Veel acceptatie bij G-voetballers Van Tongeren wint triathlon Frits Luteyn is weer damkampioen Schiedam woedend over optreden Jeka SPORT Siem Poort overleden BELOOFD: Gezapige instelling nekt PPSC in promotiewedstrijd Beachvolleybal- toernooi Fitland Aanleveren sportkopij Record voor Rob ter Braak Musis BRS fitness bowlingkampioen HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 5 JUNI 1996 23-1443 SCHIEDAM Fitland Schiedam organiseert op zondag 16 juni een beachvol- leybaltoernooi. Het is een puur recreatief toernooi waaraan teams van twee of vier personen kunnen deelne men. Het toernooi is tropisch aangekleed met palmbomen en muziek uit zuidelijke lan den, waarmee geprobeerd gaat worden om een Costa del Spaland te creëren. Ver der zijn er aerobics-demon straties en een ijsbar. In de namiddag wordt het toernooi besloten met een barbecue. Mensen die willen meedoen aan het toernooi kunnen zich opgeven bij Fitland Schie dam, Slimme Wetering 5, tel: 471.04.04. Op dit adres kan ook verdere informatie wor den verkregen over het toer nooi. SCHIEDAM - Sportclubs die nieuws en/of verslagen willen aanleveren voor de woensdage ditie van Het Nieuwe Stadsblad kunnen dat op de volgende ma nier doen: Per fax kan kopij tot maandagmiddag uiterlijk 14.00 uur worden aangeleverd op nummer 010.234.10.17. Sport verslaggever Arne van der Zan- de is telefonisch te bereiken op 010.435.88.18. SCHIEDAM Onder wer kelijk overweldigende be langstelling is maandagmid dag Siem Poort begraven op de Schiedamse begraafplaats Beukenhof. Temidden van een zee van bloemen werd door vele honderden mensen afscheid van hem genomen. De voetballer van SMC ver ongelukte vorige week dins dag in Amsterdam na een val uit een bouwlift. Hij werd slechts 30 jaar. Siem Poort voetbalde bij Martinit, DRZ en SFC dat later SMC werd. Afgelopen seizoen kwam hij uit in het tweede van SMC. De tweede plaats leverde uiteindelijk toch promotie op. Siem was als voetballer een robuuste verdediger. Als mens had hij een warm hart voor iedereen, bovendien was hij altijd ge zellig en vrolijk, dit ondanks de nodige tegenslagen in zijn leven. Juist daarom is het zo triest dat hij maandag veel te vroeg naar zijn laatste rust plaats is gebracht. Kort ge zegd; Siem was een wereldgo zer, die nog zo ontzettend veel plannen had. Arne van der Zande. NIPT VERLIES HVC HANDBAL In Papendrecht bleek het door spelers uit het eerste team versterkte DES 2 net te sterk voor de handbal lers van HVC. De gehele wedstrijd door bleven de twee teams aan el kaar gewaagd, maar door individue le klasse van spelers van hoger ni veau ging de overwinning uiteinde lijk toch naar de thuisploeg. Nadat er werd gerust met de stand 10-8, werd de eindstand bepaald op 21-20. De beide keepers en invaller bij HVC John Schenk, presteerden op vallend goed. Topscorer bij HVC was Guido Jeurissen met acht tref fers. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 SCHIEDAM Voor de negen de keer werd afgelopen zaterdag bij HBSS het Hoekloos gehandi capten voetbaltoernooi ge speeld. Aan het toernooi deden 18 ploegen uit de regio Zuid Holland mee, verdeeld over drie poules afhankelijk van de sterkte van het team. De teams bestaan gemiddeld uit zeven spelers. „Zeg maar gerust gemiddeld, want soms spelen ploegen met acht of negen spelers. Dat maakt allemaal niets uit", weet André Hoving, normaliter penning meester van HBSS, maar in dit geval één van de organisatoren. Het is voor HBSS jaarlijks één van de leukste evenementen om te organiseren. „De spelers zijn enorm fanatiek, maar dat toch op een andere, veel leukere ma nier dan 'normale' voetballers. Er