Niet meer zelf bouw-en sloopafval storten Met Balkony-pakket de hele zomer sfeer op balkon en terras OPENBARE INSCHRIJVING De Hypotheker „Voor een Postbankhypotheek weet ik precies waar ik moet zijn." TE HUUR HYPOTHEEK INFORMATIE CENTRUM Gemeente Schiedam Thuisbankiers kunnen praktisch overal terecht. Voor een hypotheek kies je gewoon de Postbank. YVASTGOED Tel. 010-4734343 Fax 4266060 WOENSDAG 19 JUNI 1996 25-451 Na een verbouwing in of om het huis blijft er altijd bouw en sloopafval over. Tot voor kort kon iedereen dat afval in een karretje laden en op de vuilnisbelt storten. Dat mag niet meer, voor al het afval dat bij nieuwbouw of een ver bouwing vrijkomt, geldt vanaf medio dit jaar een stortver bod. Het gaat daarbij om al het afval dat vrijkomt, zoals puin, hout en beton. Voor particulieren die hun huis verbouwen zijn de consequenties van het stortverbod niet groot. Zij moeten het afval zoveel mo gelijk scheiden en kunnen het vervolgens aan een bedrijf aan bieden of de gemeente inschake len. De bedrijven sorteren het afval en halen alles er uit wat nog te hergebruiken is: Hierdoor wordt het storten tot een mini mum beperkt. De heer Brons, werkzaam bij de Belangenvereniging Recycling Bouw- en Sloopafval (BRBS) denkt dat het stortverbod voor particulieren voordelen biedt: De consument weet nu wat er met het afval gebeurt. De bedrijven worden streng ge controleerd. Daardoor heeft de consument de zekerheid dat het afval zoveel mogelijk herge bruikt wordt. De prijs die voor het aanbieden van afval wordt gevraagd, zal in de meeste gevallen niet of niet veel omhoog gaan, dus daarvoor hoef je het niet te laten. Een consequentie is wel dat er stren ger gecontroleerd zal worden op illegaal storten van dit soort af val. Hergebruiken Het ministerie van VROM heeft samen met het bouwbedrijfsle ven plannen ontwikkeld voor hergebruik van bouw- en sloop afval zoveel mogelijk te bevorde ren. Van al het bouw- en sloopafval moet 90% worden hergebruikt. In 2000 mag nog maar tien pro cent van dit afval worden gestort of verbrand. Het beleid van de overheid is erop gericht zoveel mogelijk storten van afval te voorkomen. Storten is de meest schadelijke manier van afval verwerken. Stortplaatsen nemen veel ruimte in beslag. Daarnaast is het milieu ermee gediend als zoveel mogelijk ma teriaal wordt hergebruikt. Dat bespaart energie en er gaan min der grondstoffen verloren. Bo vendien moeten stortplaatsen al tijd onderhouden worden en dat kost veel geld. Verontreiniging Bij bouw- en sloopafval komt er een probleem bij. In veel van dit afval zitten verontreinigde stof fen, zoals zware metalen of teer- achtige verbindingen. Na bij voorbeeld een flinke regenbui kunnen de verontreinigde stof fen in de bodem of het opper vlaktewater terecht komen met alle gevolgen vandien. Volgens de heer Brons van BR BS is veel afval, afkomstig van verbouwingen van huizen, nog goed te gebruiken. Puin kan verwerkt worden in wegen en bij de productie van beton. Van hout valt spaanplaat te maken en een groot aantal kunststoffen kan nog een tweede keer mee. Ook asfalt kan nog een tweede keer gebruikt worden. In 1994 kwam 12 miljoen ton bouw- en sloopafval vrij, 2 miljoen ton hiervan, is gestort. Het vraagt veel inspanning, maar door ge richte maatregelen kan het stor ten van veel afval vermeden wor den. Ontwerpen Overigens blijft het niet bij het stortverbod en hergebruiken van afval. Door onder meer architecten en. aannemers wordt ook hard ge werkt om afval te voorkomen. Bij het ontwerpen van huizen en het maken van bouwplannen wordt bij de keuze van bouwma terialen hier zóveel mogelijk re kening mee gehouden. Vanaf medio dit jaar geldt niet alleen een stortverbod op bouw en sloopafval. Al eerder werd het verboden om autobanden en au towrakken, marktafval, plant soen of groenafval, huishoude lijk afval en het gft-afval te stor ten. Voor al dit afval geldt dat wordt gekeken wat hergebruikt kan worden. Zo wordt van gemaakt. Veel autobanden hebben een versleten terwijl het karkas nog in prima staat is. Met een kan-de band nog een keer gebruikt wor den. Al met al maatregelen ervoor dat de afvalberg per jaar vermin dert. Voor meer informatie over het aanbieden van sloop- en bouw afval kunt u contact opnemen met uw eigen gemeente. Het opfleuren van tuin en bal kon staat volop in de belangstel ling. Geplaveide patio's en ter rassen