ZCA frist spelling-kennis op metdag training 'Nieuwe Speling' voor bedrijven Nieuwe verkoop opleidingen verkopen zichzelf! Gebrekkige talenkennis kost miljarden guldens coupon x n ADVERTORIAL Nima Marketing opleidingen HES/O&O behouden hun waarde ic BO Administratie deeltijd steun carrière-planning O vx IT L .J 35-215 Programma eendaagse training Rotterdam O Stuur mij nadere informatie over de onderwijsinstelling(en): HES HESO&O Algemene informatie Taalcursussen Nima-cursussen ROC Zadkine Volle tijd opleidingen Deeltijd opleidingen Zadkine Contract Activiteiten B.V. Algemene informatie Opleiding met baangarantie Eendaagse training 'nieuwe spelling' Naam: Voorl. m/v Straat: Postcode: Woonplaats: Telefoon overdag: Vooropleiding: Stuur deze coupon naar: Wegener Sijthoff Weekbladen BV Antwoordnummer 1980 3000 BV Rotterdam Een postzegel is niet nodig. WEEK 35 Zadkine Contract Activiteiten helpt een eigen zaak te starten! Foto: Janssen de Kievith Fotografie Loop je er ook weieens over te denken een eigen zaak te star ten? Een winkeltje bijvoorbeeld waarin je je hobby professio neel kunt uitleven! Eventueel samen met een vriend of een vriendin. Misschien denk je meer richting ambachtelijke on dernemen, zoals een loodgie- tersbedrijf of een timmerwerk plaats. Je ziet kansen om een goede boterham te kunnen ver dienen, maar wat je misschien tegenhoudt is de stap van een vaste baan naar het eigen on dernemerschap! Of misschien denk je als school verlater dat een eigen zaak nog heel ver weg is? Niets is minder waar, mits je de benodigde pa pieren op zak hebt! Vroeger moest je een middenstandsdi ploma hebben. Nu heet de op leiding voor alle branches Alge mene OndernemersVaardighe- den (AOV). Zadkine Contract Activiteiten (ZCA) verzorgt de opleiding AOV in regio Rijn mond op maar liefst 5 locaties: Spijkenisse, Rotterdam-Zuid, Rotterdam-Centrum, Rotterdam Alexanderpolder en Schiedam. En in Schoonhoven! Als bewijs dat de Rotterdamse onderwijs instelling een prima relatie heeft met het Amsterdamse, wordt ook in die stad de Rotter damse AOV-opleiding gedo ceerd! Het is maar dat je het weet! Sinds januari 1996 geldt er een nieuwe vestigingswet, waarbij wordt gekeken in welke bran che je een eigen zaak wilt star ten. Alle branches zijn verdeeld in drie groepen: A, B en C. Voor de branches in groep A, zoals bijvoorbeeld de schoen- herstellersbranche of het star ten van een sportschool, zijn géén eisen gesteld. Hierin kun je zo beginnen! Voor de branches in groep B, zoals de gehele detailhandel, de ambulante handel (de markt), de dienstverlenende ambachten (de kapper), het am bacht (de hovenier) en de hore ca, is voor vestiging alleen AOV vereist. Voor de branches in groep C ligt het iets ingewikkelder: naast een AOV-diploma worden eisen van vaktechniek (VT) en/of eisen van bedrijfstechniek (BT) gesteld. Groep C betreft de sectoren levensmiddelen, bouw, installatie en vervoer middelen. Wil je meer weten, dan kan je bij de Kamers van Koophandel alle informatie ver krijgen. Zoals uit bovenstaande infor matie blijkt, is vrijwel altijd de opleiding AOV nodig om een eigen bedrijf te kunnen begin nen. De opleiding AOV geeft dus de noodzakelijke basis voor het starten van een eigen zaak. In tien maanden (normaal tem po) of in vijf maanden (versneld tempo) leert de cursist hoe één en ander financieel moet wor den aangepakt en wat bijvoor beeld de consequenties zijn van het hebben van eigen perso neel. In ieder geval zit je in een groep met mensen die allemaal met creatieve ideeën rondlopen en is het een prima manier om je algemene ontwikkeling op peil te brengen. ZCA maakt haar eigen exa mens. Een groot voordeel is dat die in de eigen vertrouwde om geving worden afgenomen! De Nima-A-B-C opleidingen van HES/O&O hebben een sla gingspercentage dat hoger is dan het landelijk gemiddelde. De programma's worden jaarlijks geactualiseerd en verder verbeterd. Bovendien zijn de cursisten verzekerd van de laatste trainingsmethoden met een maximale individuele be geleiding. De grote mate van directe toepasbaarheid in de praktijk maakt een dergelijke opleiding nog eens extra aan trekkelijk. De prijs van de cursussen is scherp. Bij HES/O&O treft men de juiste kwaliteit/prijs verhouding aan. Dit en het feit dat de Nima Marketing opleidingen hun waarde behouden is dan ook de kracht van HES/O&O. Het bedrijfsleven hunkert naar goed getrainde marketing