SCHIEDAM Plaatselijke voetbalheld scoort bij Hiddink-brigade Vondelingen willen eigen baas terug Burgerlijke stand Tuschinski in Maanlicht. Rocks voor wizzkids Blues in de Grote Markt Stadgenote genomineerd voor belangrijke landelijke prijs Filmclub Videotheek is verhuisd naar de overkant Braderie Thurlede Molenbraderie in Stadshart m Activiteiten De 4 Molens Loterij voor 'De Walvisch' Het Nieuwe Stadsblad iar L Zakelijk bekeken HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 6 JUNI 199623-1475 SCHIEDAM In woon- en zorgcentrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan 759 wordt za terdag 8 juni een braderie gehou den tussen 10.00 en 16.00 uur. Bezoekers kunnen koopjes halen op de rommelmarkt, zich te goed doen aan vers gebakken poffer- tjes, een kansje wagen bij het rad van avontuur, hun behendigheid testen met oud-Hollandse spelle tjes als steltlopen en koekhappen én zelfs live optreden voor pu bliek (wél eigen tape met muziek meenemen; geluidsapparatuur is aanwezig). SCHIEDAM Zaterdag 8 juni staat het historisch hart van Schiedam in het teken van het Havenmuziek- en Molenfestival. De winkeliers vereniging Hoogstraat haakt in op dit evenement en orga niseert die datum samen met het Centrummanagement de 'Eerste Schiedamse Molen braderie'. Er worden kramen opgesteld op de Hoogstraat, Lange Kerkstraat en Hema- plein. John van Krimpen, be kend van de Soundmixshow, verzorgt tussen 12.00 uur en 17.00 uur optredens vanaf een podium op de hoek Ap pelmarkt/Hoogstraat. Voor kinderen staan op de Grote Markt ondermeer een autobaan, zweefmolen en springkussen opgesteld. De Rietzeilers houden een rom melmarkt op het Museum plein én parkerên kan tegen gereduceerd tarief van één gulden voor het eerste uur bij de ABC-garage aan de Kreu- pelstraat. AFSLUITING De Zaken- kring Schiedam e.o. is toe aan de afluiting van het seizoen '95/'96. Traditiegetrouw gebeurt dat (met dank aan Vlaardingen) met het Zakenkring Haring- Bier feest. Het feest' is gepland op maandagavond 10 juni, dezelfde datum waarop Oranje uitkomt tegen Schotland in het kader van het Europees Kampioenschap. De Zakenkring neemt de gele genheid te baat om met alle le den gezamenlijk de prestaties van het Nederlands elftal te be wonderen. Al om 17.15 start de bijeenkomst op^het vertrouwde adres, restaurant le Pêcheur aan de Nieuwe Haven. Ongeacht de uitslag wordt na afloop van de wedstrijd nagepraat onder het genot van verse groene haring en het bijbehorend gerstenat. Het nieuwe seizoen wordt zaterdag 31 augustus geopend met het ABN AMRO INGbank Zaken kring Mix Tennistoernooi in Tenniscentrum Kethelhage. Op geven kan bij het secretariaat van de Zakenkring via telefoon nummer 4745826. 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM De Bran- dersstad is misschien niet veel méér dan een piinuscuul vlek je op de wereldbol, maar spreekt sportief wél een stevig woordje mee. Vooral op voet- balgebied hoeft Schiedam het licht niet onder de korenmaat te steken. Was eerst John de Wolf het boegbeeld van Oran je, nu scoort Nick Staben hoog bij de Hiddink-brigade. Deze fictieve voetbalheld is de verbindende factor in 'Oranje op weg naar Engeland' een strip boek waarin cartoonist, illustra tor en vormgever Harr Wiegman de Nederlandse voetballerij op de hak neemt. Wiegman - geboren en getogen Schiedammer - houdt ervan, ook in zijn werk voor diverse dagbla den, om actuele gebeurtenissen op de korrel te nemen. Zijh hu