KUNSTGEBITTEN VERINGMEIER TANDPROTHETICUS Davey Hoogstad pakt schaaktitel Darling Market z z z Cricketers Hermes DVS komen één run te kort UVG-junioren tweede op NK Luuk van Troost bezorgt Excelsior winst SPORT SMC klaar voor 1997 BEESTENBOEL 'Promotie naar hoofdklasse toch pas over twee of drie jaar Sportief afscheid van basisschool Aanleveren sportkopij Wit Rusland neemt deel aan Holland-toernooi elk weekend werelds Z Papagayo, Bel 070-3194902 SCHIEDAM - Bij wijze van afscheid van de basisschool wordt op vrijdag 28 juni voor de ruim 300 leerlingen van de hoog ste groepen van het openbaar basis- en speciaal onderwijs een sportdag gehouden. De sportdag vindt plaats in sporthal Margriet en bad Groe- noord, van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur. Deze dag, inmiddels traditie binnen het openbaar onderwijs, wordt georganiseerd door de Dienst Educatie in samenwerking met de vakleerkrachten gymnastiek voor het openbaar onderwijs, medewerkers van het bad Groe- noord en de Dienst Sport en Recreatie. In beide locaties is een circuit van spelen uitgezet. In het zwem bad onder andere een kuip- en surfplankenrace. In de sporthal onder meer speed-play, tafelten nis en mini-handbal. De kinde ren gaan onder leiding van hun leerkracht het circuit langs. De kinderen die 's morgens in de sporthal actief zijn geweest gaan 's middags naar het zwembad. En omgekeerd gaan de kinderen die 's morgens aan de waterspe- len hebben deelgenomen 's mid dags naar de sporthal. „Als de dag net zo'n succes wordt als voorgaande jaren, kan ook deze groep schoolverlaters terugzien op een weliswaar ver moeiend, maar vooral sportief afscheid van de basisschool. Een echt afscheid wordt deze dag nog niet, want de meeste leerlin gen hebben dan hun eigen af scheidsfeest op school nog voor de boeg", aldus medewerker T. van Giezen van de Dienst Edu catie. SCHIEDAM Hoewel SMC de organisatoren van het Schiedams kampioen schap het gevoel gegeven heeft dat er te praten valt over een rentree van de eer steklasser in het plaatselijke toernooi is nu al duidelijk dat de Thurlede-club geenszins van plan is om opnieuw te gaan deelnemen. SMC heeft namelijk het oe fenprogramma voor 1997 al rond en dat laat nauwelijks ruimte voor extra wedstrij den. Op woensdag 6 augustus 1997 is Devjo de eerste tegen stander. Daarna volgen Ex celsior M (9 augustus), Ko zakken Boys (16 augustus), Spakenburg (23 augustus) en SVV (30 augustus). De oefenreeks die SMC in augustus afwerkt is wat min der zwaar. De Schiedammers beginnen op 11 augustus in het Brabantse land tegen In ternos. Dubbeldam is op 15 augustus de volgende tegen stander. Vervolgens reist de De Roos formatie naar Devjo (17 augustus) terwijl op 22 en 25 augustus wordt deelgeneo- men aan het toernooi van Westlandia (met Verburgh en Naaldwijk/zo). SCHIEDAM Sportclubs die nieuws en/of verslagen willen aanleveren voor de woensdageditie van Het Nieuwe Stadsblad kunnen dat op de volgende manier doen: Per fax kan kopij tot maandagmiddag uiterlijk 14.00 uur worden aangele verd op nummer 010.234.10.17. Sportverslag gever Arne van der Zande is telefonisch te bereiken op SCHIEDAM De 8-jarige Davey Hoogstad is zaterdag in Delft Nederlands kampioen schaken geworden in de leef tijdsklasse tot 10 jaar. De jonge Schiedammer won zes van de zeven partijen, de zevende speelde hij remise. Uit handen van de burgemees ter van Delft ontving de jeugdi ge Schiedamse schaker een fraaie