SCHIEDAM Pop en funkrock in café Podium Jeugd Van Vroeger nog jong van hart Eén naam garant voor hoge kwaliteit Volgend jaar in Ethiopië? Hebben ze daar ook eens regen!' Activiteiten De 4 Molens 'Jamrax' in De Grote Markt Reünie voor actieve vrouwen Inloopconcert in Grote Kerk Zomerconcert 'Jong Begin' Ooms Makelaars op gouden stek Jan Heinsbroek over ABO/Monuta Monuta "1? Als de laatste zorg persoonlijk moet zijn. Zakelijk bekeken HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM In dienstencen- tium De 4 Molens aan de Nieu we Damlaan 766 staan voor de komende periode de volgende activiteiten op stapel: Zondag 30 juni -Contactmiddag - tussen 13.30 er 16.30 uur - toegang: gratis Maandag 1 juli - Bridge - tussen 12.30 en 16.15 tur Woensdag 3 juli -Soos Instuif - tussen 19.00 en 22.00 uur - Zomeravond koersbal - van H.30 tot 22.00 uur - Damesbiljart - tussen 18.00 en 22.00 uur. Irformatie over deze activiteiten bj de Stichting Ouderenwerk, Tuinlaan 94, telefoonnummer 2486888. SCHIEDAM In café De Grote Markt op het gelijkna mige adres speelt zaterdag 29 juni de Schiedams/Rotter damse vier-vrouws formatie Jamrax, Het is even stil ge weest rond deze band. Lange vakanties én de zwanger schap van de zangeres zijn daar debet aan. Maar bij het tienjarig bestaan, deze zo tter, is Jamrax actiever dan ooit. Komend voorjaar ver schijnt zelfs een cd met een geheel nieuw repertoire. Jamrax werd opgericht tij dens de punkperiode midden jaren tachtig. Het podium is sinds vanaf het begin min of neer een verlengstuk "an de nechte vriendschap van de oandleden. De lol in het mu ziek maken is voor deze mei den daarom belangrijker dan virtuositeit of roem. Het repertoire van Jamrax kan het best omschreven worden als een mix van punk, rock en pop. Hard, snel, energiek en vrolijk. De meeste nummers zijn zelfge schreven, maar-de vier weten ook met klassiekers om te gaan. Zij staan bekend van wege hun eigenzinnige inter pretatie van covers van onder anderen de Beatles en Tom Jones. Jamrax bestaat uit Bram Keijzer (zang). Bug van Vel- zen (drums), Jelle Gunneweg (basgitaar) en Joos Allen (gi taar). Aanvang: 22.00 uur; toe gang: gratis. SCHIEDAM De Stichting Vrouwen-emancipatie Organisa ties (SVO) organiseert dinsdag 10 september een reünie voor vrouwen die vanaf de zeventiger jaren actief zijn in de emancipa tiebeweging. Plaats van samen komst is Het Gebouw, Broers- veld 142. Het programma omvat ondermeer een lopend buffet (vanaf 18.00 uur). Opgeven kan schriftelijk bij de SVO, Broers- veld 142, 3111 LK Schiedam. Telefonische informatie via nummer 4734545. SCHIEDAM Het inloopcon cert in de Grote Kerk van zater dag 29 juni wordt verzorgd door Hans van Gelder, organist in Barendrecht en docent aan het Rotterdams Conservatorium. Op het programma staan com posities van onder anderen Sweelinck, Bach en Mendels sohn. De aanvang is om 15.00 uur; en de toegang is gratis. SCHIEDAM Het Christelijk kinderkoor 'Jong Begin' sluit het seizoen af met een zomerconcert op vrijdag 28 juni in gebouw 'De Ark' op het Hargplein. Aan vang: 19.30 uur; toegang: gratis. Op het programma staan delen uit het vaste repertoire en liedjes van Annie M.G. Schmidt. Twee zanggroepen, 'Canzonette' en The Yellow Rainbows', ver lenen medewerking aan het con cert. Pieter de Ruiter verzorgt de pianobegeleiding. De algehele leiding is in handen vam Elly Meijboom. WOENSDAG 26 JUNI 199626-1442 SCHIEDAM Rust er een vloek op het Maasboulevard festival? Je