yj Popcompetitie op komst Briljanten huwelijk Sportieve dame en autohater 3.25 2.50 15.05 ZOMERFESTIVAL GAAT DOOR!!! 3 VOOR 6,00 Kr Politie speurt naar illegalen Zomerconcert Wilton-Fijenoord Flippo-beurs in Nieuwland Kleding- en speelgoedbeurs Stichting Huishoudelijke Voorlichting komt met verrassend cursusaanbod iSH-IN --^r Het Nieuwe Stadsblad Broodje Haring bestel telefoon 5H-IN 0102732175 -* Zeevishandel Koemarkt 12 3111 JH Schiedam - Tel. 010 273 21 75 Se tteésêcaf- FIL. R'DAM-ZUID I FIL. R'DAM-OVERSCHIE Doe mee! Koop bij SATIVAR JUWELIERS en u maakt elke week kans uw aankoopbedrag opnieuw bij ons te besteden. SCHIEDAM - De politie heeft naar aanleiding van binnengekomen informatie een onderzoek verricht 'naar illegale vreemdelingen bij een bedrijf aan de Willemskade. Dinsdagmorgen werd een groep werknemers naar het bureau vervoerd voor nadere inspectie. Negen van hen konden een identificatiebe wijs overleggen. Eén man had zich nog niet gemeld bij de Vreemdelingendienst, hij is daarmee in contact ge bracht. Verder wist de politie van één persoon geen identi teit vast te stellen. Het gaat om een 24-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij is voor nader onderzoek ingesloten. Tegen de eigenaar van het bedrijf is proces-verbaal op gemaakt. SCHIEDAM - Haromonie Wilton-Fijenoord, onder leiding van de heer J. Gruter, geeft za terdag 29 juni een zomeravond concert in De Ark op het Harg- plein in Schiedam. Het leerlinge norkest, onder leiding van J. Vervoort, verleent muzikale me dewerking. Op het programma staan werken van Bernstein en Webber. Aanvang: 20.00 uur; toegang: gratis. SCHIEDAM Buurthuis Nieuwland organiseert op zon dag 30 juni een flippo-ruilbeurs in het gebouw aan het Willem Dreesplein 2 tussen 13.30 en 15.00 uur. De toegang is gratis. Meer informatie via telefoon nummer 4738671. 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM Schiedam krijgt een eigen competitie voor popgroepen. Het aantal aanmeldingen voor de audities voor het Plantagefestival was zo overweldigend, dat de organisa toren een vervolg willen opzetten. De Stichting Blue Music en de Popschool Schiedam hebben daarom de Popprijs Schiedam in het leven geroepen. De 36 bands die meedoen, spelen tijdens zes voorronden ieder een half uur in café Het Podium aan de Lange Haven (zie foto). Acht bands mogen daarna meedoen dan de halve finales, waar ze een set van veertig minuten kunnen presente ren. De drie bands die dit overleefd hebben, gaan door naar de finale. De optredens zijn steeds op vrijdagavond. De te winnen prijzen zijn (onder voorbehoud): een optreden op het hoofdpodium van het Plantagefestival tijdens Koninginne dag volgend jaar, een optreden op het Schiedams 'Blue Treffen' in oktober 1997 en een nog nader te bepalen geldbedrag. Groepen die aan de competitie willen meedoen, kunnen zich tot 1 juli inschrijven. Het inschrijfgeld bedraagt 25 gulden. Meer informatie bij Dick Makelaar (tel. 4371678) en Auke Pol (4260813). Inschrijfformulieren zijn te verkrijgen bij Popschool Schiedam, Lange Nieuwstraat 183 en bij de oefenzalen en muziekzaken in Schiedam en Vlaardingen. HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM DONDERDAG 27 JUNI 19^626-1475 SCHIEDAM - Buurthuis Nieuwland aan het Willem Dreesplein 2 organiseert vrijdag 28 juni een kleding- en speel goedbeurs tussen 10.00 en 12.00 uur. Een verkoopnummer kan aangevraagd worden telefonisch 'via nummer 4738671. De ge prijsde en genummerde spullen kunnen de 28ste ingeleverd wor den van 9.00 tot 10.00 uur. Het afrekenen is dezelfde datum ge pland tussen 12.00 en 13.00 uur. Twintig proocent van de op brengst is bestemd voor het Fos ter Parentsplan. VERSE KABELJAUW FILET 1 kilo LJkfJa FL SCHIEDAM Echte dierenliefhebbers zijn de heer en mevrouw Den Elsen-Van Logchem. Hun woning aan de Polderweg bood jarenlang gastvrij onderdak aan tal van honden en katten. Daar van hebben ze afscheid moeten nemen bij hun verhuizing naar Huize Frankeland in de Sint Liduinastraat. Gelukkig hebben ze in elk geval wél elkaar nog en dat inmiddels al 65 jaar. Op 24 juni 1931 gaven ze elkaar het jawoord. Dat feest werd deze week nog eens dunnetjes overgedaan in gezelschap van de twee dochters, klein- en achterkleinkinderen en natuurlijk burgemeester Scheer es. De heer den Eisen werd geboren in 1906 in Zoeterwoude. Hij oefende diverse beroepen uit en had tenslotte een eigen oud papierhandel. Zijn echtgenote werd geboren in 1904 in Leidschen- dam en verzorgde met veel plezier kinderen en huishouden. SCHIEDAM Brenda is een sportieve dame. Ze houdt van wande len en lekker ravotten met soortgenoten. Deze zeven-jarige tevueren- se herder liep al een tijdje schaloos rond in de buurt van de Gustoweg en werd daarom door buurtbewoners afgeleverd bij De Hargahoeve. Ondanks het feit dat Brenda een ideaal karakter heeft, is de oor spronkelijke eigenaar nooit op komen dagen. 