SCHIEDAM ORANJE Sleuven in het landschap Burgerlijke stand Twintigste editie gevierd met extra feest in Margriethal Wapentuig V m Briljanten huwelijk TOTAU KOLLEKTIE GAKO FASHION U> Lunch in De Weerklank Zomerschouw Delfland Lunchconcert 16. PvdA wil Beheerplan Groenoord MET UITZONDERING VAN DE KOSTUUMS WAAROP 60% KORTING PER STUK natuurlijk dé voordeligste Het Nieuwe Stadsblad f NIEUWE PASSAGE 12, SCHIEDAM, 010-473 26 77 VEERPLEIN 146, VLAARDINGEN, 010-460 34 49 HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 26 JUNI 1996 26-1441 SCHIEDAM In interkerke lijk ontmoetingshuis 'De Weer klank' aan het Cornelia van Zantenplein 51 wordt zaterdag 6 juli een uitgebreide lunch geser veerd tussen 12.30 en 13.45 uur. deelname kost 4,-. Reserveren bij mevrouw Groenewegen via telefoonnummer 4709971. SCHIEDAM Het Hoog heemraadschap Delfland houdt binnenkort een 'zomerschouw', waarbij wordt gecontroleerd of eigenaren van sloten, dijken en kaden voldoen aan hun onder houdsverplichtingen. Dit is noodzakelijk om een goed func tioneren van de waterhuishou ding en een goede instandhou ding van de waterkering te ga randeren. De zomerschouw is maandag van start gegaan voor de dijken en kaden en begint op 8 juli voor de sloten. Wanneer Delfland een overtre ding constateert, wordt veertien dagen later een herschouw uitge voerd. Blijkt dan nog niet aan de onderhoudsverplichting te zijn voldaan, dan wordt tegen de overtreder proces-verbaal opge maakt en wordt een boete opge legd. Bovendien wordt dan een procedure in werking gesteld, waarbij de werkzaamheden als nog worden uitgevoerd op kos ten van de overtreder. Overigens is de hoogte van de boete ver viervoudigd. Een overtreding kost nu minimaal honderd gul den. VLAARDINGEN Tijdens zijn wekelijkse lunchconcert in de Grote Kerk van Vlaardingen speelt organist Aad Zoutendijk donderdag 27 juni werken van J.S. Bach, J.G. Walther en J. Stanley. Het concert, dat om 12.45 uur begint, wordt afgesloten met een improvisatie. De toegang is vrij. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever Oranje -|6 95' SCHIEDAM Het is de bedoeling dat nog voor de 'bouwvak' in Spaland-Oost een proef van start gaat waarbij de bodem op een nieuwe, snellere manier bouwrijp wordt gemaakt. Het gaat om een proefgebied van circa 2000 vierkante meter, ten noordoosten van de Slimme Watering. Door het graven van sleuven hoopt de gemeente het proces van inklinking van de bodem met vele maanden te verkorten. Bij nieuwbouw in Schiedam stuiten de aannemers vrijwel altijd op de slappe veengronden. Inklinking van de bouwgrond kost veel tijd en dus geld. Sinds kort wordt in Nederland op beperkte schaal geëxperi menteerd met een nieuwe vorm van inklinking, waardoor de grond sneller bouwrijp is. In Schiedam bereikt de veenlaag echter zo'n omvang (tot meer dan tien meter diep), dat een een nieuwe proef noodzakelijk is. Een gespecialiseerd bedrijf gaat in Spaland sleuven graven van zeven meter diep, telkens op tweeënhalve meter van elkaar. Onderin de sleuf wordt een drainagebuis gelegd, aangesloten op een pomp. Daarna wordt de sleuf volgestort met zand. De opzet is dat de buis en pomp het water uit de bodem zuigen en afvoeren, zodat de bodem veel sneller inklinkt en kan worden bebouwd. Cruciale vraag is echter hoe de metersdikke veenlaag onder de