beker. Davey Hoogstad had zich voor het Nederlands kampioenschap geplaatst door in mei in het Schiedamse Kluphuis Zuid de persoonlijke jeugdkampioen schappen van de Rotterdamse schaakbond te winnen. In de zeven partijen die hij zaterdag speelde kregen de schakers tel kens een kwartier bedenktijd. Voor Hoogstad was dat ruim voldoende om de 2ege te grij pen. Alleen in zijn zevende en iaatste partij tegen Eddy Wil- denboer speelde hij bewust re mise. Hij had aan zo'n uitslag genoeg voor het kampioen schap, daarom bood hij Wil- denboer al vroeg in de partij remise aan. Zijn tegenstander zag echter nog mogelijkheden om te winnen. Achteraf bleek dat te hoog gegrepen voor Wil- denboer, die toen zelf een remi se-aanbod deed dat Davey Hoogstad direct accepteerde. Melissa Mühren uit Rosmalen werd tweede op het jeugdkam pioenschap. Aan het NK in de Technische Universiteit van Delft deden in totaal 31 schakers mee. Davey Hoogstad schaakt al drie jaar. De leerling van de Vlaardingse basisschool 't An ker leerde het spelletje toen zijn ouders van een vakantie in Tur kije een marmeren schaakspel meenamen. „We hadden dat voor de sier gekocht, maar Da vey wilde er echt mee schaken", aldus de moeder van het jonge schaaktalent. Hij begon al snel daarna bij schaakvereniging het Zwarte Paard (HZP) in Schiedam. In middels is hij zo goed geworden dat hij alleen nog schaakt tegen volwassen leden van HZP. Voor zijn jeugdwedstrijden speelt hij bij Zwijndrecht, waar mee hij volgend seizoen in de hoogste klasse zal uitkomen. SCHIEDAM Wit-Rusland heeft zich als eerste ploeg gemeld voor het Holland-handbaltoer- nooi voor vrouwenlandenteams. Ook de deelname van gastland Nederland staal vast. Het toernooi wordt ditmaal ge houden van woensdag 23 tol én met zondag 27 oktober. Ook nu wordt er weer gespeeld in de Margriethal. Het Holland-toernooi vornjt met de Haarlemse handbalweek (voor heren) de generale voor het EK-dames dat in 1998 in Nederland plaatsvindt. Rotterdam zal dan één van de wedstrijdplaatsen zijn. Kom dit weekend naar duizend en één dieren De Wereldmarkt met 400 attractieve winkeltjes SCHIEDAM Eén run kwam Hermes DVS zaterdagmiddag te kort in Deventer om tegen VRA een tie (gelijkspel) te forceren. Hermes DVS bleef steken op 137 voor 9, terwijl de Amstelveners 138 voor 7 hadden gemaakt. Het was de derde nederlaag voor de Schiedammers deze cricketcompetitie in de hoofdklasse. Door dit resultaat is Hermes DVS gezakt op de ranglijst. Door de vele regen in Amstelveen kon VRA pas om half twaalf met batten beginnen. Ook tijdens de innings van de thuisploeg werd het duel nog enkele malen onderbroken vanwege de neer slag. De wedstrijd werd daardoor ingekort naar 41 overs. Bij VRA was de hoogste score voor Tjade Groot, die 32 runs scoorde. VRA kwam na de 41 overs tot 138 voor 7. Voor Hermes DVS pakte Robin ter Plegt drie wickets ten koste van 21 runs in negen overs. John Verwey scoorde als bowler 3 voor 52 in 14 overs. In de innings van Hermes DVS viel Roger Bradley tegen. De captain, die dit seizoen al drie keer de honderd runs passeerde, ging ditmaal zonder runs weer naar de kant. Gavin McRae werd daardoor bij de Schiedammers topscorer met 32 runs. Die bijdra ge kon echter niet voorkomen dat Hermes DVS het op de laatste overs liet aankomen. Met nog drie overs te gaan stonden Lou Borrani en Phil Keukelaar in. Zij moesten nog 16 runs maken, maar met die zes ballen van de 38e over produceerden zij acht runs. Voor