SCHIEDAM Schotse collies kijken uit naar nieuw tehuis Visiteclubs doen iets aan eenzaamheid LOOP MEE OF KOM LANGS OP ZONDAG 2 JUNI! PvdA praat over armoede Rommelmarkt 'Orpheus' HP Tuschinski in ,5-®°r Maanlicht. Activiteiten De 4 Molens Swingen in De Erker Poepluiers worden in Groenoord regelmatig over de galerij gegooid Hans Anders Opticiens nu ook in Hof van Spaland Kunst in Filmhuis Tweedehands in Nieuwland 'Stage Delight' in 't Stappertje Computer getoeter Rommelmarkt 'Juliana' 3b=== Het Nieuwe Stadsblad 10 EM KNAU WEDSTRIJD EN 4 PRESTATIELOPEN Gran Dorado Port Zélande Een loopfestijn voor de hele familie! Zakelijk bekeken J i HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 30 MEI 199622-1475 SCHIEDAM In café 't Stap pertje aan de Hoogstraat 59 treedt zaterdag 1 juni de forma tie 'Stage Delight' op. Deze band bestaat uit zeven muzikanten die de rock, blues, funk en soul in de vingers hebben. Op het repertoi re staan nummers van onder an dere Tina Turner, Melissa Ethe- ridge, Robert Palmer en Bonny Raide. Aanvang: 22.00 uur; toegang: gratis. WATERWEG In het Hof- park in Vlaardingen wordt za terdag 1 juni het jaarlijkse Dis- trictsspel voor welpen, kabou ters en esta's van Scoutinggroe pen uit Vlaardingen, Schiedam en Maassluis gespeeld. Het spel- thema is 'Computer-getoeter'. Happie is een happertje in een computerspel. Soms gaat hij ver momd als een virus op avontuur door de computer. Dit doet hij ook in de computer van het lan delijk bureau van Scouting Ne derland en dat heeft grote gevol gen. De ruim honderd scouting- kinderen moeten zaterdag pro beren hiervoor een oplossing te vinden. Het Districtsspel begint om 10.30 uur. Rond 15.30 uur moet het probleem zijn opgelost. SCHIEDAM Dienstencen trum De 4 Molens aan de Nieu we Damlaan heeft voor de ko mende week de volgende activi teiten op stapel staan: Zondag 2 juni Contactzondagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur - toegang:, gratis. Maandag 3 juni Bridge - van 12.30 tot 16.15 uur. Woensdag 5 juni Soos-instuif - van 19.00 tot 22.00 uur. Zomeravond-koersbal - 19.30 tot 22.00 uur. Damesbiljart - van 18.00 22.00 uur. van tot SCHIEDAM In wijkcentrum De Erker aan de Jan van Aven- nestraat 32 wordt zaterdag 1 juni een swingavond gehouden met muziek voor jong en oud. Aan vang: 20.30 uur; toegang: gratis. Méér informatie via telefoon nummer 4267767. 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 Paco en Cindy. SCHIEDAM Paco en Cin dy zijn twee Schotse collies die door een verhuizing in dieren huis Hargahoeve terecht zijn gekomen. De honden kunnen bij kinderen en andere honden. Ook is het best mogelijk ze een tijdje alleen thuis te laten. Katten zijn deze collies niet gewend, een ritje in de auto vormt daarentegen geen pro bleem. Cindy is een gesteriliseerde teef van tien jaar en Paco is een gecastreerde reu van acht jaar. Wie verschaft dit heerlijke stel een nieuw onderkomen? Informatie over deze (en ande re) dieren is te verkrijgen bij dierenhuis Hargahoeve, Sport- laan 2. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 12 en van 13 tot 16 uur; zaterdag van 10 tot 15 uur. Zondag en maandag gesloten. Ook bereikbaar via tel. 4714151. door NANS WOLTERS SCHIEDAM Ondanks af valcontainers op straat en stortkokers in sommige flat gebouwen, lijkt het voor een niet onaanzienlijk aantal stadgenoten een te grote in spanning te zijn om juist daar in hun huisvuil te deponeren. Voor hen is het geen probleem om de rotzooi van de galerij naar beneden te laten vallen. Opgeruimd staat netjes! Pan netjes met jus worden leegge goten langs de hoofden van benedenburen, poepluiers worden op straat gekwakt en uitgebloeide bloemen volgen ook die weg. Deze gemak zucht wordt hoofdzakelijk ge signaleerd in de wijken Nieuwland en Groenoord. Omwonenden die zich houden aan de regels ergeren zich groen en geel aan dit, zoals zij noemen, asociale gedrag. Ook de medewerkers van ONS Milieu worden steeds vaker geconfronteerd met deze op merkelijke wijze van afvalver werking. „Het