mor is bij vlagen hilarisch, maar nooit bijtend. „In humor mag alles, maar ik probeer altijd ie mand op een leuke en niet op een gemene manier in zijn onder broek te zetten," aldus de Schie dammer. Hij zoekt zijn onder werpen meestal eerder in de poli tiek dan in de sportwereld. Toch ging hij met veel plezier een klei ne vier jaar geleden in op het verzoek van het maandblad 'Elf om een eigentijdse voetbalstrip te gaan maken. „De voetbalwe reld heeft zoveel bizarre toestan den te bieden, foute mensen, hu moristische verwikkelingen. Het zou zonde zijn als daar in strip vorm niets aan gedaan zou wor den. Gelukkig hebben we inte ressante voetbaljaren achter de rug. Er is veel gebeurd om een cartoonist van inspiratie te voor zien. Zoals de eeuwig draaiende trainerscaroussel, de bemoeie nissen van Jos Staatsen met de televisierechten, de controverse tussen Marga van Praag en .Wil lem van Hanegem en natuurlijk de seksuele uitstapjes van KNVB-bestuurslid Theo Aal- bers." aldus Wiegman. De held van zijn strip, Nick Sta ben, zit snel in het pak, is ge stroomlijnd van vorm en zijn voetbalkwaliteiten staan buiten discussie. Hij is geen pitbull, maar ook geen schoothondje. Hij heeft zijn streken, maar is niet doortrapt. Ondanks al deze positieve kwaliteiten vervult Nick toch meer de functie van 'maïzena-factor' in de strip waarin de eigenlijke hoofdrol is weggelegd voor figuren die geba seerd zijn op bestaande helden als Dennis Berggefd (Berg kamp), Boer Guus (Guus Hid dink) en Johan Druijff (Cruijff). 'Oranje op weg naar Engeland' is de opvolger van 'Oranje op weg naar Amerika' en bevat veertien verhalen die de aanloop van het Nederlands elftal naar het EK van 1996 voor de geest haalt. Op humoristische wijze passeren allerlei verwikkelingen de revue van de kaartrel rond John 'de Geldwolff en het af scheid van 'de kleine generaal' tot de vliegangst van Dennis 'Berggeld'. Danny ('Blitz')'Blind voorzag het stripboek van een voorwoord en de handtekening die voor de ware voetbalfan mo menteel natuurlijk je-van-het is. 'Oranje op weg naar Engeland' is uitgegeven door 'De Boeme rang' en kost 8,95. SCHIEDAM Schaterla chend reageert Yvon Koop man op de opmerking dat de kans groot is, dat zij binnen enkele weken een bekende Nederlander is. „Nou als dat zou kunnen," grapt zij, „ten slotte ben ik een van de tien genomineerde voor de Beste Uitvinding van het jaar. Ik heb alvast geïnformeerd of ik een baljurk kan kopen voor de officiële uitreiking, maar daar gingen de juryleden niet op in. In ieder geval heb ik nog een paar spannende weken voor de boeg, want de uitslag wordt pas op 19 juni bekend gemaakt." Beeldend kunstenaar Yvon Koopman, is werkzaam in ver schillende disciplines van de kunst en daardoor niet makke lijk onder te brengen in één hok je. Collages, performances, ob jecten voor scholen, een met Delftse Blauwe tegeltjes versier de vuilniswagen van de gemeen te Delft, broches, maar ook par- keerpaaltjes in de vorm van een boomstammetje zijn van haar hand. Een paar dagen, na de publicatie van een artikel over Yvon in het Nieuwe Stadsblad (20 december 1995), naar aanleiding van door haar ontworpen parkeerpaaltjes (bronzen uitvoering geplaatst op het Willem Dreesplein) stond de telefoon roodgloeiend bij de Schiedamse. Interesse Yvon Koopman: „In het begin bracht dat wel een hilarische schrikreactie teweeg, omdat ik elke keer als er gebeld werd dacht, dat mensen kwamen mel den dat er een