnen alle leerlingen deelnemen aan een al ternatieve tienkamp met onder delen als frisbee werpen, stokleg- gen, waterdragen en een ski loop. Verder zijn er diverse spe len waaraan kan worden deelge nomen door familieleden en andere bezoekers. Ook wordt een ouderwetse rommelmarkt georganiseerd. De meeste activi teiten zijn gratis. De dag duurt van 11.30 tot 17.00 uur. PSYCHOMETRIEHelderziende G. Bosboom verzorgt op don derdag 30 mei een avond over psychometrie in wijkcentrum Nieuw land (Dr. Wibautplein 165). Door het vasthouden van voorwerpen - horloge, ring, ketting ed. - zal hij doorgekomen beelden of boodschappen vertellen aan de eigenaar. Aanvang 20 uur, toegang 7,50. Nu met gratis vervoer naar schiphol. Vakantiegeld ontvangen! Maar u gaat (nog) niet op vakantie?? Plaats uw vakantiegeld tijdelijk of permanent op de VSB SpaarActief-rekening. De naam zegt 't al, een actieve rekening. Zonder beperkingen, dus onbeperkt storten èn vrij opnemen. Daarbij krijgt u een aantrekkelijke rente, die stijgt naarmate uw saldo groeit. Deze rente wordt dan over uw gehele spaarsaldo vergoed. VSB SpaarActief-rekening 0,-tot 1.000,-- 2,50 1.000,-tot 5.000,- 3 5.000,-- en hoger 3,50 Daar kom je verder mee. HET NIEUWE STADSBLAD reparaties klaar terwijl u wacht vernieuwen: in overleg met uw wensen dagelijks van 08.30-17.00 uur 's avonds en zaterdags volgens afspraak. Nieuwe Haven 131Schiedam 010-4261417 SLiJTERlJA/VIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs 3 t/m 21 juni Waarneming: Dr. Klein Dr. Klinkum Dr. Kortekaas Dr. Osterholt Dr. Walczynski Dr. Wuister Van 8-10 uur kunt u zich wen den tot deze vervangers voor afspraken. (Herhalingsrecepten of huis bezoeken). Avond- en weekènddienst. Tel. 0652-759030. WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé )06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694/J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS WOENSDAG 29 MEI 199622-1441 Begin juni te zien in Schiedam. De twijfels van een wethouder Er is een fundamentele omslag nodig... etos Een stiletto. HET VOORDELIGSTE ANVR RE IS AD VIESBUREA U MET DE RUIMSTE KEUS IN DE LEUKSTE VAKANTIES. Rentewijziging voorbehouden. ffortij

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 9