is een probleem waar we niet echt een vinger achter kun nen krijgen", verklaart milieu- cöntroleur Mari Dingenouts. „Helaas worden daders niet op heterdaad betrapt en daardoor kun je hen niet aanspreken op dit gedrag. Maar het is duidelijk dat dit niet door de beugel kan. Er zijn ook personen die van een galerij een opslagruimte maken; dat is daarentegen snel verhol pen omdat je weet wie dat ver oorzaakt." Volgens Dingenouts dient dit L -s>;: tp Ook vee! onvrede in Groenoord. onderwerp hoge prioriteit te krijgen in het binnenkort te hou den overleg van wijk- en buuurt- beheer. „Daarbij dient ook hét ongewenst voederen van wilde katten aandacht te krijgen. Al leen als je één front vormt met zowel bewonersgroepen, ONS Milieu en de sociale verhuur ders, en daarnaast de sociale controle aanscherpt, dan pas zal er verandering optreden." Zwerfkatten De overlast van katten komt vooral voor op de pleinen in de directe omgeving van de Eduard van Beinumlaan. Twee bewoon sters, respectievelijk woonachtig op het Cornelia van Zantenplein en het Louis Ziijjmermanplein, weten er alles van. „Etensresten, waaronder bij voorbeeld soepbenen, worden zomaar van de galerij naar bene den gegooid", zegt Isabelle (31) verontwaardigd. „Als een hond zo n bot te pakken krijgt dan heeft hij binnen de kortste keren splinters in zijn bek en maag. Bovendien maken ik en andere bewoners ons bijzonder kwaad op de 'dierenliefhebbers' die het als hun plicht zien op gezette tijden een scholletje of een ma kreel voor zwerfkatten tussen de struiken te leggen. Daarmee trek je niet alleen nog meer katten aan, maar ook ander ongedierte. Voor dit argument zijn die mep- sen echter doof en daardoor neemt het probleem in omvang toe. Elke avond worden buiten opengedraaide blikjes katten voer neergezet." Dit verhaal wordt onderstreept door een bewoonster van het Cornelis van Zantenplein. „Het barst hier van de zwerfkatten en die worden allemaal in leven ge houden door die gulle dieren vrienden. Ik begrijp niets van die houding. Zij, en ook de mensen die hun huishoudelijk afval op straat gooien, moeten toch be grijpen dat daardoor de woon omgeving er niet op voorruit gaat." Renovatie Op dit moment wordt de laatste 4hand gelegd aan de renovatie van de woningen rond de Van Beinumlaan. Wellicht dat de nei ging om iets over de rand van de galerij te dumpen afneemt als het plein, na de bouwactiviteiten er weer piekfijn uitziet. „Inderdaad weten wij dat in Groenoord een zwerfkattenpro- bleem bestaat", verklaart een medewerkster van dierenhuis Hargahoeve. „Zolang door men sen voedsel klaar wordt gezet zal de wijk hier in toenemende mate last van ondervinden. Want het eind is in feite zoek, omdat de dieren zich blijven voortplan ten." Volgens de woordvoerster van het asiel worden regelmatig enkele vangkooien uitgezet, maar dat wordt niet door ieder een gewaardeerd. „Daarom kun nen wij ze alleen maar in tuinen bij mensen zetten. Als wij ze plaatsen in het openbaar groen worden ze gestolen of door de jeugd in elkaar getrapt. Een an dere manier om de beesten te vangen zien wij niet." Veel mensen kwamen bij het die renasiel met het idee een verdo- vingspil door het eten van de katten te mengen. Dit blijkt ech ter in de praktijk niet te werken. „Het verdovingsmiddel werkt pas na enkele uren en daardoor weet je niet waar het beest zijn roes uitslaapt. In het ergste geval wordt het aangevallen door een hond of aangereden door een auto omdat het dizzy over straat zwalkt. Zolang wij de mensen er niet van kunnen overtuigen dat zij moeten stoppen met voeren is het probleem bijna onoplosbaar. Als een kat niet gevoerd wordt dan trekt hij vanzelf weg. In de huidige situatie bieden vang kooien dus de enige mogelijk heid." Gevangen katten worden gesteriliseerd of gecastreerd. Zij kunnen zich niet meer voort planten en dat zal de populatie doen slinken. SCHIEDAM Ongeveer tien jaar geleden ontvingen 600 Schiedammers boven de 75 jaar van Woon-, zorg- en diensten centrum Frankeland een briefje, met