is over en weer enorm veel acceptatie. Het zou voor veel voetballers goed zijn om zo'n wedstrijd te bekijken", aldus Hoving. De winnaar van poule A, de sterkste poule, was GONA, ter wijl Internos tweede werd. „Dat was weer zo leuk, dat team had eigenlijk te weinig spelers. Daar om speelden enkele jongens van Spijkenisse mee, die zelf met een lagere plaats genoegen moesten nemen", vertelt André Hoving. HBSS werd uiteindelijk zesde in de A poule. Na de wedstrijden waren er optredens van Harry- Slinger. De Amsterdamse zanger genoot voor zijn optreden van de wedstrijden. „Als ik geweten had dat dit zo leuk zo zijn, was ik veel eerder gekomen", aldus Slinger, die evenals Rita Young en Martin Eden voor slechts een bos bloemen gratis optrad. SCHIEDAM- Met vier le den nam het Rooktriathlon- team afgelopen zaterdag deel aan het Nederlands kampioen schap kwart triathlon. Deze ti telstrijd werd gehouden in en rond de grindmeren in Roer mond. De atleten moesten de Olympische afstand afleggen: 1500 meter zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen. Het fietsen gebeurde op een afgezet deel van de autosnelweg. De Rook-equipe bestond uit Richard de Groot, Jo-An Mudde, Amit de Vogel en Joke Ritman. Bij de mannen, met 150 deelnemers, prolongeerde Dennis Looze zijn titel in een tijd van 1.46.29. De resultaten van het Rookteam: Amit de Vogel 1.57.25, Jo-An Mudde 1.58.03 en Richard de Groot 2.02.17. Cristien de Wit werd weer kampioen bij de dames in 2.02.53, de tijd van de Schie damse Joke Ritman was 2.18.12. Een dag later werd Rob van Zanten, eveneens van het Rook-team, vijfde bij de veteranen in 1.59.45. Zaterdag namen Miquel van Tongeren en Carlo van den Bergh deel aan een achtste en halve triathlon in het Zeeuwse Kruiningen. Beide Rook-atle- ten deden het bijzonder goed, want Van Tongeren werd eer ste op de achtste afstand in 115.10 en Van den Bergh werd tweede op de halve afstand in 3/53.00. De volgende teamwedstrijd van het Rook-team is op 15 juni in Rijkevoort en gaat over een kwarttriathlon. SCHIEDAM Cricketer Rob ter Braak woont al weer enkele jaren in Nieuw Zeeland, waar hij ook een gezin heeft gesticht. Na een jaar zonder cricket te hebben geleefd, kroop het bloed toch weer waar het niet gaan kon en ging Ter Braak dit seizoen aan de slag bij het Goudse Olympia als speler/coach. De Gouwena ren spelen in de tweede klasse A. Afgelopen zondag speelde Olympia in Den Haag tegen HBS, waar ook Excelsior'20 1 speelde, dat overigens won. Dat Rob ter Braak het cricketen nog niet is verleerd, bleek uit zijn score van 220 not out. Een Ne derlands record voor de tweede klasse. De dubbele century be vatte 16 zessen en 21 vieren. Ter Braak verblijft tot begin septem ber in Schiedam. Hij hoopt met Olympia kampioen te worden. Wellicht knoopt hij er dan vol gend jaar nog een seizoen in Ne derland aan vast. door ARNE VAN DER ZANDE SCHIEDAM Geen mooi afscheidskado voor trainer John Kloppers. PPSC, zijn laatste club in deze regio waar hij trainer is geweest - hij verhuist immers volgende maand richting Zutphen - kon hem geen promotie schenken. De promotiewedstrijd voor een plekje in de nieuwe twee de klasse tegen Xerxes ging zaterdagmiddag met 2-1 ver loren. PPSC blijft derhalve gewoon vierde klasser (volgend seizoen de nieuwe derde klasse) en daar dient het gezien de wedstrijd ook te blijven. Evenals Xerxes trou wens. Geen van beide ploegen maakte zaterdagmiddag op het matig gevulde SVV-complex de indruk dolgraag te willen pro moveren. Het was geen promo tiewedstrijd waar de vonken vanaf vlogen en waarin beide ploegen tot op het tandvlees gin gen om die