zou het haast gaan denken. Want net als vorig jaar werd het feest langs de Maas dit weekend geteis terd door bewolking, motre gen en windstoten. En net als tijdens de vorige editie kon men een week eerder op het Spectrumfestival in een zon nig Beatrixpark genieten van het vele moois. Natuurlijk was het ook nu (ondanks de oprukkende commercie) ge zellig op de Maasboulevard. Tienduizenden bezoekers heb ben het zaterdag en zondag ongetwijfeld prima naar hun zin gehad. Maar nog leukert zou het zijn geweest als dat zonnetje nou maar eens echt was doorgebroken... Op een terrein van honderden vierkante meters stonden langs de Maas weer talloze tenten, kramen en terrassen opgesteld. Blikvanger was een enorme hoogwerker (met honderden ge kleurde vlaggetjes eraan), waar vanaf waaghalzen naar benéden zeilden. Ook een speciaal ge creëerd bad, direct op de oever van de Maas, deed het goed. Erin vaarden miniatuurschepen, vlak langs hun 'grote broers' in het woest schuimende water. Er was volop theater en kinderen stonden in de rij om zich te laten schminken. De overdekte terras sen deden prima zaken en de warme snacks vonden gretig af trek. De verkoper van schaalijs zat er daarentegen eenzaam en verlaten bij. Ook de schakers, die in de open lucht hun partijen speelden, hadden het moeilijk. Bij tijd en wijle waaiden de schaakstukken bijna van het bord, maar dat kon de pret niet drukken. Panty's Minder fraai was de steeds ver der oprukkende commercie. Een kofferbakverkoop heeft nog z'n charme, maar op sommige plek ken leek het wel een gewone, doordeweekse markt. Van lees mappen tot panty's, van prulla ria tot gereedschap, ja zelfs com plete mountainbikes werden te koop aangeboden. De organisatie mag zich weieens afvragen of de gemiddelde be zoeker op zo'n feestelijke dag zit te wachten op een kraam met de promotekst 'Plameco Spanpla- fonds - Nooit meer witten'. Ook de Koninklijke Landmacht was met een grote autobus aanwezig en had zich volledig aangepast aan de nieuwe tijden in de we reldpolitiek. Niet meer voor volk en vaderland zullen de toekon- stige militairen strijden, maar ze gaan 'Werken aan vrede en vei ligheid'. 'Blauw' Ook wat de programmering van de popgroepen betreft had het Maasboulevardfestival pech. SCHIEDAM In café Podium aan de Lange Haven 28 staat vrijdag 28 juni het tweede deel van de presentatie van de Pop- school op het programma. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 29 juni speelt 'Battery Boy' in Podium. Deze driemans formatie brengt een mix van stijlen: een vleugje rock, een theelepel jazz en een scheut funk. De band bestaat uit Rob Damste (bas), Manfred de Winter (drum en backing voacls) en 1st van Ouborg (gitaar/zang). De aanvang is om 22.00 uur en de toegang voor beide avonden is gratis. Niemand had toch vooraf kun nen weten dat precies op zater dagavond het Nederlands elftal z'n EK-kwartfinalewedstrijd te gen Frankrijk zou spelen. Maar het gebeurde wel. En het werd nog erger! Want waar het einde van dat duel (tegen de klok van tienen) ongeveer leek samen te vallen met het begin van het slotoptreden van the Scene, liep de wedstrijd ook nog eens uit op verlenging plus strafschoppen. De organisatie stelde zich prak tisch op en verzocht (na overleg met de politie) the Scene een half uur later te beginnen. Na half elf. Oranje was inmiddels uitge schakeld, stroomde het publiek alsnog toe en kon genieten van bekende nummers als 'Blauw'. Daarvoor hadden reeds de