paaltje op het Willem Dreesmanplein gestolen was. Vanuit het hele land werd ik benaderd door journalisten. Zo langzamerhand hebben de paaltjes van Limburg tot Gro ningen wel ergens in een krant gestaan. Als ik goed ben inge licht waren de boomstammetjes kort geleden zelfs onderwerp van een televisie reportage." De genomineerde stadgenote vertelt voorts dat de gemeenten Amsterdam, Overschie en Loe- nen aan de Vecht hebben laten weten belangstelling te hebben voor haar ontwerp. De 'boomstammetjes bal' kwam aan het rollen toen Yvon Koop man, Specialistische Innovatie Centrum voor Uitvindingen in Rotterdam inschakelde bij het zoeken naar een licentienemer voor haar ontwerp. „Het Inno vatie Centrum was enthousiast over de paaltjes en zij hebben mij uiteindelijk voorgedragen als ge nomineerde voor deze prijs. Voor een jury van directeuren van toonaangevend bedrijven in Nederland heb ik uitleg moeten geven over mijn ontwerp", ver klaart de kunstenares. Het innovatiecentrum probeert goede uitvindingen en productie ideeën een zo groot mogelijke kans te bieden op commercieel succes. Per jaar worden 500 des kundigen ingeschakeld om een oordeel te vellen over ruim 1000 nieuwe vindingen en productie methoden. De prijs voor de Bes te Uitvinding bedraagt 15.000 gulden. Deze onderscheiding wordt uitgereikt op basis van creatieve denksprong, econo misch belang en innovatieve waarden. Het boomstammetje 'Stronky' is inmiddels ook in Genève op de Werelduitvinders- beurs gepresenteerd. Een Zweedse zakenman zag de paal tjes wel zitten en nam er een mee om aan het Stockholmse stads bestuur te tonen. In de brochure waarin de geno mineerden (negen mannen en één vrouw) worden gepresen teerd staat een uiteenlopend soort uitvindingen omschreven. Zo bestaat de kans dat de prijs niet gaat naar Yvon Koopman, maar naar de uitvinder van een nieuw soort tuinwoeler, naar een grammaticus of naar de beden ker van een zelfsignalerende kortsluis-lans van dé Nederland se Spoorwegen. Ook de ontwer per van een handig aan te bren gen wielklem is een kanshebber. Woensdag 19 juni weet Yvon Koopman meer. De Amerikaanse bedenker van de 3M memoblaad jes, Art Frij zal dan in het World- trade Centrum Rotterdam de uit vinder van het jaar 1996 aanwij zen. Schiedam - Het lijkt zo leuk: maal eigen baas zijn. Henk en lekker de wijde wereld in en hele- Nervi hebben echter de buik vol wé. ./m». van het zwerversbestaan. Ze wil len hun eigen thuis terug. Henk liep schaaloos rond in de Rozenburgsestraat en werd door medelijdende bewoners naar de Hargahoeve gebracht. Deze bas taardreu is zwart/bruin van vacht, tussen de tien en twaalf jaar oud, maar duidelijk zijn wil de haren nog niet helemaal kwijt. Zijn eigenaar had hem een zwart leren halsband omgedaan. Daar hing geen kokertje voor zien van een adres aan en ook is Henk niet getatoeëerd. Nervi is met zijn anderhalf jaar nog maar een jonkie. De zwart- /wit/beige bastaardreu werd eind mei in zijn eentje aangetrof fen in het Beatrixpark en gastvrij opgevangen in het dierentehuis. Kenmerkend voor hem zijn de grote zwarte plekken rond zijn staart en op zijn flanken. In zijn overwegend zwarte snuit geven de lichte wenkbrouwen hem iets frivools. Informatie over Nervi, Henk en andere honden of katten bij Die rentehuis De Hargahoeve, Sportlaan 2, telefoonnummer 4714151. SCHIEDAM Dienstencen trum De 4 Molens aan de Nieu we Damlaan 566 heeft voor de komende week de volgende acti viteiten