'Zonde', vinden de vaste krachten van het asiel die hopen, dat zich snel een nieuwe baas aandient. Ook Doogie is een schat. Deze vijfjaar oude bastaard kan goed met kinderen overweg, met andere honden én met katten. Hij kan alleen thuis zijn, maar heeft het niet zo op autorijden.'Na enkele kilometers gaat hij 'piepen'. Boogie's oorspronkelijke eigenaar had nooit afstand van hem gedaan als hij niet voor zijn werk naar het buitenland had moeten verhuizen. Informatie over Brenda, Doogie, andere honden of katten bij Dieren tehuis De Hargahoeve, Sportlaan 2, telefoonnummer 4714151. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur ep op zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur. SCHIEDAM De Stichting Huishoudelijke Voorlichting steekt komend seizoen de nek uit. Tot nu toe richtte het cur susaanbod zich op alom er kende praktische vaardighe den als koken in allerlei varië teiten en zelf kleding maken. Yoga, toch inmiddels in brede kring aanvaard als nuttige be zigheid, was in feite al een buitenbeentje. In het nieuwe programma zijn echter ook fi losofie en kunstgeschiedenis opgenomen. Deelnemers aan deze twee cur sussen hoeven niet bang te zijn voor intellectuele hoogstandjes die het normale verstand boven de pet gaan. Joke van den Toorn hoopt haar leerlingen juist bij te brengen dat zowel de filosofie als de kunst perfect beoefend kun nen worden op het huis-tuin-en- keuken-niveau (dat overigens dikwijls veel te laag wordt inge schat, maar dit terzijde). „Filo sofie is een wetenschap waaraan toch een unive'rsitair imago kleeft. Onzin. Het is niet nodig om in elk vak professor te wor den. Een goede cursus kan min stens zo waardevol zijn als een lange studie. En filosofie en kunst hebben zoveel raakpunten met basisbegrippen in het leven als eten, drinken en je kleden. Van kunst kun je leren anders tegen de dingen aan te kijken. Filosofie is in alle eenvoud nuch ter nadenken en ogenschijnlijk gevestigde waarden ter discussie stellen. Dat zijn activiteiten die tegengas kunnen bieden aan ver loedering en vervlakking en in die zin zijn ze voor iedereen even waardevol én bereikbaar." Huiverig Joke van den Toorn is geboren en getogen Schiedamse. Na haar studie filosofie reisde ze de hele wereld rond als journaliste. Nu woont ze samen met haar kat Koen, 'mijn grootste inspiratie bron', in Mijnsherenland. Ze verzorgt al langer cursussen filo sofie en kunstgeschiedenissen voor diverse instellingen. Het is ook op haar initiatief, dat de Stichting Huishoudelijke Voor lichting beide vakken in het pak ket opneemt. Emmy Smit, coör dinator van de Stichting vertelt dat 'de aanvankelijke huivering voor dat idee al snel omsloeg in enthousiasme': „Huishoudelijke voorlichting klinkt misschien wat ouderwets, maar uiteindelijk heeft iedereen een huishouden. Dat ligt toch aan de basis van alles. Wij proberen in overeen stemming met de tijdgeest een pakket te bieden, dat de cursis ten de mogelijk geeft hun huis houdelijke vaardigheden uit te breiden in de breedste zin van het woord. Anno 1996, toch een tijd waarin steeds bewuster ge leefd wordt, passen vakken als filosofie en kunstgeschiedenis dan uitstekend in ons program ma." Gekke koeien-ziekte Joke van den Toorn die hoopt straks ook de kennismaking te kunnen vernieuwen met tal van oude vrienden, kennissen en stadgenoten, zal zich bij beide cursussen beperken tot 'de eerste beginselen'. De leerlingen filoso fie wordt ondermeer vertrouwd gemaakt met verschillende ma nieren van denken door de ge schiedenis heen. Ook de raak vlakken met levensvragen en technieken als yoga-beoefening en psychotherapie komen aan de orde evenals het ideeëngoed van toonaangevende denkers als Pla to en Sartre. Joke van den Toorn is van plan de stof met eenvoudi ge voorbeelden te verluchtigen: „Ik ga het bijvoorbeeld hebben over het ingeroeste vooroordeel, dat dieren