Was dit de laatste finale? Agenda SPORT HSC weerde zich kranig Maasdijk in wachtkamer Fortuna passeert Moens Finale tussen Zwaluwen en Deltasport laat kater na Aijan Sloots man of the match' Fortuna-jeugd wint penalty-bokaal A-jeugd HSC blijft overeind tegen Sparta Uitslag tombola mmkm - VLAARD1NGEN - De dreun van Zwaluwens nummer 3 en de Cantona-trap van Deltasports nummer 6 zullen nog lang na denderen. De 24e finale van het Vlaardings kampioenschap was toen nog maar nauwelijks op gang gekomen. Oké, Deltasports Ron van Wieringen had inmid dels al achteloos en ongeneerd uitgehaald. Dat zette de toon en het vuurtje bleef smeulen. Zwa luwens kleine man Ramon Her pers schoffelde vervolgens tegen stander John Meuldijk onderuit. Het was de aanleiding voor de voetbalonwaardige act tussen Martin van Ballegooijen en Ri chard Zeebrechts. Meteert daarna sloegen ook. bij anderen de stoppen door. Zelfs bij de coaches. De buiten zijn zinnen geraakte Zwaluwen-trai ner Danny Molendijk (toch al geen fan van de lokale titelstrijd) liet zijn mannen inrukken en weer terugkomen. De wedstrijd werd na veel heen-en-weerge- praat en na een vertraging van een kwartier hervat. Maar niemand hoeft er van op te kijken wanneer de organisatoren van het toernooi dit ergerlijke incident aangrijpen om het bijl tje erbij neer te gooien zodat het evenement, dat lang het parade paardje van het Vlaardingse voetbal en een pure reclame voor het totale voetbal was, het zilve ren jubileum niet haalt. Voorzit ter Bram den Hamer noemt het een optelsom: „De voetballers verzieken het. We dachten dat de excessen zich tot de voorronde zouden beperken. Mooi niet dus. Zelfs de finale moest er bijna aan geloven. Onvoorstelbaar. Ik weet niet wat de spelers man keert. Is het dan echt niet meer mogelijk een leuk toernooi leuk te beëindigen?" De toorn van Molendijk en zijn bank richtte zich tijdens het inci dent vooral op arbiter Hans Zwaard (Maasland). Hij stuurde verdediger Jos Opschoor (num mer 2) weg. „Mijn waarneming begon bij de trap van Zee brechts. Daarna zag ik de num mer twee slaan. Vandaar dat ik beide spelers rood gaf. Pas na de wedstrijd hoorde ik dat de klap van de nummer drie de rel inleid de. Maar die heb ik niet gezien." Volgens de arbiter meldde Zwa luwens aanvoerder zich vervol gens bij hem met de mededeling dat hij de verkeerde wegstuurde. „Maar hij kon niet zeggen wie het dan wel gedaan had. Welnu, dan telt mijn waarneming. Die stond toch vast." „Dan maar allemaal inpakken en wegwezen", gebaarde de naar Kozakken Boys vertrekkende Molendijk. Tot opluchting van het duizendkoppige publiek, het stichtingsbestuur en Fortuna- voorzitter Ary Plomp kwam de Schiedammer daar later op te rug. „Je moet er toch niet aan denken, dat het na een kwartier al gedaan zou zijn geweest", haalde de Fortunapreases opge lucht adem. „We hebben met een legertje mensen dagenlang naar deze finale toegewerkt. Hebben er dacht ik iets moois van ge maakt. Het zou voor ons - ook financieel - rampzalig geweest zijn wanneer het als een lucht ballon ontploft was." In kringen van het stichtinsgbe- stuur kwamen de gevolgen van de klappen en de trap hard aan. Het keurig in blauwe jasjes ge stoken achttal was zo gedesillu sioneerd dat het het liefst meteen de pijp aan Maarten had willen geven. „Dit is een slechte zaak", reageerde één van hen. „Wat er op het veld gebeurt heb je niet in de hand. Je staat er bij en je kijkt er machteloos naar. Ik heb een wedstrijd lang met kromme te nen in de schoenen gestaan. Het is om je dood te schamen." Ook voor voorzitter Bram den Hamer was de nababbel in de door Fortuna met gevoel voor sfeer ingerichte VIP-ruimte een tje die hem nog lang zal