SPORT KUNSTGEBITTEN TANDPROTHETICUS HVC sluit af met zege m Mannetjesputters realiseren snelle tijden op nieuw parcours survival of the fittest m Aanleveren sportkopij Frits Quadt terug in Juventustop Winst voor Joke Ritman Ursus naar Nederlands kampioenschap Schiedamse cricketers boeken simpele overwinning op Koninklijke UD Ketel 1 derde op pooltoernooi Schiedam honkballers opnieuw in goede doen Schermer Mikkel Suijker tweede in clubtitelstrijd iü ss m SCHIEDAM Sportclubs die nieuws en /of verslagen willen aanleveren voor de woensdageditie van Het Nieuwe Stadsblad kunnen dat op de volgende manier doen: Per fax kan kopij tot maandagmiddag uiterlijk 14.00 uur worden aangele verd op nummer 010.234.10.17. Sportverslag gever Arne van der Zande is telefonisch te bereiken op 010.435.88.18. SCHIEDAM Hoewel het er aanvankelijk naar uitzag dat de basketbalvereniging Juventus in ieder geval voorlopig voorzitter loos verder zou moeten konden de leden onlangs tijdens de alge mene vergadering alsnog een nieuwe functionaris benoemen. Frits Quadt die de club eind ja ren zeventig al eens leidde hielp de club uit zorgen en meldde zich als opvolger van Peter Snel. Daarmee werd de belangrijkste vacature ingevuld. In de Fahren- heitstraat zijn echter meerdere functies vacant. Zo zoekt men nog naarstig naar trainers en coaches voor jeugdteams. Een coach voor het herenteam is inmiddels wel gevonden: Arjan de Bruin (48) volgt Frans Wen- tholt op. De Bruin is trainer- coach geweest bij het toen in de eredivisie spelende Rotterdamse RZ. SCHIEDAM Ter voorbe reiding op de derde team competitiewedstrijd op zater dag 15 juni te Rijkevoort hebben diverse atleten van het Rook-triathlonteam af gelopen zaterdag deelgeno men aan de kwarttriathlon van Nieuw Lekkerland. Deze spannende wedstrijd werd ge wonnen door Jan Willem Schaar in een tijd van 1.53.05 uur. Carlo van den Bergh van het Rook-team werd tweede in 1.54.52 uur. Miquel van Tongeren, eveneens lid van het Rook-team, werd derde in een tijd van 1.56.16 uur. De plaatsen en tijden van de overige Rook-atleten: Jo-An Mudde 9e in 2.02.41 uur en Dennis van de Worp 15e in 2.06.32 uur. Bij de dames werd Joke Ritman eerste in 2.18.24 uur. SCHIEDAM Het werd al eerder geconstateerd: voor Ur sus lijkt er geen einde te komen aan het seizoen. De door Jan van der Velden geleide voetbal lers spelen namelijk op zondag 16 juni in het Zeeuwse Heins- kenszand met de afdelingskam pioenen uit de andere KNVB- districten om het kampioen schap van Nederland. Ursus ver tegenwoordigt het district West II. De Schiedammers die kampioen werden van de RVB-hoofdklas, de Gouden Plak wonnen en te vens bekerwinnaar werden heb ben van de Ierse voetbalbond een uitnodiging ontvangen om in Ierland twee wedstrijden te komen spelen. Die invitatie dankt de club aan de gastvrije ontvangst van het Ierse elftal dat in de dagen voorafgaande aan de interland tegen het Nederlands elftal op de accommodatie van Ursus trainde. SCHIEDAM De handbal- sters van HVC hebben zondag het veldseizoen met een 10-7 overwinning op het Vlaardingse WIK afgesloten. Daarmee ein digden de speelsters van trainer- /coach Chris van der Lelij op de tweede plaats, nadat HVC vorig seizoen degradeerde uit de eerste klasse regionaal. „Het was voor ons geen doelstelling om direct weer te promoveren", aldus Van der Lelij. „Ik ben dit seizoen nieuw bij HVC en kwam geheel blanco binnen omdat ik pas vlak voor het begin van het seizoen tot overeenstemming kwam", zei Van der Lol zondag na de over winning. „Ik heb geprobeerd de ploeg tactisch en technisch beter te laten spelen. Aan de andere kant wil ik volgend jaar, want ik ga zo goed als zeker verder, wel mijn taak wijzigen. Nu had ik het eerste en tweede onder mijn hoede in één selectie. Maar dat werkte niet. Daarom wil ik vol gend jaar met één groep speel sters gaan werken