Nationale Bioscoopdag: op 6 juni voor 5,- naar de film N11996 TWEEDE PR US Bob Bouma: 'Zonder film zou de wereld er anders uit zien' BelBios: Gemak dient de bioscoopbezoeker Naam: Postcode/Woonplaats i f5,~ p.p. voor alle films in alle bioscopen." Elke bezoeker een Bioscoopbon van 2,50 cadeau! redactie service weekbladen Wegener Iedere week, en ook tijdens de een verscheidenheid aan films in de bioscopen. Spectaculaire ac ties, meeslepend drama, roman tiek en humor. Soms met beroem de sterren en soms met nieuw talent Films voor jong èn oud, kortom voor iedereen. Er is zeker een film die bij uw smaak past! Eens per jaar, tijdens de Nationale Bioscoopdag, staan de bioscoopdeuren bijna letterlijk open voor fïlmminded Nederland. Een meevaller voor de frequente bezoekers, die voor geen goud een film willen missen. Een uitnodiging voor iedereen die gek op films is en eigenlijk best vaker naar de bioscoop zou willen gaan. Tijdens de Bioscoopdag kost een bioscoopkaartje slechts vijf gulden. Bo vendien krijgt iedere bezoeker een Nationale Bio scoopbon ter waarde van twee gulden vijftig ca deau. Op de Bioscoopdag draait het normale film programma van de week. Win een reis naar Hollywood! Alle inzendingen moeten voor 1 juli 1996 bij dit blad binnen zijn. U mag zo vaak mee doen als u wilt. Door de bon met een juiste uitslag in te sturen, loot u mee voor de prij zen, beschikbaar gesteld door dit blad en deelne mende bioscopen en film verhuurders. De namen van de winnaars leest u in dit blad. De winnaars krij gen ook bericht. Illllllllllllllllilllliilllllllllillllll Stuurt u met de bon ook een karikatuur in, dan dingt u automatisch mee naar de landelijke hoofd prijzen. Maximum formaat is A4 (21 x 29,7 cm). Een deskundige jury be oordeelt de karikaturen en wijst de prijswinnaars aan. De namen van de win naars kunt u van 1 t/m 7 augustus lezen op RTL Text, pagina 463 vaq Bel- Bios. De winnaars krijgen ook bericht. Inzendingen worden et- gendom van de Stichting Marketing Communica- of.... goot u door voor de hoofdprijs? De ó-daagse reis naor Hollywood Dan moet iets extra's doen: 6-daagse reis naar Hollywood, Universal Studio's an Disneyland Als u wint vliegt u straks naar tos Angeles, Samen met uw partner, vrtend, vriendin öf wie u maar mee wilt nemen. Aldaar staat een huurauto ter beschikking en natuurlijk een twee persoons hotelkamer. Bovendien liggen voor u en uw medepas sagier de toegangskaartjes kiaar voor Disneyland en de Univer sal Studio's. U krijgt daarnaast nog $250 zakgeld mee. vul hier het juiste nummer in Over de uitslag kan niet worden gecorrespon deerd. Werknemers van de bedrijven die betrok ken zijn bij de organisatie van de prijsvraag en kari- katuurwedstrijd, zijn van deelname uitgegoten. Een jaar lang gratis naar de bioscoop Ja, dat kan, met een pakket van maar liefst 52 bioscoopbonnen kunt u een jaar lang één maal per week naar uw favoriete film. -X88&- Vcorvsrtoop van at msirisc 3 juni, l&ÖD vui UPiiDoomDoniiimii t>tt vijrdei ijitdc-cnde da ncmgie kassa-ure- t «Natioj^lg mt-ams, ïêk/tomchtesiincr&tvi gó§ «To SC00? gmjB Set8.cs Db J ?i JM s» in Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door: Reacties op of Informatie voor deze pagina toezenden aan: Poetbus 1830, 3000 BV Rotterdam Tel. 010-4.699.725. fax. 010-4.699.362 Wint u de reis naar Hollywood In de bioscoop kan het pu bliek plaatsnemen in steeds betere, comfortabele bios coopstoelen. De harde houten stoelen met opgeplakte kus sentjes hebben plaats gemaakt voor luxe fauteuils met meer arm- en beenruimte. Door dachte zaalindelingen zorgen voor een goed zicht vanuit iedere plaats in de bioscoop zaal. vestigen: de bioscoop is dé beste plaats om een film te beleven. Het grote witte doek, de duisternis, het perfecte ge luid en de levensechte beel den zorgen voor het gevoel dat je de acteurs bijna kan aanraken. Het is net of je zelf in de film meespeelt. De Nationale Bioscoopdag 1996 op 6 juni is een kans het "bioscoopgevoel" te beleven in de Nederlandse filmthea ters. Het is een gelegenheid om voor weinig geld, slechts vijf gulden, naar de film te gaan en wellicht opnieuw kennis te maken met het feno meen bioscoop. Heel eenvoudig: zoek de juis te naam bij de 'nachtwakers'. Om u te helpen hebben we de namen al voor u afgedrukt. Bij elke naam staat een getal. Bij de getekende figuren op de eerste rij staan 8 letters. Zoek nu de juiste letter bij het juiste getal. Uw oplossing vult u in op de vakjes van de bon. Vergeet niet uw naam en adres in te vullen. Stuur de bon naar dit blad in een open