drainagebuis zich zal ontwikkelen, want daarmee is in Nederland nog geen ervaring opgedaan. Reeds komend najaar kunnen de uitkomsten van de proef worden bestudeerd. De proefopstelling kost de gemeente nu 215.000 gulden; vrijdagmiddag ging de commissie Stadsvernieuwing en Volkshuisvesting daarmee akkoord tijdens een ingelaste vergade ring. Mocht de proef slagen, dan wordt dat bedrag ruimschoots terugverdiend. In dat geval kan Spaland-Oost namelijk veel sneller worden bebouwd dan eerder was voorzien. per liter Vieux Oranje per liter U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 nmj$.y Op zeer korte termijn bebouwd? Geboorteaangiften Schiedam: Menho z.v. Berg - Bos. Jillis z.v. de Boom - Verhaal, Melissa d.v. da Veiga - dos Santos da Graca. Petrus M z.v. de Nijs - van de Luijtgaarden, Jochem z.v. Graf horst - van Rutten. Jessie S z.v. Wolthuis - van der Vliet. Ceren d.v. Gok - Gök. Angelo z.v. Ku- jadin - Pavlic. Mesut z.v. Taspi- nar - Taspinar. Rabia d.v. Arzu- man - Arzuman. Naomi d.v. van der Lubben - van Doorn. Daph ne d.v. Klokgieters - Wilden berg, Yassirne z.v. Rachidi - La- raj. Vera T. d.v. Over de Vest - Vermeulen. Marinho z.v. van den Hoek. Nicky L. z.v, Molen dijk - Molenaar. Berr z.v. Kara- fes - Öztiirk. Reno A. z.v. van Noort - Kerklaan. Vera C. d.v. Verkerk - van den Berg Geboren 5 juni 1996: Daniëlle d.v. Koornwinder - van Dam Ondertrouwd: A.R. Apeldoorn 27jr. en A.M.D. Zeanenburg 24jr., M.J. Barends 33jr. en K. Roerade 32jr., M. Boutestein 28jr. en B.M.J. Landzaad 26jr., R. Bra- venboer 26jr. en N. 't Gilde 25jr„ J.R. Carmona Ölivares 54jr. en B. Croes 49jrH.L.J.M. Holierhoek 41jr. en P.A.M. Bar- keij 29jr., S.J. van Gils 23jr. en P.F. Hoogmoed 29jr.. H.E. van Lieshout 26jr. en I. Elshof 25jr.. W.J.J. van der Marei 28jr. en B. Gerlagh 23jr. Gehuwd: M.M.H. Mulder 24jr. en M. Gij- bels 27jr.. A.H.M. Lips 25jr. en L. Verolme 29jr.. G.W.M. Sprenkels 32jr. en B. van Doorn 24jr.. A. Bidjai 25jr. en S.G.K. Hardin 21 jr.. J.H.van Diejen 34jr. en C.C. van Loopik 27jr„ B. Bilkhu 46jr. en R. Jagmohan 37jrR.E. Hamilton of Silver- tonhil 35jr. en S. Hofman 29jr.. H. Weber 35jr. en M. Ouwerling 28jr.. B.M. Hoogeveen 37jr. en E.T.C. Beukers 33jr. Overleden: W. Roodenburg vr., 75jr., ge- h.gew.met: H.J. Schiesser. J.W. Naterop man. 81 jr.. J.A.H.C. Raadsen man, 78jr.. J.P.M. Kol- meijer vr., 92jr., geh.gew.met: A.C. de Wolf. A. van der Velde vr., 73jr., J..I. van K li ij k man, 77jr.. P.J.C. Ploos van Amstel man, 89jr., T.L. Slieber man, 83jr., E.M.J, van Ravens vr., 41jr., J.N. Moree vr., 85jr.. ge h.gew.met: P. van Dorp, C. Lips vr.. 47jr., echtgenote van J. Boe- Ie, H.E. Solinger vr., 78jrge h.gew.met; J. van den Oosten, W. Graafland man, 80jr., J.H. Hengstmengel man, 85jr. 95 SCHIEDAM Voor de twintigste keer, ditmaal op maandag 8 juli, gaan de zo- meractiviteiten van Jeugdland van start. Samen met zijn 'geesteskind' viert Joop van Broekhoven zijn vierde lus trum als coördinator. Bij de presentatie van het program ma, begin deze week, zijn hij en zijn rechterhand Riet Im merzeel nog even enthousiast als 'absolute beginners'. En dat is misschien wel meteen 'het geheim' van de populari teit waarin het drie weken du rende vakantiefestijn zich mag verheugen bij generaties Schiedamse kinderen én hun ouders. De formule - een knallend begin