managers. De waarborg hiervoor is nog altijd het bezit van één van de Nima diploma's. Net als bij de Sales opleidingen heeft ook de samenwerking tussen zeven vooraanstaande hogescholen bij de Nima-A-B-C opleidingen van HES/O&O haar vruchten afgeworpen. De beste van de verschillende al bestaande cursussen en de samenwerking tussen de diverse specialisten in heel Neder land hebben tot een kwalitatief hoogwaardig opleidingspro gramma geleid. Net als bij Sales-A kan hierdoor een diploma garantie voor Nima-B afgegeven worden. Om de kennis van de cursisten zo actueel mogelijk te houden, ontvangt iedere HES/O&O cursist die een Sales of Marketing opleiding volgt gratis een half jaar abonnement op een voor aanstaand marketing magazine. De cursus Nima-A vangt maandag 16 september aan. De cursussen Nima-B-C starten op donderdag 19 september. Zie de advertentie elders in deze krant Zadkine Corract Activitei ten B.V. (ZC) is gestart met een éénaagse cursus 'Nieuwe Spéing' voor werknemersGroepen werknemers/an een be drijf wordemp plezierige wijze bijgesnoold in de nieuwe spelngsregels. Naar keuze an dit intern of in een passade accommo datie plaatsnden. Op de hoogteijn van de nieu we spellingsrgels is ook voor ondernemersan eminent be lang. Zo heefeeer recent een producent vavlaggen al haar nieuwe foldei laten vernieti gen omdat opet voorblad een fout was gerrakt met de ver bindingen bijiet woord vlag- gemast. Het kan de ndernemer dus geld kosten csen slordig ima go bezorge als zijn be- drijfspresentae niet is nage keken op de euwe spellings regels. Het is ZCA elukt de cursus dag met voldoende 'verluch tende' elementen in te vullen. Dat is ook nodig, want spelling is voor veel mensen gekop peld aan gevoelens van onze kerheid. Zo kan de beoordeling van 'Het Regionale Dictee', de speelse afsluiter van de dag, voor hele andere verhoudin gen binnen het bedrijf zorgen! En, de inleidingen zuilen door spekt zijn met anekdotes van het werk van de commissie die 'Het Groene Boekje' heeft sa mengesteld. Eén van de docenten van de training 'Nieuwe Spelling' is als bureau-redactrice betrok ken geweest bij de samenstel ling van 'Het Groene Boekje'. Het programma bestaat uit een theoretisch en een praktisch gedeelte. De eendaagse trai ning wordt op de volgende wij ze ingedeeld: 09.30 tot 10.00 uur Ontvangst met koffie 10.00 tot 11.00 uur Hoorcollege 'Nieuwe Spelling' -waarom spellingsverande ring? - 'Het Groene Boekje' -voorbeelden 'Nieuwe Spel ling' 11.00 tot 11.15 uur Koffiepauze 11.15 tot 12.00 uur Vervolg hoorcollege 12.00 tot 12.30 uur Gelegenheid tot stellen van vragen 12.30 tot 13.30 uur Lunch 13.30 tot 14.20 uur Praktijk-oefening - trema en koppelteken - verbindingen: s en - geografische namen - C/K-woorden - afbreekposities 14.30 tot 14.45 uur Theepauze 14.45 tot 15.45 uur 'Het Regionaal Dictee', inclu sief correctie 15.45 tot 16.15 uur Informele afsluiting Was in het verleden een goed marketingplan en een verkoper met een vlotte babbel eigenlijk wel voldoende, bij steeds meer organisaties rijst de vraag naar verkopers die in staat zijn klant gericht te verkopen. Gericht op het opbouwen van een lange termijn vertrouwensrelatie met de klant dient de verkoper tege lijkertijd de juiste verkoopvaar digheden gericht op resultaat te bezitten. Lange tijd is de verkoopfunctie onderbelicht gebleven binnen het bedrijfsleven. Het beeld van een verkoper is daardoor vaak 'glad, onbetrouwbaar, snel de zakken vullen, vasthoudend' en ga zo maar door. In toenemen de mate realiseren onderne mingen zich dat dit stereotiep beeld niet bepaald een optimaal visitekaartje is. Laat staan dat dergelijke verkopers ertoe zou den kunnen bijdragen aan het ontstaan van een hechtere rela tie tussen verkoper/onderne ming en klant. Steeds meer or ganisaties stellen dan ook: 'wil de nieuwe verkoper opstaan'. Bestaande verkoopopleidingen richten zich veelal op het ont wikkelen van klantgerichte ver koopvaardigen. Heel operatio neel dus! Denk daarbij aan ef fectief presenteren, onderhan delen, het optimale verkoopge sprek, beurs presentaties enz. De marketing opleidingen ge ven juist veel aandacht aan klantgericht denken en hande len. Klantentrouw, doelgroe pen, positioneren e.d. staan daarbij centraal. De combinatie is terug te vinden in de recente Nima-Sales oplei dingen van HES/O&O. Cursis ten die deelnemen aan de Sale- sA cursus worden getraind in alle facetten van