die voor het eerste team gaat", vertelt Maas- sluizer Van der Lelij, die met zijn dames in het zaal derde divisie zonder problemen meedraaide. De wedstrijd tegen WIK had een extra sentimenteel tintje voor de Schiedamse dames. Scheidsrech ter Grandazzi is de man van de voormalige HVC-trainster Nel Grandazzi. „Ik ken die situatie niet", onthield Van der Lelij zich van commentaar. Al was het ook hem opgevallen dat HVC zes keer een tijdstraf kreeg en WIK geen enkele. „Terwijl ik dezelfde overtredingen aan beide zijden heb gezien." Zijn speel sters betichtten Grandazzi af en toe openlijk van partijdig flui ten. Zeker in de tweede helft toen HVC het moeilijk had met de Vlaardingse handbalsters. In de eerste helft leidde HVC constant. Al was de maximale voorsprong nog meer dan twee doelpunten. In de pauze leidde HVC met 5-3. „We hidden ei genlijk een veel grotere voor sprong moet hebben, als we alle kansen hadden gemaakt. Te vaak werden we ook teruggeflo ten, ofwel we hadden cleaner moeten spelen", vond Van der Lol. Na rust zakte HVC terug en kwam WIK tot tweemaal toe op gelijke hoogte, 5-5 en 6-6. Op voorsprong kwamen de bezoek sters echter niet, mede omdat Van der Lelij zijn ploeg een an der systeem liet spelen. „We speelden tot aan die gelijke stand een 3-2-1-systeem, daarna scha- %»Jt 'i keiden we om naar een 6-0 ver dediging en dat ging beter", keek Van der Lol terug. Het ging zo veel beter dat HVC uiteindelijk met 10-7 won. „We hadden makkelijker moeten winnen", concludeerde de HVC-coach over het eindresultaat. HVC ein digde met twee punten achter stand op kampioen Achilles uit Gorinchem. „We hebben twee maal van die ploeg verloren, wat dat betreft is het wel terecht. Aan de andere kant verloren we vorige week van DWS, dat in eens met vijf speelsters uit het eerste zaalteam aantrad. Op zich logisch want DWS knokte tegen degradatie, maar jammer voor ons", aldus Van der Lol, wiens wortels liggen bij het Maassluise Unitas. De treffers van HVC kwamen voornamelijk tot stand uit de tweede lijn: Elise van Dijk (4), Claudia Heesbeen (2) en Natasja Toth (I). SCHIEDAM Excelsior'20 heeft alweer de positie bereikt waarop vorig jaar het cricket seizoen werd beëindigd: de eerste plaats. Door de simpele winst op Kon. UD en het ver lies van koploper VCC bij VOC is de regerend lands kampioen weer lijstaanvoer der van de cricket hoofdklas se. Toch heerst er in het Schiedamse kamp nog geen feeststemming. Captain Eric Dulfer is zelfs erg voorzichtig. „Het gaat qua resultaten goed, maar we spelen nog geen goed cricket." De eerlijkheid gebied te zeggen dat Excelsior'20 dit cricketjaar nog geen echte krachtmetingen heeft gehad. Dal staat komend weekend wel op het programma als de Schiedammers naar Voor burg moeten voor het plaatselij ke VCC, tot zondag de koplo per. En daarna wacht VOC uit Rotterdam. „Dat zullen belang rijke wedstrijden worden, want deze twee ploegen zie ik samen met Hermes DVS als kansheb bers voor de titel. En natuurlijk onze eigen ploeg", zei Dulfer. Schamel Tegen Koninklijke UD uit De- tpitpF1 venter hoefde Excelsior'20 niet diep te gaan. In tegendeel zelfs, het was een makkie voor de thuisploeg. De bezoekers kwa men slechts tot het schamele to taal van 138 runs all out. Het leek er aanvankelijk op dat UD helemaal niet eens boven de hon derd runs zouden komen, blij kens de tussenstand van 57 voor 5. Maar door het partnership van Hays en Butt werd de stand naar 120 voor 6 getild. „Ik be greep niet waarom die twee zo laat 'in' kwamen", vroeg Dulfer zich naderhand af. Daarna was het aan Excelsior'20 om dit totaal 'even' te maken. Maar dat ging toch niet zo ge makkelijk als velen hadden ver wacht. De opening was redelijk, al viel het eerste wicket voor de Schiedammers enigszins schle mielig. Dennis Gouka (10) liep weg van het wicket in de veron derstelling dat hij uit was. Een