Rag gende Manne een spetterend op treden verzorgd, waarbij ook flink werd gestagedived. De zondag stond in het teken van sport en spel. Verder was er karaoke, en waren er weer tal van activiteiten speciaal voor kinderen. Zweet Talloze teams plus aanhang had den zich voor de meest uitenlo- pende sporten (voetbal, volley bal, bastketbal, hardlopen...) aan de Maasboulevard verza meld. Opnieuw was het niet warm, maar ditmaal sportte me nigeen zich in het zweet. Deze dag werd onder grote publieke belangstelling afgesloten door de zingende politieman FraTiklin Brown en een melodieus optre den van Peter de Vries en Joris Lutz. f Organisator Frans Keemink kijkt ondanks de tegenvallende weersomstandigheden met een prettig gevoel terug op de acht ste editie van het festival. „Fi nancieel hebben we ongeveer quitte gespeeld, denk ik. Er is ook geen rottigheid gebeurd. En het weer. tja... Ik heb al geop perd om het Maasboulevardfes tival volgend jaar maar in Ethio pië te organiseren. Niet dat we dan van de zon zouden kunnen genieten, maar dan hebben die mensen daar ook eens regen." SCHIEDAM Ooms Make laars heeft even 'de kal uit de boom gekeken' op de Broers- vest, maar is nu verhuisd naar een riant onderkomen op een gouden stek. Hel nieuwe kan toor in 'dat pand met die half ronde ruit' onderin hel Dudok- gebouw aan de Gerrjt Verboon- straat, noemt Tom van der Schee die hel Schiedamse filiaal van Ooms onder zijn hoede heeft een lot uit de loterij'. „Voor een makelaar is vestiging in zo'n ka- rateristiek gebouw in hel hart van de stad natuurlijk een bui tenkans. Voor onze klanten ligt deze plek centraal en toch rustig. Zelfs in het voorbijgaan kunnen zc bekijken 'of er iets nieuws van hun gading in de verkoop zit', want de etalage is enorm groot." Ooms Makelaars bezat al een viertal kantoren in het Rotter damse en besloot zich in '92 te vestigen in Schiedam. De bedoe ling was om zich daar vooral te richten op de vele nieuwbouw projecten. Drie jaar na de ope ning al mag Ooms zich een be grip noemen in Schiedam én niet alleen vanwege de gedegen ken nis, van zaken van de plaatselijke woningmarkt. Ooms is aange sloten bij de Nederlandse Vere niging voor Makelaars (NVM) én bij de Stichting Garantiema kelaars en biedt de consument dus dubbele garantie voor opti male kwaliteit en dito service. De geselecteerde Garantiemake laars bieden uitgebreide voor lichting. zwart-op-wit afspraken, kosteloze bouwtechnokeuringen en het unieke Verkoop Zeker- plan, dat een snelle én financieel verantwoorde verkoop van een woning garandeert. Ooms Makelaars aan de Gerril Verboonstraat 2 is telefonisch bereikbaar via nummer 2730102. SCHIEDAM Jeugd Van Vroeger kan nog heel jong van hart zijn. Dat bewijst het zogeheten koor JVV. Het alweer één-jarig bestaan werd onlangs gevierd met een sprankelende feestavond in de Havenzaal van Huize Frankeland aan de Liduinastraat. Het publiek kreeg een gevarieerd programma voorgeschoteld. Het koor bracht evergreens met eeuwigheidswaarde als 'Que Sera', 'Ferme jongens, stoere knapen', 'Twee ogen zo blauw' en 'Zilver tussen het goud'. Ook grote sterren als-Corrie Konings, André van Duin en André Rieu kwamen de avond opluisteren; al deed het gerucht de ronde dat de artiesten voor het gemak perfect gelijkende dubbels hadden ingehuurd. Het feest werd besloten met - hoe kan het anders- het nummer Aul wiedersehn Een hartekreet die door alle aanwezigen uit volle borst werd meegezongen. In 1977 maakte