de laatste acht runs hadden de Schiedammers nog twaalf ballen. In de voorlaatste over konden echter slechts drie runs worden gelopen en ging Phil Keukelaar in een poging de score verder op te voeren run out. Met Robin ter Plegt moest Hermes DVS in de laatste over nog vijf runs maken voor de overwinning. Het werden er slechts drie. Op de laatste bal probeerde Lou Borrani in een ultieme poging nog een extra run te lopen, maar door een prima actie van Tjade Groot ging hij eveneens run out. Hermes DVS bleef hierdoor op 137 runs steken. SCHIEDAM De damesju nioren van handbalvereniging UVG zijn er niet in geslaagd om hun Nederlandse titel te prolon geren. In de finale om het Neder lands kampioenschap tegen SEW uit Nibbixwoud speelden de Schiedamsen gelijk; 12-12. SEW werd echter de nieuwe kampioen door een beter doelge- middelde. Toch was UVG met de tweede plaats blij, want twee jaar op het allerhoogste van de junioren zo goed presteren is uit zonderlijk. Ook met de andere jeugdteams van UVG is hel het afgelopen seizoen goed gegaan. Zo werden de meisjes aspiranten A beker winnaar, evenals de heren junio ren A. De dames junioren B2 en dames junioren Al behaalden het kampioenschap op het veld. Volgens UVG is deze reeks prij zen een goede basis voor de toe komst. „Met het vijftig-jarig be staan in het vooruitzicht, mei volgend jaar, kunnen we de toe komst met vertrouwen tegemoet zien", aldus UVG. Bij de senioren promoveerde het eerste herenteam naar de derde divisie H en werd het tweede herenteam zelfs kampioen op zowel het veld als in de zaal. Op de wereldmarkt zijn nog honderden winkeltjes met andere leuke koopjes te vinden. Wij hebben nog plaats voor ondernemers met non-foodhandel zal voor de zomerstop niet meer in actie komen. Of ze ook na de pauze nog blijft is uiterst onze ker. „Ze moet terug naar Ameri ka om weer te gaan studeren, maar wie weet wil ze zelf graag blijven. Ik moet nog met haar gaan praten", zei Buiteman. Aan die ziekenboeg werd zaterdag ook nog eens Danitsja Korpel toegevoegd. De 18-jarige honk- vrouwe brak in de warming up haar vinger. Zenuwen „We hebben na de komende drie wedstrijden ruim een maand de tijd om die blessure te laten ge nezen." In plaats van Korpel speelde nu de 16-jarige Mijke Debets op het eerste honk. De eerste wedstrijd tussen Schie dam en Kinheim werd bepaald door het werpen van Sandra Rampasad. De Schiedamse aan val kreeg nauwelijks vat op de Haarlemse werpster, want slechts drie loopsters in het blauw kwamen op het eerste honk. Kinheim was in de derde inning op 0-1 gekomen en bouw de die voorsprong aan het slot van de wedstrijd, de zevende in ning, uit naar 0-4. Dat werd mede veroorzaakt door een bles sure van werpster Sandy van Koert, die verre van pijnvrij de laatste ballen moest gooien. In de gelijkmakende beurt was Schiedam middels Gyselle Kor pel nog dichtbij een puntje, maar verder dan het derde honk kwam men niet. In de tweede wedstrijd werd de pas 15-jarige Elske ten Hoope naar de heuvel gestuurd. „Om dat Kymble geblesseerd is en Sandy ook niet meer kon gooien moest ik wel voor deze oplossing kiezen", keek Buiteman! terug op hel duel. Hoewel aanvankelijk overmand door zenuwen, gooide ze alle zeven innings uit en hoef de ze slechts-één punt te incasse ren. „Het was voor haqr de eer ste keer dat ze zeven innings gooide en dan zo'n prestatie le veren. Prachtig", vond de Schie damse coach. Schiedam kwam in de tweede inning op