misverstand... Daarentegen mocht Carl Schewe blijven staan toen heel UD hem dacht te zien uit gaan. Uiteindelijk bleef Sche we tot het einde van de wedstrijd staan met 50 runs not out. Hij werd door de 'wedstrijd bijge staan door Emerson Trotman (3, LBW), Erik Gouka (15) en tot slot Luuk van Troost, die met 49 runs eveneens ongeslagen bleef. Fielden „Al hadden we het geluk dat hij tot twee keer toe werd gemist", wist Dulfer naderhand. Excel sior'20 was met 141 voor 3 sim pel winnaar. „Toch is het nog niet wat het moet zijn", vond Eric Dulfer. „We hebben al een aantal wedstrijden gehad waarin we teveel wickets nodig hadden om een relatief laag totaal te maken. Zowel het fielden als het batten gaat nog niet best. Aan de andere kant speelt Luuk van Troost erg goed, hij bleef voor de tweede keer not out, terwijl Carl Schewe al gemiddeld op zo'n zestig runs staat. Komende week tegen VCC moet het gebeuren; als we daar win nen kunnen we een gaatje slaan." SCHIEDAM De elfde editie van de Schiedamse survival of the fittest is zaterdag afgewerkt op een totaal nieuw parcours. De herziening van het parcours van de zware kracht- en condi tietest rond heel Schiedam- Noord was noodzakelijk gewor den omdat voetbalvereniging DRZ na de fusie met GSS het sportpark Kethel heeft verlaten. De accommodatie van De Roode Zon diende tien jaar als de start- en finishlocatie. Omdat organisator Gerard Vroegh aan de Slimme Wetering 5 een nieu we sportschool heeft geopend, werden start en finish enkele ki lometers noordelijker gesitueerd. Gerard Vroegh, van sportinsti tuut Schiedam, liet echter weten dat deze nieuwe locatie voor één keer zal worden gebruikt. „Ten minste, dat is afhankelijk van de mogelijke woningbouw rondom de sportschool. Er zijn daar wo ningen gepland, maar vanwege grondverzakkingen wordt dat wellicht uitgesteld. Als dat ge beurt dan kunnen we misschien ook volgend jaar hier starten en finishen", aldus Vroegh. Water Zoals de tien voorgaande jaren was Bert Lankester de bouwer van het parcours. Hij stelde weer een afwisselend parcours samen, met zoals gebruikelijk een the matische aanpak. Vorig jaar stond de survival of the fittest w, *m- - yk ■M voornamelijk in het teken van veel sjouwwerk, dit jaar lag de nadruk juist op een hoog tempo. „Het waren allemaal hindernis sen die snel te passeren zijn", weet organisator Vroegh, die daarmee hoopte op snelle tijden. Voor Bert Lankester is het elk jaar weer een hele klus om het parcours zo afwisselend moge lijk te maken. „Daarbij komt ook nog dat we afhankelijk zijn van diverse factoren. We maken gebruik van natuurlijke elemen ten, zoals water. Daar kun je niet veel aan wijzigen. Verder hebben we toestemming nodig om be paalde terreinen te betreden en is het beschikbaar zijn van midde len eveneens een factor. Maar bovenal houden we ook reke ning met wat de deelnemers wil len", vertelde Lankester. De on derdelen die de deelnemers weer moesten afleggen, zoals diverse soorten touwbanen, boomstam men run, tokkelen, hindernis- baan, behendigheids- en samen- werkings oefeningen en crosslo pen. De deelnemers waren na afloop ook zeer te spreken over het rondje van zo'n 18 kilometer dat zij moesten afleggen. „Het was leuk en zwaar", zei de win naar. Stabiel Over belangstelling had de Schiedamse survival of the fittest weer niet te klagen. Er versche nen zaterdag 17 teams bestaande uit vier deelnemers en één coach aan de start. Dat aantal is al jaren stabiel. „Toen wij begon nen", weet Vroegh, „waren er in Nederland een handje vol survi vals. Nu is er een Nederlandse survival bond, die jaarlijks al bijna dertig officiële wedstrijden organiseert." Het winnende team werd De Tarzan's uit Eindhoven. Zij had den 2 uur en 20 minuten nodig. Het team van Sportinstituut Schiedam werd tweede met een achterstand van zes minuten. De derde plaats ging naar