en dito eind en tussendoor met activiteiten de wijken in - heeft na al die tijd nog niets aan kracht ingeboet. Als nieuw zijn telkens weer het plezier en de inzet van de stuwende motor er achter. Niet voor niets staat Joop van Broekhoven in de kin dermond bekend als 'de burge meester van Jeugdland'. Het is een eretitel die des te meer waar de heeft omdat die leeftijdsgroep normaliter nogal hangt aan 'ui terlijkheden die het gezag onder strepen'. "Deze held' doet het echter zonder stadssleutel of ambtsketen. Gemakkelijk ge kleed - al dat sjouwen en ploete ren doe je niet in je beste kloftie tenslotte - is zijn enige 'status symbool' misschien zijn grote snor die vrolijk opkrult aan de uiteinden. Ook steun-en-toever- laat Riet Immerzeel munt uit door bescheidenheid, maar geen detail ontsnapt haar aandacht. Reken maar, dat er straks bij een onverwachte hittegolf ook 'uit het niets' ineens voldoende ver koelende ijsjes zijn én zonnepe- tje. Toiletgelegenhedén - ook zo'n teer punt- zijn altijd keurig en in voldoende mate aanwezig. Hoe dit duo erin slaagt sleur en verveling telkens opnieuw vér vooruit te zijn? „Het is gewoon fantastisch om met kinderen te werken," is Joop van Broekho- vens antwoord en hij meent het. Spannend Gemiddeld 8000 bezoekertjes trekt Jeugdland per jaar. Het is het soort "partijtje' waar zelfs de meest gemotiveerde ouder bij voorbaat al grijze haren van zou krijgen. Joop en Riet hebben in middels 20 van dit soort zenuws lopende festiviteiten achter de rug, maar er nu duidelijk alweer verschrikkelijk veel zin in. Ze komen dan ook goed beslagen ten ijs en weten zich straks ge steund door een team 'grandioze vrijwiliggers' zoals Joop het uit drukt. „Het is telkens spannend of dat ons lukt. Ze moeten kei hard werken, creatief en inven tief zijn én we kunnen niet meer dan een vergoeding van 100 gul den betalen. Bij mij geen kwaad woord over jongeren, want we hebben toch 22 hulpkrachten bij elkaar weten te krijgen," aldus Joop van Broekhoven Programma Het programma gaat op 8 juli van start, stipt om II.00 uur, met traditiegetrouw een groot feest in de Plantage. Bezoekers (ook volwassenen zijn welkom) kunnen rekenen op activiteiten als een klimpiramide, een 15 me ter lange survivalbaan. een pad- destoelenballenbad, een spelcir- cuit met toverboom, tal van op tredens ven (voor de kinderen) een gratis ballon, zonnepet, sui kerspin. zak popcorn en panne- koek. Vanaf dinsdag de negende gaat Jeugdland de wijken in met spelcircuits, kreativiteit en optre dens. Ter gelegenheid van het jubileum is een extra feest voor klein en groot ingelast op vrij dagmiddag 19 juli in de Mar griethal. De gebruikelijke vis wedstrijd is ditmaal gepland op zaterdag 13 juli. Een ander-vast item, de boottocht valt op zater dag de 20ste en gaat naar het Vlaardings Visserijmuseum. Liefhebbers kunnen zich opge ven middels de advertentie die elders staat in deze editie van Het Nieuwe Stadsblad. Jeugd land wordt afgesloten vrijdag 26 juli op het terrein van Excelsior "20 aan de Parkweg met als po pulaire trekker ondermeer het verre landenspel. In totaal biedt Jeugdland verspreid over de drie weken het imposante aantal van 75 activiteiten waaronder toch niet geringe trekkers als klimpi ramide, survivalbaan, een echte olifant en de Chinese tv-leeuw. Ook voor de diverse