die vol staan met overda dig bloeiende planten vormen zomers heerlijke plaatsen om buiten te zitten. De tuin en het balkon vormen meer dan ooit een verlengstuk van het huis. Rijkbloeiende planten in potten en bloembakken zijn hierbij on ontbeerlijke sfeermakers. Een saai hoekje kan met eenvoudige middelen omgetoverd worden in uw lievelingshoekje. Wat dacht u van een kleurrijk welkom bij de voordeur, het op fleuren van een eentonig plat dak of carport en een krans van bloemen rond het terras? Zelfs mensen voor wie tuinieren geen hobby is, waarderen de schoon heid en het wisselende karakter van zomerbloeiers in bloembak ken. Genieten Tuinieren is genieten van bloe men en planten. Niet alleen het eindresultaat is leuk maar ook het zelf beplanten van de bakken is een inspirerende bezigheid. Het vergt alleen tijd en vooral kennis van zaken. En daar ont breekt het nogal eens aan. De plant en de pot of bak blijken in de praktijk vaak niet op elkaar afgestemd en dat leidt nogal eens tot grote teleurstellingen. In het streven naar een optimaal eindresultaat heeft Ypma, gespe cialiseerd in kunststof sierpotten en bloembakken, een compleet pakket samengesteld. Het kant- en-klare pakket bestaat uit een zorgvuldig samengestelde selec tie sierplanten in de Balkony sierbak van 48 cm opgevuld met een 'betere' soort potgrond. Ypma loopt hiermee vooruit op een nieuwe manier van succesvol tuinieren, gericht op een opti maal effect en direct resultaat. U ziet immers wat u koopt. U hoeft alleen de bijgeleverde verzor- gingstips te volgen en succes is verzekerd. Zomerbloeiers koopt u bij een vertrouwd groenadres. De bloe mist of het tuincentrum in de buurt is de specialist die met zorg zijn groene waar verkoopt. De tuincentra in de Rotterdamse regio die aan de actie deelnemen zijn: Kooijman in Ridderkerk, De Intratuin-vestigingen in Henrdik Ido Ambacht, Poortu- gaal en Nieuwerkerk a/d IJssel, PAP in Dordrecht, Zwinkels in Rotterdam, Peperzak in Rotter dam, Peter's Tuincentrum in Ridderkerk, 't Waaltje in Papen- drecht. Baan Hofman (Eur.tuin) in Dordrecht en Gouweleeuw in Rotterdam. De Balkony met de betere potgrond en genoemde planten wordt tijdens de actiepe riode tot 31 juli aangeboden voor ƒ27,50. De verzorging van de bloeiende Balkony sierbakken beperkt zich hoofdzakelijk tot het water ge ven. Geef op de warmste dagen van het jaar dagelijks, liefst twee maal daags water. Als u dat 's ochtends vroeg of 's avonds laat doet is de kans klein dat er veel water direct verdampt. De hoeveelheid water is moeilijk aan te geven. Bij een tekort aan water verwelken de planten zichtbaar. Een teveel aan water is ook niet goed. Als de wortels permanent in het water staan kunnen ze geen zuurstof opne men en sterven ze af. Zelfs in een regenachtige periode is het raad zaam de vochtigheid van de bak regelmatig te controleren. Door het paraplu-effect van de weel derige beplanting komt niet al het regenwater in de bak terecht. Een goede controle is uw wijs vinger diep in de grond te steken. Zo voelt u het beste of de grond droog of vochtig is. De potgrond mag nooit hele maal uitdrogen. Normaal water geven lukt dan vaak niet meer, omdat de grond niets meer op neemt. Dompelen in een grote bak met water is de enige oplos sing. Daarna goed laten uitlek ken. Pakket Het Ypma Balkony pakket be staat uit drie onderdelen; de Bal kony sierbak, de betere pot grond en een keuze uit twee plantencombinaties, die door het tuincentrum al zijn samenge voegd tot een weelderig opge maakte bak. Het houden van een bloeiende beplanting in topconditie is naast water geven ook een kwes tie van bemesten. Alle planten hebben voedsel nodig. Als u het kant-en-klare Ypma produkt bij de bloemist of een tuincentrum koopt, kunt u ervan uitgaan dat er voor de eerste vier a zes weken voldoende voedsel aanwezig is. Om de conditie daarna oo,k op peil te houden is het zaak één maal in de 2 weken plantenvoedr sel te geven. Meststoffen zijn in korrelvorm en vloeibaar ver krijgbaar. Raadpleeg hiervoor uw groenadviseur. Om van een extra lange bloeiperiode te ge nieten is het raadzaam de uitge bloeide bloemen af te knippen. UW WONING VERKOPEN? (OIO) 466 55 55 Gemeente Schiedam is voornemens bij openbare inschrijving over te gaan tot: Uitgifte in erfpacht van (onder)grond en overdracht van de hierop aanwezige opstal, een twee-onder-een-kap eengezinswoning, plaat