Jan Heinsbroek een nieuwe start met het uitvaart- bedrijf ABO aan de Nassaulaan 68 te Schiedam. Gesteund door de jarenlange ervaring van ABO en haar, voor die tijd, moderne uitvaart centrum is Jan de uitdaging aangegaan, zich aan te sluiten op de voorzichtig ontstane openheid over de dood. Nu, bijna twintig jaar later, is Jan Heinsbroek coördinator in het Rijnmondgebied. Twintig jaar van veel veranderingen en nieuwe ontwikkelingen. Totaalpakket Nieuwe uitdaging Nieuwe locatie ken grote broer passeert een miniatuurschip Barre weersomstandigheden en EK teisteren Maasboulevardfestival rotje schaken in de open lucht Eren een ijsje bouwen Het Ooms team. Van links naar rechts op de foto: direkteur Tom van der Schee, keen ran der Velde (makelaar/taxateur), Coert van de Sanden (woningen) en Danielle ran Hees (kopers begeleiding He zaterdagavond werd afgesloten met een spetterend optreden van The Scene Het was genieten tijdens 'het verjaarspartijtje' ran JVV. Advertorial "ABO was al snel een begrip in Schie dam", vertelt Jan Heinsbroek. "Het aan tal uitvaarten is van 200 per jaar in 1977 gestegen naar ruim 600 in 1995. Deze groei is alleen mogelijk door con stant een optimale dienstverlening te bieden. Om deze dienstverlening te kunnen waarborgen, ging ABO al snel op zoek naar partners. Dit resulteerde in het samengaan van ABO en Van den Boogert te Schiedam. AI snel sloten AVBO en Van der Linden te Vlaardingen en De Voorzorg te Rotterdam en Dordrecht zich hierbij aan." Omdat het voor alle ondernemingen van groot belang was een veelzijdig totaalpakket van produkten voor de uitvaartverzorging en -verzekeringen aan te bieden, is besloten in zee te gaan met Monuta. Monuta is een landelijk werkende organisatie op het gebied van uitvaartverzorging en -verzekeringen. "Het samengaan van Monuta met deze ondernemingen in het Rijnmondgebied heeft zijn vruchten afgeworpen," aldus Jan Heinsbroek. "Eind 1995 verzorgden wij ruim 1.400 uitvaarten in het Rijn mondgebied. De laatste onderneming in het Rijnmondgebied die zich bij Monuta heeft aangesloten, is Uitvaart verzorging Van den Toorn. Hiermee is het aantal uitvaarten in dit gebied per jaar verhoogd met 1.000 tot ruim 2.400." Jan Heinsbroek Nu staat er weer een uitdaging voor de deur. "Steeds meer mensen praten openlijk over de dood. Ook de media besteden bijna dagelijks aandacht aan de dood en de verzorging van uitvaar ten. Als uitvaartonderneming is het dan ook onmogelijk vanaf de zijlijn toe te kijken. Eén van de eisen om in te spe len op deze ontwikkelingen is een dui delijke naam: Monuta. Per 1 mei 1996 zijn stadsgrenzen denkbeeldige lijnen geworden. Een team van 15 gemoti veerde uitvaartverzorgers verzorgt bijna 2.500 uitvaarten in het Rijnmond gebied." Jan Heinsbroek: "Er is veel veranderd in die twintig jaar. Maar zoals ook in het dagelijkse leven is een goede relatie een sterke basis voor de toekomst. En zoals bij een huwelijk gaat men dan onder één naam verder." "Wij gaan met vertrouwen het jaar 2000 tegemoet. Wij werken nog steeds aan een hoge kwaliteit en een optimale dienstverlening. Voortaan doen wij dit onder de naam Monuta. Een sterke naam voor onveranderde persoonlijke aandacht, 24 uur per dag, 7 dagen per week. En in de nabije toekomst vanuit een uitstekende nieuwe locatie in de wijk Nieuwland." Wanneer u vragen heeft over Monuta, kunt u ons bellen: (010) 426 76 78 of (055) 527 63 63.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 5