felbegeerde promotie af te dwingen. Het was lange tijd een gezapig potje voetbal, zon der dat het hard of grof werd. Al met al geen wedstrijd die lang bp het netvlies zal blijven hangen. Geen thriller John Kloppers, de scheidende trainer van PPSC, vond het alle maal wel meevallen. „Het was inderdaad geen thriller zoals vo rige week maandag tegen WK, maar dit waren ook twee ploe- m. w VÉRBAKEy J Teleurstelling in de PPSC-kleedkanter. Vlnr: trainer John Kloppers, Lodewijk Westerveld, René Meijboom en Ruud op den Bouw. gen die het van voetbal moeten hebben. Daarnaast is het veld van SVV enorm groot vergele ken met de velden waarop we normaal spelen. Omdat het spel voornamelijk op het middenveld werd gespeeld, moest er ontzet tend veel gelopen worden. Dat gaat je niet in de koude kleren zitten. Bovendien kwamen onze linies daardoor te ver uit elkaar te liggen", vatte Kloppers sa men. In tegenstelling tot PPSC liet Xerxes de bal meer het werk doen, waardoor de Rotterdam mers in het begin van de wed strijd iets meer grip op het duel hadden. Tot doelrijpe kansen leidde dat echter niet.' Integen deel, PPSC was met Ruud op den Brouw en Erik Kolmeijer een paar keer behoorlijk gevaar lijk. Pas na een half uur spelen deed Xerxes iets terug. Blijkbaar had den de Rotterdammers het spel van doelman Marco van Veen goed bestudeerd en wisten ze dat hij moeite heeft met afstands schoten. Tot tweemaal toe (Jac- co van Lelie en Jeroen Driesse) probeerde Xerxes het daarom van afstand en beide keren had Van Veen moeite om de bal on der controle te krijgen. Toen in de 30e minuut laatste man Peter van Loon vanaf dertig meter mocht aanleggen voor een vrije trap, had Van Veen het nakijken op de pegel in de kruising. Na die treffer leek PPSC wel ineens het gras te willen opvreten, want binnen vier minuten kopte Ruud op den Brouw uit de vijfde hoek schop van PPSC makkelijk de gelijkmaker binnen. Mislukte cake Na deze vijf opwindende minu ten zakte de wedstrijd weer in als een mislukte cake. Na rust deed Xerxes het iets beter, het contro leerde de wedstrijd, terwijl PPSC voorin weinig klaar maakte. Ook het inbrengen van Remco Magni voor Erik Kolmeijer, die constant voor dreiging zorgde, haalde niets uit. Integendeel, Remco Magni haalde het niveau van PPSC alleen madr omlaag. De middenvelder, die tegen WK rood kreeg, liep ditmaal tegen een gele kaart op en liet één minuut voor tijd zien dat hij totaal niet in de wedstrijd zat, door een hoekschop gewoon achter te schieten. Het was het laatste wapenfeit van PPSC, want een kwartier eerder had Xerxes al 2-1 ge maakt door een domme actie in de Schiedamse defensie. Met de bedoeling opruiming te houden, schoot aanvoerder Jeremy Ha- gestein een bal huizenhoog weg. De bal verdween echter richting eigen doel. Uiteindelijk belandde het leder tegen de lat en kon Marco van Veen de bal niet be machtigen. Het was toen voor Moustafa Taouanze simpel om de 2-1 te scoren. Xerxes was zelfs nog dichtbij 3-1, maar vier uit halen op rij werden op de lijn gekeerd door PPSC'ers, waar van een door Eric van Krugten, die de bal boven op zijn gezicht kreeg. Met Van Krugten is trou wens direct één van de weinige PPSC'ers genoemd die wel een instelling had om dit promotie duel te willen winnen. Veel van zijn teamgenoten niet en daarom verdiende PPSC de promotie ook niet. SCHIEDAM Hermes DVS is bezig aan een goed seizoen in de cricket hoofdklasse. Het Haagse Quick werd zondag simpel opzij gezet door de Schiedammers, waardoor zij zijn opgeklommen naar een gedeelde derde plaats met HCC (6-8) achter VCC (7- 12) en Excelsior'20 (6-10). In deze wedstrijd was weer