selijk bekend Schiedamseweg 47 te Schiedam, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie Q nr. 3238 gedeeltelijk met een grootte van 255 m (uitsluitend gebruik: woonruimte voor zelfbewoning). De minimumprijs, inclusief de afkoop van de erfpachtscanon voor 50 jaar, voor de inschrijving is gesteld op: 180.000,kosten koper. Inschrijvingen onder deze minimumprijs worden niet geaccepteerd. Vrijblijvende bezichtiging op 11 juli 1996 van 14.00 tot 16.00 uur. - De inschrijfformulieren, algemene voorwaarden voor inschrijving en de algemene voorwaarden voor uitgifte in erfpacht zijn verkrijgbaar bij de dienst Gemeentewerken, Emmastraat 1 te Schiedam, hoofd afdeling Grondbedrijf en/of bij de bezichtiging. - De inschrijfformulieren dienen in gesloten enveloppen op 22 augus tus 1996 tussen 14.00 uur en 15.00 uur te worden ingeleverd op het Stadskantoor bij de Hoofdafdeling Grondbedrijf van de dienst Gemeentewerken De opening van de enveloppen met inschrijfformulieren zal daarna om 15.15 uur plaatsvinden. Ontbindende voorwaarden worden niet geaccepteerd. De definitieve uitgifte in erfpacht en overdracht van de opstal vindt plaats onder de opschortende voorwaarde dat burgemeester en wet houders tot gronduitgifte zullen besluiten. Gegadigden, die reeds hun belangstelling schriftelijk kenbaar hebben gemaakt bij de gemeente Schiedam, ont vangen afzonderlijk een uitno diging voor de bezichtiging. Voor verdere informatie: Dienst Gemeentewerken Hoofdafdeling Grondbedrijf dhr. R Kouwenhoven of mw. I. Nahumury 010-246 55 69/55 72 ER IS MAAR ÉÉN HYPOTHEKER. DAT IS ZEKER. Schiedam, Broersvest 54A 010-4731150 Wc, SCHIEDAM 1 2- en 4-kamerwoningen te Vlaardingen. Huren vanaf 475,- excl. service en stookkosten, eigen keuken, douche en toilet, c.v., huismeester aanwezig. van doorn solori 015 - 2134 134 24uurp/d X, Informatie Onafhankelijke advisering alle geldverstrekkers Begeleiding Zonder kosten Belastingadvies St. Liduinastraat 15, 3117 CN Schiedam Ruim voldoende parkeergelegenheid Puin krijgt tweede kans Onze jarenlange ervaring staat garant voor een professionele aanpak en optimaal resultaat. Wij bieden u onder andere: Gratis taxatie verkoopwaarde Bemiddeling op basis van „geen resultaat - geen kosten" Presentatie van uw woning, in onze eigen woninggids, advertenties in de grote dagbladen en onze etalages in Rotterdam en Schiedam. Persoonlijke begeleiding. Vraag onze gratis woninggids met maandelijks meer dan 100 koopwoningen!!! Stadhoudersweg 76-78, Rotterdam/Koemarkt 18, Schiedam Bel voor gratis en vrijblijvende informatie: Bij het afsluiten van een hypotheek gaat u niet over één nacht ijs. U wilt eerst alle mogelijkheden grondig hebben bestudeerd. Bij De Hypotheker vindt u bijna alle mogelijke hypotheken. Een on afhankelijke adviseur zoekt samen met u naar de hypotheek die optimaal bij uw persoonlijke situatie aansluit. Hij helpt u kosteloos bij alle vragen die op u af komen. De Hypotheker is al 10 jaar de grootste onafhankelijke hypotheekspecialist. Met ruim 80 vestigingen in Nederland. Dat staat voor zekerheid. op zoek is naar een passende hypotheek met goede voorwaarden en een lage rente, komt al snel uit hij een Postbankhvpotheek. Kn wie op zoek is naar meer informatie omtrent zo n hypotheek kan terecht hij alle deskundige hypotheekadviseurs. Zoals de Hypotheker, de Van Bruggen Advies groep, de NVM Hypotheekshop, de FDC- hvpotheekadviseurs, Hypotheek Visie, de Gulden Adviseurs Groep, Huis Hypotheek en natuurlijk ook de overige zelfstandige hypotheekadviseurs. Uiteraard kunt u voor meer informatie of om direct een afspraak te maken met een Postbank hypotheekadviseur ook gratis 06-0012 bellen. Kortom, een passend hypotheekadvies is voor iedereen binnen handbereik. POSTBANK Buitenhavenweg 80 Tel. 010-4737555 3113 BD Schiedam Fax:010-4737070 i; '•V Tij -VS"- Borodin laan 42 a Geschakeld, modem herenhuis in Schiedam Noord. Ruime woonkamer met luxe, open keuken met vele extra's. Gegranolde wanden en laminaat- vloer. Achtertuin op zuidwesten met berging. 1e etage 3 ruime slaapkamers, badkamer met douche, 2e toilet en wastafelmeubel. 2e etage ruime zolder met c.v.- ketel (1991), w.m. aansluiting en dakterras vraagprijs 297.500,- k.k. bezoekadres: Delfgauweseweg 1, Postbus 508, 2600 AM te Delft Telefoon 015-2140760, faxnummer 015-2122324

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 18