op het programma: Donderdag 6 juni Gymnastiek - van 13.15 tot 14.15 uur Zomeravond-biljart van 18.00 tot 22.00 uur Woensdag 12 juni Zomer-thé-dansant van 13.30 tot 16.30 uur - disc-jockey: Greet Ketelaar - entrée: gratis. SCHIEDAM De Vrije Lig gers houden zaterdag 8 juni tij dens het havenmuziek- en Mo lenfestival een loterij ten bate van het herstel van molen 'De Walvisch'. Hoofdprijs is een schitterende manshoge maquette van een molen. Geboorteaangiften te Schiedam van 18 tot en met 23 mei 1996: Gehuwd te Schiedam: Speciale rondleiding 1921-1996 llinëe1\ SCHIEDAM Basisschool Het Windas levert graag slimme meiden én jongens af die op hun toekomst zijn voorbereid. En anno 1996 is ondeïwijs alleen uit boeken dan niet meer voldoende. Behendigheid in het computeren is nu al een pré en straks een absolute must voor wie kans op een baan wil maken. Jong geleerd is daarbij oud gedaan. Vandaar dat alle leerlingen van Het Windas naast de basis van rekenen en taal, ook de beginselen van het werken met toetsen bord en beeldscherm worden bijgebracht. De school heeft inmid dels uit eigen middelen vier computers aangeschaft, maar dat aantal is - met 324 enthousiaste liefhebbertjes - natuurlijk bij lange na niet toereikend. Om het 'technisch materieel' uit te kunnen breiden is daarom een 'zegelspaaractie' opgestaart. De zegels, de zogeheten 'Rocks', worden bij een aankoop gratis uitgereikt bij de Super, Texaco, Megapool en de Hubo. Tools for Schools - de organisatie achter de spaarplanactie - heeft toegezegd de helft van de benodigde zegels bij te leggen. Maar dan nog heeft Het Windas 40.000 Rocks per computer nodig. De school zou het dan ook zeer op prijs stellen als Schiedam mee gaat helpen met sparen. Inleveren kan (per brief of persoonlijk) bij meester Fred de Jong per adres: Het Windas, Nachtegaallaan 2, 3121 XP Schiedam. SCHIEDAM In café de Gro te Markt op het gelijknamige adres speelt zaterdag 8 juni de 'A.B. Blues Band'. Deze Voor- burgse vijf mans formatie heeft een geheel eigen stijl en sound. Op het repertoire staan toppers van sterren als Muddy Waters en BB King, maar daarnaast ook eigen nummers van meesle pende ballads tot krachtige up tempo blues. Stuwendm middelpunt van de groep is zanger Carlo. Hij wordt muzikaal terzijde gestaan door Henk (basgitaar), Thijs (slaggi taar/mondharmonica), Ed (drums) en Robbert (toetsen). Aanvang: 22.00 uur; toegang: gratis. SCHIEDAM Filmclub Videotheek is verhuisd naar een nieuw pand aan de Gerrit Verboonstraat. Na achtenhalf jaar was de vorige vestiging te klein geworden. Bedrijfsleider Sjaak Hofland: „Wij zitten nu aan de overkant op nummer 17, in het voormalige pand van Holland International en daar zijn wij bijzonder blij mee. De ruimte is aanzienlijk groter en de locatie is ook beter. Dit betekent onder meer dat het bestaande grote aanbod aan video en cd-i's nog uitgebreider zal worden. Bovendien gaan wij ons bezighouden met de verkoop van op video gerichte portable-installaties waaronder cd-rom. Ook kunnen onze klanten een keuze maken uit een kleine collectie pluchebeesten die connectie hebben met een aantal bekende films." Hofland vertelt verder dat Filmclub Videotheek publiek trekt uit de wijde omgeving. „Voor een videoband komen de menseri zelfs uit Hoogvliet, Spijkenisse en Capelle aan de IJssel." Dit is volgens de videotheekhouder te danken aan de ruime openingstijden. Op werk dagen kan men vanaf 13.00 uur tot en 23.00 uur