optredens is kwaliteit aangetrokken zoals straattheater Aad de Koning, Ronell's circus, Ton Laros en Theater Mang. Ouders hoeven voor deze vakantie dichtbij-huis niet diep in de beurs te tasten. Hun kroost mag gratis meedoen. Alleen de voorstellingen kosten het symbolische bedrag van één piek. Toch krijgt Jeugdland niet meer dan 80.000 gulden per jaar om alle verschillende activiteiten (ook de Sinterklaas-intocht) te bekostigen. Joop van Broekho ven vertelt echter met dit bedrag 'dik tevreden te zijn'; „Als je echt veel geld hebt, dan gaat dat dik wijls ten koste van de creativi teit. Wij kunnen geen lade open trekken en moeten dus vinding rijk en alert blijven. Dat is leuk aan ons vak. Ik denk dan ook echt in spelletjes. Zie ik in de uitverkoop kapstokken voor een kwartje, dan maak ik daar in gedachte al konijnen van voor een spel. Grote stukken schuim- plastic lenen zich weer perfect om kazen en taarten van te ma ken. We zijn het hele jaar door aan het doe-hel-zelven. maar wel op niveau. De kracht van Jeugd land is ook, dal alles er zo gelikt uitziet én dat achter alle activi teiten toch een duidelijke visie zit. Op een eigen speelse wijze proberen wij toch wat te doen aan emanci-patic en integratie. Kinderen zijn kritisch publiek. Je kunt hen niet voor de gek houden met slechte namaak en zoethoudertjes. Gelukkig, want daarom kun je dit werk ook zo lang vol houden. Hei Nieuwe Stadsblad zal de ko mende weken het programma uitgebreid publiceren. Mini UZI, gevaarlijk speelgoedwapen.. SCHIEDAM In het kader van hel project 'Wapen je ontwape nend' vraagt de Schiedamse 'politie ditmaal aandacht voor het I speelgoed wapen. Speelgoedwapens zijn veelal in winkels op het buitenlandse vakantieadres te koop. Te denken valt aan pistolen, revolvers en mini UZI's, maar ook aan handgranaten. Dit speel goed is in Nederland echter verboden, dus neem het niet mee. Eigenaren kunnen erdoor in ons land in de problemen raken, omdat de speelgoedwapens vaak niet van het origineel zijn te onderscheiden. Alleen door het gewicht en werking is het verschil te merken. Het gevaar van speelgoedwapens is dat ze kunnen worden ge bruikt om te (be)dreigen. Bij politieoptreden wordt ook altijd rekening gehouden met het feit dat het om een echt wapen gaat. De maximale boete voor een dergelijk speelgoedwapen ligt op drie maanden gevangenisstraf en/of een geldboete van 10.000,-. Wie in het bezit is van een dergelijk wapen of andere wapens, kan deze te allen tijde inleveren op het bureau. De politie zal tijdens deze 'ontwapenende' actie flexibel ongaan met de aangeboden wapens. Clown Slimpie van Theater Slim (vrijdag 10juli in Wijkcentrum Xieuwland) MODE VOOR HAAR MODE VOOR HEM HULDE Uiteraard kwam ook burgemeester Scheeres het briljanten paar feliciteren SCHIEDAM - De heer Vol is een geen onbekende in het Schiedam se. Ruim 66 jaar runde hij een schoenmakerij in de Ampèrestraat. Zijn zoon heeft het bedrijf inmiddels overgenomen. De heer Vol geniet nu samen met zijn echtgenote van een welverdiende rust die deze week enigszins verstoord werd vanwege het 65-jarig hwelijks- feest. Een diamanten bruiloft is een mijlpaal die uitgebreid gevierd moet worden tenslotte. De heer Vol werd geboren in 1907 in Schiedam. Mevrouw Vol-Beeking in 1910 in Rotterdam. Het paar gaf elkaar het jawoord op 24 