een hoofdrol weggelegd voor Roger Bradley, die in* het nog prille seizoen zijn tweede century sloeg. Hermes DVS kwam na 55 overs tot een groot totaal van 264 voor het verlies van slechts vijf wickets. Quick Haag strand de op 169 all out en dat mag nog een behoorlijke score worden ge noemd, na een tussenstand van 51 voor 5. Captain Roger Brad ley vindt dat zijn ploeg momen teel goed speelt. „We hebben een prima voorbereiding op dit sei zoen achter de rug. Door de vroege komst van onze coach McRae konden we ook vroeg met de voorbereiding beginnen. Bovendien hebben we een keer een samenzijn met sportpsycho- loog Verbeek gehad en dat heeft ons ook goed gedaan. Verder hebben onze sponsors een goede bijdrage geleverd om het seizoen goed te beginnen", vertelde Bradley na afloop, terwijl zijn John Verwey was bij Hermes DVS goed voor 33 runs (not outin zijn partnership met Roger Bradley, die zijn tweede century boekte, 117 not out. zoontje zich de beginselen van het bierdrinken eigen maakte. „Eigenlijk zijn we dit seizoen heel professioneel bezig en dat is ook nodig als je goed wilt preste ren. Bovendien hebben we een brede selectie en zijn er in het tweede voldoende spelers die in het eerste mee kunnen. Dat is een luxe-probleem, maar houdt de spelers in het eerste wel scherp." Bij Hermes DVS kan iedereen dit seizoen runs maken. Dat bleek ook zondag tegen Quick. De opening met Jasper Beijer en Henk Kornet kon ge woon goed worden genoemd, pas toen de teller op 68 runs stond, viel het wicket van Kor net (34 runs). Roger Bradley was de derde Hermes-speler die de mat betrad en hij zou die pas weer verlaten toen alle 55 overs gespeeld waren. Eerst stond hij tot 89 runs tegenover Jasper Beijer (41 runs), vervolgens hield Nicky Statham het maar kort uit. Met één runnetje kon hij al terug in de zonnestoelen. Met coach Gavin McRae (22 runs) ging het beter. Samen met Brad ley schroefde hij de score op naar 138. Steven Lubbers had nog een goede bijdrage met tien runs, waarna Bradley het karwei met Jöhn Verwey afmaakte. Verwey bleef met 33 runs not out, terwijl Bradley met 117 runs ongeslagen bleef. „Ik voel me heel relaxed", zei Bradley over zichzelf. „Ik heb al tijden last van een blessure in mijn linker dijbeen. Door goede behande ling en training kan ik met die kwetsuur beter dan ooit uit de voeten." Bij de Hagenaars pakte Kramer drie wickets in 14 overs, ten koste van 54 runs. Met het forse totaal op het sco rebord was het aan Quick om iets terug te doen. „De druk lag bij de Hagenaars", vond Brad ley. De bezoekende Haantjes waren duidelijk niet bestand te gen die druk. Vooral hun ope ning was allerbelabberdst. Er stonden pas 51 runs op het sco rebord toen al vijf Hagenaars het strijdtoneel hadden verlaten. Van hen kwam alleen Ab van Lomwei (17 runs) in de dubbele cijfers. Slechts Chardy Witte- veen en Eric Schiferli konden een goed partnership opbouwen. Zij tilden de score samen naar 139 runs. Dat was echter veel te laat om daadwerkelijk de achter volging op de Schiedammers in te zetten. Hoewel de staart van de battingside van Quick nog even tegensputterde was het met 169 runs gebeurd. De blakende vorm van Hermes DVS heeft nog niet tot titelaspiraties geleid bij de Hargaparkers. „Vorig jaar deden we mee, maar moesten we in de slotfase afhaken. Nu pro beren we heel relaxed te blijven en gewoon elke wedstrijd als team goed te presteren. We zien dan wel waar wé eindigen", houdt Bradley elke discussie over kampioenskansen angstval lig af. SCHIEDAM Frits Luteyn heeft zijn Schiedamse damtitel geprolongeerd. Het was de tweede keer op rij dat Luteyn Schie dams