enveloppe, voorzien van een postzegel van 70 cent. De op lossing moet voor 1 juli a.s. binnen zijn. Bob Bouma was van 1969 tot 1982 de vaste presentator van het toen erg populaire KRO filmprogramma Voor Een Briefkaart Op De Eerste Rang. Het programma was een plezierige combinatie van (moeilijke) quiz en informatie over nieuwe films. Ja, u ziet het goed. De 'Nachtwacht' gaat naar de bioscoop. De ingang van het theater staat vol internationa le filmhelden uit heden en verleden. Maar herkent u ze ook? Doe dan mee aan de Bioscoopdag-prijsvraag. En maak kans op één van de leu ke prijzen. "Als jongetje van een jaar of acht, negen heb ik vbor het eerst een bioscoopfilm gezien. Little Lord Fauntleroy, De Kleine Lord. Op die voor mij gedenkwaardige middag in het Luxor Theater aan de Herestraat in Groningen, eind jaren dertig, heb ik een Wonder beleefd en dat gevoel heeft mij sindsdien eigenlijk nooit meer verlaten. Zonder de cinema zou deze eeuw, onze wereld, er beslist anders uit hebben gezien. De invloed van film op ons bestaan is nauwelijks te omvatten. Honderd jaar cinema mogen we best een beetje feestelijk onderstrepen. Daarom viert de Nederlandse bioscoopwereld op 6 juni weer de Nationale Bioscoopdag. Dan kost een kaartje maar vijf gulden. Een aardigheidje voor de trouwe bezoekers van de bioscoop en een extra aansporing voor alle Nederlanders die, zo zeggen de statistieken, maar 1,2 keer per jaar van het Wonder komen genieten." De beste plaats Het publiek dat regelmatig de bioscoop bezoekt kan het be- Het is inmiddels een traditie geworden, de Nationale Bios coopdag. Dit jaar slqan voor de vierde keer alle Neder landse bioscopen de handen ineen en nodigen ze het pu bliek uit in hun zalen. ker. Kwaliteit en comfort staan centraal. De technische ontwikkelingen van beeld en geluid in de bioscoop hebben niet stil gestaan. Het gebruik van digitale ap paratuur en computers zor gen voor haarscherp beeld en geluid van CD-kwaliteit. De film is daardoor nog levens echter en de beleving inten ser. 1.Arnold -Schwarzenegger 2.Peter Sellers 3.Danny de Vito 4.Louis de Funès 5.Fred Astaire 6.7UP Ice Cola 7.Woody Allen 8.Marilyn Monroe Modem comfort Vandaag de dag draait het nog steeds om de bioscoopbezoe- Bob Bouma Maak een karikatuur van uw eigen favoriete filmster Dat wit zeggen, teken een grappig portret, waarbij u' de meest opvallende kenmerken van uw idool een beetje overdrijft. Net zoals de tekenaar van de 'Nachtwacht'voor de Nationale Bioscoopdag heeft gedaan. U hoeft beslist niet goed te kunnen tekenen om aan deze wedstrijd mee te kunnen doen. Üe jury kijkt vooral naar originaliteit en fantasie. Dus of u nu twee linker- of twee rechterhanden heeft, of u nu 8 of BB jaar bent, of u tekent, schildert of plakt, denk met dat u geen kans maakt. Uw karikatuur moet wei op een A4-formaat passen. De karikatuur stuurt u voor t juli a.s. naar dit blad in een stevige, gefrankeer de enveloppe. Sluit in deze enveloppe ook de prijsvraagbon met uw oplossing en uw naam en adres bij. Hoe weet u of u gewonnen heeft? Kijk tussen 1 en 7 augustus op de BefBios-pagina 463 van RTL Text Voor veel bioscopen hoeft u om kaartjes te reserveren helemaal niet meer de deur uit, of te wachten tot de kassa geopend is. Daar biedt de BelBios uitkomst. De BelBios is een speciale informatie- en reserveringslijn van de bioscopen in Nederland. Via nummer 06-9363 krijgt u alle mogelijke informatie over de films die draaien, in welk theater u ze kunt zien en op welke tijdstippen. Bij de bioscopen die zijn uitgerust met een computerkassa - en dat zijn ze inmiddels bijna allemaal - is het ook mogelijk via de BelBios plaatsen te reserveren. Helemaal automatisch. Dag en nacht. Zonder dat er een caissière aan te pas komt. Nadat u het nummer 06-9363 heeft ingetoetst of gedraaid, hoort u de stem van Jac Goderie (AVRO's Filmspot). Via een bandje vraagt hij u wat u wilt weten. Door getallen in te toetsen leidt de computer u als het ware naar de informatie die u vraagt. Om de bioscoopinformatie en reserveringsmogelijkheid nog toeganke lijker te maken, is de BelBios tegenwoordig ook te bereiken via teletekst pagina 463 op RTL4. Met uw afstandsbediening stelt u uw TV in op RTL Text. Via uw telefoon kiest u het nummer van de BelBios: 06- 9363. De BelBios is 24 uur per dag bereikbaar op telefoonnummer 06-9363. De kosten zijn 75 cent per minuut. Probeer 't maar eens. Deze prijs is beschikbaar gesteld door lantkwtoarRsrteatoufs AVRO's Jac Gode rie, de stem van de Bel Bios

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 21