DE HAVENLOODS IN KRANT Doorn in het oog KEUKENS half gild Thuiszorg neemt voorschot iiiiii'iiim 2 250 ^intratuin Onderzoek aanrijding GRATIS goud briljant Luifels Mgr. Nolenslaan kosten 1,25 miljoen gulden Bon aan broek Miss Nieuwland ufo... Man bekent 25 inbraken in tuinhuisjes Het is soms echt bar en boos op de Hoogstraat OKA 30» II I Q DONDERDAG 25 JULI 1996, 48e JAARGANG, Nr 30, OPLAGE 37.374 EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD KMK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S Nieuwe zender op komst? Juichstemming bij Hermes Bouwwerk op het water SCHIEDAM De politie heeft vrijdagmiddag in het Beatrix- park een schennispleger op he terdaad betrapt. De man, een 45-jarige Vlaardinger, liep in half ontklede toestand achter twee vrouwen aan. Dat twee sur veillerende agenten hem per fiets achterop reden, had hij niet in de gaten. Zij merkten hem wel op en namen hem mee naar het bu reau waar hij een bon aan zijn broek kreeg. SCHIEDAM In Nieuw land wordt zaterdag 31 augustus de eerste editie van 'Het Nieuwland Wijkfestival' gehouden. Een van de hoog tepunten van dit feest moet de verkiezing van miss Nieuwland gaan worden. De toekomstige winnares kan re kenen op fraaie prijzen en zij mag bovendien een jaar lang cje wijk als ambassadrice ver tegenwoordigen bij officiële gelegenheden. Deelneemsters moeten mini maal 16 jaar oud zijn en in de wijk Nieuwland wonen. Deelnameformulier zijn ver krijgbaar bij de Stichting Nieuwland Zomerfestival, te lefoonnummers 4735384 of 4261237. Inschrijven kan tot en met 10 augustus. WATERWEG De regionale verkeersdienst van de regiopoli tie Rotterdam-Rijnmond heeft een onderzoek ingesteld naar de aanrijding die afgelopen maan dag rond 21.00 uur plaatsvond ter hoogte van het Holy-zieken- huis in Vlaardingen. De toedracht is nog onduidelijk. Een motorrijder werd toen ver moedelijk van achteren aangere den door een automobilist. Het slachtoffer liep schaafwonden en enkele breuken op. Hij werd overgebracht naar het Schie- land-ziekenhuis in Schiedam. PARTYSCHIP „FORTUNA" zie pag. „BREED UIT" Elke week Doe mee en win Zie adv. elders in deze krant. Aan de opknapbeurt die het grootste winkelcentrum van Noord ondergaat wordt de laatste hand gelegd. Bij het aanbrengen van de nieuwe overkapping aan het eind van de Hof van Spaland stuitten de bouwers op een probleem, waar maar nauwelijks een oplos sing voor kon worden gevonden. Een steunbalk midden in een winkel was een voor de hand liggende alternatief. De betreffende winkelier verzette zich daar echter tegen en inmiddels is voor het geraamte van het glazen dak een andere bevestiging gevonden. Binnen de Hof van Spaland zijn een groot aantal winkels verhuisd, zoals Holland International, Amrobank. Albert Heijn en de Marskramer. En de verwachting is dat de panden die nu leeg staan voor de opening op 12 september worden betrokken door nieuwe middenstanders. Daaronder zijn een schoenenzaak, juwelier en damesmodezaak. Anne Krijger, voorzitter van de winkeliersvereniging vindt het ronduit teleurstellend dat de bestrating te wensen overlaat. Aan de zijde van de tramhalte en Blauwe Brug is de toegang zeer ruim vormgegeven, met grote ronde objecten om het verkeer te weren en mooie tegels. In de doorgang tussen de winkels valt daardoor de slordige manier waarop de bestrating is aangelegd bijzonder op. Het lijkt of bij de entree van alle winkels gebruik is gemaakt van straatstenen die afkomstig zijn van de sloop. „Inderdaad", beaamt Krijger, „dat is ons een doorn in het oog. Voor een paar centen meer ziet het er honderd keer beter uit. De