de Vroeg- he Vogels met een tijd van 2.40 uur. De winnaar van vorig jaar, All Terrain, moest genoegen ne men met een vijfde plaats in een tijd van 3.07 uur. SCHIEDAM Het eerste team van de pool-club Ketel is op districtswedstrijden in Enschede als derde geëin digd. André Hoef, Eric Sens, Leen Buitendijk en Jan de Hoof moesten winnaar Tornado's (Leiden) en Enschede 2 voor laten gaan maar plaatsten zich wel voor het Nederlands kampioenschap dat op 16 juni in Nijmegen plaatsvindt. SCHIEDAM De honkballers van Schiedam hebben zich afge lopen zondag goed hersteld van de vervelende verlieswedstrijd van vorige week tegen Jeka 2. Bij Blue Stars in Numansdorp won nen de Schiedammers met 3-15 in acht innings. Blue Stars is een ploeg die regelmatig voor verras singen zorgt. Schiedam daaren tegen wilde na de eerste neder laag van dit seizoen tegen Blue Stars bewijzen dat ze een plaats in de top verdienen. Voor Schiedam begon Leslie Gerkema als pitcher. In de twee de inning kwam Koen Breedveld door een honkslag in het binnen veld op het eerste honk. Douglas Juenke en Edwin Nieuwstraten gingen uit, maar hielpen Breed veld wel een honk verder. Door een wilde worp kon hij ook de 0- 1 scoren. In de gelijkmakende beurt werd het 1-1. Michel Ver- vloet sloeg in de tweede inning zijn tweede homerun van het sei zoen; 1-2. Edwin Nieuwstraten kwam de in de vierde inning op het tweede honk toen een hoge bal van hem niet goed werd verwerkt door de Numansdorpers. David Gerke ma vulde het eerste honk na vier wijd. Door een lage bal van Den nis van der Gaag in het midveld scoorde Nieuwstraten 1-3. Ver volgens sloeg Michel Vervloet een bal tussen de benen van de derde honkman door, waarop Gerkema en Van der Gaag kon den binnenkomen, 1-5. Een slag beurt later stond Douglas Juen ke op het tweede honk. Een bal van Edwin Nieuwstraten werd door de tweede honkman niet goed verwerkt. Om Juenke te helpen dreigde Nieuwstraten naar het tweede honk te lopen. Hij gleed echter uit bij het terug keren, werd ingesloten en uitge tikt. Juenke kon wel scoren, 1-6. In de zesde inning sloeg Rader, Blue Stars beste man, een home run en scoorde een teamgenoot, waardoor de stand 3-6 werd. Tien Schiedammers kwamen daarna aan slag in de zevende inning. Koen Breedveld opende de rij met vier wijd en stal het tweede honk. Ook Douglas Juenke kreeg vier wijd. Edwin Nieuwstraten sloeg een lage bal in het midveld, waardoor alle honken vol raakten. Door een' opofferingsslag van Eelco Hoek- sema kon Breedveld 3-7 laten noteren. Met een basehit in het middenveld van David Gerkema liepen de honken wederom vol. Dennis van der Gaag, de volgen de slagman, sneuvelde op het eerste honk. Douglas Juenke kon echter wel binnenkomen; 3- 8. Michel Vervloet kreeg vier wijd. Edwin Nieuwstraten kwam na een wilde worp van de Blue Stars-pitcher over de thuisplaat; 3-9. De twee andere Schiedam mers schoven een honk op. Met een honkslag sloeg Leslie Gerke ma zijn broer David en Michel Vervloet binnen; 3-11. In de achtste inning kreeg Douglas Juenke wederom vier wijd en schoof een honk op door stelen. Hij maakte daarna 3-12 door een honkslag van Edwin Nieuw straten, die op zijn beurt wel erg gemakkelijk 3-13 kon scoren. Een wilde worp betekende dat hij op twee kwam, na een vang- bal in het midveld snelde hij naar' het derde honk en thuis kwam hij na wederom een wilde worp. Met twee man uit, bereikte Den nis van der Gaag door vier wijd het eerste honk. Op dat moment besloot de coach van Blue Stars zijn pitcher te wisselen. Veel maakte dat niet uit, want Michel Vervloet kreeg eveneens vier wijd van de nieuwe werper. Hij en Van der Gaag bepaalden de eindstand van 3-15 na een goede klap van Leslie Gerkema. Voor de gelijkmakende slag beurt beklom Douglas Juenke de heuvel. Hij verving Leslie Gerkema, die het uitstekend deed (10-6-30). Blue Stars kon geen