damkampioen werd. In zijn laatste partij tegen Wim Vrij land werd remise overeengekomen. Het was een spannende partij omdat Vrijland moest winnen om kampioen te worden. Vrijland koos voor een gecompliceerde partij-opzet. Maar de titelverdedi ger hield het hoofd koel, schuwde vereenvoudigingen en kwam nooit echt in moeilijkheden. Uiteindelijk waren de beste kansen op winst zelfs nog voor Frits Luteyn, maar hij vond in deze partij die winst niet. Tiny Mous en Piet Bastiaanse speelden remise, evenals Leo Mous en Dirk van Schaik jr. De afgebroken partij tussen Rob van Eijk en Dirk van Schaik sr. eindigde eveneens in remise, na de enige voortzetting van Van Schaik (een offer) die remise opleverde. De (voorlopige) eindstand in de hoofdklasse van het Schiedams damkampioenschap: 1 en kampioen Frits Luteyn 11-18, 2; Wim Vrijland 11-17, 3; Dirk van Schaik jr. 11-15,4; Edwin de Jager 10- 13, 5; Ton Burgerhout 11 -12, 6; Piet Bastiaanse 11 -117; Dirk van Schaik sr. 10-9, 8; Tiny Mous 11-9, 9; Leo Mous 11-8, 10; Hans Lansbergen 10-7, 11; Peter Lansbergen 11-5 en 12; Rob van Eijk. In totaal degraderen drie spelers naar de eerste klasse. Rob van Eijk en Peter Lansbergen zijn reeds afgedaald. Er moeten nog twee partijen worden gespeeld, onder andere die van Hans Lans bergen tegen Rob van Eijk. In de eerste klasse werd Glenn Leter kampioen. Leter won in de laatste ronde van Tom Tilman, die taai verzet bood en in het eindspel misschien wel ergens remise heeft gemist. Mathieu Smit, die door ziekte van Cannegieter niet in actie kon komen, kan nog wel gelijk komen met Leter, maar dan heeft Leter een beter SB- totaal. Jan Out won van de weer herstelde Jan Lqcassen. De afgebroken partij tussen Luiten en Broek werd uiteindelijk toch remise. In de eerste klasse moeten nog vijf partijen worden gespeeld. De voorlopige eindstand in de eerste klasse is: 1; Leter 11-20, 2; Smit 10-18, 3; Out 11-15, 4; Van Dijk 10-14, 5; Maissan 10-10,6; Wisse 11-9,7; Broek 10-8, 8; Cannegieter en Tilman 10-7, 10; Luiten 10-6, 11; Lucassen 9-5, 12; Neijndorff 10-3. Er degrade ren ook uit deze klasse drie spelers. Eén daarvan is al zeker: Neijndorff. In de tweede klasse zijn twee kampioenen. De pas 14-jarige Dieter Mous won vlot van de bijna 80-jarige Jan Breman en kwam zodoende in punten en in SB-punten gelijk met Joop Bisschop. Omdat het reglement van het kampioenschap in deze mogelijk heid niet voorziet, zijn beide spelers kampioen. De eindstand: 1; Bisschop en Mous 10-16, 3; Breman 10-4 en 4; Van Erkel 10-10. In de verliezerspoule van de tweede klasse kan de eerste plaats Devris Pondaag nauwelijks ontgaan. Hij leidt met 8 uit 4 voor Dick David Bockweg, die 6 uit 6 heeft. Ivar Pondaag staat op 4 uit 4. Jochem de Jonge, die eerder kampioen werd bij de basisschool- jeugd, is in dit gezelschap nog puntloos uit vier duels. SCHIEDAM De honkballers van Schiedam vertoeven samen met de reserves van Jeka, Euros tars en Orioles in de bovenste regionen. Orioles werd vorig weekend met 0-10 verslagen. Af gelopen zondag was Jeka 2 de tegenstander van de Schiedam mers, die deze ploeg niet kenden. Het zou een testcase voor Schie dam worden. Na een puntloze eerste twee in nings, kwam Michel Vervloet als eerste aan slag. Met een basehit kwam hij op één. Leslie Gerke- ma en Koen Breedveld gingen vervolgens uit, maar Vervloet bereikte hierdoor wel het tweede honk. Casper van der Toorn sloeg Vervloet binnen, 0-1. Deze stand bleef gehandhaafd tot de zesde inning. In de gelijkmakende slagbeurt kwam de eerste slagman van Jeka door 4 wijd op het honk en stal vervolgens het tweede honk. Dit gebeurde ook met de tweede