gemeente beweert echter dat hiervoor geen geld beschikbaar is en dat is naar onze mening een argument van niets. Boze tongen beweren zelfs dat de Nieuwe Passage de oogappel is van het gemeentebestuur en dat daardoor de Hof van Spaland het met minder moet stellen." t0m SCHIEDAM Met de aan houding van 25-jarige Schie dammer heeft de politie 25 in braken in tuinhuisjes opgelost. De man, die de delicten tijdens zijn verhoor bekende, is woens dagmorgen inbewaring gesteld. De inbraken, 2 in Thurlede en 23 in Vijfsluizen, zijn tussen januari en juli van dit jaar gepleegd. De Schiedammer werd zondag in een huisje in Vijfsluizen aan de Schiedamsedijk aangehouden terwijl hij lag te slapen. De be langrijkste reden voor de inbra ken waren een plek om te slapen en een zoektocht naar voedsel. Verder nam de man uit de huis jes diverse goederen mee, waar onder gereedschap, beeldjes, een spaarpot en televisie. De Schiedamse politie zal na de zomervakantie een voorlich tingsbijeenkomst houden voor de eigenaren van tuinhuisjes op de complexen Thurlede en Vijf sluizen. Doel ervan is de inbra ken nader de bekijken, zodat herhaling in de toekomst voor komen kan worden. SCHIEDAM De Hoog straat is officieel een voetgan gerspad. Laden en lossen is toegestaan, maar slechts een beperkt aantal uren per dag. De regels staan duidelijk aan gegeven op borden aan het be gin en eind van de winkelpro menade en gelden al sinds jaar en dag. Opvallend veel Schiedammers echter lappen de voorschriften aan hun laars. Auto's rijden af en aan. De fietsers overtreffen regel matig de wandelaars in aan tal. Het zo veelvuldig gepro pageerde 'funshoppen' in het hart van de Brandersstad dreigt daardoor, volgens de politie, een riskante bezigheid te worden. Vanaf 1 augustus gaan overtreders dan ook on verbiddelijk op de bon. Tot nu toe plachten surveilleren de agenten slechts te waarschu wen. Het resultaat van die ver maningen was 'nul komma nul', volgens Fred van Leemput die al twee jaar vast medewerker van het centrum-wijkteam is. „De mensen stappen even van de fiets of brommer, maar honderd me ter verderop lachen ze je gewoon uit en rijden ze vrolijk verder. En iedereen weet dat het niet mag. De meesten geven, dat ook eer lijk toe als ze aangesproken wor den. We hebben het lang genoeg vriendelijk geprobeerd; nu is de maat vol. Het gaat er op de Hoogstraat soms bar en boos aan toe. Het is bijna een fietspad aan het worden en dat is toch uit gemakzucht. Er is een goede stalling bij de Koemarkt en op de Lange Haven, een perfecte Fietsen en bromfietsen is absoluut verboden op de Hoogstraat. Laden en lossen met een vracht)auto mag uitsluitend 's morgens van 7.00 tot 11.00 uur en 's avonds tussen 18.00 en 19.00 uur. alternatieve route, mag wél gere den worden. Maar de mensen hebben een hekel aan lopen. Ze rijden bij wijze van spreken het liefst de winkels binnen met alle gevaren van dien. Het is onze taak als politie om een stukje veiligheid en rust terug te bren gen. Niet goedschiks, dan maar kwaadschiks." Diep in de buidel De boetes die de officier van justitie heeft vastgesteld (40, 70 en 110 gulden voor respectieve lijk fietsers, bromfietsers en au tomobilisten), zijn niet misselijk. Fred van Leemput kan er inko men. dat ze wat aan de hoge kant lijken voor zo'n in verhou ding licht vergrijp. „Maar over een bon van een tientje maakt niemand zich vandaag de dag meer druk. Wij zijn echter ook de beroerdsten niet. Juist omdat de bedragen nogal aan de hoge kant zijn, kondigen we de actie uitgebreid van te voren aan." 