heugen. „We hadden natuurlijk in de voorronde al het nodige meege maakt. Drie gestaakte wedstrij den is niet niks. Eigenlijk was het water ons toen al boven de lip pen gestegen. Inmiddels waren er echter enige weken verstreken en dan hoop je maar dat er na een fijne finaledag bij jezelf weer voldoende energie terugkomt om de draad op te pakken. Je zult begrijpen dat ik na zaterdag bepaald niet sta te popelen om aan het jubileumtoernooi te be ginnen." Het stichtingsbestuur zal zich pas in augustus over de gevolgen van de finale-wild-west buigen. „Natuurlijk zullen we de gebeur tenissen eerst evalueren", stelt Den Hamer. „Of er dan alsnog een vervolg komt? Ik wil niet op de feiten vooruit lopen, maar de mening van de andere bestuurs leden peilend heb ik er niet zo'n positief gevoel over. Er zal veel moeten veranderen binnen het Vlaardingse voetbalwereldje. Ik ben door tientallen mensen aan gesproken, die me hebben be zworen vooral met het toernooi door te gaan. Daar heb ik begrip voor. Maar die mensen stonden niet in onze schoenen. Ik ben er niet zo gerust op dat wat van daag gebeurd is, volgend jaar niet opnieuw voor heisa zorgt." En de voetballers? Die dronken een glas, deden een plas en maakten zich absoluut nergens druk om. Van donderdag 6 t/m woensdag 12 juni CRICKET: zaterdag Hilversum-Hermes DVS(da); zondag Kam pong-Hermes DVS, Schiedam Thurlede 11 uur Excelsior'20-Ko- n.UD,. 11 uur Asvion-Asian. FIETSEN: donderdag Schiedam sportpark Harga wielerbaan 18.30 uur slotavond avond-vierdaagse. HANDBAE: zondag Rijnstreek-DWS(h), Cosmos-Hollandiaan- (da), Maassluis Bilderdijklaan 12.15 uur Unitas-Atomium 2(h), Schiedam Valeriusstraat 11.15 uur HVC-WIK 2(h), 12.30 uur HVC- WIK(da), 15 uur HVC 2-Unitas(da), Schiedam Harga 12.30 uur UVG-Vires(h), Vlaardingen Holy 13.15 uur Hollandiaan-Velo(h). HONKBAL: zondag Jeka-Holy. Blue Stars-Schiedam, Maassluis Schweitzerdreef 14.30 uur Gophers-Zwijndrecht 3. JEU-DE-BOULES: zondag Maassluis Merellaan 2e Mereltoer- nooi. SOFTBAL: vrijdag Feyenoord-Schiedam(h), Saints-Holy(h), Vlaardingen Zwaluwenlaan 19.30 uur Holy-Zwijndrecht(da), Maas sluis Schweitzerdreef 19.30 uur Gophers-Blue Hitters(h); zaterdag Nuenen-Gophers(da), Schiedam Harga 18 uur Schiedam-UVV(da); dinsdag Schiedam Harga 20 uur Schiedam-Sparta(da); woensdag Sparta-Schiedam(da). TENNIS: vanaf maandag Schiedam Kethelhaghe toernooi TSN. TOERFIETSEN: dinsdag Schiedam Harga start wielerbaan 18.45 uur Rijnmond-sterrit. HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 6 JUNI 199623-1476 WATERWEG - Competitielei der Wim van den Berg acht het heel onwaarschijnlijk dat de za terdag in Heerjansdam gestaakte beslissingswedstrijd tussen Maasdijk en Nieuw Lekkerland al komend weekeinde wordt af gemaakt. „De zaak is nu in han den van de tuchtcommissie. Die gaat niet over één nacht ijs en zal ongetwijfeld de nodige mensen willen horen. Dat vergt tijd." Het duel werd negentien minu ten voor tijd bij een stand van l- l gestaakt nadat de Vlaardingse grensrechter Peter van Zanten, die op Hemelvaartsdag in het duel Garuda-DJSCR ook al in de knel raakte, door een vol bier blikje'getroffen werd en horizon taal ging. Desgevraagd zegt Maasdijk voorzitter Frank van den Burg dat hij er niet van uit gaat dat het blik door een Westlandse supporter is gegooid. „Er zat een tiental mensen van ons op de hoogste banken van de tribune. Ik kan me nauwelijks voorstel len dat zij de narigheid veroor zaakt hebben. Trouwens, men zegt nu wel dat het een bierblikje was, maar dat ding is niet meer gevonden." „Dank-je-de-koekoek", reageert Dankzij twee treffers van Arjan Sloots en één van Stefan Geldof kroonde Zwaluwen zichzelf tot het sterkste clubteam van