binnenlopen voor een video, op zaterdag vanaf 12.00 uur en zondag gaat de zaak om 14.00 uur open. m WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé )06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Bondscoach Guus Hiddink Boer Guuskrijgt van ELF-tekenaar Harr Wiegman het eerste exemplaar van 'Oranje op weg naar Amerika' overhandigd (foto; Leo Vogelzang/ELF) Schiedamse Stronky maakt school NANS WOLTERS Yvomn Koopman met de inmiddels roemruchte 'Stronky Henk V/a;,,- Nervi Marcia H.L. d.v. Keijzer - Klein, Enes z.v. Kalayci - Kalayci, Jelle z.v. Jagersma - Schut, Johannes z.v. Hendriks - Krijnen, Michelle d.v. Butter - Nieborg, Chantal d.v. Broxks - Maat, Joshua z.v. Vollebregt - Meijer, Tessa d.v. Moerland - Leijdens, Yusuf z.v. Atceken - Atceken, Sinan z.v. Uludag - Uludag, Amina Huseen Hasan d.v. Fathia Farah Warsa- me. Amber J. d.v. Bravenboer - Lub, Cennet H. d.v. Döngel - Meijer, Jurian z.v. Andree - Sas, Egenie d.v. Petrosjan - Petrosjan Ondertrouwd te Schiedam: L. le Conge 64jr. en E.D.J. Ha- vermans 62jr., 'J. Post 56jr. en H. van der Loo 47jr., G. de Bruin 28jr. en A. Versteeg 25jr.. D. Deurloo 26jr. en K. Hilgers 24jr.. P. Jansen 29 jr. en P.L. Tjio 28jr., R. van Noorloos 32jr. en K. Heere 27jr.. R.M. Prince 35jr. en M.P. Prins 25jr.. W. Stempher 32jr. en M.J. Jansson 24jr., E.J. Verkade 32jr. en A. Bosma 28jr., H. Wolf 26jr. en Y. Buter 37jr. P. van Barneveld 46jr. en W. Teu- nissen 39jr., P.S.S. Wong 30jr. en Y. Ye 24jr., W.F.G. Nijhuis 29jr. en A. Rosendaal 25jr., J.H. Ha- zou 30jr. en E. Branderhorst 30jr., J.W. Houtbraken 32jr. en S. Dobiassova 23jr., B. El Belaizi 29jr. en S. Stöver 20jr., W.F. Ka- lee 32jr. en A.J. van den Bosch 33jr.R.G.H. Palmans 34jr. en Y. van Rutten 30jr., A.J. Barkhuis 26jr. en P. Vink 24jr., J. Schouten 61 jr. en D.H. Kuiters 65jr. Overleden: C. Stuivenberg vr., 73jr., geh.gew. met; C. Kerdel. R.A. Raijmakers man, 76jr., C. Esser vr., 91 jr., geh.gew.met; M.L. Scherpenisse, M. de Reuver man, 103jr., J. Bons man, 82jr„ W. Heikoop man, 91 jr., L. van Dijk man, 86jr., W.C.B. Otten man, 87jr., C. van der Kaag vr., 70jr., echtgeno te van; C. Heijnink, L.L. Looijen man, 75jr., A. Spithoven vr., 80jr„ geh.gew.met; G. Visser, A. Veth vr., 86jr., echtgenote van; L. van Walsum, L. van den Brink man, 57jr.. H.C. de Graaf man, 75jr., F. van Heezik man, 81 jr. De eerste portier van het theater, meneer Fritz, voert u door vijfenzeventig jaar Tuschinski. Laat u verrassen door een geisha, betoveren dooreen \rttieaens vlindermeisje,Wy en vermaken door variété. U ontmoet Sheherazade, de maan, een kunstschilder en James Bond. De woorden van Tuschinski worden verwezenlijkt: „Droom, legende en werkelijkheid, het is een mixture". Speciaal voor het jubileum van het Tuschinski theater maakte Cultuur in Voorraad de rondleiding „Tuschinski in Maanlicht". Tijdens deze theatrale i rondleiding wordt u terug gevoerd in de tijd door de historie van het Tuschinski theater. Deze rondleidingen vinden plaats op de ochtenden van: 27 mei (2e Pinksterdag); 1 en 9 juni; 6,13 en 20 juli: 10 en 17 aug.; 1 en 22 sept.; 6 en 20 okt., aan vang 10.30 uur a f 7,50 p.p. sponsor 75 jaar Tuschinski Kaartverkoop a/d kassa v/h theater, Reguliersbreestr. 26-28, Amsterdam m PATH I I Clutmas 1 ONZE SCHOOL HELPT U ONS EEN Leren kan ook nog we! eens leuk zijn. Vertrouwd adres nu aan de overkant aan de Gerrit Verboonstraat.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 3