juni 1931 in Rotterdam en vestigde zich meteen bij de eigen zaak in de Ampèrestraat. De twee 'diamantjes' die behalve een zoon ook een dochter kregen, verheugen zich nog in een redelijk goede gezondheid. Mevrouw is wél wat slechter ter been, maar tochtjes maken in de omgeving van Schiedam met de auto - want dat is de hobby van het echtpaar - is gelukkig nog goed mogelijk. SCHIEDAM De raadsfractie van de PvdA organiseerde op donderdag 6 juni een forum voor bewoners van Groenoord, met als onderwerp de toekomst van deze wijk. Bedoeling van de bijeenkomst was inzicht te krij gen in de problemen die volgens hen in de buurt spelen. Tijdens de discussie werden de volgende onderwerpen aangesneden: het onderhoud aan de flats, het al dan niet behouden van het hui dige aantal woningen, de forse huurstijgingen van de laatste ja ren, het groen in de wijk, vervui ling, het functioneren van de buurtconciërge, speelvoorzienin- gen, overlast van junks, de situe ring van winkels en andere voor zieningen en de infrastructuur in de wijk. „Voorts werd ons dui delijk dat de bewoners graag duidelijkheid willen hebben over de toekomst van hun wijk en de wijze waarop zij daarin inspraak kunnen krijgen", aldus de PvdA. Daarom heeft de fractie nu een aantal vragen gesteld aan het college van B&W. Centraal daarin staat de mogelijkheid van een Beheerplan Groenoord (in navolging van het Nieuwland). De PvdA wil weten of het college vindt dat er zo'n beheerplan moet komen; of de bewoners daarbij betrokken moeten wor den; hoe bovenstaande aan dachtspunten erin verwerkt kun nen worden en hoeveel tijd er nodig is voor het opstellen van een Beheerplan Groenoord. EXCURSIES VLIETLANDEN De Vereniging Natuurmonumenten heeft voor de komende week enkele natuurexcursies op het programma staan. Zaterdag 29 juni wordt een vaarexcursie door de moerassige Vlietlanden georganiseerd. Dit natuurgebied ligt tussen Vlaardingen en Maasland en lijkt op het water te drijven. Een ideaal oord voor moerasplanten en weidevogels, die in deze drassige grond gemakkelijk voedsel vinden. De excursieboot. die ook toegankelijk is voor rolstoelgebruikers, vertrekt zaterdag om 9.00 en 13.00 uur vanaf de kade van de Vlaardingervaart. aan het einde van de Willemsoordseweg (richting Schipluiden). Deelname kost 10,- voor leden, 12,50 voor niet-leden en 5,- voor kinderen tot en met 12 jaar. Omdat het aantal plaatsen op de boot beperkt is, moet men zich vooraf aanmelden, telefoon 4741032 (dinsdag tot en met donderdag tussen 9.00 en 21.00 uur). Dinsdag 2 juli verzorgt de Vereniging Natuurmonumenten een rondleiding door de eendenkooi Aalkeetbuiten, die langs de drukbereden A20 richting Hoek van Holland ligt. In deze oase treft men regelmatig broedende eenden en fouragerende lepelaars aan. Een gids legt de bezoekers uit hoe men vroeger in de eendenkooi eenden ving voor consumptie. Aangeraden wordt om een verrekijker mee te brengen. De excursie begint dinsdag om 19.00 uur en deelname kost f 3,- voor leden, f 5 voormiet-lecjen en f 1,- voor kinderen tot en met 12 jaar. Ook hiervoor geldt: vooraf aanmelden. WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé )06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS - -x Jeugdland weerstaat tand des tijds .ik 2* STUK

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 3