Vlaardingen. Aanvoerder Martin van Ballegooijen mocht vervolgens de 'cup-met-de-oortjes' afhalen bij de algemeen directeur van toernooi-sponsor Fino Groep Wim de Jong. VLAARDINGEN - Op de finaledag van het Vlaardings kampioen schap werd er door Fortuna een tombola gehouden. De prijzen vielen op de volgende nummers: 907 roze, 431 roze, 270 blauw, 050 blauw, 625 roze, 300 blauw, 411 blauw en 693 roze. Tlouders van de winnende loten kunnen zich melden bij Jan van der Schee tel. 4349593. VLAARDINGEN- En weer won een Fortuna-duo de Groot Vlaardingen-penaltybokaal. Dat was in 1992 en in 1995 ook al het geval. In 1993 en 1994 won RKWIK. Ditmaal waren vier treffers (van de zes trappen) voor Alex Don en Ralph Oomen voldoende om de wisselbeker aan de Marathonweg te houden. Het HVO-koppel Martin Stave- nuiter en Bob de Wijs schoot driemaal raak. Toekomstig AZ-doelman Oscar Moens maakte het de toch al door zenuwen geteisterde tieners niet makkelijk. De Maassluizer kwam regelmatig uit zijn doel om de bal te verplaatsen en om de knapen 'adviezen' te geven. Al zandhappend ranselde het keeperstalent daarna de ene na de andere inzet uit het doel. Hij had er zin in. Voor twintig kalk- trappen hoefde hij zich evenwel helemaal niet in te spannen: die gingen naast, over of tegen de paal. HVO dat na Zwaluwen als twee de mocht schieten, bleef dankzij de drie treffers lang aan de lei ding. Fortuna dat als zesde aan de bak mocht, schoot echter de hoop van de jonge oranjeklanten aan stukken. Alex Don kanjerde tweemaal raak en zijn compag non Ralph Oomen deed hetzelf de. Ze deden dat zelfs synchroon want beiden schoten de tweede strafschop naast. De einduitslag: 1. Fortuna 4 doelpunten, 2. HVO 3 doelpunten, 3. RKWIK 2 doelpunten, 4 t/m 6. Deltas port, TSB en VFC 1 doelpunt. HSC en Zwaluwen kwamen niet aan doelpunten toe. Bij de C-junioren gingen per soonlijke prijzen waren naar Alex Don en Adnan Altuntas (Deltasport). De laatste moest voor het winnen van de tweede prijs eerst nog een extra ronde afwerken met Martin Stavenui- ter (HVO) en Jaimy Martin (TSB). Een barrage was ook no dig bij de D-pupillen. Uiteinde lijk won de trapzekere Veidi Ab- delkhaled (RKWIK), die Ralph Oomen (tweede prijs) en Bob de Wijs voop bleef. Van Zanten. „Mijn zoon, die anders nooit meegaat maar er ditmaal toevallig wel bij was, heeft iemand dat blikje zien wegtrappen." Het lijdend voor werp meent dat de wedstrijd op een ongunstig tijdstip gespeeld werd. „Zaterdagavond zes uur. Dan schep je voor een legertje aanhangers ruim gelegenheid om zich moed in te drinken. Dan hoeft er maar één malloot bij te zijn die zich niet kan beheersen en je hebt de poppen aan het dansen." Van Zanten heeft niet kunnen waarnemen uit welke richting het blik kwam. Hij heeft direct aangifte gedaan bij de politie. Ook heeft"hij een aanklacht rich ting Zeist gestuurd. Inmiddels krijgt de Vlaardinger door zijn aanvaringen met spelers en sup porters landelijke bekendheid. Zondagavond is hij namelijk te zien in het VPRO-programma 'Lopende Zaken'. Daarin doet hij zijn relaas en uit hij tevens kritiek op de KNVB die, zo vindt hij, de wedstrijdleiders te weinig ondersteuning geeft. De opnames voor het programma werden maandagavond op het complex van Zwaluwen ge maakt. VLAARDINGEN - Jan van der Laans landelijke A-jeugd van Sparta won in de aanloop naar de Vlaardingse finale natuurlijk van HSC dat een week eerder na een 3-2 zege op HVO de plaatse-' lijke A-juniorenkampioen was géworden. Natuurlijk, omdat de Rotterdammers dat aan hun stand verplicht waren. Er gaapt immers een kloof van maar liefst vijf klassen tussen de -Kasteel jongeren en hun Vlaardingse leeftijdgenoten, die in afdeling 3 