de vraag of zij huisbezoek op prijs zouden stellen. De reac ties waren enorm. Honderden mensen gaven aan daar wel iets voor te voelen. Inmiddels zijn uit dit initiatiefin Frankeland zeven Visiteclubs ontstaan en sinds twee jaar zijn er in het Sint Ja cobs Gasthuis ook een aantal van de grond gekomen. Voor de directie van Frankeland gold als uitgangspunt voor het plan: ouderen met elkaar in con tact brengen. Daar bleek grote behoefte aan. Veel ouderen zien familieleden en bekenden om hen heen wegvallen. Daardoor komen zij minder de deur uit en raken in een isolement. Een ou dere dame vertelde, dat zij soms hele dagen voor het raam zit in de hoop een zwerver te zien. „Die wil ik dan uitnodigen om binnen te komen. Ik word gek van het alleen zijn." Ouderen die zich aansluiten bij een Visiteclub wonen alleen en komen in groepjes van ongeveer twaalf personen eenmaal per week bij elkaar in een huiskamer van Frankeland. Ze zijn op visite in het betreffende verzorgings huis en bepalen zelf hoe zij de dag indelen. Wel betaalt men voor koffie of thee 1,50 en voor de warme maaltijd 7,50. De activiteiten worden onder steund door vijftien vrijwilligers, waarvan helaas slechts twee he ren deel uitmaken. Nel Verver begon aan het Visiteclub-werk, Gezelligheid kent geen tijd. dat zij als leerzaam en soms amusant omschrijft, in 1986. Ook Toos van de Driesche uit Capelle aan de IJssel is hierbij al vanaf het begin betrokken. Zij vindt goed luisteren en mensen wegwijs maken in allerlei voor zieningen van groot belang. Coördinator Margit Halvax heeft samen met Jos Poell de eindverantwoordelijkheid. Zij heeft ervaren dat Visiteclubs in een grote behoefte voorzien en weet dat de overwegend vrouwe lijke deelneemsters steeds weer toeleven naar die ene visitedag. „Men beleeft veel plezier aan de spelletjes, het gezamenlijk eten en af en toe een uitstapje. Het niet betutteld worden en nieuwe kennissen ontmoeten werkt zeer positief." Meer informatie bij Zorgcen trum Frankeland, St. Liduina- straat 10, tel. 4264925. start 13.05 uur SPECTACULAIRE TOMBOLA Op deze dag zal Radio Rijnmond met het duo Hans van Vliet en Menno Tamming een LIVE artiestenprogramma presenteren met daarin o.a. - Sugar Lee Pooper - Hans de Booij en vele andere békende artiesten. Ook is er op deze dag voor de kinderen: - het èmurfenoaradijs - de Lasergame Experience - een Trikebaém - de Kindertrujk - Schminken., en nog vele andere kinderattracties!!!! Een complete catering is rondom het pand aanwezig, DIT FESTIJN MAG JE NIET MISSEN! SCHIEDAM Tamboer-, trompetter- en majorettekorps 'Juliana' houdt zaterdag 1 juni de traditonele rommelmarkt op het Hemaplein. In de verkoop gaan tweede hands meubelen, huisraad, boeken en platen. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De opbrengst ervan is bestemd voor de aanschaf van nieuwe uniformen. Ook nieuwe leden kunnen zich bij een stand aan melden. Informatie via telefoon nummer 4707371. Het filiaal heeft een nieuwe huisstijl gekregen. Voor de gratis oogmeting is een speciale ruimte gecreeerd. SCHIEDAM Hans Anders Opticiens heeft sinds kort een tweede filiaal in Schiedam. Op 11 mei gingen de deuren open van de vestiging in het geheel vernieuwde winkelcentrum Hof van Spaland. Tot 1 juni kunnen klanten profiteren van een viertal openingsaanbiedin gen. Hans Anders, met 169 filialen de grootste optiekketen van Nederland, biedt het brildra- gend publiek de voordelen van wereldwijde inkoop van mon turen direct bij de fabrikant. Hiermee kan Hans Anders al dertien jaar de uniforme lage prijs van 75 gulden per mon tuur handhaven. „Onze klan ten hebben keus uit minstens 750 verschillende monturen", aldus bedrijfleidster Patricia van der Heijden van de nieuwe vestiging. „Deze ruime en steeds wisselende collectie biedt een keuze uit tal van mo destijlen en kleuren. Zo zijn het op dit moment de wat kleinere, ronde of ovale metalen montu ren die de trend bepalen. Maar ook de klassieke, wat ingeto gen monturen hebben wij vol op in voorraad." Hans