slagman. Door een wilde worp schoven beiden een honk op. De eerste nul viel door 3 slag voor de derde slagman. De vierde slagman sloeg een twee honk- slag, waardoor Jeka twee punten scoorde. De volgende slagman kreeg weer 4 wijd. Met één en twee bezet sloeg de zesde slag man een vreemde nogal hoge stootslag, die door de scheids rechter als binnen werd afgeroe pen. De speler op twee was hier bij naar het derde honk gelopen en probeerde vervolgens thuis te komen. Hij werd echter uitgetikt door Douglas Juenke en Casper van de Toorn. Hiermee leek de derde nul gemaakt. De scheids rechter kwam echter terug op zijn afgeroepen binnen hoog, maar bleef wel van mening dat de uitgetikte speler op thuis uit was. Jeka 2, bij Rowdies al eens weg gelopen omdat de ploeg het niet eens was met de beslissingen van de scheidsrechter, misgedroeg zich vervolgens. De ploeg bleef zeuren, irriteerde de scheidsrech ter en de tegenstander. Uiteinde lijk wilden ze onder protest ver der spelen vanaf de stand 2-1. In de zevende inning kreeg Dou glas Juenke zijn vierde opzette lijk 4 wijd en kwam Schiedam met drie kpelers op de honken niet tot scoren. Jeka 2 scoorde wel tweemaal; 4-1. In de achtste inning bouwde Jeka deze voor sprong uit naar 9-1. In de negen de inning haalde Schiedam iets van de achterstand af, maar ver der dan 9-3 kwam de ploeg niet. Na de wedstrijd besloot Jeka 2 het protest in te trekken, dit tot ontsteltenis van Schiedam, dat des duivels was over het optre den van Jeka. SCHIEDAM Met een voorsprong van 6,5 punten is Musis BRS fitness landskampioen bowlen geworden in de heren trio league. Het is voor de tweede keer in drie jaar dat dit Schiedamse team de titel voor zich opeiste. Het andere jaar werden ze tweede. Het winnende team bestaat uit Harry Deakin, Aart Geense, Soerish Fagoe, Jan de Bruijn en Koos Trijselaar. Op de laatste speeldag waren twee punten nodig om de titel te behalen. Maar de eerste game tegen GWK ging met 566-660 verloren. In de tweede game herstelde Musis zich en won met 617- 582. Weliswaar werd er zo met 1-2 verloren, maar concurrent Borchland won ook maar met 2-1 en was daarmee kansloos voor de eerste plaats. Zo kon de vlag in top voor Schiedammers. De wedstrijddag was echter nog niet voorbij. De tweede wedstrijd was tegen Knijn Amsterdam en deze werd ook met 1-2 verloren; 546-585 en 539-585. De derde wedstrijd tegen Borchland werd weer met 2-1 gewonnen; 580-582 en 619-539. Het onttroonde Musis Sacrum was deze laatste speeldag nog druk doende om het vege lijf te redden in de degradatiepoule. In de eerste wedstrijd was het tegen Vlaardingen zaak om een positief resultaat te behalen om zodoende op een veilige plaats te komen, want de achterstand was een half punt. In de eerste game was Musis Sacrum opper machtig en won ruim, 603-447. In de tweede game was het team volledig de weg kwijt, maar zeer gelukkig werd het toch nog 497- 495. De 3-0 was het perfecte resultaat. In de tweede wedstrijd tegen Sittard, dat aj veilig was, werd er weer lustig op los gescoord: 631-524 en 591-523. Dus weer een 3-0 zege, terwijl de concurrentie punten verspeelde. Musis Sacrum werd zo tweede in de degradatiepoule en daarmee werd het eredivisieschap veilig gesteld na een teleurstellend seizoen met veel tegenslagen. Dat de derde wedstrijd, tegen Maarsen, toch nog verloren ging, kon niemand deren. De dames zijn op de vijfde plaats geëindigd na één gewonnen en twee verloren wedstrijden op de laatste speeldag. 9 Promotie naar tweede klas zou niet terecht zijn geweest SCHIEDA Hennes DVS in goede vorm i '«r

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 9