hebben geacteerd. Toch werd het 'maar' 4-1. Een uitslag waar Arwin Verburgh (volgend seizoen bij HSC trainer van de zaterdagselectie) best vre de mee kon hebben. „Het is geen score om van schaamte de kop in het zand te steken", schetst hij. „Dergelijke uitslagen komen in de normale competitie ook voor. We hebben een heerlijke pot afgeleverd en zijn zeker niet weggespeeld. De jongens waren allemaal vereerd dat zij dankzij het winnen van de Hollandiaan- cup deze wedstrijd mochten spe len en ze hebben meer dan hun best gedaan om Sparta van re pliek te dienen." Niettemin zag het er al na 12 minuten naar uit dat Sparta op weg ging naar een forse zege. Toen immers lag de eerste treffer al in de Vlaardingse touwen en had HSC zich tot dat moment moeten- beperken tot het into men van de Maasstedelijke aan vallen. Zeven minuten voor het rustsignaal vergrootten de Rot terdammers hun voorsprong. Pas toen de Vlaardingers zich na de thee van hun schroom ontde den, durfden ze serieus de Spar taanse defensie onder druk te zetten en ontstonden er ook kan sen. Verburgh: „De jongens had den toen zoiets van 'we staan met 2-0 achter en winnen kun nen we toch niet meer'. Dat gaf ze vleugeltjes." Het leverde de verdiende tegentreffer op (Ste ven Godera) en de meer dan reëele kans op de gelijkmaker. Verburgh inventariserend: „Onze tekortkoming lag vooral in de spelhervattingen. Drie van de vier doelpunten ontstonden uit dode momenten. Voetbal lend konden we Sparta echter dankzij hard werken goed bij houden. Voor de jongens was het een hele ervaring en een ener verende afsluiting van de junior- tijd." Ramon Herpers poogt zich een weg te banen door de defensie van Deltasport. maar wordt op de huid gezeten door drie tegenstanders, waaronder zelfs de meeverdedigende aanvaller Hamit Bouchrit. JUOfSSF- Zwaluwen bejubelt doelpunt nummer drie. Arjan Sloots was de maker en hij gaat schuil tussen vlnr) Jeffrey Noordzij. Yuri Budel. Nico van Konijnenburg, Martin van Ballegooien en Arjan van den Bos. De jeugdwedstrijd tussen Sparta en HSC leverde lekkere momenten op. Zoals deze waar een Rotterdammer - met de ogen zoekend naar aanspeelpunten - de tackle van een tegenstander ontwijkt. AZ-doelman Oscar Moens moest voor deze kalk trap horizontaal en ranselde de inzet uit zijn hok. De achttien, die de hoofdrollen vervulden bij het nemen van de strafschoppen om de Groot Vlaardingen-penaltybokaal. Achter de jeugdvoetballers doelman Oscar Moens en scheidsrechter Dico Stam. HSC-voorzitter Herman Berkhout mocht - net als de andere voorzitters van de Vlaaldingse voetbalclubs - een bal afhalen bij Paul van Dam. De geblesseerde Dennis Wijsbroek liggend middenzag zijn maatjes vanaf de tribune winnen, maar mengde zich (compleet met krukken) spontaan tussen de feestvierende voetballers. Trainer Danny Molendijk rechtshad zich inmiddels ontfermd over de hoofdprijs: een waarde bon van 1250 gulden. Deltasport-aanvoerder Edwin Hulspas mocht (met zijn zoon op de arm) de tweede prijs (een waardebon van 500 guldenafhalen. Arjan Sloots - goed voor twee oogstrelende treffers - werd door de jury bestaande uit de trainers Cees Goudswaard en Jack Lammers uitgeroe pen tot de beste speler. Ralph Oomen en Alex Don (midden) wonnen voor Fortuna voor <fe tweede maal in successie de penalty-bokaal. Voor de persoonlijke prijzen meldden zich ook Adnan Altuntas (links) en Veidi Abdelkhaled. 'puim i ^SAw/Tasi 'AwflJ door GERARD S. VERVER De landelijke A-jeugd van Sparta versloeg de A-junioren van HSC kampioen van Vlaardingen) met 1-4. „Een normale uitslag", oordeelde HSC-trainer Arwin Verburgh na afloop. „We zijn niet weggespeeld."

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 9