niet kunnen denken, maar puur uit instinct handelen. Het respect voor beesten is daar door dikwijls nihil en dat krijgen we op onze eigen boterham te rug. Soms letterlijk. Kijk maar naar de gekke koeien-ziekte. Zo'n verhaal is voor iedereen begrijpelijk.". De cursisten kunstgeschiedenis hoeven niet bang te zijn voor een saaie opsomming van feiten, ver luchtigd met wat obligate plaat jes. Joke van den Toorn wil de nadruk leggen op 'leren kijken naar'. Daarom zijn ook bezoe ken aan museum Boymans in Rotterdam en het Museum voor Oudheidkunde in Leiden in de cursus opgenomen. De cursus filosofie wordt gege ven op de donderdagavonden van-19.30 tot 21.30 uur, start 26 september en kost 115 gulden voor tien lessen. De cursus kunstgeschiedenis, wordt gege ven op de woensdagochtenden van 9.30 tot 11.30 uur, gaat 25 september van start en kost ook 115,- voor tien lessen. Opgeven en/of informatie bij de Stichting Huishoudelijke Voor lichting, gevestigd aan de Nieu we Haven 147, telefoonnummer 4264781. De Stichting is bereik baar van maandag tot en meP donderdag tussen 9.00 en 12.00 uur. SCHIEDAM De eerste in burgeringscontracten in Schie dam zijn woensdag 19 juni on dertekend. Ruim dertig mensen plaatsten hun handtekening on der het document. Het inburge ringscontract is een overeen komst tussen nieuwkomers en de gemeente Schiedam. In het con tract worden afspraken gemaakt over een programma dat nieuw komers zullen volgen. Dit is een basisopleiding waarin de nieuw bakken Schiedammers zich on der meer verplichten Nederlands te leren, een inleiding maat schappelijke oriëntatie te volgen en een beroepenoriëntatie te on dergaan. De ondertekening van de contracten vond plaats in het bureau voor Werk Scholing aan de Nieuwe Haven 147. Wet houder Wiegman reikte het eer ste contract uit en ondertekende het document namens de ge meente. Het inburgeringscontract is een gevolg van de nieuwe Wet In- standig zijn of haar weg te vin den. In dit geval dus in Schie dam. Nieuwkomers die het ni veau van educatieve zelfredzaamheid bereiken, zijn in staat door te stromen naar ver volgonderwijs. Nieuwkomers met een professionele zelfred zaamheid kunnen zich bij het arbeidsbureau inschrijven als werkzoekende. Het Project Integratie Nieuwko mers en het opleidingsinstituut ROC Zadkine (ECV/Mercuri- us) begeleiden via de methode van Individuele Traject Begelei ding deze nieuwkomers. burgering Nieuwkomers. Deze is per 1 januari 1996 ingegaan. Het landelijke beleid is gericht op alle mensen die naar Nederland komen om zich hier voor langere tijd te vestigen. Eigenlijk zijn er twee groepen te onderscheiden, de zogenaamde gezinsherenigers en vluchtelingen/statushouders. Het Schiedamse inburgeringsbe- leid zal zich in eerste instantie richten op nieuwkomers jonger dan 57 jaar, die een uitkering ontvangen van de Sociale Dienst. Als de nieuwkomer het inburgeringsprogramma heeft doorlopen, wordt een vervolg traject afgesproken. Welk traject dit zal zijn, is afhankelijk van hoe het basisprogramma is afge rond. Samen met de nieuwkomer wordt gekeken of er sprake is van een zogeheten sociale, edu catieve of professionele zelfred zaamheid. Met sociale zelfred zaamheid wordt bedoeld dat de nieuwkomer de Nederlandse taal voldoende beheerst en vol doende kennis heeft van de Ne derlandse samenleving om zelf- Koemarkt 12 Schiedam Zeevishandel open van 9.30 tot 19.00 uur donderdag koopavond. ttsaragj Fam. Hoornstra-Koedam uit Barendrecht Bonnr. 43365 Cheque t.w.v. 850.- Fam. Kerver Wilhelminastraat 48 Berkel en Rodenrijs Bonnr. 48649 Cheque t.w.v. 623.50 Van Haeftenstraat 4-6 R'dam-Zuid. Tel. 4329493 Duyvesteynstraat 11a R'dam-Overschie. Tel. 4627788 WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé )06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 /J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Wethouder Wiegman wisselt de eerste documenten Wegens groot succes is de aktie verlengd tot 31 juli Het trotse briljanten paar samen met burgemeester Scheeres. Het gemeentelijk bloemstuk kreeg voor de foto een prominente plek. GEBAKKEN LEKKERBEKJES P.ST FL. Doogie 'Filosofie kan tegengas bieden' -4 ".A Brenda Inburgeringscontract tussen gemeente en nieuwkomers Joke van den Toorn: 'Ik vind het leuk om weer te werken in Schiedam. Ik hen hier tenslotte geboren en getogen

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 3