het verkoop vak. Een professionele verko per die breed inzetbaar is en een uitstekend carrière per spectief verkrijgt, is het gevolg. Dat het bedrijfsleven dit nieuwe landelijk erkende diploma waardeert, blijkt uit het toene mend aantal personeelsadver tenties waarin een Sales-A of een Sales-B diploma is vereist. Is Sales-A vooral gericht op ver kopers, Sales-B is voor cursis ten die een functie in verkoop- management bekleden of dit ambiëren. De cursus traint in het professioneel managen van een verkoopafdeling. Hoe het maximale uit de verkoopafde ling te halen, staat daarbij cen traal. Typische management aspecten als functioneringsge sprekken of stijlen van leiding geven, maar ook verkoopspeci- fieke aspecten als: Hoe moti veer ik verkopers? Hoe zorg ik voor een effectieve verkoop- Foto: Janssen de Kievith Fotografie planning? Deze en andere as pecten worden op een speelse, maar indringende manier ge traind. HES/O&O heeft door de samen werking met een zestal andere Hogescholen een voorsprong gecreëerd. De beste elementen van de verschillende program ma's zijn samengevoegd tot kwalitatief hoogwaardige trai ningsprogramma's. Een diplo Bij voldoene belangstelling start ROC Zadkine vestiging Spijkenisse iet komende studiejaar met de opleiding MBO Administrati deeltijd. De twee-jarige opleiding vindt op vier avonden in e week plaats. Indien gewenst kan de studie over meerdere jien worden uitgesmeerd. 'MBO Admistratie deeltijd geeft mensen met een afgebroken MEAO de kas om de opleiding alsnog te voltooien. Ook voor hen die na et behalen van hun diploma in het voortgezet onderwijs nt meer tot verder leren kwamen, biedt de deeltij dopleiding c mogelijkheid kennis te vergroten. MBO Admini stratie wore gemoduleerd aangeboden. Mensen die in hun werk een strje missen, zoals bijvoorbeeld op het gebied van talen of boéiouden, kunnen door het volgen van de desbe treffende mdulen veelal een stapje hoger op de loopbaanlad der komen. De opleidir is van hoogwaardige kwaliteit, waardoor het diploma hoi) staat aangeschreven in het bedrijfsleven.' Aan het woord iKlaas de Jong, opleidingscordinator ROC Zadki ne vestigin Spijkenisse. Hij vertelt dat uit drie richtingen gekozen ka worden: Bedrijfsadministratie, Secretarieel en Commercie Dienstverlening, die is toegespitst op bedrijfs- communicae en public relations. 'Met het diploma MBO Administrat kun je goed uit de voeten. Je kunt er bijvoor beeld de N/IA-opleiding mee gaan volgen', aldus De Jong VOOR EDUCATIE H BEROEPSONDERWIJS Rotterdam HES/O&O biedt cursussen in de talen Frans (Le Francais des Affaires), Duits (Wirtschafts- deutsch) en Engels (Business English). De cursussen zijn spe cifiek afgestemd op het bedrijfs leven en leiden op tot (interna tionaal erkende certificaten. Centraal bij deze cursussen staat de praktijk, waarbij veel aandacht wordt besteed aan mondelinge vaardigheden. Zo leert men bijvoorbeeld onder handelen in de taal van keuze, maar ook aan de orde komt het voeren van telefoongesprek ken. Nederland is nog altijd befaamd om haar handelsgeest en de daaraan gekoppelde kennis van buitenlandse talen. Toch blijkt uit diverse onderzoeken dat ons land op het gebied van talen kennis links en rechts wordt in gehaald. Japan heeft zich sterk ontwikkeld op de Franse markt en ook de Duitsers beheersen de talen steeds beter. Gebleken is dat veel Nederland se bedrijven jaarlijks miljarden mislopen omdat zij Franse be drijven mijden als handelspart ner. De slechte beheersing van de Franse taal ligt hieraan ten grondslag. Menig bedrijf gooit prompt de hoorn op de haak wanneer een vraag in het Frans wordt gesteld. Zo blijven kan sen liggen die door andere be- mmm mm* Even terup naar de schoolbanken om je talen op te frissen. drijven en landen gretig worden opgepakt. Naast genoemde taalcursussen verzorgt HES/O&O tevens taal cursussen voor personen die hun talenkennis (nog) niet bin nen het bedrijfsleven gebrui ken. Op beginnersniveau wor den cursussen in de talen Ita liaans en Russisch verzorgd Op beginners- en hoger niveau biedt HES/O&O ook cursussen in de talen Spaans, Engels, Duits en Frans. Alle taalcursussen van HE S/O&O gaan in oktober van start. magarantie voor Sales-A is hiervan een rechtstreeks ge volg. De cursussen Sales-A-B gaan donderdag 19 september van start. Zie de advertentie elders in deze krant. zm

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 23