UEFA EURO 96 ENGLAND - 8 t/m 30 juni 96 ekoi loren. Veel Nederlandse spe lers zijn de afgelopen maan den geblesseerd geweest. Over het algemeen wordt dat als nadeel gezien. Maar de gedwongen rust zou heel goed in het voordeel van de spelers kunnen werken. Op het EK van 1988 zat Marco van Basten tijdens de eerste wedstrijd van Oranje op de bank. De wedstrijd werd verloren, ondanks dat Van Basten het laatste halfuur meespeelde. Van Basten kreeg daarna een vaste plaats in de basis, werd topscorer en Nederland won het toer nooi. Misschien maken we zoiets dit jaar opnieuw mee. Nu met spelers als Kluivert of Frank de Boer. En dan zal Nederland uit volle borst kunnen zingen dat we op nieuw 'The Champions' zijn. Laten we eens eerlijk zijn: hadden we durven hopen dat Oranje zich zou kwalificeren voor het EK '96 in Engeland? Kijkend naar de kwalifica tieronde zag het er aanvankelijk hopeloos uit en was er een beslissende wedstrijd tegen Ierland nodig om de hoop niet te zien vervagen. Die wed strijd heeft Oranje overtuigend gewonnen en dus kunnen wij reikhalzend uitkijken naar de verde re prestaties van 'onze jongens'. Het heeft er alle schijn van dat Oranje in een 'gunstige pool' is geloot. Directe te genstanders zijn Schotland, Zwitserland en gastland En geland. Wanneer Nederland poule-winnaar of tweede in de poule wordt, en daar gaan we natuurlijk gewoon vanuit, komt het pas andere sterke ploegen als Italië tegen. Van belang is natuurlijk dat Oranje de meeste wedstrij den in de poule wint, waarbij de wedstrijd tegen Engeland misschien als de zwaarste geldt. Nadat de poulewed strijden zijn gespeeld, gaan de landen die als de beste twee in hun poule zijn geëin digd, volgens het 'knockout' systeem verder. Om de finale te bereiken mag er dan geen wedstrijd meer worden ver- Het is voor het eerst dat er een EK wordt gehouden waar 16 landen aan deelnemen. In voor gaande EK's speelden uitslui tend de beste acht landen. De laatste keer dat Nederland de EK won was in 1988. Op dit moment is Denemarken titelver dediger, maar Oranje hoort zeker tot de favorieten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 13