potten meer breken, zodat Schiedam won zonder één veld- fout te maken. SCHIEDAM Schermvereniging Trefpunt Vlaardingen, de vereni ging voor het Waterweggebied, hield afgelopen zondag haar jaarlijk se clubkampioenschappen. De wedstrijden werden gespeeld in de goed bezette gymzaal in de Thorbeckestraat. In de titelstrijd kwamen de senioren uit op degen en sabel, terwijl de jeugd met floret schermde. Vlaardings bekendste schermer Jeroen van der Velde werd voor de vierde keer op rij eerste op het wapen degen. Schiedammer Mikkel Suijker werd tweede. Aanvankelijk eindigde Van der Velde gelijk met Mikkel Suijker en Jacques van der Windt. Van der Windt liet de getalenteerde Vlaardin- ger met 1-5 in het stof bijten, maar verloor vervolgens van de in topvorm verkerende Suijker (3-5), die op zijn beurt weer nipt verloor van Van der Velde (4-5). Na twee barrages wist Van der Velde, na zijn vorm uiteindelijk hervonden te hebben, zijn tegenstanders met moeite weg te zetten. Suijker bleek dit jaar - tegen de gewoonte in - te sterk voor Van der Windt, die hierdoor een tweede plaats verspeelde. Routinier Jan Buijsse (vorig jaar afwezig) bracht het wegens vorm verlies niet verder dan een vierde plaats. De jeugdige Ward Grau- mans debuteerde verrassend en behaalde met een frisse en elegante stijl een verdiende vijfde plaats. Beste dame op degen werd de als zesde geëindigde Yolanda van den Broek, die last had van een lichte knieblessure. Bij het floretschermen jeugd behaalde Ruud Hoogstad (NK deelne mer) op soepele wijze de titel. Roland Ekhart prolongeerde met een aantal fraaie partijen zijn tweede plaats van vorig jaar. Roel van der Pot werd verrassend derde, hij werd tevens uitgeroepen tot meest strijdlustige schermer. Titelverdediger Iwan Groeneveld werd door pech achtervolgd. Mede door twijfelachtige beslissingen van de hulpscheidsrechters (secondanten) werd hij slechts vierde. Wel won Ekhart de extra prijs voor de meest stijlvolle schermer. Trefpunts nieuwe voorzitter, Inge Schoonderwoerd, behaalde bij het sabelschermen gemakkelijk de eerste plaats. Zij liet titelverdedigster Lisette Scholte uit Maassluis achter zich. Derde werd na een uiterst' spannende barragepartij debutante Els Pet, waardoor Marco Blouw, de enige man die op sabel behoorlijk presteerde, naar de vierde plaats werd verwezen. Het vrouwelijke sabreurskorps van maitre Ab de Jong dat op Trefpunts internationale schelvispekeltoernooi van maart dit jaar ook al de dienst uitmaakte, vergrootte daarmee haar overwicht nog verder. Trefpunt Vlaardingen behoort intussen tot de sterkste verenigingen wat betreft sabelschermen voor vrouwen. ORANIE GAAT VOOR GOUD!! maak kans OP EEN GRATIS gouden WAARDE CHEQUE Alle cliënten van Sativar Juwe liers maken kans het aankoop bedrag gratis naar eigen keuze opnieuw bij ons te besteden. Elke week maken wij een winnaar bekend voor filiaal R'dam-Zuid en voor R'dam-Overschie Spelregels; Uw aankoopbon is genummerd - het bestede be drag is bijvoorbeeld 500.- en u bent de gelukkige winnaar?? Dan: Ontvangt u van Sativar Juweliers een waarde cheque van 500.- Duyvesteynstraat 11 a R'dam-Overschie. Tel. 4627788 Van Haeftenstraat 4-6 R'dam-Zuid. Tel. 4329493 HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 12 JUNI 199624-1443 reparaties klaar terwijl u wacht vernieuwen: in overleg met uw wensen dagelijks van 08.30-17.00 uur 's avonds en zaterdags volgens afspraak. Nieuwe Haven 131Schiedam S 010-4261417 iff/ De Schiedamsen wonnen zondag met een 10-7 van WIK uit Vlaardingen Excelsior'20 weer koploper Marcel Schewe, de wieketkeeper van Excelsior'20in de simpel gewonnen wedstrijd tegen Koninklijke UD f-, -yv De boomstammen run was één van de onderdelen van de elfde survival of the fittest ccJit.de. teste. Aktie loopt van 8 juni t/m 29 juni editie

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 13