Anders Opticiens geeft een 100 procent-tevredenheids- garantie. „Wij hebben als mot to 'Een tevreden klant is een klant die terugkomt'. Dat zegt voldoende. We koppelen een gedegen advies aan een lage prijs. Ook werken we met een klantenpas, die vaste klanten 25 procent korting ^geeft op iedere aankoop van nieuwe glazen", zegt Patrica van der Heijden. Hans Anders Opticiens is ge vestigd aan het Hof van Spa land 73 (op maandag geslo ten). SCHIEDAM Tijdens de begrotingsbehandeling in november 1995 nam de gemeenteraad een motie aan waarin werd aangedrongen op een plaatselijk armoedebestrijdingsbeleid. Wethouder Wiegman van Sociale Zaken zegde toe in juni van dit jaar met een nota over dit onderwerp te komen. De PvdA heeft inmiddels een commissie (onder voorzitterschap van raadslid M. Siljée) in het leven geroepen, die een eigen notitie over armoedebestrijding in Schiedam zal opstellen. „In deze notitie, 'Grenzen aan de armoede', worden suggesties gedaan om plaatselijk maatregelen te treffen tegen de armoede", aldus Siljée. Op dinsdag 11 juni wordt de PvdA-notitie besproken tijdens een bijeenkomst in zaal Nieuwland aan het Willem Dreesplein (aanvang 20 uur). „Uiteindelijk zijn het de leden die bepalen voor welke maatregelen de PvdA-fractie zich dit najaar bij de begrotings behandeling moet inzetten." SCHIEDAM Het Filmhuis, gevestigd in gebouw De Teer- stoof in de Nieuwstraat 12, sluit met de zesde expositie 'Verande rende Voortgang' het seizoen waardig af. De tentoonstelling wordt verzorgd door Danielle Overmans (1971 Zwolle). Zij woont momenteel in Rotterdam en is bijna afgestudeerd aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. Het steeds terugkerend thema in het werk van Daniëlle Overmans is transformeren of veranderen. Zij gebruikt meer dere materialen en past gemeng de technieken toe. De expositie duurt tot en met vrijdag 7 juni en is te bezichtigen op vrijdagavond tussen 20.30 en 21.30 en op zaterdag van 20.00 tot 20.30 uur voorafgaand aan de film. SCHIEDAM In Buurthuis Nieuwland aan het Dr. Willem Drees plein wordt vrijdag 31 mei een kleding- en speelgoedbeurs gehouden. Een verkoopnummer kan aangevraagd worden via telefoonnummer 4738671. Inleveren van de spullen (geprijsd en genummerd) vrijdag ochtend tussen 9.00 en 9.45 uur. De verkoop is van 10.00 tot 12.00 uur. Aansluitend wordt tot 13.00 uur afgerekend. Twintig procent van de opbrengst is bestemd voor het Foster Parentsplan. SCHIEDAM Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor 'Orpheus' houdt zaterdag 1 juni een rommelmarkt op het museumplein tussen 10.00 en 16.00 uur. Speciale rondleiding 1921-1996 De eerste portier van het theater, meneer Fritz, voert u door vijfenzeventig jaar Tuschinski. Laat u verrassen door een geisha, betoveren I extra door een vlindermeisje, en vermaken door variété. U ontmoet Sheherazade, de maan, een kunstschilder en James Bond. De woorden van Tuschinski worden verwezenlijkt: „Droom, legende en werkelijkheid, _SyV het is een Speciaal voor het jubileum van het Tuschinski theater maakte Cultuur in Voorraad de rondleiding „Tuschinski in Maanlicht". Tijdens deze theatrale rondleiding wordt u terug- i—n «oor» gevoerd in de tijd door de historie van het Tuschinski theater. Deze rondleidingen vinden plaats op de ochtenden van: 27 mei (2e Pinksterdag); 1 en 9 juni; 6, 13 en 20 juli: 10 en 17 aug.; 1 en 22 sept.; 6 en 20 okt., aan vang 10.30 uur a f 7,50 p.p. mixture 3 WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé )06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS 'Genoeg van asociaal gedrag 10 engelse mijl KNAU PRESTATIELOOP 10 engelse mijl start 14.00 uur 5 engelse mijl start 15.15 uur 2,5 engelse mijl start 16.00 uur 1,25 engelse mijl start 16.30 uur Iedere deelnemer ontvangt ter ere van het 60-jarig bestaan een schitterende herinnering. Win een weekend naar Eft sponsor 75 jaar Tuschinski Kaartverkoop a/d kassa v/h theater, Reguliersbreestr. 26-28, Amsterdam

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 3