O-I, maar die achterstand werd in de vierde inning ongedaan gemaakt, toen de ook al jonge Monique Deuze (16) en Mijke Debets (17) scoor den. Door een opofferingsstoot- slag van diezelfde Deuze kon Schiedam uiteindelijk ook het derde punt scoren, 3-1. SCHIEDAM ACC, de troos teloze hekkesluiter van cricket hoofdklasse, maakte het rege rend landskampioen en de huidi ge nummer twee Excelsior'20 za terdag behoorlijk lastig. Pas in de laatste over van de wedstrijd wonnen de thuisspelende Schie dammers, 197 voor 8 tegen 199 voor 7. De winst betekende dat Excel sior'20 op de tweede plaats blijft staan achter koploper VCC. Net als de Schiedammers hebben VOC en VRA 14 punten, alleen speelden zij één wedstrijd meer. Komend weekend speelt Excel sior'20 thuis de kraker tegen het Rotterdamse VOC. Grote man Luuk van Troost was zaterdag de grote man aan Schiedamse zijde. Bijna in z'n eentje sleurde hij Excelsior'20 naar de overwin ning. Eerst pakte hij als bowler drie wickets. Aan bat scoorde hij 60 runs (not out) en die hoeveel heid runs had de thuisploeg ook hard nodig om de Amsterdam mers te kloppen. ACC opende met Flavian Apo- nso en Vellekoop. Vooral de voormalige Srilankees had er ondanks de koude en regen (de innings van ACC werden daar door driemaal kort onderbro ken) zin in, want uit de vijftig ballen die hij kreeg ramde hij 45 runs bijeen. Vellekoop bleef wat dat betreft met 16 runs ver ach ter. Bij Excelsior'20 was toen Dennis Gouka al uitgevallen met een knieblessure. Remco Ei kenbroek verving hem en was in de wedstrijd nog goed voor een knappe vang. Steven Evers, die Aponso opvolgde, deed niet voor hem onder en produceerde 51 runs. Opvallend daarentegen was dat wickets vier en vijf, coach Ferreira en Phillips (een voormalige Minor County-spe- ler) bijzonder matig presteerden. Maar de staart van de Amster dammers was weer op dreef met Benno Honsdrecht (21) en 17 snelle runs van Knüpfer, waar onder twee zessen. Luuk van Troost was goed voor de al ge noemde drie wickets in 13 overs ten koste van 57 runs. „Hij bowlde erg goed, alleen aan het slot toen ACC meer risico ging nemen, kreeg hij in twee overs 16 en 15 runs tegen, vandaar het hoge aantal runs dat hij tegen kreeg", zei Excelsiors captain Eric Dulfer, die zelf één wicket pakte. Overigens was Jacob Jan Esmeijer er met twee goede ac ties verantwoordelijk voor dat twee Amsterdammers run out gingen. Florissant Bij Excelsior'20 liep de opening niet super. Erik Gouka, vorig seizoen nog de beste Schiedamse batsman, bleef weer onder zijn gemiddelde met - voor zijn doen maar - 21 runs. Carl Schewe, met wie Gouka opende, ver dween met nog minder runs naar de kant (3). Beiden gingen trou wens uit op bowlen van Ferreira. Emerson Trotman werd vervol gens bowled door Phillips. Pas toen Marcel Schewe en Mark Atkinson in actie kwamen kon de score door de thuisploeg wor den opgevoerd naar een redelij ke tussenstand van 115 voor 4. Marcel Schewe ging als eerste van de twee uit met 37 runs, zijn opvolger werd Luuk van Troost. Vijf runs later kon ook Mark SCHIEDAM Met een overwinning en een nederlaag tegen Kinheim deden de soft- balsters van Schiedam zater dag toch goede zaken in de eerste klasse. Door het dubbe le verlies van nummer twee Onze Gazelle bij Ducks, ver kleinde Schiedam de achter stand op de nummer twee tot twee punten. Wat het spel be treft was er volgens coach Leo Buiteman sprake van twee gezichten. „In de eerste wedstrijd kwamen wij