'Het schoonvegen van de Hoog straat' doet de politie niet hele maal op eigen initiatief. De afge lopen maanden kwamen steeds meer klachten binnen van win keliers en publiek, volgens Fred van Leemput: „In het cent. urn is vooral de laatste tijd veel blauw op straat. Dat is een bewuste tactiek die werkt. De criminali teit ligt duidelijk laag. Maar van een agent of surveillant in uni form verwacht het publiek ook, dat hij ingrijpt bij een overtre ding. En terecht. Die regels zijn er niet voor niets. De Hoog straat is een voetpad, zodat ook ouders met kinderen veilig en op hun gemak kunnen winkelen. Ze mogen van ons verlangen, dat we die veiligheid waarborgen. We kregen duidelijk signalen binnen, dat het te gek aan het worden was. Daar reageren we op. Dat is onze taak. Wij hebben er als politie best begrip voor, dat het met het laden en lossen soms wat moeilijker ligt. Toch hebben ook de bestuurders van de vrachtauto's, hoe lastig dat ook is, zich aan de wet te hou den. Dan is er duidelijkheid en dat is weer belangrijk voor de veiligheid." Fred van Leemput realiseert zich, dat het uitschrijven van bonnen niet door iedereen in dank zal worden afgenomen: „Dan krijgen we de bekende kri tiek. Of we niet beter boeven kunnen gaan vangen. Met die rol van boosdoener hebben we als politie leren leven. Wanneer we nu niet inrgijpen, dan gebeurt straks op de Hoogstraat een on geluk. En we gaan ervoor om dat te voorkomen." SCHIEDAM Vooruitlopend op overheidsbeslissingen over de verde ling van de extra 30 miljoen gulden voor de thuiszorg heeft Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord besloten om extra geld in te zetten voor cliën ten die wachten op Alphahulp. Op dit moment wachten 134 cliënten op totaal 283 uur Alphahulp per week. Met het extra geld wordt per week 250 uur meer Alphahulp ingezet en zal de wachtlijst drastisch teruglo pen. Daardoor zal er ook een betere doorstroom zijn naar andere diens ten en kunnen cliënten die wachten op Huishoudelijke Zorg en Verzor ging/Verpleging sneller geholpen worden. Het Ministerie van Volksgezond heid, Welzijn en Sport (VWS) zal Fauteuil FATIMA Strak gelijnde fauteuil met beuken pootjes en keuze uit zwart, naturel of blauwe bekledingstof. ais het om wonen gaat zelf de extra 30 miljoen gulden ver delen. Helaas ziet het er naar uit dat de verdeling nog wel even op zich laat wachten. Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord gaat er echter van uit dat zij een evenredig deel zal ontvangen van het extra geld. Voor uitlopend op verdere beslissingen van het Ministerie heeft de organisa tie besloten een 'voorschot' te nemen en geld in te zetten, daar waar de nood het hoogste is; voor cliënten die wachten op Alphahulp. Met het extra geld wordt per week 250 uur meer Alphahulp ingezet en zal de wachtlijst drastisch teruglo pen. Daardoor zal er ook een betere doorstroom zijn naar andere diens ten en kunnen cliënten die wachten op Huishoudelijke Zorg en Verzor ging/Verpleging sneller geholpen worden. Er is al gestart met het inzetten van Alphahulp voor cliën ten op de wachtlijst. Mede door de vakantieperiode zijn er echter onvol doende mensen beschikbaar op de arbeidsmarkt, waardoor pas begin september een deel van de klanten daadwerkelijk geholpen zal zijn. Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord stelt alles in het werk om de wacht lijsten zoveel mogelijk terug te drin gen. De wachtlijst is weliswaar rela tief klein - nog steeds ontvangen ruim 9000 cliënten nu al zorg - maar één cliënt op de wachtlijst vindt de Thuiszorg er één te veel. SCHIEDAM Na een intensieve planvoorbereiding met alle betrokkenen zal op 12 augustus gestart worden met de renovatie en nieuwbouw van zo'n 200 meter winkelluifels aan de Mgr. Nolenslaan. Dit project ter verbetering van de positie van de Nolenslaan is onderdeel van het integraal stadsvernieuwingsplan Beheerplan Nieuwland. Het winkelgebied krijgt een opvallende overkapping, die bestaat uit V-vormige metalen kolommen. Hier op wordt een doorzichtige kap aangebracht. Er is gezocht naar een lichte constructie die past bij het jaren zestig-karakter van de winkels met een moderne uitstraling. Het ontwerp is van architect mevrouw ir. L. de Bruijn van Woningstichting Noordvest in samenwerking met architect ir. E. Mathot van VDM Architecten. De gemeente Schiedam is op drachtgever. Het renovatieplan is tot stand gekomen in nauw overleg met de winkeliersvereniging en de bewoners. De totale kosten van het project bedragen 1,25 miljoen gulden. Voor een groot deel wordt de verbouwing gefinancieerd uit een huurverho ging van de winkeliers. De Mgr. Nolenslaan ligt in Nieuwland, waarvan in de afgelopen jaren de bevolkingsaantallen zijn afgenomen en de samenstelling van de populatie is gewijzigd. Om de wijk beter af te stemmen op deze wijzigingen en om technisch en sociaal verval te voorkomen, is het Beheerplan Nieuwland opgesteld. Dit stadsvernieuwingsplan geeft voor een periode van tien jaar uitvoering aan projecten op het gebied van woningen, woonomgeving, winkels en bedrijven en voorzienin gen. Een van de onderdelen van het plan is de herstructurering van de detailhandel in de wijk. De Mgr. Nolenslaan wordt hierin aange wezen als het centrale winkelgebied van de wijk. Dat wil zeggen dat winkelpanden elders in de wijk een andere bestemming krijgen en dat op de Mgr. Nolenslaan ruimte is voor bijzondere projecten. Zo is vorig jaar het openbaar gebied opgehoogd en geheel opnieuw ingericht. Dit heeft geresulteerd in een overzichtelijke straat met een aan trekkelijke brede wandelpromenade voor de winkels, bijzondere speelobjecten, kleurrijk groen en gratis en voldoende parkeermo- gelijkheden. Met de renovatie en nieuwbouw van de luifels wordt de uitstraling van de winkels nog beter. In de nieuwe luifels zijn diverse voorzieningen geïntegreerd, zoals extra lichtspotjes, luidsprekerboxen, vlaggemasthouders en vaste ruimten voor het aanbrengen van reclame. De bouw zal circa negen weken in beslag nemen en wordt uitgevoerd door Slaven- burg's Bouwbedrijven. De directievoering en begeleiding is in handen van architecten bureau Van Dop en Mathot te Schiedam. Ssinirat Statuin Nieuwe Stadsblad a LUEgenEr sLjthoFf LüËEkbLadEn Wegener Sijthoff Weekbladen Groot Rotterdam Oplage: bijna 1 miljoen Voor gezellige vaartochten met Politie gaat bonnen schrijven Aanbiedingen incl. kookplaat, oven, koelkast, afzuigkap, metalen laden, werkblad en spoelbak 224 x 260 cm van 11990 280 x 160 cm van 7990 - CAPELLE A/D IJSSEL: HOLLANDSCH DIEP 63c - 010-4501572 ROTTERDAM: STADIONWEG 41a - 010-4834441 ROTTERDAM OMMOORD SATIJNBLOEM 55 (KEJKENPUSi 010-4550511 OUD BETERLAND: BUR0. DE VRIESBROEKMANLAAN 2 - 0186-621066 ALLEEN VRIJDAG EN ZATERDAG! Nu van 429.- voor I Magazljnprijsl Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39 t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 KNAKEN vet *E< o*ö*NÉ V :pe* Tot en met 17 augustus is uw bezoek aan Intratuin meer dan ooit de moeite waard. Want naast een schat aan ideeën voor in en om de tuin, krijgt u nu bij besteding van elke 25,- een cheque ter waarde van ƒ2,50 cadeau. PUNACKER Rijskade la, tel. 015 - 3610000 Vrijdag koopavond! HET GROENE WARENHUIS

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 1