er nau welijks aan te pas, terwijl wij in de tweede wedstrijd met een jonge en onervaren pit cher winnen", zei coach Leo Buiteman. De promotie naar de hoofdklas se is voor Schiedam geen must. Zeker niet toen eind vorig sei zoen bleek dat twee pitchers Schiedam verruilden voor een ploeg in de hoofdklasse. Sandra Baart ging naar Twins in Ooster hout en Laura van de Berg ver sterkte Pirates in Amsterdam. „Vooral Laura doet het erg goed in Amsterdam. Ze gooide afge lopen weekend twee wedstrijden en ook nog heel sterk. Het is jammer dat beide speelsters weg zijn, maar iedereen weet wel waar ze vandaag komen." Ticket Een tweede plaats in de eerste helft van de competitie geeft recht op het spelen van play offs (vanaf 2 augustus) met als inzet een ticket naar de hoofdklasse. „Voor de hoofdklasse komen onze pitchers nog te kort. Om daarin mee te kunnen draaien moeten we twee of drie jaar wachten", aldus Buiteman. Mocht Schiedam niet bij de eer ste twee eindigen, dan zal de ploeg in de degradatiepoule gaan spelen. „Dat klinkt heel dreigend, maar elk team neemt zijn punten uit de eerste helft mee, terwijl de onderste twee ploegen degraderen. Dus van de gradatiegevaar is voor ons geen sprake." Tot aan de zomerstop moet Schiedam nog drie wedstrijden spelen. Vanavond (20.00 uur) thuis tegen Sparta en komende zaterdag uil de dubbel tegen Eu rostars/Hoofddorp. In de dubbele wedstrijd van za terdag had Schiedam te kampen met een forse tegenvaller. De Amerikaanse Jennifer Kymble blesseerde zich vorige week al en Atkinson zijn biezen pakken en was de tussenstand al weer min der florissant; 120 \joor 5. Het deerde Luuk van Troost alle maal niet. Hij bleef de verdere innings staan en kr^eg tijdelijk steun van Jacob Jan Esmeijer (14) en aan het slot door de geblesseerde Dennis Gouka. Hij moest toch aan de bak omdat hij ook begonnen was als fielder, zo luiden immers de regels van de KNCB. Van Troost zou uitko men op 60 runs, waaropder vier zessen en vier vieren. „Het was inderdaad geen ge makkelijke overwinning, maar Luuk heeft uitstekend gepres teerd", vond captain Dulfer. „Komend weekend wordt heel belangrijk voor ons met de wed strijd tegen VOC op ons eigen terrein. Als we winnen blijven we lekker op koers." HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 26 JUNI 1996 26-1443 reparaties klaar terwijl u wacht vernieuwen: !n overleg met uw wensen dagelijks van 08.30-17.00 uur 's avonds en zaterdags volgens afspraak. Nieuwe Haven 131Schiedam S 010-4261417 010.435.88.18. Davey Hoogstad werd zaterdag in Delft Nederlands kampioen schaken hij de jeugd tot tien jaar. Volmerlaan 12, (Plaspoelpolder) Rijswijk (ZH) door ARNE VAN DER ZANDE Zaterdag, zondag: 09.00-22.00 uur. Beurs tot 19.00 uur. Toegang 5,- Darling Kids, de speelstad voor kinderen Horeca Plaza met 20 internationale restaurantjes Live muziek en optredens De beurshallen met populaire beurzen is een winkel vol Latijns Amerikaanse Mytologie in wandkleden, hangmatten en beeldjes (Standnummer 580) Jonge talenten slaan flink van zich af bij softbalclub Schiedam De Schiedamse coach Leo Buiteman spreekt zijn speelsters toe tijdens de wedstrijd. Schiedam won zaterdag één run de twee duels tegen Kinheim. Het cricketduel tussen Excelsior'20 en ACC werd zaterdag enkele malen onderbroken wegens de regen. Erik Gouka (links). Marcel Schewe middenen Emerson Trotman bedekken de pitch met zeik

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 13